Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1150 / 1679
(#) vicsys hozzászólása Márc 4, 2014 / 1
 
Mikrofon erősítő.
Az egyéb alkatrészek csak a méret szemléltetése miatt másztak oda.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2014
(#) granpa válasza vicsys hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Ez már megalománia!
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Klassz mint a többi műved, gratulálok. Hol az óra? Nem látom.
(#) proli007 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Nem látod? A Led-be van beépítve..
(#) BarnaPili válasza vicsys hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Csak aztán nehogy lehallgatási botrány részese legyél...
(#) Alkotó válasza vicsys hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Maxi-Mini-Miki
(#) nagym6 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
És a mikrofonba mondott időt jeleníti meg a ledben.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2014
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Honnan tudod hogy vicsys lehallgat?? A sántít a légy a plafonon (az egyik lábára rá van szigszalagozva a mikrofon )
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2014
(#) nagym6 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
A legyet is Ő csinálta.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2014
(#) Sanyi220v válasza vicsys hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
*nem rossz sőtt nagyon is szuper kinézetre is, és méretre is. gratulálok!!!!

Mod: És akkor ez helyesen: Nem rossz, sőt nagyon szuper kinézetre is, gratulálok!
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
(#) Mybuster válasza vicsys hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Szuper .
(#) vicsys hozzászólása Márc 5, 2014 /
 
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, nem is gondoltam volna, hogy ez a 20perc alatt összedobott 2 tranyás kis erősítő ilyen nagyon megmozgat titeket!
(#) gtk válasza vicsys hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Jól is szól ?
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
(#) vicsys válasza gtk hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Bizony jó lett. Nem kell a mikihez hajolni, könnyedén hanyatt dőlhetek a székemben és az automatikus erősítést is ki kellett kapcsolnom. A tápfesz 1,5V, amit a hangkártya szolgáltat. Egyébként Skory mester kapcsolása: Bővebben: Link
(#) papus51 hozzászólása Márc 5, 2014 / 5
 
Miután megelégeltem, hogy guvad a szemem nyák fúrás közben, készítettem egy fúró állomást.
Az alapja egy bútorlapból méretre készült asztal, aminek az asztallapjára alulról felcsavaroztam egy fúró állvány. Az állvány egy mini drillt tart, amibe a 3,2-es befogószárú karbid fúrókat lehet befogatni.
A fúrószár felett az asztallapban van egy 6mm átmérőjű furat, ezen keresztül tud a fúró alulról felfelé fúrni.
A fúró felett kb. 30mm magasan van egy pozícionálható USB mikroszkóp, ami kivetíti a panel részletet és a furatot egy LCD kijelzőre.
A kalibrálás úgy történik, hogy egy semleges területen (technológiai kereten) készítek egy furatot, majd az elkészült furatra rápozícionálom a mikroszkóp szálkeresztjét.
A fúrás innen már egyszerű és gyors. Csak a szálkereszthez kell igazítani a nyáklemezen lévő forrszemek közepét és indulhat a fúrás.
A mini drill 12V-os. A fordulatszám szabályozást egy kapcsoló üzemű táp feszültség szabályozó trimmerének potenciométerre cserélésével oldottam meg.
Képek:
(#) Attila86 válasza papus51 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Nem gond az hogy a fúráskor keletkező üvegszálas por a fúróra esik vissza? Nem tud ez a por belemenni a gépbe? Én tennék oda a csigafúró mellé egy csövet amin egy porszívó elszívhatná a port.
(#) papus51 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Igen. Valami elszívás féle még elférne.
A feleségem a mini drill hangjától is világgá megy. A porszívó, esetleg órákon át, hát asszony űzőnek biztosan megfelel.
Töröm a fejem egy jó megoldáson.
(#) kameleon2 válasza papus51 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
A minidrill hangjáról mindig a Maraton életre halálra című film egy részlete ugrik be, amikor a szadista fogorvos vallatni készül és a paciens fölé hajol: "Biztonságos?" - lehet, hogy a feleségednek is ez a rémképe
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Hogyan rögzíted fúrás közben a nyákot? Hogyan mozgatod a fúrót?
(#) papus51 válasza pjg hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Ez egy manufakturális megoldás.
Két kézzel pontosan a megfelelő pozícióba igazítom a nyák lemezt, majd jobb kézzel megtartom, bal kézzel pedig felhúzom a fúróállvány karját.
Biztosan lehetne ezen sokat fejlesztgetni, például léptetőmotorral emelni a minidrillt, vagy vákuummal leszorítani a panelt, de nekem már ez a kialakítás is nagy segítség fúrásnál.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Erre gondoltam én is. Jó megoldás. Kicsit tovább kell fejleszteni és akkor tökéletes.

A szálkeresztet adja a mikroszkóp szoftvere?
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
(#) papus51 válasza pjg hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Igen, a szálkeresztet tudja a szoftver.
(#) pjg válasza papus51 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Most nézegetek az ebéjen ilyen mikrókat. Mekkora nagyítással használod. Gondolom felesleges a 800 x-os.
(#) Csupasz válasza papus51 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Naaagyon ügyes!!!
(#) papus51 válasza pjg hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Az enyém max. 200x-os nagyítást tud, de a fúráshoz kb. 40-50x-es beállítást használok.
A 800x-os nagyítást valószínűleg nem követi a felbontás.
(#) varttina válasza papus51 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Nagyon ötletes kis fúróállomás. Talán nem is kellene elszívás, csak egy fordított tölcsérszerűség a gépre, alá pedig egy forgácsgyűjtő zsák.
(#) efraim válasza papus51 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Szerintem elegendő, ha a fúrószárra ráhúzol egy papír, vagy műanyagtárcsát. A lepergő port a centrifugális erő szétterít. Ha sikerül ráhúznod egy megfelelő csövet is, akkor a por az alatta levő tartályba kerül.
(#) vicsys hozzászólása Márc 5, 2014 / 4
 
Elkészült végre a második verziós kékledes órám. DCF-ről szinkronizál, RTC-ről ketyeg, méri a hőmérsékletet és automatikusan alkalmazkodik a környezeti megvilágításhoz. Nagyjából ennyi...
A video ide kattintva tekinthető meg (A nyákon van 1-2 hiba, de összeállítva nem látszik)
(#) papus51 válasza efraim hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Köszönöm mindenkinek az ötleteket.
(#) zolika60 válasza vicsys hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Na végre, ezt már látom. Ez is profi, gratulálok.
Következő: »»   1150 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem