Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Nekem még ennyit sem sikerült elérnek.
Az eladó küldött nekem egy linket, ami 12 óra alatt le is töltődött. Na azzal sem mentem semmire. Szerintem nagyon mellényúltam ezzel a kijelzővel....
Szia!
2 egyszerű megoldás is van: 1., ha csak arra van szükséged, hogy van e feszültség, akkor a legegyszerűbb szerintem 1 230v-os tekerccsel ellátott relé. Ha nincs meghúzva, nincs feszültség ![]() 2., ha mérni is akarsz, akkor direkt arduinóhoz lehet készen kapni erre áramkört: Bővebben: Link De legyél óvatos, a hozzászólásodból látszik, hogy a villamosság alapjaival sem vagy tisztában. Inkább kérdezz 3x, csak ne legyen baj belőle. Az sem árt, ha esetleg felkeresel valakit a környékeden, aki jártasabb ebben a témában és építsétek meg együtt, hogy te is megértsed működését. A 230V nem játék! Legyél tisztában vele, hogyha szerelsz valamit és esetleg valakit utána megráz, akkor annak büntetőjogi felelősségrevonás lehet a vége. A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2014
Ha az "aaaa" nevű stringben benne van az, hogy "kutya", akkor kiírja soros portra. Ez csak azt adja vissza, hogy tartalmazza-e ezt a karakterláncot. Remélem erre voltál kíváncsi.
Szia! Nekem azt kéne, hogy van egy szöveg, ami mindíg adott, azután szerepel egy szám ami viszont változik, és azt szeretném, hogy azt a számot tudja leválasztani. pl.: abc123 akkor 123-t választja le vagy abc456 akkor a 456-t választja le.
Én így oldottam meg:
Töltsd fel az arduinodra. Küld ki neki hogy abc123 és látod is az eredményt! ![]() A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2014
Köszi! Erre gondoltam már csak az lenne a kérdésem, hogy ezt hogyan tudnám összehozni, mert az én változóm char-be van. (és fontos, hogy abba is maradjon)
Már értem a problémádat
![]() Amikor ez kellett, akkor az abc123-ból úgy csináltam 123-at, hogy egyszerűen a 3. elemtől egyesével (ciklus) átmásoltam. ettől még a stringed tartalma char marad... Egy kicsit bővebben is kifejthetnéd az utolsó kérdésedet.
Köszönöm szépen a válaszokat, megoldottam máshogyan!
Még egy kérdésem lenne. Miért van az, hogy ha switch()-be beteszek két olyan értéket, aminek vannak egyforma tagjai, akkor azt mondja, hogy dupláztam az értéket. pl.: case 'abc1': és case 'abd1': akkor azt írja rá, hogy dupláztam.
Nem használom az Arduino C-jét, de a case után tudtommal szám álhat, 0 ... 255-ig. Az aposztróffal számot készítesz a megadott string-ből ( szerintem az első karakter ASCII kódja lehet ),, ez pedig egyforma! Eleve, ha ezt akartad is csinálni, akkor idézőjel kellett volna, de ezt nem tudják ismereteim szerint a C fordítók !
Steve
Kipróbáltam, és ha elhagyom és csak a számot írom a case után, akkor nem működik. De az érték amit switch-elek, az char-ben van, azt még nem mondtam.
pl. : 90.oldal ... Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2014
Kezdjük ott, hogy az abc1 egy string, nem pedig char. Szóval "az érték amit switch-elek, az char-ben van" mondatod teljesen értelmetlen.
A C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\UTouch nem a felhasználói mappa, a jelek szerint mégis van ott egy Utouch könyvtár. Az hogy került oda, és milyen eszközhöz való? Ha nem az a könyvtár, amire szükséged van akkor a névütközés miatt jó lenne eltávolítani onnan (lagalább ideiglenesen)!
Idézet: A mappa neve lényegtelen - a libraries alatt minden könyvtárat végignéz, ha keres egy fájlt. Ha az UTFT.h állománynévre hivatkozol (egy #include direktívában), akkor azt a nevet fogja keresi. S ha egy másik mappában talál hamarabb ilyen nevűt, akkor azt használja. Ez is egy megoldás a névütközés elkerülésére.„De amit most másoltam be, annak a könyvtárnak UTFT2 nevet adtam...” Kis- és nagy betű is számít, nálam például van dht.h és DHT.h két különböző (de hasonló célú) könyvtárhoz. Te is átnevezhetetd az újonnan beszerzett állományaidat utft.h-nak és utft.cpp-nak (vagy a csuda tudja, milyen fáljaid vannak). A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2014
A változó, ami tárolja az értéket, az char-rel lett létrehozva. Megpróbálom kicsit konkrétabban leírni mit szertnék, hátha van valami megoldás. Van egy SIM900-as GSM egységem, amit arduino megával használok, hardverserial-on. Van egy olyan funkciója, hogy a térerőt lehet lekérdezni, azt kell rá küldeni, hogy: "AT+CSQ", erre a válasz: +CSQ:érték. Ezt szeretném megcsinálni, hogy legyen egy változó, amiben csak az érték van, nincs előtte a szöveg, ezt én úgy akartam megoldani, hogy a serial read-elt változóra teszek egy switch()-et, amiben az van, hogy pl.:case '+CSQ:30':... de ez így működne is, de valamiért csak az utolsó számjegyet nézi, és ha pl ha case-ban 30 van, akkor a 20-ra is beindul. Próbáltam simán if-fel is, ugyan ezzel az eredménnyel.
Szia! Köszi a válaszod, hasonló módon próbáltam a letöltött különböző hosszúságú UTFT.h állományokat próbálgatni, de mindenképp ezzel kötekszik:
Idézet: Azóta a 022 ver alól sikerült egy ITDB02_Graph16 letöltött állományt kiküldenem rá, ami működik, viszont abban nincsen t-pad vezérlés. Ezt a shieldet használom, és utoljára ezt a képet sikerült kiküldenem, mielőtt a windows-t újra kellett telepítenem, de a touch része, akkor sem ment. „Arduino\libraries\UTouch/UTFT.h:163: error: 'bitmapdatatype' has not been declared”
Sziasztok,
Mint altalaba a kezdok, en is mindig ilyen kerdessekkel fordulok hozzatok. Szeretnek egy olyan idozitot beepiteni amely egy logikai valtozot (boolean) kulombozo ideig tartana true es false allapotba. Tehat az elsodleges fuggvenybe be kellene hogy keruljen egy valtozo, ami vegul kulombozo ido intervallumokat szamolna ugyanannak logikai erteknek es utana egy megfelelo idozito. Szerintetek ezek kozul megtenne nekem ezt ? Gyakorlatilag olyasmi kellene ami kepes lenne ugyanazt a labat kulombozo idointervallumokba kapcsolgatni high es low allapotba. Delay kivetelevel. Koszonom. A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
Sziasztok!
Ezt az Arduino lelkű kapcsolást szeretném megvalósítani a közeljövőben. Létezik valami megoldás, hogy a kártyát olcsóbban megússzam a feltüntetett 30$-tól?
Vehetsz különféle Arduino klónokat az E-bay kínálatából is (de nem mindegy, hogy kitől...), vagy akár magad is megépítheted (kapható a bootloaderrel ellátott ATmega 328 és USB-TTL konverter is).
Köszönöm. Tudnál mind a kettőhöz linket mutatni? (sajnos ebayről nem tudok rendelni, az én országomban még csak majd most lett bevezetve ha minden igaz a PayPal, meg nem is érne ide időbe)
dccduino
Ha segít, akkor 1500,-ért postával küldök neked ebből egyet, amit készre forrasztok és tesztelek. Ennek a testvére itt van az asztalomon, kínozom pár napja. Eddig semmi gond nincs vele. Csak egy mini-usb kábel és a leírásban szereplő driver kell hozzá. Nem nyerészkedek rajta, láthatod az árát, a posta meg 500 forint körül mozog... Most látom, hogy rossz gombra nyomtam. Az előtted szólónak ment volna ![]() A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
Kérdeznék én is egyet.
3 percet hogyan késleltethetnék hiba nélkül? Az a probléma, hogy addig a programnak nem kellene továbblépnie, amíg egy kondenzációs kazán utókeringtetése le nem jár... A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
A delayes dolog egy pancser megoldás, ilyet nem szabad csinálni, hogy 3 percig egy helyben áll a program... Kérdezd le és mentsd el a millis() értékét amikor indul a 3 perc és a főprog minden ciklusban ellenőrizze, az aktuális millis() értéket, hogy legalább 3 millióval különbözik-e az elmentettől (célszerű abszolútértéket használni az esetleges túlcsordulás miatt).
Kapisgálom amit írsz, de nem igazán tudom, hogy hogyan valósítsam meg.
Több feltételnek is kell passzolni, hogy ez a 3 perc kivárása megtörténjen, mégpedig a egy puffer értéke el kell érje a beállítottat és a szobatermosztátnak is kérnie kell a fűtést. Magyarul: nem szeretném, ha addig amíg le nem áll a kondenzációs kazán szivattyúja elindulna a másik szivattyú.
Általában nem szeretjük megoldani mások 1*űnek tűnő feladatát!
Esetleg ha megmutatnád hogyan próbálkoztál (kód részlet)? Lehet jobban akadna tanácsadásra vállalkozó. ![]() Idézet: „if (szt < 1 && futpufmegy < 1 && puffer < 45) { delay(3 * 60 * 1000); }” Vagyis a ha (a szobatermosztát kéri és nem megy a fűtés-pufferből szivattyú és a puffer 45 fok feletti hőmérséklettel rendelkezik) Akkor { 180sec várakozás}; viszont az a baj, hogy akkor is várakozik, ha nem gázkazánról vált át pufferre, hanem amikor minden áll és megvan a 45 fok a pufferben és van hőigény a házra..
Szia.
Ami feltételt leírtál szóban, az teljesen más mint amit lekódoltál. Puffer < 45 azt jelenti, hogy: "ha a puffer értéke kisebb, mint 45", nem pedig nagyobb. Másik: gondolom ùgy szeretnéd jelezni, ha a termosztát füteni szeretne, hogy 1-re állítod, ha nem kell füteni, akkor 0-ra. Az if szt>1 akkor lesz igaz, ha szt minimum 1.0000...001 Tehát 1-re még hamis lesz. Az if szt==1 -et kellene használnod. Ne delay-ezz. Legyen egy változód, pl. szivattyumegy, ebben tárold el a millis() értékét, es ezt vizsgáld, mint elöttem is írták. Ha szivattyumegy+3000000 > millis() akkor nem csinálhat semmit a program, csak üresen fut, LCD-t kezel, stb, teszi a dolgát. Ha kisebb, akkor a teszi a program a dolgát.
Sziasztok! Van egy SIM900-as GSM egységem, amit arduino megával használok, hardverserial-on. Van egy olyan funkciója, hogy a térerőt lehet lekérdezni, azt kell rá küldeni, hogy: "AT+CSQ", erre a válasz: +CSQ:érték. Ezt szeretném megcsinálni, hogy legyen egy változó, amiben csak az érték van, nincs előtte a szöveg, ezt én úgy akartam megoldani, hogy a serial read-elt változóra teszek egy switch()-et, amiben az van, hogy pl.:case '+CSQ:30':... de ez így működne is, de valamiért csak az utolsó számjegyet nézi, és ha pl ha case-ban 30 van, akkor a 20-ra is beindul. Próbáltam simán if-fel is, ugyan ezzel az eredménnyel. Mi erre a megoldás?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |