Fórum témák
» Több friss téma |
ktamas66 hozzászólását érdemes megfogadni.
Sziasztok
Elkezdtem megépíteni ezt: http://picprojects.org.uk/projects/counter/counter.htm De sajnos nem működik! (Pedig előtte működött!) Tüntek bekapcsolom a számálót és nem reagál semmire! Nem reagál a nyomógombokra! De ha hozzáérek a 15-ös lábhoz, akkor elkezdi az az előre bállítható számot elöbbre vinni! Mi van most? Szerintem a belső oszcillátor a ludas, de hogyan lehetne stabilizálni vagy ilyesmi! Üdv.
Üdv!
Rosszul állítottad be a Config biteket. Külső oszcira van beállítva és az ujjaddal bevitt zaj lépteti a programot.
Szia
Köszönöm, de nem ez volt a gond. Időközben sikerült letisztítanom az agyamat. A panelon volt egy olyan pici szakadás a vezetősávban (15-ös lábnál), hogy vagy okozott gondot vagy nem! Valószínüleg, ahogyan hordoztam panelt.... Kipótoltam a kritikus részt és láss csodát, működött! Azért köszönöm! Üdv.
Sziasztok!
Szerretnék építeni egy PIC programozót. Találtam eggyet a Bss elektronikán, és a véleményetekre lennék kíváncsi. EZT Mennyire megbízható? Ebben a témában még nagyon kezdő vagyok!
Szia!
Nem nagyon ajánlatos, az egyes gépek eltérő feszültségszintjei miatt. Igazából csak a PICkit2-t ajánlatos házilag megépíteni és használni. Az ördögi kör az, hogy abba is kell egy felprogramozott PIC (mint mikor a winrar telepítője van betömörítve ). De ha megkérsz valakit, biztosan beprogramozza.
Ha nagyon régi géped van, amin nincs USB, de van párhuzamos port, ez lehet jó megoldás.
Ez esetben kell keresni hozzá egy megfelelő programot, mert az MPLAB erre nem alkalmas. Ha szerencséd van, néhány régebbi PIC-et tudsz majd talán programozni vele.
Nem értem miért kell a bss en keresni. Itt is van elég sok. Sőt! Véleményeket, tapasztalatokat is olvashatsz a kapcsolásokról. A pic égetőkről meg szerintem annyit, hogy a gyári pickit2 (mostanában inkább a pickit3) sokkal jobb választás, mint egy soros, párhuzamos portos. Persze első látásra sokkal drágább, mint pár ellenállás, de sokkal biztosabb. Ha már építeni szeretnél inkább egy pickit2 klónt javaslok.
Köszönöm a válaszokat!
A Pickit2 ön gondolkodtam én is, csak pont amiatt vetettem el, mert pic kell bele... Zenetom ha szépen megkérnélek lehetne róla szó, hogy beprogramozd? (ha már így szóba hoztad ) Akkor ezt is elvetem maradok akkor a Pk2 nél!
A PICKit2 jó választás lesz, annyit fűnék hozzá, hogy a LPT portos égetőkkel nincs baj és nagyon egyszerű is építeni egyet. Bell hozzászólását nem értem igazán, a mai napig van a gépeken párhuzamos port és nem zárja ki az USB meglétét sem. A Microchip-nek van LPT portos referencia PIC égetője, szerintem ez is támogatott még az MPLAB-ban (MPLAB X-ben már nem biztos). A probléma a soros portra csatlakozókkal van (JDM és társai). Építsd meg a Watt féle égetőt, ezzel fel tudod programozni a PICKit2 agyát.
Nekem van mindkettőflébúl gyári is és kezdésnek a soros, párhuzamos posrtos megoldások tényleg nem nagyon jók, mert azt sem lehet eldönteni mindíg egyértelműen, hogy a programozás, vagy a program nem sikerült, tényleg sokkal egyszerűbb és biztosabb egy PK2-vel programozni.
Urak!
Szeretnék megerősítést vagy kijavítást kérni, mert egy picit elbizonytalanodtam. Adott egy PIC12F675, belső 4 MHz-es órajellel. Timer megszakítást szeretnék adott időközönként. A Timer0 8 bites, max 256-os osztóval kb. 0,065 másodpercenként csordul túl és megszakít. A Timer1 16 bites, max 8-as előosztóval kb. 0,52 másodpercenként csordul túl és megszakít. A kérdés az, hogy jól számoltam ezeket az időket?
Szia!
Jól számoltad ( ha a lehetőségeket jól adtad meg, mert azt nem ellenőriztem !), mert 4 MHz-es órajelnél 1us-os lépéssel megy, így TMR0 256*256*1us, TMR1 a 16 bites üzemmód és ahhoz a 8-as előosztóval 8*256*256 us ! Ezek a maximális idők, ha a számlálók 0-ról indulnak ! Szimulátorban ezeket nagyon jól ki tudod próbálni egyébként !
Szia!
Köszönöm szépen! Tudom, hogy a szimulátor jó barát ilyenkor, de nem még nem áll úgy a program és nem tudtam merre induljak, melyik timert használjam, de így már világos, hogy a Timer1 kell nekem!
Újabb kérdés. PIC12F675, de lehet általánosságban is: "GOTO $-x" utasításban az "x" milyen érték lehet?
A "$-x" csak a fordítónak szól. A fordító tudja, hogy az adott goto utasítás éppen a program memória hányadik "rekeszében" van, ezt jelenti a $. Ha például beírod, hogy "$-1", akkor a goto előtti utasításra ugrik vissza. 2k-nál nagyobb programmemóriájú PIC-eknél figyelni kell a PCLATH értékére is.
12F, 16F -eken akármilyen (csak az eredmény legyen >= 0 és kisebb, mint 2k), a 18F -eken (csak az eredmény legyen >= 0 és kisebb, mint a programtár kapacitása) és még páros is. Egyébként inkább használj címkéket.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2015
Köszönöm! Ez akkor már világos!
De van új a nap alatt
Az össze sorra ezt a hibát írja: Overwriting previous address contents Mit csinálok rosszul?
Ez azt jelenti, hogy felülírod az előzőleg már lefordított memóriatartalmakat... Van valami még ezelőtt a sorok előtt, amelyeket már lefordított, ráadásul utána jött valami direktíva, ami újra visszaállította a memóriacímet !
Építettem egy áramkört PIC12F675-tel. Az INT lábat felhúztam Vdd-re 10k-val, így szeretnék külső megszakítást. Az lenne a kérdésem, hogy ezt ki tudom úgy próbálni, hogy egy másik PIC-kel létrehozott négyszögjelet adok erre a bemenetre? A másik PIC le tudja húzni az ellenállással felhúzott bemenetet?
Persze...de próbálni egy nyomógombbal is kipróbálhatod először, PIC csak akkor kell, amikor például egy négyszögjelet ( pl. 1kHz-el ! ) akarsz ráadni! Ne a bonyolultabbal kezd, mert akkor a sok hibalehetőség közül nem tudod kiszűrni a valósat, ha nem működik !
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2015
Hát ha úgy működik ahogy szeretném, akkor a 8160. megszakítás után lesz az első kívűl is érzékelhető visszajelzés.
Ennyit nem nyomogatnék ha nem muszáj. Szimulátorba egyébként működni látszik, de jobb lenne élőben is látni.
Honnan fogod tudni, hogy pont a 8160-ik váltotta ki a megszakítást, ha egy jelsorozatot kapcsolsz rá ?!
Állítsd át a számot, ha tudod és akkor pl. 5-nél okozzon megszakítást ( annyit már tudsz nyomkodni ! ) ! Milyen programozóval dolgozol ? A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2015
Az a baj, hogy a megszakítások száma az ADC-től függ. Nem is annyira az a lényeg, hogy pont hányadik jelre jött be a megszakítás, hanem, hogy egyáltalán bejön-e és változik-e az ADC-nek megfelelően.
PICKIT2-vel nyomom.
PK2-t tudod debugger módban használni, ugyanúgy ( nagyjából, max. 3 töréspont, időt nem tudsz mérni, stb. ), mintha a szimulátort használnád! Úgy már egész jó eséllyel elkaphatod és kipróbálhatod !
szerk.: Ja, bocs, most jut eszembe, hogy 12F675, azzal nem ! A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2015
Ezt kifejtenéd picit bővebben? Hallottam már, hogy tud ilyet, de csak a Logic Tool-t használtam.
Debugger-ként ne a szimulátort válaszd, hanem a PK2-t ! akkor egy más ikonsort fogsz látni, fordítás és betöltés után lépésenként, törésponttal, watch-al tudod nézni, mint a szimulátorban!
Az a szépséghibája, hogy bizonyos PIC-eknél ( a 12F675 ilyen ! ) egy külön eszköz szükséges ehhez még , de sok PIC-et tudsz a külön eszköz nélkül is debuggolni ! A Configure --> Select Device menüpontban láthatod az ICE/ICD Headers részen, ha kell külön egység !
Egyenlőre semmit nem csinál, de nem értem miért.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |