Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1510 / 2499
(#) szili83 válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Nem.
2 csatornás, 8 ohmos IC-t milyet ajánlatok? 20-50W, és minél kisebb torzítású legyen, és persze elérhető árban.
Hangszóróm 6 ohmos. Tehát lehet jobb lenne a 4 ohmos kimenet? Vagy van olyan IC, ami tud 6 ohmot? Persze ami a hestorenél van, mert onnan rendelnék.
(#) reloop válasza szili83 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Ebből ugyan 1-1 kell csatornánként, de pikk-pakk összerakható, a 6 ohm ideális terhelés a számára.
(#) reloop válasza abel25 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
(#) szili83 válasza reloop hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Ez túl nagy teljesítményű. Valami kisebb kellene, 50W-nál semmiképpen nem kellene nagyobb.
(#) reloop válasza szili83 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Tápláld ±30V-tal, vagy kevesebbel! Nem kell egy IC-t a végsőkig csigázni.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Szia! Találtam valamit. Nekem tetszik
Eredeti.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Szia! Az elso link atlathatobb, tetszik nekem is. Annyi hogy enis ilyen kicsatolo kondisokat talaltam az apex oldalan, ott a meghajto resz bd139-bd140 el volt megoldva. Megtervezem a panelt es kb vasarnap el is keszitem. Meg 2nel? meg nem keszitettem erositot kivancsi vagyok hogy fog szolni.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) Kori27 hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Sziasztok!
Olyan problémám van már egy ideje, hogy nagyobb teljesítménnyel hajtva a szub érdekes kopogásszerű recsegést ad. Eddig a hangszóróra gyanakodtam, hogy talán a membrán ütközik a vasnak, de több hangszóróval való tesztelés után megbizonyosodtam, hogy az erősítő a hibás.

Olyan kontakthiba szerű hangja van, de ha az erősítőt nem éri semmilyen rezgés, akkor is csinálja. Mi okozhat ilyen hibát? Sajnos nem tudom, merre keresgéljek, szkóp hiányában (sajnos nekem nincs) pedig nem is tudom, egyáltalán hogy álljak neki...
Minden ötletet, választ nagyon megköszönök (az erősítő Boke Audio PA-500 2x250W, egy 250W/800W-os Alpine autós szubot hajtanék vele)
Üdv!
Kori
szerk: ja és nem is clip
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) reloop válasza Kori27 hozzászólására (») Feb 17, 2014 / 2
 
(#) Primary hozzászólása Feb 18, 2014 /
 
Lenne néhány kérdésem:
TDA2050-nel lehet csinálni hidat? Valaki megosztott itt a 2030-hoz egy kapcsolást, ahol egyszerűen át lehet normálról hidaltra kapcsolni. +-15V-ról megy most egy 2050-es, azzal bizonyos hangszórókkal megfelelő, mert érzékenyek, de ha kevésbé érzékenyt hajtok róla, akkor már nem igen van benne tartalék.

Mindenféle sallang nélkül hogyan tudnék 4-6 csatornát szabályozni? LM1036 feleslegesen bonyolult. A cél mindössze annyi, hogy egyszerre tudjam őket állítani, ha fokozatmentes megoldás nincs, akkor jó valami lépegetős is.
Lineáris vagy logaritmikus potmétert használtok általában?

Egy előerősítőhöz kellene nekem jó minőségű sztereo potméter. Melyikkel lehet tisztességesen recsegés nélkül olcsón megoldani?
(#) blaci hozzászólása Feb 19, 2014 /
 
Lassan dobozolom a Dacula végfokot. A mellékelt elrendezés tűnik nekem a legjobbnak, a meglevő alkatrészpark mellett. A tápból a Fet-ek és az egyenirányítók a szögletes bordákra kerülnek, a végfok Fet-ek pedig kettesével a Zalman hűtők alá. A ventilátorokat kihajítom, számításaim szerint szükségtelenek.
Jó lehet ez így?
(#) elektro777 hozzászólása Feb 19, 2014 /
 
Sziasztok!
A Következő Problémára keresnék megoldást:
Egy Stereo/Mono konverterre lenne szükségem, ami gyakorlatilag Két RCA-jelét közösíti eggyé, úgy hogy a jel amplitúdója megmarad, tehát csillapítás mentesen, ezért a sima ellenállásos megoldás kizárva, valami műveleti erősítővel kellene megoldani. Tehát olyan kapcsolás kellene amely az ellenállások okozta csillapítást kompenzálja. Fontos az hogy amennyivel csak az egyik jel aktív abban az esetben is 1 legyen az erősítés ne duplázódjon, és persze ne is csökkenjen. Rendelkezésemre áll ez az áramkör egy úgymond "bemenetválasztó" kapcsolóval kapcsolnám az erősítőre vagy a sima hangfrekvenciás, vagy a szűrt alacsony frekvenciás jelet. Esetleg ha a kapcsolásban, az első műveleti erősítő kimenetéről levenném a fázisfordított jelet, majd egy másik műveleti erősítő invertáló bemenetébe bekötném, és két fix egyforma értékű ellenállással 1 re állítanám az erősítést, azaz gyakorlatilag a kapcsolásban szereplő potméterrel állítanám a nem invertált jel amplitúdóját, (tehát végsősoron a hangerőt), az úgy megfelelő lenne? Mert a 39 pf kondenzátor a nagyfrekvenciájú jelek hatására csökkenő reaktanciája miatt erősítéscsökkenést okoz ha jól gondolom, és nekem ez esetben 20Khz-ig fix erősítés lenne szükséges, de ha nem így van javítsatok ki Vagy van valami egyszerűbb, gyorsabb, jobb megoldás tudtok ajánlani erre?

Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2014
(#) reloop válasza elektro777 hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Szia! Jó helyen tapogatózol, a jelek veszteség nélküli egyesítését bármelyik keverő rajzából ellesheted. A linkben szereplő kapcsolásnál ICb, csak a fázishelyességet állítja vissza.
(#) reloop válasza blaci hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
A Dracula MOSFET-jeit hogyan fogatod a bordához? Ugye nem akarod a lábait vezetékkel megtoldani?
(#) blaci válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Hát ez volt a szándékom, de ezek szerint nem jó ötlet.. Akkor elfektetem őket, és egy alu lemezzel fogom a borda alá vezetni a hőt.
A táp Darlingtonoknak nem gond a vezetékelés? Azoknál egy kicsit nehezebb lenne megoldani, de van egy-két hőcsöves hűtőm, legrosszabb esetben azokat használom.
(#) reloop válasza blaci hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
A tranzisztor bázisán folyik annyi áram, hogy a hozzá vezető drót által összeszedett zavarokat kisöntölje. Ugyan ez a MOSFET gate-ről nem mondható el.
(#) reloop válasza blaci hozzászólására (») Feb 19, 2014 /
 
Az alulemezt akár el is hagyahatod ( nem száll a vér az alkatrészek fejébe ha lefelé lógnak )
(#) Mayan hozzászólása Feb 21, 2014 /
 
Sziasztok, mostanában nem nagyon írogatok már ide, csak megmutatnám amit most hallgatok, a régi a-osztályúm módosítása lényegében. Nagyon szép hangú kis a-osztályú végfok kicsi teljesítménnyel, kultúrált zenehallgatásra. Bemenő kondi elvileg kellene lenne hozzá a kimeneti dc offset miatt, de sokkal jobb a hangja anélkül.
(#) Mayan hozzászólása Feb 21, 2014 /
 
Ez ennek a szimpla tápos buffer változata, ez is nagyon szép hangú, kifinomult, de a dupla tápos tisztább és dinamikusabb. Meghajtani műveleti erősítős előfokkal kell.
(#) Mayan hozzászólása Feb 21, 2014 /
 
És egy korábbi cuccom a "stefi" végre normálisan megépítve, nyugalmi áramra összeválogatott tranyókkal. Meleg és életteli hangú a-osztályú buffer, meghajtani szintén előfokkal kell, olyannal ami nagyon alacsony kimeneti ellenállású. A rajz a sztereó kivitel rajza, ennyi az egész mindenestül.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2014
(#) zsozsoX hozzászólása Feb 22, 2014 /
 
Sziasztok
Van egy régi erősítőm és elég karcosan megy benne a hangerő szabályzó poti. De mivel ez 37k ohmos, nehéz lesz beszerezni tehetek a helyére 50k ohomot?
(#) elektrorudi válasza Mayan hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Szia,
Dícséretes, hogy még a dokumentációt is elhelyezted benne. Így biztosan nem fog elveszni.
(#) szantoaty hozzászólása Feb 22, 2014 /
 
Sziasztok! Hazimozi erosito vasarlas elott allok es segitseget szeretnek kerni a dontesben hogy melyiket valasszam nagyjabol egy arban yamaha rx-v3800 onkyo tx-nr709 onkyo tx-sr876 . Hazimozira ey zenehalgatasra egyarant! Segitsegeteket elore is koszonom!!
(#) Moderátor hozzászólása szantoaty hozzászólására (») Feb 22, 2014
 
Ez egy csinálj erősítőt magadnak jellegű topik, és fórum. Az AVX, vagy a PH fórum megfelelő témájában adnak vásárlási tanácsot.
(#) Szpisti hozzászólása Feb 22, 2014 /
 
Tudjátok mi a jó TL074-ben ?
Az, hogy ha megszokásból fordítva tervezed a táphozzávezetéseket, nem kell áttervezni/összevagdosni a nyákot! Csak simán fordítva bedugni.
Nem tudom milyen megfontolásból került alulra a + és felülre a - kivezetése, mikor 90%-ban fordítva szokás - de mostmár többedszer belefutottam a dologba

Az viszont nem jó benne, hogy a fordított polaritású 9V-ot sem viseli el még áramkorlátos táppal sem 1-2 másodpercig
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2014
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Szia Reloop!
Ma jutottam el odáig, hogy áttegyem a csatolókondit a PGA kimenetéről a bemenetére.
Igaz, csak 680nF volt kéznél jó minőségben.
Szépen eltűnt a pattogás hangerőállításkor.
A PGA kimenetén így maximum 0.8mV DC-t mérek.
Azon gondolkodok, hogy így már nincs is szükség csatolókondira a PGA és a végfok közé.
Így kivehetném onnan a 2,2µF WIMA-t, és azt tenném a PGA elejére.
Újra lehetne összesen 1db kondi a jelútban.
(#) Buvarruha válasza melorin hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Így is kell. CSak a bemenetre egy kondi és kész.
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Szia! A 0,8mV leválasztásával nem kell bajlódni. A végfok bemenetén marad azért kondenzátor? Igényel maga a végfok esetleg DC leválasztást?
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Nem marad. Mint irtam, a végfok kondiját kiszedem és azt használom a PGA bemenetéhez.
Jó kérdés, gondoltam te majd tanácsolsz valamit.
Amúgy ez egy LM3875 GC, kondik nélküli tehát DC-t is erösit gondolom.
Majdnem pont ilyen
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2014
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Oda nem is kell. A fejhallgatóshoz esetleg szükséged lehet rá.
Szerk.: Most látom, hogy kiegészítetted a postot
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2014
Következő: »»   1510 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem