Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Földhurok, avagy mit csináljunk, mikor minden zúg
Lapozás: OK   9 / 62
(#) Pafi válasza dbase hozzászólására (») Nov 17, 2007 /
 
Idézet:
„Én nem fogok nekik összerakni az antennára kondis leválasztót,”


Boltban kapható.
(#) Petroimro válasza Pafi hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
Szerintetek az általam tervezett nyák-rajz jó, mert +építettem, halkan lehet hallani a zenét, de rettenetesen torzít.
Köszi
(#) Pafi válasza Petroimro hozzászólására (») Nov 20, 2007 /
 
A tranyók fordítva vannak. Lehet hogy más hiba is van, annyira nem néztem át.
(#) Petroimro válasza Pafi hozzászólására (») Nov 21, 2007 /
 
Köszönöm szépen
Mostmár működik is.
Már csak kicsit gerjed
Ui: haladok a kapcsitápos témával is, amennyire időm engedi
(#) rudolf992 hozzászólása Nov 28, 2007 /
 
udv en is voltam igy ha olcso alaplapi hangkartyad van(ac97) en ugy oldottam meg hogy lehuztam a volume controlt amig nem bugot es a wavet maxra tettem sztem ez a megoldas
(#) Petroimro válasza Petroimro hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
Tudja valaki, hogy mekkora kondi kell audió jel leválasztásához?
Esetleg hogy lehet kiszámolni?
Köszi
(#) dbase válasza Petroimro hozzászólására (») Dec 5, 2007 /
 
Szerintem mint a legtöbb erősítő bemenetén lévő kondi, 1-10mikro közti.
(#) Petroimro válasza dbase hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
köszönöm
(#) Petroimro válasza Petroimro hozzászólására (») Dec 6, 2007 /
 
Még 1 kérdés:
A kondikat hogy kell bekötni? Úgy, ahogy a képen van vagy fordítva?

BRUMI.JPG
    
(#) Slope válasza Petroimro hozzászólására (») Dec 7, 2007 /
 
Jó a polarítása! Értékét tekintve 10µF körüli legyen. Egyébként az alsó törésponti frekvenciát befolyásolja.
(#) Pafi válasza Petroimro hozzászólására (») Dec 7, 2007 /
 
Mire szeretnéd ezt használni? Búgás ellen nem jó! (Illetve ha olyan kicsi kondit teszel be, hogy segítsen a búgáson, akkor már a jelet sem viszi át rendesen!)

Az értékét lehetetlen megmondani anélkül, hogy a rá kapcsolódó áramkör bemenetét ismernéd!
(#) Topi válasza Petroimro hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Audio jelnek ez nem jó. A kondis leválasztás UHF - VHF sávban oldja meg a földhurkot.
Hangra használj leválasztó trafót 1:1-eset, vagy építs optocsatolósat.
(#) Petroimro válasza Topi hozzászólására (») Dec 8, 2007 /
 
Ok!
Köszönöm! Folyamatban van az optocsatolós
(#) Darka hozzászólása Dec 21, 2007 /
 
Sziasztok! En elegge kezdo vagyok, idaig 20-30W-os erositoket szereltem, de most valami nagyobbra vágyok.

Megepitettem EZT

Megszolalt a zene nem tul hangosan, kis alapzajjal. Nem nagyon ertem a szoveget amit a linkben ir, de gondolom h ugy 60V-80V-al mehet, ezert rakotottem 60V-ot. Az eredmeny majdnem ugyanaz, csak sokkal nagyobb zugassal. Leellenoriztem az alkatreszeket, minden stimmel (nem ment tonkre semmi). Mi lehet az oka a zugasnak ???
(#) titi válasza Darka hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Hali! Üdv!

Biztos mindent jól csináltál? Nem cseréltél fel valamit?
Kicsatolókondi jó?
Tudsz felrakni képet az erősítődről?
(#) dbase válasza Darka hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Bemenetet kösd le a földre azaz a 0-ra, és ha akkor is zug, akkor a trafó küldi.Lehetneke zajosak a diódák is a egyenirányításban,de lehet hogy kevés a puffer kondi ami a egyenirányítás után van....
(#) Pafi válasza Darka hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Ez a kapcsolás azért ilyen egyszerű, mert hiányzik az áramkör fele! Nincs benne feszültségerősítő. És rosszul is van méretezve. Keress másik kapcsolást! Pl. ST151.
(#) Darka válasza titi hozzászólására (») Dec 22, 2007 /
 
Hello!
Az áramkörrel nincs baj, többször is leellenőriztem, hanem a trafó-résszel van a gond, nem elég komoly a szűrő áramkör (Ezt egy TV-szerelő mondta kacagva) Van egy 2x30V-os trafóm s azt szűrtem le amatőr módon. Nincs valami ötlet hogy hogy láthatnám el ezt az áramkört úgy ahogy kell?
Hanem az se baj, az én célom hogy összerakjak végre egy 20W-nál erősebb erősítőt 2N3055-el!
ÜDV mindenkinek
(#) Darka válasza titi hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Hello
Ezuttal sikerult elinditani. Nagyon keves alapzaj, tiszta, jo hangminoseg. A vegfokok is lassan melegednek, de nem forrosodnak fel. Az egyetlen gond az hogy a teljesitmenye nem nagyobb 10W-nal. Rakotottem egy eloerositot is, hogy talan a jel volt kicsi, de nem sokat valtozott.
Ugy nez ki mas kapcsolas utan nezek, es ezt a kapcsolast nem javaslom senkinek!
UDV
(#) titi válasza Darka hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Hali!
Most nézem, hogy írtál.
Szóval nem nagy vasziszdasz ez a kapcsolás...
Sok sikert a következőhöz!
Üdv!
(#) Csirkefej hozzászólása Dec 25, 2007 /
 
Üdv.

Karácsony, ajándék, gépszerelés.
TV tuner kártya gépbe be, UPC kábel csatlakoztatásakor fi relé azt mondja, hogy ő most akkor kikapcsol.
A számítógép földelt "konnektorba" van csatlakoztatva.
Két kérdésem lenne:

1. Jól kötötték-e be a fi relét (sajna nem próbáltam föld+fázis közötti terheléssel ki és most nem a helyszinen vagyok) azaz szabad-e neki leoldania akkor, ha a földelés találkozik a kábel tévé földelésével, ami ugye más potenciálon van?

2. Mit lehet ilyenkor tenni azon kívül, hogy megszüntetem a számítógép földelését vagy a kábel melegpontját használom csak? (Előző esetben áramütés veszély utóbbiban pocsék kép.)

Köszönöm a válaszokat!
(#) huba válasza Csirkefej hozzászólására (») Dec 25, 2007 / 4
 
A problémát már felvetették. Le kell választani a kábeltv-t. Ebben a cikkben van megoldás a leválasztásra.Bővebben: Link
(#) Csirkefej válasza huba hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Köszönöm! Szétnéztem topiknyitás elött ugyan a keresővel, de csak tuner meg fi relé kulcsszavakkal azért nem találtam rá erre a cikkre.
2x 10 nF kondi.

Ilyesmit vajon nem lehet pár száz forintért venni antennaboltban?

(A cikk szerint 10e forint körül mozog egy gyári megoldás.)
(#) huba válasza Csirkefej hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Venni, nemtudom... de a megépítése gyerekjáték.Két kondi földelt dobozba.
Nálunk a házba nincs földelés, így a gép is földeletlen ajzatba van dugva. A földelést a kábeltévén keresztül kapja. Mikor bedugom kicsit szikrázik
(#) Csirkefej válasza huba hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Afene. Erre nem gondoltam! Mármint, hogy a kábeltévé madzagja is tulajdonképpen föld!
Ebben az esetben a számítógépet nyugodtan leválaszthatom a lakás földeléséről, amig a kábeltévére van csatlakoztatva, onnan megkapja a földet.
(Már csak az a kérdés, hogy ez mennyire föld a normál védőföldhöz képest?)

Amúgy gugliztam az "antenna leválasztó" kifelyezésre és találtam egy ilyet:

Kapható: VIII. ker. Diószegi Sámuel utca 17/c.
Telefon: 313-0980

Ára: 578 Ft

LINK

A 41. hozzászólásban látható a fénykép. Ebből idéztem a címet és az árat.
Még egy fénykép is van róla, elég helyes kis kütyü.
Ha tényleg van ennyiért, (2006-os dátumú a fórumbejegyzés), akkor nem éri meg barkácsolni.
578 Ft nem vág FÖLDHÖZ és megmarad a szabályos földelés a gépen.
(#) huba válasza Csirkefej hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Azért inkább hagyd a hálózathoz földelve a gépet. Ez nálam csak puszta kényszer.
Azért a link gombot használhattad volna. Kérd egy modi segitségét a modositásban jobb felsö sarok, kérdöjel
(#) potyo válasza Csirkefej hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Idézet:
„Ebben az esetben a számítógépet nyugodtan leválaszthatom a lakás földeléséről, amig a kábeltévére van csatlakoztatva, onnan megkapja a földet.”


Nemigazán jó ötlet. A földelés elsődlegesen védelmi célból van. Az a kábeltévé hálózat kitudja, hogy van földelve, meg a koax kábel sem biztos, hogy képes 30-40A nagyságrendű áramot elvezetni, ha épp arra lenne szükség.

Az antennakábelt válaszd le, két darab 100nF-os kondenzátorral. Annyira nem kritikus a dolog, hogy egy olyan dobozkát is csinálj hozzá, mint amit az előbbi linken lehet látni. Egyszerűen a két koaxvéget úgy kötöd össze, hogy minél közelebb legyenek egymáshoz, de ne érjenek közvetlenül össze. Az a 3mm árnyékolatlan szakasz nem fog jelentős zavart okozni a vételben.
(#) Csirkefej válasza huba hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Én is úgy gondolom, hogy marad a szabályos földelés.
Holnapután asszem megnézem azt a boltot (itt van tőlem 10 percre) és ha tényleg ilyen olcsó, akkor megveszem a gyári leválasztót, ha meg nem lehet kapni vagy húzósabb áron, akkor a potyo által javasolt megoldás lesz, azaz doboz nélkül, rövid blankolással és rövidre vágott lábakkal a két kondi. (Ha meg így túl zajos, akkor barkácsolok hozzá dobozt.)

A linket elcsesztem, de már nem tudtam módosítani mert nem engedi a fórummotor.
(ráadásul a beszúrás is rossz helyre sikerült)
(#) Pajti hozzászólása Dec 27, 2007 /
 
Üdv
Még elég kezdő vagyok. Nekem olyan problémám van hogy építettem két 80W-os két utas reflex hangfalat és nagyon szépen szólnak az erősítő földelt azt készen vettem. Laptopra dugom a rendszert.Ha viszont bedugom a laptop tápját a hangfalak búgnak.Előre is köszi a helpet.
Következő: »»   9 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem