Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   236 / 360
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Ennek számtalan oka lehet. Fordításkor nem kapsz figyelmeztetést az asszimetrikus kijelzővezérlésre vagy valami hasonlóra? Ezen kívül maga a kapcsolás/fizikai elrendezés is hibás lehet, tehát jó lenne látni mindkettőt.
(#) Bakman válasza Tertech hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Szabad tudni, mi kér ilyen vezérlést?
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Szia

A Te nyákodat csináltam meg "Két érzékelős termosztát" a szoftver a kazánvezérlő szoftver. De ha egy sima hello Gyuri kiírást csinálok vele a Flowban ok de a picbe már bagos.
A txt-t küldöm ezt dobja ki fordításnál.
A Flowra rámentem, és ott van, hogy különböző fordító programokat lehet a flow mellé rendelni, és akkor azzal fordítja le. Az érdekes az, hogy a megírt progi asm, vagy c adatát bemásolom egy Mplabx-be visít a sok hibától. Mi lehet a gond, és a flow fordítójára gyanakszom, hogy rosszul fordítja be az egésszet. Ha ezzel a progival ennyi baj lenne, akkor már rég kiderült volna, de eddig nem olvastam ilyen hibáról. Lehez olyan, hogy fordítás közbe pl egy oprendszeren futó vírusírtó beledumál?

Nem tudom, hogy hol a gáz, de már kezd egy kicsit elegem lenni. Már lassan fél éve szenvedek ezzel, és nem jövök rá, hogy hol a bibi.
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Ha már a sima szöveg kiirtásnál is gondja van, akkor 90% táp elrendezési hibája van.
(#) pjg hozzászólása Júl 6, 2015 /
 
(#) Tertech hozzászólása Júl 6, 2015 /
 
Egy speciálisan tekercselt DC motorhoz kell..!
A nevét nem tudom, valami új Orosz fejlesztés..
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Ebben a szövegben (csatolt txt) nincs semmi, ami használható lenne. A hibát "bug" (angol, jelentése bogár)-nak nevezzük.

Build -> Projekt opciók... -> Configure Chip... -> Extend Instruction Set Enable Bit

Ez "Disabled" legyen, különben a leírt jelenséggel találkozol.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2015
(#) Bakman válasza Tertech hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Attól függ a megoldás, hogy mennyi szünetnek kell lennie a két PWM jel között (minden bizonnyal azonos kitöltésűnek kell lennie). Ahogy simpi is írta, ECCP-t kell használni, abban programozható a Dead-band delay (szünet a két PWM jel között).
(#) Tertech válasza Bakman hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Végül is igen, ellenütemű pwm.
Azonos a kitültése is. A szünet idejét úgy gondoltam potival szabályoznám. Mint a frekit és a kitöltést is.
Számomra nem egy egyszerűen megoldható...

Lúzer kérdés, mi az a ECCP..
Esetleg egy minta progid lenne..?
(#) Bakman válasza Tertech hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
ECCP: ENHANCED CAPTURE/COMPARE/PWM

Regiszerekkel be lehet állítani a félhidas meghajtást, de a késleltetést nem lehet csak úgy, össze-vissza variálni (pwm1con regiszter, általában, PIC kontrollerek esetén), van egy -tól -ig érték. Frekvencia változtatásával változik a PWM felbontása is. AMit te akarsz, ahhoz inkább szoftveres PWM kell.

A lényeg majdnem lemaradt: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2015
(#) Tertech válasza Bakman hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Nos megnéztem a minta programot.
Nem jön ki semmi jel...
Kimenetek átálítva. Bemenetek úgyszintén. Chip konfig rendben.
De semmi.
(#) niedziela válasza Tertech hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Idézet:
„A lényeg majdnem lemaradt:”

Ha erről van szó, az megy rendesen.
Vagy nem, vagy rosszul illesztetted a saját PIC-hez.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2015
(#) Tertech válasza niedziela hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Nekem AVR 328p a chip.
Arduino pro mini.
De próbáltam más configgal is...

A hardveres PWM az megy rendesen.
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2015

SoftPWM_1.fcf
    
(#) Tertech válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Azt gondoltam, csak nem tudom hol a hiba....?
Azért próbálok információt gyüjteni, mit és hogyan kell csinálni..
(#) Kovabe válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Tapasztalat alapján mondom táp problémád van, teszteld egy aksiról és tökéletes lesz.
(#) bubuszoft válasza Kovabe hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Nagyon köszönöm. A tápot a graitz után egy 100nF szűröm és egy 1000µF kondin pufferolom, majd jön a 7805. Utána a kimeneten 100nF és 10µF elko aez a szűrt táp megy rá a pic-re de a pic vdd-vss lábához is rakok biztonság kedvéért egy 100nF. Sőt a kijelző tápjára közvetlen a sortüskéhez legközelebb 100nF csücsül. Igy elvileg jónak kéne lenni. De az tény, hogy amit megírok egy 5.0.0.1 egy flowwal azt már egy 5.3.0.0 val lefordítva eltontja a fordítást (ne menjünk messzire lásd gombkezelés, nem mindegy hogy hogy adod meg neki).
(#) Tertech válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Mit is jelet ez pontosan..?
Bocs a lúzer kérdésért..!
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Extend Instruction Set Enable Bit rész kikapcsolva?
(#) niedziela válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Szia !

Ugyan úgy kezelem az LCD-t 5.3 alatt mint 5.0 alatt, még nem fagyott meg soha.
Kontaktos táp.. PIC-hez LCD-hez közel elhelyezett trafó...stb az okozott már ilyen jelenséget
(#) Tertech válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Így már értem, köszönöm.
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Szia Igen kikapcsolva
(#) bubuszoft válasza niedziela hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Köszönöm.

2015-öt írunk és még mindíg nem tudták megoldani, hogy a Pic ne legyen ilyenekre érzékeny.
Bezzeg az AVR annál egy mágneskapcsoló is csattoghat akkor sem hülyül meg.
(#) bubuszoft válasza niedziela hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Lehet olyan hiba, hogy én dugaszolós panelba rakom a pic-et és lis kábellel összekötve (pickit3) égetem, hogy oxidos a foglalat vagy valami ilyesmi hiba miatt nem jól égeti fel?
(#) niedziela válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
A helyes programozást vissza tudod ellenőriztetni, de nagyon kicsi az esély, hogy ez lenne a probléma. A dugaszolós panel inkább ha kontaktos.
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Ennek semmi köze a programozáshoz.. Aki látott már elektronikát tudja, hogy a relék mágneskapcsolók elektro mágneses impulzusokkal szórhatják meg a környezetüket, ami a vezetékekben feszültséget indukálhatnak, ami miatt például az lcd kijelző hibás adat sorozatot kap, ezért kell minél rövidebb vezetékeket és nyák fóliákat használni a lehető legmesszebb a hibát kiváltó eszköztől. És még az AVR-ek se védettek ellene..
(#) csendre hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Sziasztok! Most tanulgatom a flowcode-ot, és már csináltam pár projektet, led futófény meg ilyen kis egyszerűbbeket. Most elakadtam egy kicsit. Azt szeretném kérdezni hogy hogy kell megcsinálni azt, hogy van egy nyomógomb meg két led, a nyomógombot ha megnyomom, elindul egy cikluson belül egy led villogtatás, ötször felvillan a led, majd be kellene fejeznie azt a ciklust. Amikor az öt villanás megvolt, akkor egy másik lednek kellene elkezdeni villogni mondjuk egészen addig még a gombot nyomva tartom. Ha a gombot elengedem, akkor újra kellene kezdenie az egészet, először az egyik led öt villogása utána utána a másik folyamatos villogtatása. Én odáig megtudtam csinálni, hogy megnyomom a gombot, elindul az öt villanás, de csak ismétlődik a ciklus, vagy leáll, nem tudom hogy kell megcsinálni hogy lépjen tovább. Azt meg főleg nem tudom hogy a gomb elengedése, és újboli megnyomása után újra az öt villogással induljon. Remélem érthetően fogalmaztam. Nem kérem senkitől hogy megcsinálja, beérem azzal is ha pár szóban leírjátok hogy kell. Köszönöm!
(#) kokozo válasza csendre hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Szia!
Pl így.

led5vill.fcf
    
(#) csendre hozzászólása Júl 10, 2015 /
 
Szia! Köszönöm! Tanulmányozom!
(#) csendre hozzászólása Júl 10, 2015 /
 
Üdv! megnéztem, és jó is lenne csak annyit lehetne változtatni rajta hogy billenőkapcsoló helyett egy nyomógomb legyen pillanatnyi zárással? (ezt meg is tudom csinálni) csak úgy kellene, hogy amikor elindítom a szimulációt, akkor ne induljon el a ciklus, csak akkor ha a gombot lenyomom, ha közben felengedem és ujra lenyomom akkor kezdje előröl a ciklust. Köszi! Közben azért próbálom magamtól megcsinálni
(#) csendre hozzászólása Júl 10, 2015 /
 
Az megvan átállítottam nyomógombra, csak nekem úgy kellene, hogy a szimuláció elindul, a program áll majd ha a nyomógombot megnyomom (és nyomva tartom) akkor kezdi az 5 villogást az egyik led, utána annak vége villog a másik. Ha a nyomógombot felengedem akkor leáll az egész, ha ujbol lenyomom akkor kezdi az 5 villogással. Amit kokozo küldött az majdnem jó, csak ezt kellene még kiküszöbölni. Közben átírtam az egész folyamatábrát 16f877-re változókkal, ugyanazokkal a port bekötésekkel, de ott meg nem működik.
Következő: »»   236 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem