Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   204 / 576
(#) merciabc válasza wailele hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
(#) kgsandor válasza toro hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Kösz! Panel csere megtörtént. Minden ok.
(#) toro válasza kgsandor hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Ok, sajna meghalt.
(#) andris_vaillant hozzászólása Dec 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Nekem az alábbi problémám van Vaillant átfolyós kazánnal: padlófűtés van a teljes lakásban, hiába állítok be bármilyen kívánt szobahőmérsékletet, a kazán mindig ugyanígy működik: néhány perc fűtés, majd folyamatos cirkuláltatás és a padló "nem elég meleg". Gyári Vaillant termosztátom és külső hőmérséklet érzékelőm van. A kazán semmilyen hibakódot nem ír. Válaszokat előre is köszönöm!
(#) toro válasza andris_vaillant hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Ha bátorkodnál egy pontos kazán típust írni.
A Vaillantnak közel 50 variációja van jelenleg is.
Esetleg pár képet feltenni a rendszered osztó és kazán alatti csatlakozásáról.
(#) andris_vaillant válasza toro hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Vaillant VU INT 256/3-3 a típusa. Kör1-en van a padlófűtés, 12 körös Uponor minitec. Kör2 nincs. Ha jól látom, 0.5 liter/perc mind a 12 körön az átáramló víz mennyisége.
(#) Vaillant hozzászólása Dec 9, 2013 /
 
Nekem is Vaillant átfolyós kazánom van szintén padlófütéssel.
Nekem sem folyamatosan füt hanem szakaszosan a padló nekem sem meleg hanem langyos de éppen elég .Simán tartja a beállitott hőmérsékletet,pl.24 fokot.Nem is kell melegnek lennie az a jó hogyha kevesebb fütéssel tartható a beállitot hőmérséklet.
(#) Laci 1972 hozzászólása Dec 9, 2013 /
 
Ha be lepek a diagnozis mod-ba es a d.76 i-t nyomok,ki irja P 31.Tude valaki valamit erol??
Vaillant vuw soe 322/2-5 R3 kombi kazanrol van szo!
(#) carabus hozzászólása Dec 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Renova Star F 24 E BT típusu kazánom, kb 2 hete a normális 1,5-2,5 közötti bar nyomás fél nap működés után leesik és villog a piros lámpa. Után töltöm a kis csap megnyitásával a kazán alatt, utána megint működik kb 3-5 órát, majd ujra leesik a nyomás és megint kivillan a lámpa. Ujra tölteni kell? Nem tudja esetleg vki, h mi lehet a hiba? Kiegyenlitő tartály?
(#) VIM válasza carabus hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Szia! Ezt már sokszor megismételtük, remélem segíteni fog most is.
(#) toro válasza Laci 1972 hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Ez nem jelent semmit. De mit szeretnél módosítani?
(#) toro válasza Vaillant hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Tegyél fel pár képet a rendszeredről, hogy "okosabbak" legyünk. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2013
(#) Laci 1972 válasza toro hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
A fogyasztast.....
(#) Laci 1972 hozzászólása Dec 11, 2013 /
 
PVC csoves nyomas meroket nezegetem a neten,dragak....hazilag is meg csinalhatok csak hianyzik hoza a tablazat,vagyis a beosztas a milimetres tablan.
Probalkozot valaki evel?

u csoves.jpg
    
(#) toro válasza Laci 1972 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Fogsz egy 2 méteres darab átlátszó csövet, a felénél csilsz egy270 fokos kanyart, felszegeled egy deszkára majd félig felengeded vízzel.
(#) toro válasza Laci 1972 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Ülj le és gondolkodj!
Minden háznak-, lakásnak egyéb objektumnak van hőigénye (ha fűteni akarják).
Spórolni úgy tudsz, ha nem fűtesz.
A Vaillant kazánod tud hőn tartást is produkálni. Ezt úgy tudod elérni, hogy +5 külső hőmérsékletnél beállítasz 45 fok előre menőt. Ahogy csökken a külső hőmérséklet, úgy emeled az előre menő hőmérsékletét. A beállított érték alatt 10%-al elkezd lassan vissza modulálni - azaz csökkenti a fúvókák nyomását.
Egyébként erre találták ki az időjárás függő szabályzást.
(#) Laci 1972 válasza toro hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
A csovet megvetem..
most mar csak a tablazat hianyzik,vagyis hogy tudom a nyomast le merni? milimeterben vagy hogyan mbar kelene.....mijen beosztasu legyen????
Koszonom
(#) Laci 1972 válasza toro hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Pontosaban hol es hogyan tudom ezt be alitani?
Hol es menyibe kerul az idojaras fuggo szabaljzas?
kosz
(#) toro válasza Laci 1972 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Hozzáfogsz egy cm-t és bekalibrálod.
(#) toro válasza Laci 1972 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
A kazán fűtőkörét tudod a potméterrel, az előlapon.
Kazánja válogatja. Általában minden kazán gyártónak van a saját termékéhez.
Az olcsóbb kazánokhoz nem valószínű.
(#) olinka hozzászólása Dec 12, 2013 /
 
Sziasztok!

Azt nem tudja valaki, hogy immergas kwx 24 kazán külső hőmérséklet érzékelőjét milyen érzékelőből és egyéb elemekből lehet házilag összerakni? Gondolom nem túl bonyolult szerkezet. Köszi a segitséget!
(#) Laci 1972 válasza toro hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
ok,ertem.
nem tudud hogy mijen kel es hova kotni a vallianton?
(#) Gombszem válasza olinka hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Az érzékelő egy NTK ellenállás, ami egy vízmentes kis tokban van. Az egész kijön náhány száz Ft-ból. Az ellenállás értékét valahonnan meg kell szerezni (adatlap, egy gyári példány megmérése). Még az is lehet, hogy itt valaki meg tudja mondani.
Az én kazánomhoz (Baxi) 1 kOhm-os érték (azaz 1000 Ohm) való. de ettől eltérhet más készülékeknél. Az érték fontos (sőt a pontossága is), mert ez határozza meg a fűtővíz hőmérsékletét.
(#) toro válasza Laci 1972 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Kell hozzá egy csatlakozó, amit a panelre lehet dugni és abba bekötni.
(#) DoDo69 hozzászólása Dec 12, 2013 /
 
Üdv !
Beleszaladtam egy Isotwin f25 H módos gázszelep hibába F15 . A gázszelep tekercsek nincsenek megszakadva . Vagy lehet a motor hat vezetékéből is néz valamit az elektronika? Azt gondolom csak a kétvezetékes tekercseket nézi. Ugye abból van kettő + hat külön. A vezetékeket a panelig kimértem, nincs szakadás. Ha tud valaki okosat, hálás lennék. Nehéz eldönteni, hogy panel vagy gázszelep, vagy a kábelezés nem kerek.
Köszi mindenkinek!
(#) merciabc válasza DoDo69 hozzászólására (») Dec 13, 2013 /
 
Szia! Én a multkor futottam bele egy Honeywell gázszelepbe. A panel müködött, a kábelek rendben voltak, a tekercs jó volt.Behuzott a kezemben, de csak egy pillanatra. Kilyukadt a nyomástartó-membrán a szelepben. De ezt csak akkor látod meg ha szétszeded a gázszelepet.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2013
(#) Gyuri73 hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Kedves fórumozók!

Radiant RBC 24 Elite kombi cirkóm van. Miért nem lehet a HMV-et állandó hőmérsékleten tartani? Zuhanyozáskor eléggé bosszantó, hogy folyton állítgatni kell a csapot.
(#) toro válasza Gyuri73 hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Lehet!
Ha a kazánod tisztességesen van beszabályozva és nincsenek tele egyéb lerakodással a hőcserélők, ha jó a HMV NTC.
Ez a kazán tudja a 11 l/perc HMV szolgáltatást.
Azért a gond a bitermikus hőcserélő miatt is lehet.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2013
(#) merciabc válasza Gyuri73 hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Szia! Egy rendes nagytakaritás kell neki! Höcserélö-keveröszelep-stb...
(#) Gyuri73 hozzászólása Dec 16, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget. A beállításokra gyanakodnék, mivel tavaly télen SOS lett cserélve, és azóta csinálja. Bár ettől egy takarítás nem árt neki. Ahol lakom, sajnos még nem találtam használható gázkészülék-szerelőt, a korábbi kazánunknál ötletszerű fődarab cserebere ment, amíg ki nem dobtam az illetőt. Meg tudom én ezt csinálni, vagy nagyon szerszámigényes?
Következő: »»   204 / 576
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem