Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   555 / 1162
(#) kadarist válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
A 18V-os szupreszornak még normális dióda-nyitófeszültsége van, tehát lehet, hogy szakadt. Záróirányban pedig egy-két volttal 18V alatt kell, hogy elkezdjen nyitni. Egyébként egy áramkör akkor is működőképes, ha egy ilyen dióda nincs beépítve, mert a szerepe pusztán a túlfeszültségek megfogása.
(#) zsoltee0001 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Igen, az áramkör túlfeszt kapott (volt benne zárlatos zener).
Viszont amit nem értek, ha védelem, akkor miért szakad?
Logikus az lenne, hogy zárlattal fogja meg a túlfeszt.
Üdv
(#) kadarist válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Csinálj egy mérőkapcsolást tápegységgel és nézd meg, hogy kinyit-e 18V körül. Lehet, hogy ez egy kétirányú szupresszor, ahol két dióda van szembefordítva egy tokon belül. A "CA" jelzésű az ilyen kétirányú típus.
(#) daneg86 hozzászólása Feb 22, 2014 /
 
Sziasztok.
Nemrégiben kaptam egy doboz csövet, amiben van 6 cső, amit nem sikerült beazonosítanom, és ebben szeretném a segítségeteket kérni!
Bővebben: Link
(#) december13 hozzászólása Feb 22, 2014 /
 
Sziasztok !

Meg tudná e nekem mondani valaki ennek a szalagkábel csatlakozónak a pontos tipusát, az ellenpárja panelba van beforrasztva. Köszönöm

Kép.jpg
    
(#) granpa válasza daneg86 hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
A nevüket (felirat) beírod, előbb kaphatsz választ. Az 5. cső egy orosz 6Zs1P (latin betűs átírásban; 6J1P, vagy 6Z1P), pentóda pl. Adatlapokat a 'gugli'-ban megtalálod.
(#) daneg86 válasza granpa hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Az a gond, hogy az 5-et leszámítva a többin max maradványok vannak a feliratokból, ezért gondoltam, hogy megkérdezem, hátha valaki felismeri őket.
(#) granpa válasza daneg86 hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Tedd fel nagyobb képekben, és nagyítani a maradvány-feliratokat. A dörzsöltek alakból, belső felépítésből, név-maradékból megmondják. Ha van polaroid szemüveged, azzal még sokat megláthatsz a feliratokból.
De én még mindig nem tudom ezeket: Mik (mire valók) ezek: HA8P (8lábú SMD), SN9002CSU (42 lábú SMD)?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2014
(#) december13 hozzászólása Feb 22, 2014 /
 
Sziasztok,

Még további képet teszek fel a szalagkábel csatlakozóról. És még egy fajta csatlakozó típusára is kíváncsi vagyok, amit léptetőmotorok csatlakozókábeléhez használnak. Tehát arra lennék kíváncsi, hogy mi a típusuk ezeknek a csatlakozóknak, például az eBay-en hogyan keressek rá?
Köszönöm
(#) kadarist válasza december13 hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Szia!
Keresd így.
(#) fierback hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
üdv
Tudna segíteni valaki hogy a T.amp e400-as CN603 csatlakozóba milyen értékű, az R620-as ellenállás vagy termisztor ,hővédelem részére,illetve a ventilátor honnan kap feszültséget.?????
Ha tud valaki egy jól kivehető dobozképet küldeni a vezetékek helyéről..
Szeretném bedobozolni eredeti formában,de én már darabokban kaptam......
Köszönöm a segítséget..
(#) Hp41C válasza december13 hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
(#) december13 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm, ez így igaz, csak egy kicsit sok a találat,2608 db. De , ha más megoldás nem lesz, akkor végig fogom bogarászni a találatokat.
Köszi
(#) december13 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szia !

Ez már igen, ő már lehet a keresett csatlakozók egyike ! Nagyon köszönöm a segítséget.
(#) kiborg hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Sziasztok!
Olyan kapcsolót keresek, ami hőre (kb30-40 fok) kapcsol. Bontót hamar találok, de én ZÁRÓ kontaktot keresek. Létezik-e ? És esetleg hol lehet beszerezni ?

Üdv Kiborg
(#) Izeg. válasza kiborg hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Konkrétan én ilyet így hirtelen nem tudok, de ha ez egy amatőr készülékbe kell, akkor talán a hőre oldó kapcsoló plusz egy relé megoldás lehet. A bontó kapcsoló megszakítja a relé tekercsfeszültségét, ami aztán zárja a kontaktot (ehhez alaphelyzetben zárt, vagy inkább ami gyakori, hogy váltóérintkezős relé kell)
(#) bozont1995 hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Helló!
Az Lm 3915-ös ic-t kilehet valamivel váltani ? Másik ic-re gondolok.
(#) kiborg válasza Izeg. hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szia!
Hobbi cucc lesz,de pont az lenne a lényeg, hogy kikapcsolt állapotban ne legyen fogyasztás. Egy radiátor hőmérsékletét figyeli és ha az elért egy adott hőmérsékletet, akkor bekapcsol egy ventillátort. Napi 24 órában egy relé is sokat fogyaszt.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) efraim válasza bozont1995 hozzászólására (») Feb 24, 2014 1 /
 
Tessék. de miért kell egy filléres stabilizátort helyettesíteni?
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) mikrokapcsolo válasza efraim hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Csak én nem tudok a linkre kattintani?
Szerintem te kevered a szezont a fazonnal. Az LM3915 Egy led meghajtó ic, nem stabilizátor. Mellesleg LM3914 15 16 is van, eltérés, hogy amíg a 14 lineáris, a másik kettő logaritmikus. Pontos helyettesítő típusról pedig nem tudok.
(#) yulo5310 válasza kiborg hozzászólására (») Feb 24, 2014 / 1
 
Neked egy bojlerkapcsoló tökéletesen megfelel! Én is azokkal javítottam fela 2 fokozatú olajradiátorokat. Üdv Yulo53
(#) efraim válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
OK, a 7915-re koncentráltam de attól a link még jó! És tényleg filléres!
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) kadarist válasza efraim hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Köszönjük a rossz link javítását!
(#) Ricsi89 válasza kiborg hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Ez 50 fokon kapcsol, ha nem jó, akkor talán lehet találni ilyet 40 fokosban is. Bővebben: Link
(#) Auth Zsigmond válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Jó megoldásnak tartom bojler alkatrész felhasználását, a kérdésnél nekem is a bojler jutott az eszembe, bár én pl. a Hajdú villanybojler (külső) hőfok állító kapcsoló egységét ajánlanám. Tág határok között beállítható, egy laza mozdulattal...
(#) kiborg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm az ajánlást, nagy valószínűséggel ez lesz a befutó. (az állíthatóság csak egy álom volt, így nem is említettem, de ezek nélkül is teljesült)
Még egyszer köszönöm.
Kiborg
(#) yulo5310 válasza kiborg hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Ez az! Erről beszéltem,igaz nem tudtam hogy kazánhőfok szabi a neve. Nekem a bojlerokban meg az olajradiátorokba!Üdv is ilyet szereltem be. Üdv! yulo
(#) Auth Zsigmond válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Egyre gondolunk!
(#) bszabii hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!

Találkozott-e már valaki 47M jelzésű SMD alkatrésszel? Ha igen, mi ez pontosan? Felkerestem már pár alkatrészboltot, megoszlanak a vélemények. A nyáklapon látható jelölés szerint ellenállás lenne (R117 és R129).

Méretei: 3,35 mm hosszú, 2,6 mm széles és 0,55 mm magas.

Annyit még róla, hogy ez egy 120 W-os digitális erősítőn található.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2014
(#) 20sz Jófiú válasza bszabii hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Mérd meg az ellenállásukat multiméterrel. A mért adatokból lehet majd következtetni az alkatrész típusára.
Következő: »»   555 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem