Fórum témák
» Több friss téma |
Én csak magát a programot néztem. L298-al kiegészítve teljesen igaz, Bipoláris vezérlés lesz belőle. Félreértés támadt, csak a program vezérlésre gondoltam. Elnézést kérek!
Semmi gond, gondoltam hogy elnézted. Aki olyan CNC dolgokat csinál mint te annak adok a véleményére.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2014
Sziasztok !
Előre is elnézést kérek , hogy nem olvasok vissza. Úgy emlékszem valamelyikőtöknek már megvan a V4 -es Parsic . Hogy is volt a megrendelése ? Megnéztem a Parsic italia oldalt , de egy E-mail címet is alig találni , vásárlási gombot meg végképp nem találtam csak kosarat ??!! Cégnévre szeretném megvenni , számlával . Egyébként mi a tapasztalat vele ? Vannak hibák benne , jól használható ? A régivel nem volt semmi bajom. Üdv: Mezga
Sziasztok!
Én nemsokat használtam még, müködik rendesen. Ha cégesen veszed regisztálj be, levelezd le küldjön elöszámlát utalasost, utald át, küldi a csomagot. Tisztelettel: Viktor
Ha a régivel nem volt gondod, akkor ezzel biztosan nem lesz. Én már a legnagyobb "kezelt" PIC-et nyúzom. (128kB). (most éppen itthon és az Eu-ban hiánycikk, de HK-ból kaptam még a DHL szállításal is olcsóbban). A magyar ékezetes karakterek és makró kezelési lehetőség, SPI, I2C, UART 115200-ig 2x RS485 is 1Wire ...stb ezek mind profik. Azért van néhány dolog amire nem árt figyelni...Ezzel már egy jó kis PLC-t lehet csinálni, mint itt ez...
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2014
Sziasztok!
Egy kis tanácsot kérnék. Van egy progim,ami néha kifagy. Javasolták,hogy a programban kapcsoljam be a watchdog-ot. A parsic-ban ez hogy lehet megtenni,ha egyáltalán meg lehet vele csinálni. Előre is köszönöm válaszotokat.
Ne az őrkutyát bizgeráld hanem az oszcit állítsd HS re ,4 megánál már ott jó....
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2014
Nekem még ilyen gondom soha nem volt. Esetleg nem valami hardweres hiba van? Pl az oszcillátor (2x 22pF és quartz) és a reset (10k) környékén... Pl ha 628-s esetén kispóroltad volna a Quartzot, akkor ennek pótlásával a hiba megszünhet. Vagy esetleg valamelyik bemenet "lobog a levegőbe"
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2014
Szia!
Lehet hogy hardveres is,mert még csak próbapanelon van összedugdosva az áramkör. 4 MHz-s rezonátort használok. A reset 10k 1N4148-on keresztül. Csak azok a bemenetek lógnak a levegőben,amelyeket nem használok. Azokkal is kellene valamit kezdenem? Mivel a PIC egy 220-as motort vezérel,relén keresztül forgásirányváltásra,a fagyás akkor van,mikor a motor kondija kicsit ívet húz. Erre valami konkrét ötlet? Esetleg a relék optóval leválasztva,külön táp agyonszűrve?
A " nullától a robotokig" című cikkben így van a test áramkör. onnan vettem. Akkor a dióda elhagyandó?
Idézet: Akkor próbálj a relére "ív oltó" kondit tenni (mondjuk olyan 10-47 n 1500v ) „fagyás akkor van,mikor a motor kondija kicsit ívet húz.”
Szia! A dióda elvileg elhagyható, ilyen RESET hibát nem okozhat. Viszont a levegóben lógó nem használt lábak igen. Azokat kösd fel 5V-ra pl.: 1k-val. "kaqkk" kollégával is egyetértek, az ívoltó áramkör megléte sem baj, bár ezt én korábban egy soros ellenállás-kondenzátor körrel oldottam meg. Egyébként a hibás vezetékezés, alkatrész elhelyezés is okozhat hibát.
Páruzamosan a motor kondira? Vagy a relé érintkezőre,ami ívet húz?
Szia!
A programozó lábakat szabadon hagyhatom? Vagy azt is kössem fel 5V -ra,csak tegyek bele diódát,hogy a programozó ne játszon vissza a + felé? Vagy az nem baj?
A relé érintkezőkre kell kötni az ívoltót.
Mióta kell a nem használt lábakat felhúzni? Soha nem kötöttem rájuk semmit, gond ebből még nem volt.
Rossz volt a fogalmazás, elnézést. Arra akartam utalni, amit dcsabi is mondott, hogy esetleg van olyan programozott, de jelenleg nem használt láb ami a levegóben lóg és bemenetként van programozva.
A relé behúzó tekercsére tegyél diódát fordított irányban Pl 1N4007. (katód pozitívra) Szerintem nem a kondi a ludas, hanem a relé mikor elenged és az energiája a tápegységen keresztül nyelődik el ipulzus szerűen. éppen tegnap "szív...tt" meg egy hydraulika szelep, amit ráadásul relén keresztül kapcsolok. A relé megvan diódázva, a behúzótekercs végeit elfelejtettem. "Megcsináltatta magát"...
Köszi a véleményt , ez már szép cucc..
Már meg van rendelve a progi, remélem hamarosan megjön. Sajnos úgy néztem , hogy 8 lábúból aminek van AD konvertere csak 1 fajtát kezel, 12F675. Ezzel kell majd próbálkoznom. Sajna a régi csak valamilyen trükkel volt képes ezt kezelni. Egy kis segítséget kérnék .A mellékelt rajzon látható erősítő fűrészjelet ad , 0 voltos bemenő jelnél. Ezt a kapcsolást már használtam máskor is , nem volt vele gond. Most napok óta keresem a hibát , de nem találom.Elvileg DC erősítőnek kellene lennie. Nem tudom analóg áramkörben ki tudna segíteni? Köszi: mezga A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2014
Nekem is volt már ilyen , de " csak" a MCLR lábat hagytam lógni .Ez is elég volt ahhoz , hogy az áramkör bizonytalan legyen.
A tápot is jól meg kell szűrni.Én a relét is OPTO - n keresztül szoktam hajtani. Minden relé lábai közé teszek 275 Voltos varisztort és egy soros 220 ohm-220nF X2 - es kondis ívoltót.És a relé tekercsével párhuzamosan is teszek kondit.
Én a PIC-nek egy teljesen külön tápot szoktam építeni amellyel semmi egyebet nem táplálok.
Annak ellenére, hogy az interneten keresve sok helyen lehet olvasni a zajcsökkentésről, úgy gondolom, hogy ez a téma nincs túltárgyalva.Szerintem sokat segítene, ha a tapasztaltabb fórumtársak kapcsolási példákat tennének fel a PIC-es környezet zajszűréséről, relévezérlésről, stb., az áramkör fizikai megvalósításáról. Ki hogy szokta csinálni.
Ez jo otlet.
Hello! A legtöbb műveleti erősítő instabillá válik, a kapacitív terhelésre. Vagy is a C10 kondi kimenetre kötése "illetlenség". Egyes műveleti erősítő esetén, egyes ESR értékű kondi mellett, gerjedhet az A6. Ha az elkót az R9 után teszed, akkor nem fog az fejtörést okozni az IC-nek.
Sziasztok!
Ismét segítségeteket kérném. Lehet-e negatív számokat készíteni a matematikai modullal? PID kört próbálnék meg készíteni és ahhoz kellene. Segítségetek előre is köszönöm.
Hello! Csak pozitív egész számok lehetnek. Én két lehetőséget látok. Vagy megnézed melyik nagyobb. És ha a kivonandó az, akkor megfordítod a kivonót és a kivonandót. Azt meg ekkor Te tudod, hogy az eredmény nem pozitív, hanem negatív lenne. (4-6=-2 ekkor 6-4=2 "és a kettő ekkor negatív"..)
Vagy eltolási értéket adsz a kivonóhoz, és az eltolási értéket veszed a "nullának". (Pld. ha az eltolás 10, akkor 10+4-6=8 Vagy is ez -2 a 10-hez képest.) Persze a kivonandó nem lehet nagyobb, mint az eltolási érték.
Szia!
Köszönöm válaszod. Esetleg valami példát tudnál feltenni,hogy milyen modulokkal lehet ezt megcsinálni? Illetve ha az a szám aminek negatívnak kellene lennie a programban,de az ugye pozitív,akkor honnan fogja tudni a PID kör,hogy az ellentétes irányba kellene működnie?
Megoldottam az alábbi módon. A select-et vezérlő jelet gondolom lehetne az ellentétes irány vezérlésére is használni...
Ez az első megoldás szerint lenne, de akkor inkább már így.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |