Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   134 / 188
(#) CHZ válasza jano36 hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Én ebben sem vagyok biztos, hogy valóban küldi...
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2013
(#) jano36 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Bővebben mitől?
(#) p_istvan válasza CHZ hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Idézet:
„LC körön szép szinusz látható”
(#) jano36 válasza p_istvan hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Ez az egyértelmű válasz
(#) qtrica válasza jano36 hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Ahhoz hogy a karakterek megjelenjenek a kijelzőn, kell a felprogramozott PIC, a kijelző (amin a a kontraszt beállitott) , és a kettő között a vezetékek. Valahol itt kell a hibának lenni, de nem jövök rá hogy mi az. Mivel nem tudom ellenőrizni a PIC tartalmát, csak arra tudok hagyatkozni amit mérek. A szkópos mérések arra utalnak, hogy a PIC teszi a dolgát.
(#) jano36 válasza qtrica hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Nem akarlak elkeseríteni, de az általad alkalmazott kijelző nem kompatibilis az LCM3-ban alkalmazott típussal. Bekötése azonos, karakter készlete és címzése viszont eltérő.
(#) p_istvan válasza qtrica hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Ha az LCD-n csak az első sorban vannak sötét karakterek, akkor nem inicializálódik.
- Meg kell nézni nincs-e szakadás vagy zárlat egymáshoz képest, valamelyik vezetékben vagy nyákon a PIC lábától mérve.
- Nincs-e felcserélve valamelyik vezeték.
- Az LCD négy nem használt adatvezetéke és az R/W kivezetés a földre van-e húzva.

Más:
Ha a relé nem kattan (nem húz meg egy pillanatra) bekapcsoláskor, akkor ott is ellenőrizd a szakadást/zárlatot vagy helyes bekötést.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2013
(#) qtrica válasza jano36 hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Szia,
Akkor milyen tipus kell szerinted?
Például ilyen?
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2013
(#) qtrica válasza qtrica hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Mert ha ez a jó tipus, érthető hogy nem látható a kijelzés. Ennek máshol van a cimtartománya.
(#) jano36 válasza qtrica hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Pontosan erről van szó. Sajnos a háttérvilágítása sokkal több áramot igényel
(#) qtrica válasza jano36 hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Kicseréltem a kijelzőmodult, és igy sincs karakter sehol. Csak na téglalapok.
(#) p_istvan válasza qtrica hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Olvastad amit korábban írtam?
(#) qtrica válasza p_istvan hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Természetesen olvastam, és köszönöm a hozzászólást.
Mint irtam a lehetőségem annyi, hogy szkóppal vizsgálok. Minden esetben az LCD modulon mérek. A D4-D7, E, RS pontokon van adatcsomag kb 2sec ciklusban. RW testen. Azt hogy milyen információt tartalmaz nem tudom, mert nem tudom ellenőrizni. elvben 1.25 verzio lett beégetve. A kijelzőn kivül minden működni látszik mérés alapján.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2013
(#) p_istvan válasza qtrica hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Az LCD adatvezetékeinek egymáshoz való zárlatának ellenörzéséhez nem szkóp, hanem ellenálás mérő kell! (ilyekor a szkópon van jel...)
Az elkötésének ellenörzéséhez meg semilyen műszer nem kell, egészen biztos jó sorrend?
Csak az első sorban vannak téglalapok?
Nem látjuk az insatallációt, ezért a kérdés: nem kap hamarabb tápot a PIC mint az LCD?
(#) qtrica válasza p_istvan hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
A sorrend jó.
Nincs szakadás, rövidzár egymáshoz képest sem.
Csak az elsősorban.
A tápellátás sorrendjét hogyan tudom befolyásolni? Egy tápcsatlakozó van.
(#) p_istvan válasza qtrica hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Ha Te mondod, biztos úgy van!
Nem tettél fel képeket, nem tudhatjuk pontosan milyen módosításokon esett át és milyen a kivitel akár a tápellátással kapcsolatban...
Viszont azon az egy tápcsatlakozón honnan és milyen tápot kap? Milyen a stab IC típusa.
A tápfesz megvan?
Tudsz mérni bekapcsolási tranzienst a szkópoddal?
Nincs gerjedés, lengés a tápon?
Pl. ha a táp lassan éri el az 5V-ot, akor a PIC 2-3V-nál éled és majd később az LCD, amikor az inicializáló rutin már lefutott.
Vagy bekapcsolás közben resetel a PIC a tápfesz zavarok miatt és ez is megzavarhatja az LCD inicializálását.
Ha a relénél van zárlat, vagy van beépített dióda de fordítva van bekötve (írtad hogy nem húz meg bekapcsoláskor) az is kihathat a tápra.
(#) qtrica válasza p_istvan hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Fényképet nem tudok most csinálni.
A cikkben megjelent PCB másolata. Tápellátást a külső csatlakozón keresztül kapja, egy 9V-os transzformátoros dugasztápról. Próbáltam labortápról is, ugyan az.
Minden alkatrész a leirás szerinti, 5V IC is. Nincs semmilyen gerjedés.
Relé bekapcsoláskor egy rövid impulzust kap, nincs forditott dióda sem.
Csináltam most egy próbát, az LCD állandóan kapott tápot és a PIC-et utána kapcsoltam be. Igy sem változott a helyzet.
(#) Temela válasza qtrica hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Üdv!

Bocsánat, hogy bele szólok...
Az is lehet , mint nekem, hogy nincs rendesen felprogramozva a PIC. Nálam ugyanis a programozó szoftvere pont ennek a PIC-nek nem ismeri a teljes memória cím tartományát- így a teljes programot nem is írja bele, a működés nem teljes értékű. Na azóta is várom gyártó honlapján az újabb szoftvert, de hiába! ( Genius G540) Egyébként sok programozó (pl. K150) nem is ismeri a 16F690-et.
(#) qtrica válasza Temela hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Mely programozót érdemes megvenni? Bár nem lesz rá szükségem többet, de megveszem. Bosszant a dolog.
(#) Hp41C válasza qtrica hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
PICkit2 vagy PICKit3.
(#) qtrica válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
A 3-ason gondolkodom, de 1 IC miatt .... Még alszom rá.
(#) Temela válasza qtrica hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
No, de az LCM3 után is élet...!
(#) dB_Thunder válasza qtrica hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Most csúnyát mondok: JDM klón, meg egy normális soros port(ami kiad nincs 12voltot)
Én is azzal toltam bele, azt hiszem PronyProg-gal...
(#) gerenk válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 3, 2013 /
 
Igazad van, én is így csináltam sőt nem soros hanem párhuzamos portról WINPIC800-al.
(#) qtrica válasza qtrica hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Ssép Napot,

Tehát beruháztam egy programozóra. Ennek segitségével ujra felprogramoztam a PIC-et.
Láss csodát bekapcsolás után értelmes szöveg jelent meg.
Köszönöm a segitséget, most a dobozolás jön, és utána a tapasztalatok.
(#) jano36 válasza qtrica hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Induljunk a kályhától. Az általad eredetileg használt kijelző (RC1602B, létezik belőle vagy 10 fajta) 3.3V-os. Nem tudni, hogy egyáltalán elviselte-e az LCM3 5V-os tápját. Ha nem akkor a meghibásodását elviselte-e a PIC? Csak mellékesen jegyzem meg, hogy az RC1602B-nél speciálisan van bekötve a kontrasztszabályzó potenciométer. Nem a VDD-VSS, hanem a VDD-VEE közé.
Segítség képen kettő ajánlatom van, ha pesti vagy akkor elhozod és díjmentesen kijavítom. Ha nem akkor elpostázod és kijavítva visszaküldöm. Noha nem látom értelmét, de ha programozó vétele, vagy készítése mellett döntesz, *
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2013
(#) qtrica válasza jano36 hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Szia,

Nem olvastad el amit irtam. Van programozóm, HEX letöltve, kijelző működik.... örül. Most a dobozolás készül, utána teszt.
(#) qtrica hozzászólása Dec 4, 2013 /
 
A műszer által mutatott adatok:

F0=505,7 k
FCal=360,4 k
Re=0,244 k
Uesr0=159,3 mV
Fesr=86,2 k

Egy viszonylag pontos kondim van 85,5 pF, mérve ugyanannyi. Kéznél lévő elkókat értékhelyesen mutatja.
Régről itt maradt hibás elkónál kapacitás rendben, de jól mutatja, hogy erősen szivárog.

Induktivitást még kell keressek aminek ismerem az értékét.
(#) granpa válasza qtrica hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
A régi elkókat egy-egy formálás után érdemes újra mérni.
(#) qtrica válasza granpa hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Igen ez igy van. Most csak a műszert próbáltam ki. Tetszik nagyon.
Következő: »»   134 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem