Fórum témák
» Több friss téma |
Nagyjából értem, csak az a gond, hogy a másik CCP már foglalt. De azért nagyon köszi!
Egy 16F1829-es PIC 4 PWM modulját szeretném használni. Kettőre azt írja, hogy ECCP.
Nekem a normál egyszerű modul kell, ez gondolom azáltal, hogy több, még az alapfunkciót ugyanúgy tudja. Jól gondolom?
Igen.
Köszi!
Azt írja az adatlap, hogy 3 timer-t tudok hozzárendelni a 4db PWM generátorhoz. Ha egyidőben szeretném állítani a 4 kimenetet, akkor ez azt eredményezi majd, hogy egyet csak valamelyikkel párban tudom vezérelni? Vagy ettől nem függ.
A PWM generátoroknak közös az időalapjuk (valamelyik timer),de attól még teljesen függetlenek egymástól a kitöltés tekintetében.
Üdv.? Foxi
A CCPTMRS regiszter segítségével egymástól függetlenül választhatsz timert a 4 db PMW módba beállított CCP modulhoz: Timer2, Timer4, Timer6.
Köszönöm nektek!
Végül is akkor érdekes ez a 3 timer, ha 3 különböző PWM frekvenciát akarok használni. Ha egy elegendő, akkor kiválasztom pl a timer2-t és azt beállítom. A többi beállítást, meg a saját CCPxCON, CCPRxL, stb regiszterekben. Keresgéltem olyan PIC-et, aminek 8 PWM modulja van, de ezek a "százlábú" QFN és hasonló tokozásban vannak. Vagy lehet, hogy én nem találtam egy kisebb, mondjuk 18-28 közötti DIL tokozásút? A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2014
Esetleg szoftveres PWM-en nem gondolkodtál?
Dehogy nem! Azt már kérdeztem is egy-két hete, hogyan mi módon lehet megoldani.
A hétvégén írtam is egy teszt programot SW PWM-re... Csak ez is érdekel.
Mihez kell a pwm? Csak a ccp modul jó? Olyan PIC van alacsony lábszámú is amiben PSMC van 8 csatorna vagy 14, ráadásul 8 bites.(PIC16F178x)
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2014
Üdv!
Első alkalommal próbáltam használni a Timer2-t, pic16f690 vezérlőn, de valamiért nem akar életre kelni. Csak egy LED-et villogtatna B port 6-os kimenetén.
Mi lehet a baj szerintetek? A mikrovezérlő lehet a szar, vagy én?
Ezekbe a bankváltásokba nem kavarodtál bele ? A PIE1 másik bankban van.
Dehogynem!
De nem is csak azt néztem be... Köszi!!!
Hello,
szeretnék egy kicsi segítséget kérni hogy pickit2 klonal lehet 18F-es pic szériát fel programozni ? Válaszokat előre is köszönöm.
Ha a PICkit2 klón "butított", azaz csak 5V-os, akkor értelemszerűen csak az 5V-on programozható példányokat lehet vele programozni.
Helo. Most láttam egy kézi kütyüt, ami az antennájától néhány tíz centire bekövetkezett esd kisülést jelezte hanggal. Ez néhány száz volt. Vagy több Lehet erre valami megoldás, hogy pl. egy wifi antenna által érzékelt kisülést piccel feldolgozható szintre hozzuk?
Esetleg egy zener a biztonság kedvéért, és simán rávezetni egy analóg lábra?
Üdv.
Had kezdjem az elején,hátha más is belefut ebbe a hibába.Inkább nem írnám le meddig kisérleteztem, egy LPT égetővel .Persze körbe járva az összes beállítási lehetőséget stb.egy 12F675 -ös be szerettem volna programot égetni,de mindig hiba jelentésbe futottam.Végül szakadt a film rendeltem egy PicKit 2 clone-t .A OSCCAL nál most is jelen van a hibaüzenet :" invalid Value 3FFF" de ettől még a programot be tudom égetni.Ha 12F675 -ből szűzet teszek a pickit -be akkor minden ok,annyi külömbség ,hogy a beégetendő program oszlopában az utolsó sor végén szerepel egy 3444 ,ami a LTP égetővel való kisérletezés során a többiből eltünt.Ezt hogy tudom visszaállítani a többi Pick -ben,és pontosan mit jelent ? Válaszotokat előre köszönöm!
A PICkit2 a típuskiválasztásnál, felismertetésnél az OSCCAL értéket kiolvassa a kontrollerből és ezt az értéket írja vissza, ez látszik az utolsó utasításként a memóriában.
PICkit2 V2.62 program Tools / Osccal / Auto regenerate menüpontjával lehet újraszámíttatni. Vigyázat, ez a funkció törli a kontrollert.
Az a belső oszcillátor kalibrálási értéke a gyártó vizsgálata alapján, programírás során beolvasva "elvileg" hiteles", 4 MHz-es lesz az oszcid !
Ugyanúgy lehet beleégetni, mint a többi adatot, ha tudod mennyi az értéke ( persze a programozó által kezelt, valószínűleg hex fájlba, beleépítve!) ! PK2-vel HP41C kolléga megoldása a legegyszerűbb! A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2014
Próbáltam az Auto regenerate val viszahozni,de eredménytelen
Nezd meg ezt. Igaz nemetul van, de van egy programocska amivel lehet kalibralni a PIC-et.
Üdvözlet mindenkinek!
szeretnék egy kis segítséget kérni. kezdő pic programozó vagyok és írtam ezt az egyszerű futófény programot:
Oshon Pic Simulator IDE-ben írtam. A szimulátorban működik is de valamiért amikor rátöltöm a PIC-re akkor nem indul el a program és nem világítanak a LED-ek. PIC16F630-at használok. Tudna valaki nekem segíteni? És még az a kérdésem lenne, hogy az analóg működésre képes bemeneteket hogyan tudnám tiltani és digitális I/O port ként használni. Amit a szimulátorban a konfigurációs bitekben beállítok az a gépi kódú programban benne lesz? Vagy az csak a szimulátornak a beállítása? A válaszokat előre is köszönöm! A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2014
Idézet: „analóg működésre képes bemeneteket hogyan tudnám tiltani és digitális I/O port ként használni.” Természetesen az adatlapból. A kód beillesztésére használd a "Kód" gombot. Sokkal áttekinthetőbb.
Szia!
Bár nem ismerem ezt az Oshon IDE-t, de kerüld az ékezetes karakterek használatát (pl. a "BEÁLLÍTÁSOK" címke helyett "BEALLITASOK" legyen!!). És a címkék lehetőleg több karakteresek legyenek (pl. a nagy "I" betű helyett: "DELAY_1"). Az adatlap szerint a 16F630-ban nincs AD, csak a 16F676-ban. Ott pedig így tudod kikapcsolni:
Szerk.: továbbá ajánlott a címke utáni kódot új sorba írni. A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2014
Nem használom az OSHON szoftverét, de ha ott megy, a valóságban pedig nem, akkor a konfigurációs biteket érdemes megnézni ( pl. nem látom a WDT kikapcsolását, pedig az alapból megy, az MCLR is kérdéses lehet! ) !
Rövid válasz:
1. ellenőrizd az áramköri kialakítást. 2. Tiltsd le a CONFIG -ban a MCLR funkciót (azaz intézze a RESET-elést a PIC magának) 3. Tiltsd le a CONFIG -ban a WatchDog funkciót. (Gyári alapbeállításban ez is és a MCLR hardveres megvalósítása /a hardveres megvalósítás elvárása/ is aktív.) 4. Szintén a CONFIG-ban az a CONFIG intrc OSC nekem kevésnek tűnik. Nem kell még a végére valami? Pl.: CONFIG intrc OSC NOCLKOUT (vagy hasonló)? A hosszú válasz (megpróbálom röviden): Első körben teljesen egyetértek zenetom kolléga 16:21-kor adott válaszával. E mellett: - A Idézet: rész legelején én biztos-ami biztos alapon egy „BEÁLLÍTÁSOK”
-val kezdeném, csak utána a többi. - Az égető biztosan jó? - Használj megjegyzéseket! - Miért nem MPLAB-ot, vagy valami intelligens fejlesztőkörnyezetet használsz! Intelligens hibakeresést tesz lehetővé. Szerintem egy MPLAB csuklóból ordibált volna, hogy öreg, a configban engeded a MCLR külső lábról vezérlését, de közben ugyanoda jelet küldesz ki!, Vagy hogy a WatchDog túlfutott! Vagy arra is, (már ha igazam van abban, hogy a) CONFIG sorod hibás. - E mellett persze működhet is a program, de nagy fukú illetlenség pl. a 0-ás címen kezdve a programozást nem elugrani az interrupt vektor(ok) mögé. - Nem értem a számolástechnikádat. Persze ettől még működik a dolog. (Ha jól számoltam, úgy 208000 - 210000 ciklus, ami a belső 4MHz-cel számolva kb 1/5 másodperc.) - Azt sem értem, miért kell 4 LED vezérléséhez két kapu? Én csak a C-re tenném a LED-eket. Próbáltam a körülményekhez képest rövid lenni, de a sikerhez Te is kelessz! Sok sikert, és bátorság! Legfeljebb megismered az amperillatot!
Szia!
Megoldódott már? - Szimulációs tesztet futtattál? Persze mindenre kiterjedő analízissel! Fut-e a Timer2, mennyi idő alatt történik a megszakítás, történik-e? Felhúzóellenállások ki vannak kapcsolva? Mit mutatott a teszt? - A PR2 mit takar? (A ..\Microchip\MPASM Suite\P16F690.INC -ban nincs ilyen.) |
Bejelentkezés
Hirdetés |