Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   66 / 193
(#) nzozz válasza Mewryck hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Érzékeny eszközöket, alkatrészeket 24V -os pákával célszerű forrasztani, ez a páka pedig fázishasításos (vagy hasonló) "szabályzással", hálózati feszültségről működik.
(#) Mewryck válasza Gabó hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Hali!

Első körben 10.000 Huf
Nem értek ezekhez a dolgokhoz,totál laikus vagyok,így rátok hagyatkozom.

Üdv!
(#) Gabó válasza Mewryck hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Nem szeretem ezt se, de legalább valamivel jobb mint amit linkeltél. Bővebben: Link
De én a helyedbe keresnék egy "kattogós" wellert. 10eFtból elég jókat ki lehet már fogni.
(#) nzozz válasza Mewryck hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Esetleg van most az apróhirdetések közt is egy Stannol állomás, kis alkatrészekhez elegendő és jó minőségű.
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2014
(#) vzoole válasza Mewryck hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Idézet:
„-számítógép alaplapon kondi csere
-vga kondicsere”

Ezek a legnehezebb dolgok, amik messze nem férnek bele ebbe az árkategóriába.
(#) nzozz válasza vzoole hozzászólására (») Júl 20, 2014 /
 
Amennyiben hagyományos pákával megoldható - nem kell forrólevegős állomás - különösebb gondot nem kellene okoznia.
(#) Mewryck hozzászólása Júl 22, 2014 /
 
Köszönöm a válaszokat,átgondoljuk a dolgot.
(#) Csupasz hozzászólása Júl 29, 2014 /
 
Sziasztok
Szeretnék segítséget kérni HAKKO 907 (kínai) páka bekötéséhez.A belsejét nem tudom megbontani, mert nincs szigetelőcsövem, és azt le kellene vágni.
Tehát ha szemből nézem a csatit, közép a test.Balra kék, zöld vezeték, közte 5 ohm. Jobbra piros,fekete, közte 43 ohm. Mindez 26 fok külső hőmérsékletnél.
Azt hiszem, a 43 ohm a hőérzékelő. Jól gondolom?
Köszönöm a segítséget!
(#) sector99 válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Szia !
Igen, a 40-50 ohm körüli érték az a hőérzékelője (termisztor), ami nagyságrenddel kisebb ellenállás, az meg a fűtőszál.
Építsd meg hozzáezt a vezérlőt, nekem nagyon bejött
(#) Csupasz válasza sector99 hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Köszönöm a választ. Szabályzót a vzolee-félét építettem meg, de szeretnék egy hőmérőset.
Lehet hogy belekezdek, de az AVR nem az én világom....
(#) griff hozzászólása Aug 2, 2014 /
 
Üdv emberek!
Körülbelül 5 napja kiment a Fahrenheit 28003-mas forrasztó állomásom pákájából a fűtőbetét. Rengeteg boltot körbetelefonáltam és arra a megállapításra jutottam: Magyarországon nem lehet kapni. Próbáltam külföldről is , de így sem jártam sikerrel. Valaki nem tud esetleg külön pákát vagy fűtőbetétet hozzá? Esetleg egy másik típust aminek ilyen a páka része?
Köszönöm!
(#) denon888 válasza griff hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
ITT van. PÁKA és ITT Külön fűtő betét is. Bár azt írják szeptember elejétől várható.
Nézd meg a szállítást is. Van Pick-Pack Pont átvételi lehetőség is.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2014
(#) griff válasza denon888 hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Tőlük próbáltam rendelni, fel is hívtam, nincs.
(#) denon888 válasza griff hozzászólására (») Aug 2, 2014 / 1
 
Bővebben: Link és itt?
(#) griff válasza denon888 hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Úgy néz ki itt még van belőle!
Nagyon köszönöm!
(#) istike78 hozzászólása Szept 10, 2014 /
 
Sziasztok. Nekem van egy régi forrasztó pákám.TRP 2-73. Az a baj hogy tönkre ment a csavar menete. Sokat forrasztotam vele.strapabitó jó készülék. De ilyet már nem nagyon kapni. Amit ajánlodtak. PP1 tipus.bizonytalan vagyok mert nem tudom van e olyan minőségre mint a régi. Ha tudtok erről a tipusrol valamit meg köszönném a választ.
(#) Gabó válasza istike78 hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Minek kellene venni másik pákát, ha a csavar ment csak tönkre? Bár nem írtad melyik menet ment tönkre, ha maga a csavaré, keresel ugyan olyan csavart, ha hosszabb méretre vágod és mehet bele, ha a páka menete ment tönkre, abba meg vágatsz kicsivel nagyobb menetet, keresel bele csavart és kész. Felesleges új pákát venni ezért.
(#) Massawa válasza istike78 hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Pofon egyszerü a segitség. Kalapáccsal egy kicsit ráütsze arra réz idomra, amibe a csavart kell belecsavarni (elöbb azt csavard ki), és már csavarhatod is vissza. Ha nagyon kinyirtad a csavart akkor vegyél egy ujat (M3x5), üss az idomra ha az uj csavar nem vág magának uj menetet akkor egy M3-s menetfuroval furd ujra át, újra müködni fog minden.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2014
(#) istike78 hozzászólása Szept 11, 2014 /
 
köszönöm a tanácsot. forrasztó csúcsot fogó csavart már nem fogja be a páka menete.sokat forrasztok,maga a páka jó és egyszer már csináltam azt is hogy nagyobb csavart raktam bele.mostanáig jó is volt. menetet fúrni nem tudok.de megfogadom a tanácsot amit adtatok.ezt külön köszönöm is!
(#) nedudgi válasza istike78 hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Szerintem egy menetfúró csak olcsóbb, mint egy páka, ha más okod nincs új vásárlására. Mivel rézbe kell vágni a menetet, még a minőséggel sem kell foglalkozni, megteszi akármi. Attól se lesz baja senkinek, ha egy új lyukat fúrsz egy centivel arrébb.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2014
(#) lucky válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Azért én csak vennék egy kézi menetfúró készletet, meg egy olyan fúrót ami a kívánt menet 80%-a ( menetátmérő *0,8= fúróátmérő). Ui a kézi menetfúrók min 2 fokozatból állnak, szemben a gépivel amik egyfokozatúak.
Bár ez alól is van kivétel, lásd az un menetfúró bit-eket. Sőt ez utóbbiból olyan is van ami ki is fúrja a magfuratot.
(#) andraschober hozzászólása Szept 18, 2014 /
 
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon és a témában se vagyok nagyon jártas, de pár éve mélyebben elkezdtem érdeklődni a hangszererősítők, effektek iránt. Több alkalommal előfordult, hogy pákát ragadtam és apróbb javításokat is végeztem, lassan szeretnék egy újabb szintre lépni, amihez jobb eszközök is dukálnak és ehhez szeretném a segítségeteket kérni.

Szeretnék vásárolni 10-15e forint körül (amennyiben lehetséges) egy jó minőségű, tartós, alkatrész szempontból kevésbé kényes forrasztópákát vagy állomást. Szerintetek a kettő közül melyikre érdemesebb jobban rámenni? Nem napi használatra kéne, viszont ha a kezembe veszem, akkor szeretem ha jó minőségű eszközökkel dolgozhatok ezért én arra gondoltam első körben, hogy egy jó páka elég lenne, amennyire tudom, ilyen munkákhoz nem jellemző, hogy hőfokszabályzós állomás kéne. Nagy kaliberű dolgokra nem használnám, SMD alkatrészek csak nagyon ritkán találkozok - szerencsére. Teljesítményben 40-50 watt körüli szerszám már megfelelő ilyen felhasználásra?

Hosszabb távú terveim között szerepel, hogy jobban kiművelődök a kérdésben, ha esetleg hülyeséget beszéltem, akkor szóljatok, minden segítséget szívesen meghallgatok. Köszi előre is a segítséget!
András
(#) vzoole válasza andraschober hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Szabályzás nélküli pákákat felejtsd el.

Akarsz vezérlőt építeni a pákához vagy inkább gyárit vennél?
(#) Gabó válasza andraschober hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Ha van benned egy kis kihívásvágy, akkor építesz egy állomást, és veszel egy használt wellert. Sajnos ebből az összegből nem nagyon lehet jót, tartósat venni. Itt forumon van wellerhez állomás.
(#) abcdabcd válasza Gabó hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Azaz egy 24V-os trafót bedobozol és vesz hozzá egy kattogós wellert
(#) Gabó válasza abcdabcd hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Ennél azért komolyabb állomásra gondoltam, de ez a megoldás is jobb, mint az olcsó állomások....
(#) abcdabcd válasza Gabó hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Azért, ha elolvasod az eredeti hozzászólást, valószínűleg jópár évig kiszolgálhatja egy kattogós weller... a hőfok nem szabályozható elektronikusan, hanem csak a hegy cseréjével... ha vesz hozzá többféle hegyet, akkor még ezt is kiköszöbölte... igen nem tud nagyon-nagyon alacsony hőfokot beállítani (nem tudom mennyire lehet levenni egy elektronikusan szabályozható állomást minimum, 80fokra?, de ott meg mit lehet forrasztani, csak valami extra-extra igényhez kellhet, itt meg ilyenről szó se volt)... de ha vesz többféle hegyet, akkor lehet többféle hőfokú pákája... és mivel itt ipari felhasználás szóba se került, így még gondolom az se probléma, hogyha meg kell várni, hogy a már használt hegy lehűljön, és csak utána lehet betenni a másikat... De egyébként általános használat közben, vajon van szükség a hőfok állandó változtatására?
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2014
(#) Gabó válasza abcdabcd hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Én személy szerint WSP80ra gondoltam, vzoole analóg állomásával, aminek az anyagköltsége trafó nélkül is max 2eft. De igen, a "kattogós" weller is jó vétel lehet. Azért gondoltam erre a kombinációra, mert ez kijöhet 15e ftból, és ez is jó sokáig szolgálja majd. Hegyválaszték meg ehhez is van dögivel. De mind a két választás jó.
(#) nzozz válasza Gabó hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Esetleg Hakko 907 -es páka. Van hozzá hegy, alkatrész, csak nem tudom mennyire tartós. De árban jó és gyorsan felfűt. (csak AC 24V helyett DC 24V -os)
(#) andraschober válasza abcdabcd hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Köszönöm mindenki segítségét. Igazából itthon, és ebay-en használtan nézegettem első sorban, én is Wellereket (mivel azt ismerem így egyedül, a komolyabb kategóriában).

Első blikkre ezeket találtam és még a büdzsébe is beleférnek, maximum egy kicsit többet spórolok rá.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Újonnan eléggé drágák az én pénztárcámnak és felhasználási dolgaimhoz ezek a cuccok újonnan. Amit találtam még és dicsérték többen is az a Fahrenheit 28003-as állomása. Az vajon megfelelhet az "igényeimnek"?
Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2014
Következő: »»   66 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem