Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fázishasitásos vezérlés, szabályzás mikrovezérlővel
Lapozás: OK   4 / 6
(#) don_peter válasza niedziela hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Igen köszönöm, most már fordíthatok egy kis figyelmet a C programra is.

ktamas66: mert kapcsolóüzemű tápot használok a fő egységek áramellátására, 12v 5v.
Egy trafós leosztással külön elkészítem a nulla átmenet figyelését és úgy gondoltam ezen egységről egy külön PIC fogja a végleges szabályozást elvégezni.
Így az egység külön modulként hozzá lehet majd adni máshoz is.
Bár így végig írva és gondolva simán mehetne vicsys kapcsolása is, de nem akarok ennyi felé variálni.
tkovacs kapcsolása egyszerű és könnyen megépíthető, később meg még mindig variálható lesz a dolog.
A lényeg, hogy most már induljak el egy úton mert nem lesz belőle semmi..
(#) ktamas66 hozzászólása Márc 30, 2015 / 1
 
Azért felteszek egy másik megoldást, hátha valaki nem akar trafózni, ha már optózik.

Mod: Figyelem a rajzon a 150µF-dos kondi, el van cserélve a 10 nF -dos szűrőkondival!
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2015

6512151.pdf
    
(#) proli007 válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Hello! Puffernek 10nF, AC-n meg 150uF? Figyelmes volt a lektor..
(#) ktamas66 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 3, 2015 / 1
 
Biztos cirillből fordították .
De közben találtam másikat SMD-re optimalizálva.
(#) ktamas66 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Nálam okosabbak majd kijavítanak, de szerintem nincs fordítva. A 150u inkább 150p, de a 10n nem puffer, hiszen a D1 inkább csúcsindikátor.
(#) Peter65 válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
A bemeneti szűrő időállandója 10nF-dal 5 msec körüli, ami elsőre tényleg soknak tűnik, de tekintettel arra, hogy a terhelés a nullátmeneti tartományon kívül már rajta, van, és csak néhány voltra töltődik fel a kondi, teljesen reális érték. 150pF-dal 75usec lenne, ami szerintem kevés. C1 szerintem simán puffer, az optocsatoló ledjének folyamatos tápellátását biztosítja az egész félperiódusra. Az 150µF megfelelő érték ebben az áramkörben.
(#) ktamas66 válasza Peter65 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Felrajzoltam a Tinába. Én úgy látom azért jó 150pF, mert így kicsi lesz a fogyasztás, viszont nagy marad rajta a feszültség. A C1 azért nem lehet túl nagy, mert azt süti ki Q2 a leden keresztül, de mivel csak egy keskeny impulzus van a leden, kellően ki kell süsse (és a kis bejövő áram újra feltöltse).
(#) Peter65 válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Én másképpen gondoltam a működését, de neked van igazad. A ledet kapcsoló tranzisztort nem véletlenül választották magasfeszültségű típusra, el kell viselnie a szimulációdból látszódó több mint 100V-ot.
(#) don_peter válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Ezt az SMD optimalizáltat is tesztelted?
Most akarom összerendelni a komponenseket és gondoltam megkérdezem.
Sajnos, az alkatrészekből van 1-2db amit nem tudok berendelni hestore-től.
MMZ522V helyett gondoltam egy ilyet: BZV55C22,
BC807-25 helyett BC807-16-ot,
BSS516 (500mA) helyett pedig ilyet: LL 4148 (200mA).
Itt azért ehet eltérés méretben, sebességben és teljesítményben is.
Véleményed szerint nagy gond ekkora eltérés?, ha igen akkor kintről leszek kénytelen beszerezni az alkatrészeket.
Ha esetleg azok nem jók amiket helyettesítésre gondoltam, tudsz ajánlani hestore-ról olyat amivel megoldható? (itthonról csak tőlük rendelek)
(#) ktamas66 válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Én nem építettem meg, utólag találtam és tetszett. Szerintem megfelelnek azok az alkatrészek is, amit választottál, legfeljebb a BC807-40 lehetne, ha már egy árban van.
(#) don_peter válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Igen a BC807-esből gondoltam, hogy nagyobbat is veszek (-40-est 1.2A).
Ami még zavar, az a BAS516, az 500mA-es és gyors 4ms-os dióda.
Szerintem oda az LL4148 nem lesz jó, ezt írja róla hestore: (Dióda, kapcsoló, 75V 200mA)
lehet jobb lenne egy GL1B (Egyenirányító dióda 1A 100V).
Vagy szerinted elég lesz és jó lesz az LL4148 is? (a kapcsoló felírat zavar össze)
Meg természetesen talonba tartom és megrendelem a trafós furat szerelt verzióhoz is az alkatrészeket, de őszintén szólva ez az SMD változat tetszik eddig legjobban
(#) proli007 válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Hello! Nincs ebben semmi különleges dolog, bármivel működni fog ami a kezed ügyébe kerül..
(#) don_peter válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Igen tudom, és akkora lesz a nullátmenet, hogy lyukat üt az asztalba, nem?
Viccet félre téve, azért kérdezek, hogy jó legyen és ne legyen füst sem sérülés belőle.
És persze nem kintről akarok rendelni, hanem kis hazánkba jobban mondva a hestore-tól...
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2015
(#) ktamas66 válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
A 4148 ugyan olyan gyors kapcsolódióda. Csak a 120k legyen 1206-os, mert az bírja a 200V-ot.
(#) don_peter válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Az egész, 1206-os és SOD80-as lesz.
Akkor meg is rendelem a cuccost, köszi..
(#) proli007 válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Hogy ne csattanjon, annak leginkább az a feltétele, hogy a szigetelési távolságokat betartsd.
És ha SMD lesz, akkor a két soros 120kohm-ot több darabból állítsd össze a feszültségtűrése miatt..
(#) don_peter válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Akkor sorba kössek 2db 56K ellenállást?
Vagy a nagyobbik hozzá legközelebbi értéket a 68K ellenállást?
Vagy ezt vegyítsem?
1db 56K és egy 68K-ost sorba a 120K helyett?
Persze mind kettő SMD 1206-os méretben, vagy ennél több komponensből tegyem össze a kb 120K-t?
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2015
(#) proli007 válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 12, 2015 / 1
 
Szerintem kettő elég lesz, úgy is négyen oszlik meg a hálózati feszültség. Lehetőleg egyforma értékek legyenek, hogy a feszültség elosztás is egyenlő legyen. De értékével "nem lőnek itt nyulat." Én legalább is így tennék..
(#) don_peter válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Rendben, akkor a két 56K-s lesz a nyerő.
Köszi..
(#) ktamas66 válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
A 1206 ellenállásoknak 200V-ot kell bírniuk, ezért van belőle 2db (2x120k, ami 400V). Persze ne rakd őket szorosan egymás mellé .
(#) don_peter válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Gondolom ha olyan 2cm-ra rakom 2mm vastag vezetőn az elég lesz, hiszen ott terhelés annyira nem lesz.
(#) don_peter hozzászólása Ápr 12, 2015 /
 
Közben összedobtam szimulátorban is a cuccot, hogy lássam mit mutat.
Csatolom a képet, jó lesz ez
(#) ktamas66 válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Ha sorkapcson viszed be a 230V-ot, ott sincs 2cm távolság a két láb között. De az optónál is figyelni kell (ott ugye 7mm a megszokott).
(#) don_peter válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Az optonál alap mert meghatározza a lábai, de majd megpróbálom úgy vinni a vezetőket, hogy minél távolabb legyenek.
Igen, ha sor kapcsot használok ott kisebb a távolság.
Majd megrajzolom és mutatom, és úgy is mondjátok ha nem jó valami..
(#) don_peter hozzászólása Ápr 12, 2015 /
 
No ilyen lett a nyákterv, elsőre...
Meózzátok le kérlek
(egyelőre csak 1-1 120K-s ellenállással)
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2015
(#) tibo_o válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Üdvözlet!
A mellékelt PID elméleti leírás a 3.4. A szabályozó realizálása pontban utal megvalósításra is. Meg van esetleg a megvalósítás leírása is?
(#) ktamas66 válasza tibo_o hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Nincs meg, mondjuk nem is kerestem rá.
(#) bubuszoft hozzászólása Ápr 28, 2015 / 2
 
Szia

Bővebben: Link

Ezt építsd meg, garantáltan menni fog. Hegesztőgépeket szíbályozok vele, nem egy-két darabot építettem már meg, és tökéletes.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2015
(#) don_peter válasza bubuszoft hozzászólására (») Ápr 28, 2015 /
 
Köszi, meg fogom nézni, ha más nem a programját.
Egyetlen baja, az hogy manuális..
(#) bubuszoft válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 28, 2015 /
 
Szia

Ott a forráskód is, azt megy úgy írod át, ahogy neked tetszik.
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem