Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1205 / 1679
(#) Buvarruha válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Ott a kapcsolás, a panelterv, dobd össze, érdemes. Nagyon pontos ellenállások kellenek, különben DC-s lesz a kimenet, a nyugalmi áramot PC-s spektrum analizátorral lőttem be a legjobbra, ez így 50mA-t jelent a végtranyókon és 0.002% harmónikus torzítást 1W környékén, a THD+zaj 0.012-re jött ki. Annyit módosítottam, hogy a kimeneti 0.68-as ellenállást 2db 0.47-re csökkentettem, párhuzamosan kötve 2db 2W fémréteg ellenállást és a bemeneti csatolókondit kihagytam. Hogy mit művel magas tartományban az figyelemreméltó, érdemes meghallgatni.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2014
(#) zsolt58 hozzászólása Júl 22, 2014 /
 
En egy hangtorzitot keszitettem es mukodik!
(#) Zoli_bácsi válasza manolo hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Hát, barátom, sokan tanulhatnának Tőled - "Építsünk igényesen" témakörben. Nagyon szép munka. Az ilyen igényes munkát kiadó embereknek kijár az elismerés. Remélem én is tanulhatok egy két új dolgot majd, az általad épített készülékek fotóit nézegetve. Rólam tudják a kollégák, hogy "harapok", ha egy összecsapott művet látok. Ez kérlek az építés mintapéldája, így kell ezt a szép hobbit művelni. Reméljük minél több ilyen remek és igényes munkát láthatunk Tőled!
(#) lowlatency hozzászólása Júl 22, 2014 /
 
Üdv.

Sokat nézegettem már a ti munkáitokat és most én is készítettem egy olyan kis kütyüt, ami azt hiszem már elérte azt a szintet, hogy megmutassam nektek is.
Amit készítettem, az egy interneten keresztül vezérelhető ajtónyitó berendezés. A lelke egy PIC18F26K22 és egy ENC28J60 ethernet vezérlő. Az ötlet onnan jött, hogy néha a kollégák elfelejtik magukkal vinni/hozni a kulcsot/belépőkártyát illetve, ha csengetnek ne kelljen átrohanni az iroda másik felébe a kaputelefonhoz. A webfelületen két gomb van egy ami a lépcsőház ajtaját és egy másik az iroda ajtót nyitja. Ha valamelyikre rákattintunk akkor PIC meghúz egy relét ami "szimulálja" a kaputelefonon lévő gomb megnyomását. A kódot CCS C-ben írtam, a C-Aware IDE egyik mintaprogramját szabtam saját formára. Sajnos az előlapi vezetékezések nem lettek a legszebbek, de már nem volt időm sem anyagom újra elkészíteni őket.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2014
(#) manolo válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Köszönöm zoli_bácsi! Megtisztelsz vele, hogy barátodnak neveztél!
Üdv. István
(#) don_peter válasza lowlatency hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Itt inkább a megvalósítás ami dicsérendő.
Nagyon ügyes. Gratulálok.
A doboz ennél az eszköznél másodlagos szerintem.
A működéséhez folyamatosan üzemeltetni kell egy szervert, nem?
Fix IP cím, vagy dinamikus a cucc?
Nagyon érdekel a téma, ha publikus szívesen átnézném a programot illetve egy dokumentációt róla.
Azért érdekel mert webprogramozó vagyok és ezt a két dolgot jól tudnám formázni
Privátban megköszönném, ha megoldható...

Sima belső hálózaton belül is lehet használni? (Tehát localhost-ra gondolok.)
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2014
(#) lowlatency válasza don_peter hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
A szervert maga a PIC futtatja, a fájlok egy MPFS image-be vannak csomagolva ezt szolgálja ki a PIC szervere. Én DHCP-vel használom, de be lehet paraméterezni sima fix IP-s módot is. Teljesen hétköznapi eszköznek látszik a hálózaton, beírod a böngészőbe az IP-t és kapsz egy weboldalt. Az internet felé is egyszerűen publikálható, alapvetően elég egy port forward a tűzfalban/routerben.
Ha érdekel a dolog, töltsd le a C-Aware IDE-t a CCS weblapjáról és új projekt létrehozásánál lehet választani bal oldalon egy TCP/IP példakódot és ott be tudod konfigolni, mit szeretnél használni (DHCP,webserver, stb.) a többi kód csak a relék kapcsolgatásához kell. Ha még mindíg érdekel akkor a Microchip TCP/IP stack-et érdemes átnézned, a CCS kódja is azt használja kisebb módosításokkal.
(#) don_peter válasza lowlatency hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Köszönöm, át fogom böngészi, bár ha már elkezdtem MPLAB-ot és C-t használni nem szívesen nyergelek át más környezetre.
Közben jött egy felajánlás mástól is aki szívesen megossza a teljes programját.
Átnézem a kész programot és hozzá a dokumentációt.. Abból könnyebben tanulok mint egy új fejlesztői környezetből.
Köszi.
(#) kérdező válasza manolo hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Szép munka. A dobozolás, és a doboz színe különösen tetszik!
Kicsit sugárzásmérőre hasonlít. Nagyon jó!
(#) exabit hozzászólása Júl 23, 2014 /
 
Én egy gyári hőfokszabályzót dobozaltam be, mert szükség volt nekem a laborba a tömegspektrométer gázbeeresztő szelepébe futó kapillárisnak a hőfokszabályozására. Úgyhogy fogtam magam és szétnéztem hogy az itt fellelhető régi, laborműszerek közül melyikre nincs már szükség. A választás erre a csöves erősítőre esett majd egy könycsepp elmorzsolása után kibeleztem szegényt. Kapott egy levalásztó trafót is mert az egész egy kiterjedt fém mérőrendszerhez csatlakozik.
A szerelés tanulsága egyébként annyi volt hogy a szilárdtest relének a leválasztó trafó szekunderét kell kapcsolgatnia nem a primert, mert az utóbbival kiolvadtak a dobozba rakott biztosítékok.
A képeket csak mobillal tudtam lőni sajnos.
(#) Kovidivi hozzászólása Júl 23, 2014 / 1
 
Sziasztok!
Bedobozoltam az Arduinomat. Egy lakkréteg, vagy fólia kerül még rá védelem gyanánt.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2014
(#) manolo válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Szia Kovidivi! Üdv. Mindenkinek!
Az ötlet nagyon jó szerintem, csak le kellett volna csiszolni a vágási éleket még a festék rávasalása előtt. A fóliát nem javaslom, mert fára (pláne ilyen durva felületre) nem nagyon fog tapadni.
Üdv.! István
(#) manolo válasza manolo hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Nem sikerült módosítani az előző hozzászólásomat, azért írtam újat!
A lakkal is vigyázz, mert lehet, hogy oldja a festék anyagát, és elmosódott lesz a szöveg!
Csak nagyon vékony rétegben, és száradás után többször fújd rá.
Üdv.! Isván
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2014
(#) kérdező válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Nagyon jó doboz, a fát különösen kedvelem az elektronikában. Érdemes lelakkozni. A fólia nem jó, ha nyersen hagyod csúnya lesz egy idő után a használattól.
(#) guliver83 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Ügyész jó lett!
De ha van jó ismerősöd aki tud lézerrel vágni, akkor szebb is lehetne.
Egy lézer vágás és feliratozás.
(#) varttina válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Szia!
Ötletes kis dobozkát alkottál.
Hogyan csináltad a feliratokat? Próbálkoztam már frissen csiszolt fára műnyomópapírral, de ezt a minőséget meg sem közelítette. Gondolom sokat számít az előkészület, és a nyomtatási/vasalási paraméterek.
(#) Kovidivi válasza varttina hozzászólására (») Júl 24, 2014 / 1
 
Sziasztok!
Köszi a hozzászólásokat!
A Dobozolási technikák topicban válaszoltam mindenkinek!
(#) norby87 válasza manolo hozzászólására (») Júl 24, 2014 /
 
Szia Manolo ! Nagyon szép, igényes megoldás. Mondhatom, magasra tetted a lécet! Nekem meg kifejezetten tetszik a zöld szín, van egy kis "békebeli" jellege Egyébként alumíniumlemez/tábla az alapanyag, amiből vágtad és hajlította össze?

További eredményes munkát kívánok! Üdv.: Norbi
(#) solti_imre válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 26, 2014 /
 
Csak sárgulok itt az irígységtől... Amennyire tökéletes az AVR, annyira mutatós a dobozolásod! GRATULÁLOK!
(#) solti_imre válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 26, 2014 /
 
Szép munka, gratulálok! Minden rendes ember 1U rackbe költözik!
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2014
(#) sargarigo válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 26, 2014 / 1
 
Nagyon JÓ! Tetszik az elgondolás, meg a kivitelezés is! Ha a lányom engedi, akkor én is csinálok ilyet!
(#) Kovidivi válasza solti_imre hozzászólására (») Júl 26, 2014 /
 
Szia!
Jól érzem az iróniát?
(#) solti_imre válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 26, 2014 /
 
Szó nincs iróniáról! Valóban tetszik - az AVR (a Z80 után) a kedvencem és a Te dobozolásod (számomra legalábbis) iskolát teremtett.
(#) Kovidivi válasza solti_imre hozzászólására (») Júl 26, 2014 /
 
Köszönöm szépen! Azért gondoltam iróniának, mert sokan szidják az AVR-t, meg semmi sem tökéletes! A Dobozolási technikák topicban felraktam a következő verziós előlapot, ez már sokkal jobban néz ki szerintem.
Bővebben: Link
(#) david10 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 26, 2014 /
 
Ha IC-t kell cserelni,akkor szet kell szedni?
(#) mikrokapcsolo válasza david10 hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Szét, de ha már cserélni kell, ott baj van. Vagy esetleg ki lehet ügyeskedni a nyíláson az ict, vagy csak úgy ragasztotta rá a tetejét, hogy pl egy szikével könnyen leszedhető.
(#) manolo hozzászólása Júl 27, 2014 /
 
Sziasztok! Üdv. Mindenkinek!
Az első „fatengelyes” PIC égetőm. Tudom, hogy ezt a fajtát nem szabad megépíteni, mert csak a baj van vele, de ha ezt nem építettem volna meg, akkor sohasem PIC-eztem volna!
Rögtön utána építettem egy Szilva féle PicKit 2 klónt is, de ezzel is mindent be tudtam volna égetni, sőt a Szilva féléhez is ezzel égettem a PIC-et. Lehet, hogy szerencsés vagyok, vagy olyan trotyli a PC-ém, hogy nálam gond nélkül működik. A Szilva féléhez is ugyanezt az adaptert használom. A dobozt nem én csináltam, vettem.
Üdvözlettel: István
(#) foximaxi válasza manolo hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Valahol nekem is heverészik egy hasonló égető a fiók alján. Igazából nem az égetővel van a baj, hanem a soros átalakítóval. Ha találsz egy jót, ki ne merd dobni (Nemrég vettem egy laptopot, Win 8.1 van rajta, az átalakítóm gond nélkül működik vele).

Csak így tovább!
Tamás
(#) mikrokapcsolo válasza manolo hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Szépen állank benne az alkatrészek, látszik, hogy nem volt összecsapva. A forrasztási oldalt is megmutatod?
*
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2014
(#) Szammer válasza manolo hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Szia! Gratula. Szerintem minden amatőr PIC-es ilyennel kezdte (én a mégegyszerűbbel). Tényleg vannak határai és tényleg eléggé gépfüggő, de ha megy ... .
Ugyanakkor én sem javaslom senkinek, mert egy PicKit2 klón olyan egyszerű, mint a "faék" és ha Kezdetnek megépíti valaki, legalább gyakorolja a NYÁK készítést és a beültetést, így vélhetően lesz kellő előtapasztalata a mikrokontrolleres panelok építéséhez (vagy lehet venni, már ~3.000-ért).
Következő: »»   1205 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem