Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény szabályzás
 
Témaindító: góré, idő: Okt 29, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) góré hozzászólása Okt 29, 2008 /
 
Sziasztok!
A problémám a következő: van egy 24 V / 250W halogén izzó amit akkumulátorról táplálunk. Ennek az izzónak a fényerejét kellene szabályozni, de úgy hogy akár 20 méterre is tudjak a fényforrással sétálni. Ez a cucc egy filmhez kell, azért ilyen speckó.
(#) Attila86 válasza góré hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Üdv.!

Itt találsz egy kapcsolást ami nagy valószínűséggeljó lenne neked:
Bővebben: Link
Itt van konkrétan a rajz is amire én gondolok:
Bővebben: Rajz
Ha érdekel, van hozzá kész nyáktervem is.

Üdv.: Attila
(#) góré válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Helló Attila!
Megköszönném a tervet, de ha van legyártva esetleg vennék egyet gyorsban. Nagyon sűrgős a dolog.
Köszi. : Góré
(#) Attila86 válasza góré hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Skorit kérdezd meg, én nem húzok hasznot az ő szellemi termékéből:
Kép: Hivatkozás
Ha szerencséd van, akkor épp van neki egy készen.
Üdv.!
(#) góré válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Szerinted ezzel tudom állítani a fényerőt?
(#) Attila86 válasza góré hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Persze hogy tudod, hiszen épp ezért mutattam!

De egyszerűbben is lehet; egy változtatható kitöltési tényezőjű astabil multivibrátorral kell vezérelni egy soros kapcsoló elemet, mondjuk célszerű egy fetet.
(#) góré válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 29, 2008 /
 
Kifejtenéd bővebben és szemléltetnéd? Köszi
(#) Attila86 válasza góré hozzászólására (») Okt 29, 2008 / 4
 
Ezen az oldalon lévő kapcsolás olyan, mit emiylenre én gondoltam:
Bővebben: Link
Annyit kell csak módosítani rajta, hogy elbírjon 10A-t. Ehhez a fetet kell kicserélni, vagy megtöbbszörözni.

A kitöltési tényező változtatásával változni fog a fényerő. (A motor helyére jön az izzó.)

Üdv.: Attila
(#) viktorka0011 hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Sziasztok
Arra gondoltam hogy a 24v-os 40w-os pákám hőmérséklet szabályzását egy teljesítmény szabályzóval oldom meg! Erre keresek egy kapcsolást!
ellőre is megköszönöm a segítséget!!
(#) Attila86 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Üdv.!

Tehát a pákádra jutó teljesítményt szeretnéd szabályozni. Akkor kell egyszer feszültséget mérni a fűtőbetéten illetve a fűtőbetéten átfolyó áramot. Ezt össze kell szorozni ami nem egyszerű feladat, mikrokontrollerrel vagy feszültségvezérelt műveleti erősítővel oldható meg (transzkonduktancia-műveleti erősítőből). Ezt a szorzatot össze kell hasonlítani az alapjellel (referencia), és ítéletet alkotni egy komparátorral vagy egy mikrovezérlővel.
De ha a fűtőbetétet fix értékű ellenállásnak tekintjük, akkor elég csak áramot vagy feszültséget mérni és akkor nem kell szorozni sem.

De én úgy sejtem hogy te vezérelni szeretnéd a pákára jutó teljesítményt, nem pedig szabályozni. A vezérlés sokkal egyszerűbb, mert nem kell bele visszacsatolás.
Ez esetben két megoldás jöhet szóba, az egyik hogy analóg módon vezérelsz, a másik pedig hogy digitálisan. Ez utóbbi sokkal jobb megoldás. Kell hozzá egy változtatható kitöltési tényezőjű astabil multivibrátor (mondjuk 555), aminek a kimenetére egy kapcsoló fetet kötsz.

Hangsúlyozom egyébként, hogy a teljesítmény-szabályozás köszönő viszonyban sincs a hőmérséklet-szabályozással.
(#) viktorka0011 hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Köszönőm a válaszodat
A célom nem az lenne hogy pontos hőmérsékleteket tudjak beállítani vele,ha nem ha nincs rá szűkség akkor ne max. erővel fűtse magát,ha nincs rá szűkség!
(#) viktorka0011 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Ha jól sejtem valami ilyesmire gondoltál!
Bővebben: Link
(#) Attila86 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Igen.
(#) viktorka0011 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Már csak az érdekelne hogy hogyan tudnám ezt a kapcsolást 24 voltra alakítani?úgy látom a tranyó megfelelő is lenne mivel tudd 100v 4a-t
Év valószínű hogy amire nekem szűkségem lenne az olyan
13v-24v között kéne szabályoznia!
(#) Attila86 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Kapcsolni tud 24V-ot is, csak az 555-nek kell egy stabkocka. De én kicserélném térvezérlésű tranzisztorra a bipolárist.
Idézet:
„13v-24v között kéne szabályoznia!”

Mint írtam, ez nem fog neked szabályozni. A pákára kerülő jel kitöltési tényezőjét fogod tudni vele állítani, bizonyos határok (amit most nem tudok fejből) között.

Nem mellesleg azt sem tudni hogy a 24V-od az egyen- vagy váltakozó feszültség.
(#) viktorka0011 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
A 24v -om az egyen feszültség!! Egyenirányítva és pufferelve van!!
(#) Attila86 válasza viktorka0011 hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Akkor szuper.
(#) viktorka0011 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Még egy probléma 555 is adatlapját olvasgatva azt láttam hogy vdd 3-16v ig!!!?
(#) BZoli94 hozzászólása Márc 29, 2010 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni teljesítmény szabályzás ügyében. Egyenáramról van szó, mely maximum bemenete 20V. Úgy szeretném, hogy a feszültségkülönbség a bemenő és kimenő szál között minél kisebb legyen, 1-2V még belefér, egyáltalán ha meg lehet csinálni. Maximum 1A-t szeretnék kivenni belőle, de azt stabilan, és nagyon jó lenne, ha egy potival tudnám állítani az áramot. (Szinte nulláról, vagy pl kb. 100mAról is tökéletes lenne.) Itt elég nagy koponyák vannak, valaki biztos tudja, mi kell nekem. Előre is köszönöm!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem