Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autotrax Dex tervező program
 
Témaindító: pjg, idő: Feb 7, 2015
Lapozás: OK   2 / 3
(#) Laslie válasza pjg hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Nálam működik. Ott valami beállítási probléma lesz a gond.
(#) pjg válasza Laslie hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Mi a logika a / és a \ jelek használatában? Semmi. Feladtam. Továbbra sem látja a Library -t.
(#) pjg válasza Laslie hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Windows 7-en működni látszik. XP-n halott!
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Na! A távoli gépemet lefagyasztotta.
(#) elektromos válasza pjg hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Akkor neked ez a program nem jó.
Nekem win 8.1 alatt repül, és közel 1,5 éve nem fagyott le a gépem! Rengeteget tanulgattam a programot használni, és soha nem volt fagyás gondom!
(#) Laslie válasza elektromos hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Nálam is win 8.1 alatt megy.
(#) lanti hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
Sziasztok, nézegettem jó a 3D vonzó de ezt leszámítva miért jobb egyszerű otthoni használatra mint az Eagle ?
(#) elektromos válasza lanti hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Azért mert olcsó, nincs méret és láb korlátozás mint az Eagle-ben. Szerintem a kapcsolási rajz szerkesztője szebb eredményt ad mint az Eagle. Persze az Eagle stabilabb egyenlőre, de várjuk meg a végét Mindegyiknek megvan a maga szépsége, tehát nem kötelező le cserélni a jól bevált ismert programunkat.
(#) pjg válasza elektromos hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Már megvan az új céges gépem. Win8.1, i7 processzor, 8G RAM 2x 3T HDD. Holnap állítom munkába.
Meglátjuk ott hogyan muzsikál. A kapcsrajz tervező nagyon tetszik.
(#) Laslie válasza elektromos hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Sikerült feltenned?
(#) Laslie válasza pjg hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Szerintem jól fog muzsikálni. Win 8.1, Pentium G2020, 8GB RAM, vígan megy
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2015
(#) pjg válasza Laslie hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Ajánlom is, mert qva drága volt. Eredetileg szervernek lett véve, de lenyúltam.
(#) Laslie válasza pjg hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Benchmark alapján jól kell muzsikálnia azon a vason, ha az enyémen is jól megy.
(#) elektromos válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Szia!
Mire gondoltál? Egy kis videot tudsz készíteni, mi is a baj? Könnyebb segíteni.
(#) elektromos válasza Laslie hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Mióta használod a programot? Valamit már terveztél vele?
(#) Laslie válasza elektromos hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
~2 napja.
Még csak a kapcsolási rajz elején járok. Még ismerkedem a programmal. Egy 2.1-es rendszert készítek PC-hez TEA2025-el.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2015
(#) elektromos válasza Laslie hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Ha esetleg tudok segíteni szívesen segítek.
(#) niedziela válasza elektromos hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Ezt a programot az Eagle, DipTrace, Tina... hasonlítani nagy bátorság.
Inkább ExpressPCB, FreePCB és társaival van egy kategóriában.
Persze még ezeket is utol kell érni, de az idővel menni fog.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2015
(#) elektromos válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Nem szabad törölni a nyák tervező részben vezetéket mert törli a kapcsolási rajzon is, és ez logikus is szerintem, mivel automatikusan kapod a kapcsolási rajz szerkesztőben a kötéseket. Itt nem kell fordítgatnod oda vissza a tervet megcsinálja helyetted. Ezt meg kell szokni. Nekem is furcsa volt, de már csak unroute parancsot használom. A del gombot itt a huzalozásnál el kell felejteni.
A vezeték arra megy amerre Te akarod, ezért meg kell szokni az egér használatát, mert ha gyorsan klikkelgetsz, vagy lassan, mindig mást érsz el vele. Használd a következő ribbon menüt, és abban jobban el tudsz igazodni. Meg szerkesztettem magamnak, de könnyen át szerkeszthető. Ha nem tudod hogyan kell be tenni az uj ribbon menüt akkor ezt probáld : rá tolod az egeret a ribbon menüre
és job klikk-- kiválasztod a szerkesztést-- majd alul be importálod az uj menüdet. Utánna tudsz játszani a beállításokkal ami a route menüben vannak. Kapcsold ki a snaps per grids minden beállítását, majd legyen be kapcsolva a tracks menüben az Angled , és a move menü.
Ezekkel a beállításokkal is lehet próbálkozni, kinek mi a jó.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2015
(#) elektrocad válasza elektromos hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Szia,
előrebocsátom, nem próbáltam ki a programot, csak olvasgatom a véleményeiteket. Nagyjából niedziela véleményeivel tudok egyetérteni. Egy dologra azonban reagálok én is:
Idézet:
„Nem szabad törölni a nyák tervező részben vezetéket mert törli a kapcsolási rajzon is, és ez logikus is szerintem, mivel automatikusan kapod a kapcsolási rajz szerkesztőben a kötéseket. Itt nem kell fordítgatnod oda vissza a tervet megcsinálja helyetted.”

Hát ez nem jó! Ha elkészítek egy kapcsolási rajzot, ami nekem megfelelő, azt semmilyen program ne változtassa meg az akaratomon kívül. Sajnálom, de ez nem logikus, ahogy írod, mert a nyák panel huzalozása közben az embernek sokszor kell azt módosítania, hogy az elvárásoknak megfelelő legyen, de nem kívánatos, hogy a program ez miatt belerondítson a kapcsolási rajzba, ami már egyszer "jó" volt. Végeredményben egészen mást kaphatsz, mint amit szeretnél. Azt írod: Ezt meg kell szokni. Ez nem szokás kérdése, hanem sok-sok hibalehetőség forrása.
A topicban olvasottak alapján nem tűnik valami szimpatikusnak a program és sajnálom, ha a programokat kizárólag az áruk szerint osztályozzák, főleg, ha céges környezetben való használatról van szó. Egy-egy program nem véletlenül "nagyon olcsó" vagy ingyenes, annak mindig van valami hátulütője, amiről a gyártók nem beszélnek.
(#) niedziela válasza elektromos hozzászólására (») Feb 9, 2015 / 2
 
Idézet:
„Nem szabad törölni a nyák tervező részben vezetéket mert törli a kapcsolási rajzon is, és ez logikus is szerintem,”

Már elnézést, de a kapcsolási rajzba nem szabad beletörölni, a programnak nem szabadna engedni, hogy te ezt megtehesd, még akkor sem ha erőnek erejével próbálod.
Idézet:
„már csak unroute parancsot használom. A del gombot itt a huzalozásnál el kell felejteni.”

Ez igy van, csak mi történik ha akaratlanul 50 vezetősávból egyet csak kitörölsz véletlen, és a program ezt engedi ? Elkészíted a panelt utána meg lesegetsz mint öcsike a nővére kulcslyukán.
Nem szépség, hanem alapvető hibák vannak ebben a programban !
(#) elektromos válasza niedziela hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
A program teszt verzióban van, most lehet írni a problémákról, és folyamatosan javítva vannak. Vannak benne hibák, ezért kell segíteni a fejlesztőt, hogy minél kevesebb legyen benne. Sajnos nem tudok olyan jól angolul, hogy ezeket a problémákat meg tudjam írni. Szívesen venném ha valaki segítene.
(#) niedziela válasza elektromos hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Ird le a tapasztalt problémákat pontokba szedve, aztán segítek lefordítani.
Ennyit szívesen megteszek azért, hogy egy valamikor használható program váljon belőle.
Kritikát már nem írok
(#) elektromos válasza niedziela hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Köszönöm előre is.
Azért teszek fel egy ízelítőt, hogy mit is lehet csinálni ezzel a programmal .
Egy hiba azért van ebben is, az ft2232 3d-t rosszul szerkesztettem meg, de már nincs kedvem újra szerkesztgetni az egészet. A 3d úgy is csak nekem való , gyönyörködésre
(#) elektrocad válasza elektromos hozzászólására (») Feb 9, 2015 1 /
 
Idézet:
„A program teszt verzióban van....ezért kell segíteni a fejlesztőt...”

Amiről niedziela és én is írtunk, az egy olyan alapvető hiba, hogy még egy teszt verzióban sem fordulhat elő, hacsak nem szándékosan tették bele. Aki ilyen programot fejleszt, annak ezt tudnia kellene.
(#) pjg válasza Laslie hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Russzul tudtam. Nem 8 GB RAM van benne, hanem 16. Hihi.
(#) pjg hozzászólása Feb 9, 2015 / 1
 
Sterintem azért tette a fejlesztő a programot ingyenessé, hogy kapja a felhasználóktól a hibajelzéseket. Ez a verzió még alfa állapotban van. Én megvárom a 10.2-es verziót.
(#) niedziela válasza pjg hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Lehet érdemes lenne összehasonlítani a letölthető programot, és a Manual -t, hogy mennyire egyezik meg.
(#) pjg válasza niedziela hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
Sajnos nekem az angol nyelv ismerete ehhez hiányos. Ha már ennyire belevetem magam akkor inkább az OrCad-et veszem elő. Az már bizonyított.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2015
(#) niedziela hozzászólása Feb 10, 2015 /
 
Na.. írtam nekik a kíváncsiság kedvéért, hogy mi az ok ami miatt ingyenes lett a program.
Talán válaszolnak.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem