Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   146 / 177
(#) Zoli_bácsi válasza Szammer hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Én csak magát a programot néztem. L298-al kiegészítve teljesen igaz, Bipoláris vezérlés lesz belőle. Félreértés támadt, csak a program vezérlésre gondoltam. Elnézést kérek!
(#) Szammer válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
Semmi gond, gondoltam hogy elnézted. Aki olyan CNC dolgokat csinál mint te annak adok a véleményére.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2014
(#) mezga hozzászólása Aug 10, 2014 /
 
Sziasztok !

Előre is elnézést kérek , hogy nem olvasok vissza.
Úgy emlékszem valamelyikőtöknek már megvan a V4 -es Parsic .
Hogy is volt a megrendelése ? Megnéztem a Parsic italia oldalt , de egy E-mail címet is alig találni , vásárlási gombot meg végképp nem találtam csak kosarat ??!!
Cégnévre szeretném megvenni , számlával .

Egyébként mi a tapasztalat vele ? Vannak hibák benne , jól használható ?
A régivel nem volt semmi bajom.

Üdv:

Mezga
(#) DUGO válasza mezga hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Sziasztok!

Én nemsokat használtam még, müködik rendesen.

Ha cégesen veszed regisztálj be, levelezd le küldjön elöszámlát utalasost, utald át, küldi a csomagot.

Tisztelettel: Viktor
(#) mezga válasza DUGO hozzászólására (») Aug 14, 2014 /
 
Köszi !
(#) dcsabi válasza mezga hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Ha a régivel nem volt gondod, akkor ezzel biztosan nem lesz. Én már a legnagyobb "kezelt" PIC-et nyúzom. (128kB). (most éppen itthon és az Eu-ban hiánycikk, de HK-ból kaptam még a DHL szállításal is olcsóbban). A magyar ékezetes karakterek és makró kezelési lehetőség, SPI, I2C, UART 115200-ig 2x RS485 is 1Wire ...stb ezek mind profik. Azért van néhány dolog amire nem árt figyelni...Ezzel már egy jó kis PLC-t lehet csinálni, mint itt ez...
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2014
(#) Peticilin hozzászólása Aug 24, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy kis tanácsot kérnék. Van egy progim,ami néha kifagy. Javasolták,hogy a programban kapcsoljam be a watchdog-ot. A parsic-ban ez hogy lehet megtenni,ha egyáltalán meg lehet vele csinálni.

Előre is köszönöm válaszotokat.
(#) kaqkk válasza Peticilin hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Ne az őrkutyát bizgeráld hanem az oszcit állítsd HS re ,4 megánál már ott jó....
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2014
(#) dcsabi válasza Peticilin hozzászólására (») Aug 25, 2014 /
 
Nekem még ilyen gondom soha nem volt. Esetleg nem valami hardweres hiba van? Pl az oszcillátor (2x 22pF és quartz) és a reset (10k) környékén... Pl ha 628-s esetén kispóroltad volna a Quartzot, akkor ennek pótlásával a hiba megszünhet. Vagy esetleg valamelyik bemenet "lobog a levegőbe"
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2014
(#) Peticilin válasza dcsabi hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Szia!

Lehet hogy hardveres is,mert még csak próbapanelon van összedugdosva az áramkör. 4 MHz-s rezonátort használok. A reset 10k 1N4148-on keresztül. Csak azok a bemenetek lógnak a levegőben,amelyeket nem használok. Azokkal is kellene valamit kezdenem?
Mivel a PIC egy 220-as motort vezérel,relén keresztül forgásirányváltásra,a fagyás akkor van,mikor a motor kondija kicsit ívet húz. Erre valami konkrét ötlet? Esetleg a relék optóval leválasztva,külön táp agyonszűrve?
(#) Peticilin válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Köszönöm ötleted,ezt is megpróbálom.
(#) Peticilin válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
A " nullától a robotokig" című cikkben így van a test áramkör. onnan vettem. Akkor a dióda elhagyandó?
(#) kaqkk válasza Peticilin hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Idézet:
„fagyás akkor van,mikor a motor kondija kicsit ívet húz.”
Akkor próbálj a relére "ív oltó" kondit tenni (mondjuk olyan 10-47 n 1500v )
(#) Szammer válasza Peticilin hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Szia! A dióda elvileg elhagyható, ilyen RESET hibát nem okozhat. Viszont a levegóben lógó nem használt lábak igen. Azokat kösd fel 5V-ra pl.: 1k-val. "kaqkk" kollégával is egyetértek, az ívoltó áramkör megléte sem baj, bár ezt én korábban egy soros ellenállás-kondenzátor körrel oldottam meg. Egyébként a hibás vezetékezés, alkatrész elhelyezés is okozhat hibát.
(#) Peticilin válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Páruzamosan a motor kondira? Vagy a relé érintkezőre,ami ívet húz?
(#) Peticilin válasza Szammer hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Szia!

A programozó lábakat szabadon hagyhatom? Vagy azt is kössem fel 5V -ra,csak tegyek bele diódát,hogy a programozó ne játszon vissza a + felé? Vagy az nem baj?
(#) kaqkk válasza Peticilin hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
A relé érintkezőkre kell kötni az ívoltót.
(#) Bakman válasza Szammer hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Mióta kell a nem használt lábakat felhúzni? Soha nem kötöttem rájuk semmit, gond ebből még nem volt.
(#) Szammer válasza Bakman hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Rossz volt a fogalmazás, elnézést. Arra akartam utalni, amit dcsabi is mondott, hogy esetleg van olyan programozott, de jelenleg nem használt láb ami a levegóben lóg és bemenetként van programozva.
(#) dcsabi válasza Peticilin hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
A relé behúzó tekercsére tegyél diódát fordított irányban Pl 1N4007. (katód pozitívra) Szerintem nem a kondi a ludas, hanem a relé mikor elenged és az energiája a tápegységen keresztül nyelődik el ipulzus szerűen. éppen tegnap "szív...tt" meg egy hydraulika szelep, amit ráadásul relén keresztül kapcsolok. A relé megvan diódázva, a behúzótekercs végeit elfelejtettem. "Megcsináltatta magát"...
(#) mezga válasza dcsabi hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Köszi a véleményt , ez már szép cucc..
Már meg van rendelve a progi, remélem hamarosan megjön.
Sajnos úgy néztem , hogy 8 lábúból aminek van AD konvertere csak 1 fajtát kezel, 12F675.
Ezzel kell majd próbálkoznom. Sajna a régi csak valamilyen trükkel volt képes ezt kezelni.

Egy kis segítséget kérnék .A mellékelt rajzon látható erősítő fűrészjelet ad , 0 voltos bemenő jelnél. Ezt a kapcsolást már használtam máskor is , nem volt vele gond.
Most napok óta keresem a hibát , de nem találom.Elvileg DC erősítőnek kellene lennie.
Nem tudom analóg áramkörben ki tudna segíteni?
Köszi:

mezga
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2014
(#) mezga válasza Peticilin hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Nekem is volt már ilyen , de " csak" a MCLR lábat hagytam lógni .Ez is elég volt ahhoz , hogy az áramkör bizonytalan legyen.
A tápot is jól meg kell szűrni.Én a relét is OPTO - n keresztül szoktam hajtani.
Minden relé lábai közé teszek 275 Voltos varisztort és egy soros 220 ohm-220nF X2 - es kondis ívoltót.És a relé tekercsével párhuzamosan is teszek kondit.
(#) benko_balazs hozzászólása Szept 15, 2014 /
 
Én a PIC-nek egy teljesen külön tápot szoktam építeni amellyel semmi egyebet nem táplálok.
Annak ellenére, hogy az interneten keresve sok helyen lehet olvasni a zajcsökkentésről, úgy gondolom, hogy ez a téma nincs túltárgyalva.Szerintem sokat segítene, ha a tapasztaltabb fórumtársak kapcsolási példákat tennének fel a PIC-es környezet zajszűréséről, relévezérlésről, stb., az áramkör fizikai megvalósításáról. Ki hogy szokta csinálni.
(#) mezga válasza benko_balazs hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Ez jo otlet.
(#) proli007 válasza mezga hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Hello! A legtöbb műveleti erősítő instabillá válik, a kapacitív terhelésre. Vagy is a C10 kondi kimenetre kötése "illetlenség". Egyes műveleti erősítő esetén, egyes ESR értékű kondi mellett, gerjedhet az A6. Ha az elkót az R9 után teszed, akkor nem fog az fejtörést okozni az IC-nek.
(#) Peticilin hozzászólása Szept 20, 2014 /
 
Sziasztok!

Ismét segítségeteket kérném. Lehet-e negatív számokat készíteni a matematikai modullal?
PID kört próbálnék meg készíteni és ahhoz kellene.

Segítségetek előre is köszönöm.

negativ.PIC
    
(#) proli007 válasza Peticilin hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Hello! Csak pozitív egész számok lehetnek. Én két lehetőséget látok. Vagy megnézed melyik nagyobb. És ha a kivonandó az, akkor megfordítod a kivonót és a kivonandót. Azt meg ekkor Te tudod, hogy az eredmény nem pozitív, hanem negatív lenne. (4-6=-2 ekkor 6-4=2 "és a kettő ekkor negatív"..)
Vagy eltolási értéket adsz a kivonóhoz, és az eltolási értéket veszed a "nullának". (Pld. ha az eltolás 10, akkor 10+4-6=8 Vagy is ez -2 a 10-hez képest.) Persze a kivonandó nem lehet nagyobb, mint az eltolási érték.
(#) Peticilin válasza proli007 hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm válaszod. Esetleg valami példát tudnál feltenni,hogy milyen modulokkal lehet ezt megcsinálni? Illetve ha az a szám aminek negatívnak kellene lennie a programban,de az ugye pozitív,akkor honnan fogja tudni a PID kör,hogy az ellentétes irányba kellene működnie?
(#) Peticilin válasza Peticilin hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Megoldottam az alábbi módon. A select-et vezérlő jelet gondolom lehetne az ellentétes irány vezérlésére is használni...

negativ2.PIC
    
(#) proli007 válasza Peticilin hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Ez az első megoldás szerint lenne, de akkor inkább már így.
Következő: »»   146 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem