Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   53 / 254
(#) laszlokunstar válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Jogos!
(#) kadarist válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Ennél csak az a gond, hogy a PayPal-os névnek és a bankszámlatulajdonos nevének azonosnak kell lenni, tehát itt van a kutya elásva.
" Biztonsági okok miatt csak SAJÁT PayPal számla feltöltése lehetséges és kizárólag SAJÁT bankszámlájáról"
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2014
(#) Ricsi89 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
És ha én nem számláról utalok, hanem a banknál személyesen fizetem be a pénzt? Vagy ha nem én fizetem be a pénzt, hanem valamelyik családtagom?
(#) laszlokunstar válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Maradjunk annyiban, hogy kipróbálom, és a sikeres tranzakció után visszajelzek.
(#) janimester hozzászólása Jan 21, 2014 /
 
Sziasztok. Ma feltöltöttem a takarékszövetkezetes netbankomon keresztül a pay-pal-om reggel a megadott számlaszámra és a saját egyedi azonosítómmal a megjegyzés rovatban. De most délutánra még nem lett rajt a pénz a kérdésem az lenne mennyit kell várni mire megjelenik a pénz a pay-palomon? Egy tápegység panelt akartam még venni üres pay-al tegnap este mert közben lejárna az aukció de nem tudtam megvenni sem pedig végig mindent elfogadtam és úgy csináltam ahogy a leírásban olvastam, ezekszerint amig nincs pénz a számlámon vásárolni sem enged? és ezt most vettem észre de közben még így nem volt csatolva a bankkártyám ahogy itt le van írva Bővebben: Link Elvileg ez csak nem lehet gond mert máshol csak annyit írtak hogy elég arra a címre utalni a pénzt amit megadott a pay-pal fiókom.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2014
(#) Ricsi89 válasza janimester hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Kellhet akár 2 nap is, mire a számlán megjelenik a pénz.
(#) janimester válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Rendben , a számlaszám neve a nevem + utána van írva hogy folyószámla ennyiben változik a pay-palon megadott nevemtől ez nem befolyásol semmit igaz? Amúgy köszi a gyors válaszod.
(#) epyn válasza janimester hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Idézet:
„Kellhet akár 2 nap is,”

Megerősitem.
Pénteken utaltam,ma délelőtt jelent meg a pénz PP-on(2 munkanap)
(#) janimester válasza epyn hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Köszönöm , és ezért a 10 ezer forintért csak ennek az összegnek a bizonyos ezrelékét fogják csak felszálolni tranzakciós adóként , más felszámolandó díjra nem kell számítanom igaz? Mert szerintem többször is fel fogom tölteni nem csak egy alkalommal havonta.
(#) epyn válasza janimester hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
A magyar bank fog átutalási költséget felszámolni.A paypal a feltöltésért a használatért nem számol fel semmiféle adókat,dijat.Legfeljebb,ha a paypalról vissza szeretnéd igényelni magyar forintban a pénzed saját bankszámlára.Ez esetben a FEE esedékes lesz.Azt hiszem.
(#) Szpisti hozzászólása Jan 21, 2014 /
 
Akkor ez az OTP-nél annyival szerencsésebb, hogy ott bármikor eszembe jut feltölteni a PP-re (akár hétvégén is) - megtehetem.
Ott a lakossági fszla mellé igényeltem egy virtuális netkártyát. Erre akár 24/24 -ben át lehet tölteni a szükséges összeget, és azonnal (néhány percen belül) megjelenik a PP-en is.
Egyébként meg vásárolni lehet anélkül is, hogy azonnal fizetnél, mert van egy limit (ha jól emlékszem 8 munkanap) amin belül megoldhatod az átutalást. Ha esetleg mégsem fizetsz ezen időn belül, törlődik a vásárlásod. De előtte úgyis figyelmeztetnek Ebayék, hogy elmaradásod van.
(#) janimester válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Értem, akkor megeszem azt a két dolgot amit akartam , tegnap eljutottam vele addig amig be nem kellett lépni a pay-palhoz hogy kifizessem de semmiféle levelet nem kaptam hogy megvettem vagy valami.
(#) janimester hozzászólása Jan 21, 2014 /
 
Amúgy kártyát nem tudok párosítani a pay-palhoz mert az enyém csak egy sima papírlap amin a számlaszám van így nem is tudom megvenni az adott dolgot mert nincs más olyan opció hogy majd én pl."feltöltéssel" fogom fizetni, de ha a paypal számlámra megérkezik a pénz akkor már nem fogja kérni ezt a kártya párosítást igaz?
(#) cimopata hozzászólása Jan 21, 2014 /
 
Withdraw funkcióban ugye bármilyen számlaszámra ki tudok utalni?
(#) laszlokunstar válasza laszlokunstar hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Sikerült feltölteni. Meglepően gyors volt a pénz megérkezése, szinte azonnal megjelent az egyenlegen.
Viszont vásárolni nem tudok. A vásárlás véglegesítése során hibaüzenetet kapok, nem utalja át a pénzt, a mellékelt üzenetet kapom.
Bankszámlával nincs összekötve, a számlán van elegendő pénz, mind Ft-ban mind pedig USD-ben a vásárláshoz.
Mi lehet a hiba?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2014

ebay hiba.JPG
    
(#) Szpisti válasza laszlokunstar hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Egyáltalán van az eladónak PayPal fizetési lehetősége? Mert azt javasolja hogy térj vissza a kereskedőhöz, és válassz másik fizetési módot.
(#) laszlokunstar válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Van. Más tipp esetleg?
Most nézem a PayPalnál, hogy nem ellenőrzött felhasználó vagyok, talán ez lehet a gond?
Bankkártya nincs. Ilyenkor mit tehetek?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2014
(#) Szpisti válasza laszlokunstar hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
A nyitó 400 forint összeget már utaltad , és jött róla visszaigazolás ?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2014
(#) laszlokunstar válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
2x utaltam már a Paypal számlára, annál nagyobb összeget, mindkettő gyorsan megjött.
A leírásból úgy vettem ki, hogy a bankkártya -ami ugye nincs- adatait megadva ők vonják le a 400 Ft-ot a számláról.
A 400 Ft utalását pontosan hogyan is gondoltad?
(#) Szpisti válasza laszlokunstar hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Nem emlékszem már minden részletre, hogyan nyitottam, már 5 éve használom kb.
Annyit tudok, hogy én az OTP-nél kértem a lakossági folyószámlám mellé egy virtuális "netkártyát" , ami gyakorlatilag egy sajtcetli volt, rajta egy érvényesített MasterCard számmal.
Mivel ez virtuális, és csak azért kell, mert ezt lehet (kell) megadni a PayPal regisztrációnál - adtak mellé egy transzfer számlaszámot. Amikor vásárolni akarok, erre a transzferre (ami szintén OTP-s szlaszám) töltök át egy összeget. Ez az összeg pedig automatikusan megjelenik a hozzá tartozó MasterCard számlán, azaz a PayPalen.
Ha ezt a PP-hez tartozó számlát feltöltöd min. 400 Ft-al, ők látják ebből hogy működö transzfered van, és így legálissá válsz.
Hogy mostanában melyik bank hogyan oldja ezt meg nem tudom, de nagyjából így indul.
(#) laszlokunstar válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Köszönöm! Ha jól értem, a TopUp feltöltés ezek szerint nem elég.
Netkártyát igényelnem kell.
(#) Szpisti válasza laszlokunstar hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Elég lenne, ha amúgy is MC-ot vagy hasonló általuk elismert kártyát használnál, de ezek szerint nem az van alapból Neked sem.
(#) (Felhasználó 1542) hozzászólása Jan 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi ,hogy a Paypal honnan számolja a 45 nap szállítási határidőt?
Ezt hol tudom megnézni?
Az a helyzet hogy a rendelésemet karácsony előtt adtam le, a csomagot karácsony után postázták.
Az E-bay-en szállítási határidőnek jan 28. van megadva,de addigra a 45 nap le fog járni.
(#) Szpisti válasza (Felhasználó 1542) hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Nekem egy csomagomra jan.18-át írtak határidőnek (szintén karácsony előtti rendelés). Előtte 2 nappal megreklamáltam a feladónál, a tracking azt mutatta hogy még Bejdzsingben csücsül a postán. Gondolom az eladó is rájuk szólt, mert tegnap megjött a cucc express(!) és ajánlva (!).
(#) zapkorte hozzászólása Jan 24, 2014 /
 
Kínában január végén van a Holdújév ünnepe, ami legalább akkora bermudaháromszög ott, mint nálunk a karácsony-szilveszter időszak. Ilyenkor mindenki legalább két hét szabadságra megy, ünnepelnek, rokonokat látogatnak... és csak a legszükségesebb közszolgáltatások működnek. Úgyhogy akinek rendelése van folyamatban onnan, az semmi jóra ne számítson!
(#) sprofan válasza zapkorte hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Annyit még én is hozzátennék hogy ez idén január 28-29-től kezdődik, de csupán 1 hétig vannak zárva a posták. Persze az más kérdés hogy az ebay-es eladók lehet megtartják mind a két hét ünnepet... az már eladó függő.
(#) janimester válasza epyn hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Másnap hajnalban át is ért a pénz , kb. egy nap alatt azóta már meg is vettem a step down táp panelokat
(#) madazg77 hozzászólása Jan 31, 2014 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis infot kérni tőletek. Vásároltam az E-Bay-en Pay-Pal fizetéssel.
Az áru információban a dollár jel az fekete. Miért fekete? Lehet valami probléma van az eladóval?
Elég jó az eladó értékelése 30119 eladás 99,7%.

Köszönöm.
(#) kilvadi válasza madazg77 hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
azt jelenti hogy kifizetted az árút.
(#) madazg77 válasza kilvadi hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Nem zöldnek kellene lenni?
Következő: »»   53 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem