Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1062 / 1273
(#) Zsollo hozzászólása Jún 22, 2015 /
 
Üdv. Segitségeteket szeretném kérni!
Tehat Beko 27L66 tipusú Monitor/Tv .A hobajelenség a következö!
Bekapcsolaskor felvillan a hátérvilágitás egy pillanatra és kikapcsol.
A kikapcsolas alatt azt ertem hogy esötétül a háttérvilágitás a hangszoro egy pici ropanast ad,de tényleg nagyon halk alig lehet hallani!
Hol lehet a probléma? erre szeretnék választ kapni.
Nagyon örülnék ha tudnátok segiteni,elöre is köszönöm!
(#) deccser válasza Zsollo hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
90%-ban kiszáradt elektrolit kondenzátorok okozzák a hibát !
(#) kadarist válasza Zsollo hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Még fénycsőhiba vagy invertertrafó-zárlat is okozhat ilyet.
(#) bole hozzászólása Jún 28, 2015 /
 
Üdv!Ez nem tv de nem találtam más bejegyzést!Segítségetek szeretném kérni egy kis motorkerékpáron van egy sima digitális idő jeiző óra de semmi nincs a kijelzőjén a 12v ot meg kapja!Végtére is magába van egy két kondi meg a kvarc ill a kijelzője!és az Ic gondolom ami a kijelzőt müködteti HL2101HK!Csak azt kérdezném hogy nem jelez semmit hogy tudom megnézni hogy a kvarc ill az Ic rossz e!Köszi
(#) zavar11 hozzászólása Jún 28, 2015 /
 
Sziasztok!!volna egy thomson itc008 chassi számal. A tvben nincs hang ,a tda7253végfok nem kap tápfeszültséget, rámértem s müszer nem mutatt semitsem hol ott 21,2 voltnak kellene lenie a végfok nem melegszik még nincs üzemi hőmérséklete sem!!ezért gondolom hogy a végfok maga jó de ha nem akkor tévettem !!! na de aki tud segiteni akkor irjon köszike.
(#) eyess válasza zavar11 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Kérdés , hogy jól mérted ?
(#) zavar11 hozzászólása Jún 28, 2015 /
 
szia!! eyess igen jol mértem mert a fekete mérő zsinort a gnd re tettem a pirosat a 9 es lábára !!! S igy mértem rá a táp feszültségére!!! S persze egyenáramot mértem!!!
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2015
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Szia!
Azt megnézted, hogy honnan kapja az IC a tápfeszültségét?
(#) eyess válasza zavar11 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
FZP60 - DP061 - DS202 - DS201 - TDA7263 9 es láb .
Ez lesz a táp útja.
(#) zavar11 hozzászólása Jún 28, 2015 /
 
Szia eyess igen igy igaz ez a táp utja a DP061 kivettem kimértem az jó a DS201 s aDS202 gyárilag áthidalás dea FZP60 nat nem mértem ő egy bipoláris kondi uyge?? s mit mérjek rajta??
(#) eyess válasza zavar11 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Nem az FZP60 as az egy 3.15A biztosíték, és a biztosíték után váltó feszültséget tudsz csak mérni, ha ez meg van , akkor a DP061 után már viszont egyenfeszültséget tudsz mérni ami 19-21 volt közötti lehet.
(#) zavar11 hozzászólása Jún 28, 2015 /
 
Ha ez egy biztosíték ki vettem hogy tudom ki mérni hogy jó e ?? s ah nem jó akkor mit tegyek be heyete??
(#) eyess válasza zavar11 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
A műszeredet mondjuk dióda teszter állásba teszed , és rámérsz , ha jó , akkor 000 fogsz látni a műszeren , ha nem jó , akkor nem fog reagálni a műszer .

De megbocsáss ezek után muszáj megkérdeznem , hogy ha alap dolgokkal nem vagy tisztában , akkor hogy mersz egy olyan készülékben nyúlkálni ami rád nézve életveszélyes lehet hm ???????
(#) zavar11 hozzászólása Jún 28, 2015 /
 
Mert vigyázok !!! Még most keztem valhol el kel kezdeni nem??
(#) zolika60 válasza zavar11 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Használd a hozzászólások fejlécében lévő Válasz gombot. Innen tudni kinek írsz. Valóban valahol el kell kezdeni, de szerintem az nem a TV javítás. Előbb elektronikai alapismeretek kellenének. Nem csak azért mert veszélyes, hanem mert nincs sok esélyed a sikerre. Esetleg még nagyobb hibát okozol a készülékben mint ami most van.
(#) zavar11 válasza eyess hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Köszönöm!szépen a segitségedet eyess!! Mert kész van a tv!!! Van hang mert a FZP60as biztositék okozta a hibát Még egyszer köszönöm szépen!!!
(#) eyess válasza zavar11 hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Szívesen , de ne feledd , hogy eben az esetben csak szerencséd volt .Mert bármi más is okozhatta volna még a hiba jelenséget.Minél hamarabb informálódj dolgokról a saját testi épséged érdekében , ezt jó tanácsként írom neked . Ha csakugyan szeretnél ilyesmivel foglalkozni , akkor ne sajnáld az időt rá.
(#) zavar11 hozzászólása Jún 29, 2015 /
 
Szia !!eyess csak mondom hamar volt az öröm mert már meg kép eltéritő icé az az svt9302a ment tönkre vizintes csík van a tv ben hát ez van!!!
(#) eyess válasza zavar11 hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Akkor a függőleges eltérítésben van a hiba az pedig a TDA 8177 lesz IF001 jelzéssel a rajzon.

Más . Ha egy biztosíték tönkre megy annak általában oka van.Vannak ugyan olyan esetek is , amikor elöregszik egy biztosíték , de ez nem jellemző.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2015
(#) zavar11 válasza eyess hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Szia !!! ebben nem az az íc van hanem egy stv9302h . Le töltötem maga az ícé szerviz manuálját s látom hogy a 4 es a 6tos láb közöt van egy dióda kimértem az jó de van a 3 és 5 láb közzöt is ott a müszer semit nem mutatott akor eben az esteben szakat a dióda benne vagy esetleg más is okozhatja a problémát???
(#) zavar11 válasza zavar11 hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Szia bele tettem egy vadi új eltérítő ícét de nics adás szemcse csak lilás folt van de egész képernyő fényes szóval a vizszintes csik meg szünt de nics kép !!!mi lehet az oka???
(#) eyess válasza zavar11 hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Ha szemcse van az már fél siker .Akkor most áruld el azt , hogy próbáltál adást befogni antenna stb stb stb .
(#) zavar11 válasza eyess hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Szia kezdem előröl!! bele tettem egy vadi új eltérítő icét TDA8177 et a viszintes csík meg szünt de nics kép csak lila foltos a képernyő s mikor ki kapcsoloma tvét a hangszóró plusz lába át húz a képcsőre s szikáthány ez a hiba jelenség mitől lehet???
(#) eyess válasza zavar11 hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Na itt van az a pont amit az elején írtam , hogy egy biztosíték kiolvadásnak oka van.
Valószínűn a hang végfok is tönkre van, ezért a kimeneten közel tápfeszültség van ami könnyedén áthúz oda ahová nem kellene .Viszont az ilyen áthúzások következménye a processzorok tönkremenetele , a sorkimenő tönkremenetele , és még sorolhatnám.
Az a baj , hogy információt is össze vissza adod , így nem lehet normális haladási sorrendben segíteni sem , úgy , hogy tudás nélküli saját magad általi ténykedés után, újabb hiba keletkezik.
Ez így nem fog menni.
(#) zavar11 hozzászólása Jún 30, 2015 /
 
Igen probáltam kábel tvt raktam rá de semi csak lila foltos a képernyő!!
(#) zavar11 válasza eyess hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Szia hang az van csaka kép nics csak lila folt van a kép hejet de a viszintes csík megszünt!!!
(#) eyess válasza zavar11 hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Érem , és akkor az az áthúzás az hol is történt pontosan?
(#) zavar11 válasza eyess hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Amikor ki kapcsolom akkor húz át a hangszóró plusz lábárol a képcsőre
(#) eyess válasza zavar11 hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Szerintem ott neked a sorkimenő csattan.Csak hozzá teszem ott már nem gyerekjáték nyúlkálni !!!!!!!!
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Mutassál már egy kêpet a foltról... A képcső földelővezezéke be van kötve? A sorkimenő trafó potmétetei nincsenek eltekergetve?
Következő: »»   1062 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem