Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Ott a kapcsolás, a panelterv, dobd össze, érdemes. Nagyon pontos ellenállások kellenek, különben DC-s lesz a kimenet, a nyugalmi áramot PC-s spektrum analizátorral lőttem be a legjobbra, ez így 50mA-t jelent a végtranyókon és 0.002% harmónikus torzítást 1W környékén, a THD+zaj 0.012-re jött ki. Annyit módosítottam, hogy a kimeneti 0.68-as ellenállást 2db 0.47-re csökkentettem, párhuzamosan kötve 2db 2W fémréteg ellenállást és a bemeneti csatolókondit kihagytam. Hogy mit művel magas tartományban az figyelemreméltó, érdemes meghallgatni.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2014
Hát, barátom, sokan tanulhatnának Tőled - "Építsünk igényesen" témakörben. Nagyon szép munka. Az ilyen igényes munkát kiadó embereknek kijár az elismerés. Remélem én is tanulhatok egy két új dolgot majd, az általad épített készülékek fotóit nézegetve. Rólam tudják a kollégák, hogy "harapok", ha egy összecsapott művet látok. Ez kérlek az építés mintapéldája, így kell ezt a szép hobbit művelni. Reméljük minél több ilyen remek és igényes munkát láthatunk Tőled!
Üdv.
Sokat nézegettem már a ti munkáitokat és most én is készítettem egy olyan kis kütyüt, ami azt hiszem már elérte azt a szintet, hogy megmutassam nektek is. Amit készítettem, az egy interneten keresztül vezérelhető ajtónyitó berendezés. A lelke egy PIC18F26K22 és egy ENC28J60 ethernet vezérlő. Az ötlet onnan jött, hogy néha a kollégák elfelejtik magukkal vinni/hozni a kulcsot/belépőkártyát illetve, ha csengetnek ne kelljen átrohanni az iroda másik felébe a kaputelefonhoz. A webfelületen két gomb van egy ami a lépcsőház ajtaját és egy másik az iroda ajtót nyitja. Ha valamelyikre rákattintunk akkor PIC meghúz egy relét ami "szimulálja" a kaputelefonon lévő gomb megnyomását. A kódot CCS C-ben írtam, a C-Aware IDE egyik mintaprogramját szabtam saját formára. Sajnos az előlapi vezetékezések nem lettek a legszebbek, de már nem volt időm sem anyagom újra elkészíteni őket. A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2014
Köszönöm zoli_bácsi! Megtisztelsz vele, hogy barátodnak neveztél!
Üdv. István
Itt inkább a megvalósítás ami dicsérendő.
Nagyon ügyes. Gratulálok. A doboz ennél az eszköznél másodlagos szerintem. A működéséhez folyamatosan üzemeltetni kell egy szervert, nem? Fix IP cím, vagy dinamikus a cucc? Nagyon érdekel a téma, ha publikus szívesen átnézném a programot illetve egy dokumentációt róla. Azért érdekel mert webprogramozó vagyok és ezt a két dolgot jól tudnám formázni Privátban megköszönném, ha megoldható... Sima belső hálózaton belül is lehet használni? (Tehát localhost-ra gondolok.) A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2014
A szervert maga a PIC futtatja, a fájlok egy MPFS image-be vannak csomagolva ezt szolgálja ki a PIC szervere. Én DHCP-vel használom, de be lehet paraméterezni sima fix IP-s módot is. Teljesen hétköznapi eszköznek látszik a hálózaton, beírod a böngészőbe az IP-t és kapsz egy weboldalt. Az internet felé is egyszerűen publikálható, alapvetően elég egy port forward a tűzfalban/routerben.
Ha érdekel a dolog, töltsd le a C-Aware IDE-t a CCS weblapjáról és új projekt létrehozásánál lehet választani bal oldalon egy TCP/IP példakódot és ott be tudod konfigolni, mit szeretnél használni (DHCP,webserver, stb.) a többi kód csak a relék kapcsolgatásához kell. Ha még mindíg érdekel akkor a Microchip TCP/IP stack-et érdemes átnézned, a CCS kódja is azt használja kisebb módosításokkal.
Köszönöm, át fogom böngészi, bár ha már elkezdtem MPLAB-ot és C-t használni nem szívesen nyergelek át más környezetre.
Közben jött egy felajánlás mástól is aki szívesen megossza a teljes programját. Átnézem a kész programot és hozzá a dokumentációt.. Abból könnyebben tanulok mint egy új fejlesztői környezetből. Köszi.
Szép munka. A dobozolás, és a doboz színe különösen tetszik!
Kicsit sugárzásmérőre hasonlít. Nagyon jó!
Én egy gyári hőfokszabályzót dobozaltam be, mert szükség volt nekem a laborba a tömegspektrométer gázbeeresztő szelepébe futó kapillárisnak a hőfokszabályozására. Úgyhogy fogtam magam és szétnéztem hogy az itt fellelhető régi, laborműszerek közül melyikre nincs már szükség. A választás erre a csöves erősítőre esett majd egy könycsepp elmorzsolása után kibeleztem szegényt. Kapott egy levalásztó trafót is mert az egész egy kiterjedt fém mérőrendszerhez csatlakozik.
A szerelés tanulsága egyébként annyi volt hogy a szilárdtest relének a leválasztó trafó szekunderét kell kapcsolgatnia nem a primert, mert az utóbbival kiolvadtak a dobozba rakott biztosítékok. A képeket csak mobillal tudtam lőni sajnos.
Sziasztok!
Bedobozoltam az Arduinomat. Egy lakkréteg, vagy fólia kerül még rá védelem gyanánt. A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2014
Szia Kovidivi! Üdv. Mindenkinek!
Az ötlet nagyon jó szerintem, csak le kellett volna csiszolni a vágási éleket még a festék rávasalása előtt. A fóliát nem javaslom, mert fára (pláne ilyen durva felületre) nem nagyon fog tapadni. Üdv.! István
Nem sikerült módosítani az előző hozzászólásomat, azért írtam újat!
A lakkal is vigyázz, mert lehet, hogy oldja a festék anyagát, és elmosódott lesz a szöveg! Csak nagyon vékony rétegben, és száradás után többször fújd rá. Üdv.! Isván A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2014
Nagyon jó doboz, a fát különösen kedvelem az elektronikában. Érdemes lelakkozni. A fólia nem jó, ha nyersen hagyod csúnya lesz egy idő után a használattól.
Ügyész jó lett!
De ha van jó ismerősöd aki tud lézerrel vágni, akkor szebb is lehetne. Egy lézer vágás és feliratozás.
Szia!
Ötletes kis dobozkát alkottál. Hogyan csináltad a feliratokat? Próbálkoztam már frissen csiszolt fára műnyomópapírral, de ezt a minőséget meg sem közelítette. Gondolom sokat számít az előkészület, és a nyomtatási/vasalási paraméterek.
Szia Manolo ! Nagyon szép, igényes megoldás. Mondhatom, magasra tetted a lécet! Nekem meg kifejezetten tetszik a zöld szín, van egy kis "békebeli" jellege Egyébként alumíniumlemez/tábla az alapanyag, amiből vágtad és hajlította össze?
További eredményes munkát kívánok! Üdv.: Norbi
Csak sárgulok itt az irígységtől... Amennyire tökéletes az AVR, annyira mutatós a dobozolásod! GRATULÁLOK!
Szép munka, gratulálok! Minden rendes ember 1U rackbe költözik!
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2014
Nagyon JÓ! Tetszik az elgondolás, meg a kivitelezés is! Ha a lányom engedi, akkor én is csinálok ilyet!
Szia!
Jól érzem az iróniát?
Szó nincs iróniáról! Valóban tetszik - az AVR (a Z80 után) a kedvencem és a Te dobozolásod (számomra legalábbis) iskolát teremtett.
Köszönöm szépen! Azért gondoltam iróniának, mert sokan szidják az AVR-t, meg semmi sem tökéletes! A Dobozolási technikák topicban felraktam a következő verziós előlapot, ez már sokkal jobban néz ki szerintem.
Bővebben: Link
Ha IC-t kell cserelni,akkor szet kell szedni?
Szét, de ha már cserélni kell, ott baj van. Vagy esetleg ki lehet ügyeskedni a nyíláson az ict, vagy csak úgy ragasztotta rá a tetejét, hogy pl egy szikével könnyen leszedhető.
Sziasztok! Üdv. Mindenkinek!
Az első „fatengelyes” PIC égetőm. Tudom, hogy ezt a fajtát nem szabad megépíteni, mert csak a baj van vele, de ha ezt nem építettem volna meg, akkor sohasem PIC-eztem volna! Rögtön utána építettem egy Szilva féle PicKit 2 klónt is, de ezzel is mindent be tudtam volna égetni, sőt a Szilva féléhez is ezzel égettem a PIC-et. Lehet, hogy szerencsés vagyok, vagy olyan trotyli a PC-ém, hogy nálam gond nélkül működik. A Szilva féléhez is ugyanezt az adaptert használom. A dobozt nem én csináltam, vettem. Üdvözlettel: István
Valahol nekem is heverészik egy hasonló égető a fiók alján. Igazából nem az égetővel van a baj, hanem a soros átalakítóval. Ha találsz egy jót, ki ne merd dobni (Nemrég vettem egy laptopot, Win 8.1 van rajta, az átalakítóm gond nélkül működik vele).
Csak így tovább! Tamás
Szépen állank benne az alkatrészek, látszik, hogy nem volt összecsapva. A forrasztási oldalt is megmutatod?
* A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2014
Szia! Gratula. Szerintem minden amatőr PIC-es ilyennel kezdte (én a mégegyszerűbbel). Tényleg vannak határai és tényleg eléggé gépfüggő, de ha megy ... .
Ugyanakkor én sem javaslom senkinek, mert egy PicKit2 klón olyan egyszerű, mint a "faék" és ha Kezdetnek megépíti valaki, legalább gyakorolja a NYÁK készítést és a beültetést, így vélhetően lesz kellő előtapasztalata a mikrokontrolleres panelok építéséhez (vagy lehet venni, már ~3.000-ért). |
Bejelentkezés
Hirdetés |