Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2578 / 3963
(#) ferci válasza haky hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Hali!
Gondolom, a méret fontos, ezért megfelelne neked készen vett step-down, ill. step-up konverter, ha a teljesítmények is megfelelnek. Találsz sokszor a hirdetésekben is olcsón, nem érdemes építeni.. vagy e-...-on.
(#) haky válasza ferci hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Kedves Ferci!

Ha ezek a dolgok nem 50x50 cm es dolgok akkor beleférnek.
Akkor a válaszod határozott igen a kérdésemre?
(#) ferci válasza haky hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Pontosan hirtelen nem tudom, de kb. 15 x 50 mm... megmérhetek egyet esetleg.. ezek olyan fél-1 ampert tudnak külön hűtés nélkül ( 48 x24 mm pontosan ).
A komolyabbak se sokszor nagyobbak.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2015
(#) haky válasza ferci hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Ha esetleg van neked eladó meg is venném.
(#) eadx hozzászólása Jún 14, 2015 /
 
Üdv!
Az lenne a kérdés, hogy 4 db ceruza vagy 1 db 9 V elemmel szeretnék meghajtani egy dc-ac invertert. Az áramkör egy infrás kapcsolóval kapcsolna be amikor szükséges így elkerülve a telep lemerülést. Tud-e ez annyi áramot termelni, hogy egy patkányra élettani hatást gyakoroljon. A trafó hozzá bontott pc táptrafó. Sajnos az ultrahangos riasztás nem vált be vélhetőleg süketek vagy az itteniek nem zavarja az ultrahang.
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Nedves talajon talán hatna... viszont 60 Hz környékén a pc trafó nem okés, oda lemezes kell.
Vagy átszámolod a 2-6 lábakra menő potit, kondit 60 kHz-re és egyúttal a 2.200 µF-t lecseréled 2-3 µF-os sima kondira.
(#) aramis hozzászólása Jún 14, 2015 /
 
Sziasztok! Valaki tudna segíteni egy porszívó motorjánál a szénkefék tűzijátékot mutatnak . Mi okozza ezt a jelenséget. Tiszta újakat raktam bele és az eredeti szénkeféket.
(#) ferci válasza aramis hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Valszín menetzárlatos a forgórész és szép körtűz alakul ki...
Szereld ki a forgórészt, nézd meg a kommutátor szeletei között nincs-e elkenődött kosz, réz, a legfinomabb csiszolóval pucold meg fúrógépben pörgetve és ha nem hatásos, kuka.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2015
(#) aramis válasza ferci hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Igen ahogy voltál szíves leírni. Ugyebár ezt nagy ívben el lehet küldeni vagy van megoldás a javításra?
(#) ferci válasza aramis hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Ma már senki se foglalkozik szerintem újratekeréssel..
Zárlatra kimérni pedig nem egyszerű.
(#) aramis válasza ferci hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Köszönöm a hozzászólásod ,most már többet tudok erről is


üdv : ara
(#) ferci válasza aramis hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Oké, szívesen.
(#) eadx válasza ferci hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Akkor elméletileg működne?
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Ahogy leírtam, úgy.. megfelelő frekihez megfelelő vasmag és kondi.
A szekunder fesz pedig az áttételtől is függ ( 5 voltos tekercs és a régi primer..), de elég áramot is eszik hozzá.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2015
(#) killbill válasza Gafly hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Idézet:
„Ahogyan már előttem is írták: A szép zöld "öcsi" panel hátsó felén valószínűleg találsz egy szurokkal (műgyanta) leöntött valamit (integrált áramkör),”
Nekem ugy tunik, hogy a zold panel egy egyszeru ado, nincs azon semmi a hatoldalon. Van neki GND, Vcc es DATA pontja. Az IC inkabb a beige panelon lesz a sarga rezonator kornyeken.
(#) eadx válasza ferci hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Átszámoltam a frekihez az alkatrészeket, így jó? Lehet jobb akkuról menne.

ratkiller.jpg
    
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
R2 legyen 12k, a kondi meg 1 n, így viszonylag szimmetrikus lesz.
(#) eadx válasza ferci hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Rendben, köszönöm.
(#) vladcepes hozzászólása Jún 14, 2015 /
 
Sziastok! Ha R68,R68,R56-ot párhuzamosan kötöm,hány ohmos lesz?
(#) ferci válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
0,211556, vagyis 0R21 - ha egyre gondltunk.
(#) vladcepes válasza ferci hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Én nem enyit számoltam azért kérdeztem. Én 0,134866 vagyis 0R13
(#) ferci válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Akkor nem jól számoltál... írd ide, hogyan tetted ezt...
(#) vladcepes válasza ferci hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
0,68x0,68x0,65/0,68+0,68+0,56 ezt olvastam egy párhuzamos ellenállás párhuzamos kapcsolásánál :Rp = R1 . R2 / R1 + R2
(#) ferci válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Ha egyszerűen számolnál, akkor kapásból az első kettő eredője 0,34, aztán jönne 0,34*0,56/( 0.34+0,56)...
A sok tagnál pedig:
1/Re= 1/R68+1/R68+1/R56, ebből kifejezed majd Re-t.
Zárójelekkel, műveleti sorrenddel vigyázni kell.
Excel 10 sec.
A te 2 ellenállásos számolásodnál is az R1 x R2 / ( R1+R2 ) a jó - tehát zárójel hiba volt kapásból.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2015
(#) granpa válasza vladcepes hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Ez a 'repluszos' csak két tag esetén jó, vagy tagosítani kell hozzá az elemeket. Amúgy: 1/(1/R1+1/R2+1/R3+1/Rn)
Na, mire leírtam, "ferci" megelőzött.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2015
(#) vladcepes válasza ferci hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) Selmoka hozzászólása Jún 14, 2015 /
 
Sziasztok remélem jó helyen járok. Egy kis segítség kellene, hogy összedobtam egy erősítőt TDA8568Q-al amit PC tápról hajtok meg és az lenne a probléma hogy mikor nincs jel ráadva akkor enyhén zúg de ha megy a jel neki akkor kb középre tekerve a poti akkor szól szépen ha pedig teljes maxra tekerem akkor meg elkezd zúgni,gerjedni stb. Kipróbáltam egy DVD lejátszóból kiszedett táppal is azzal nagyon enyhén zúgott de viszont gyenge volt neki. Nos az lenne a kérdésem hogy valahogy meglehetne oldani a PC tápos verziót hogy ne zúgjon?vagy esetleg nem is szereti a PC tápot? mert erősebbnek erősebb vele csak hát mégse tökéletes.
(#) kérdező hozzászólása Jún 15, 2015 /
 
Sziasztok!
556-nál lehet, hogy ha nincs bekötve a 3-as láb, melegszik?
(#) qvasz2 válasza kérdező hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Nem. Zárlattól, vagy fordított tápfesztől melegszik.
(#) kérdező válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Nincs zárlat, a tápfesz nem fordított.
Mi lehet még a gond? Melegszik, és nem ad jelet. A tápfesz 12V.
Következő: »»   2578 / 3963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem