Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   128 / 599
(#) Bakman válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 4, 2015 /
 
Úgy az egész, de legfőképpen a kalapáccsal dolgozók előtt le a kalappal!
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 4, 2015 /
 
Gondolom gyakoroltak egy keveset. Ilyen precízen megmunkálni egy zománcos cserepet csak egy kalapáccsal nem semmi mutatvány.
(#) Szárnyas válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 4, 2015 /
 
Lenyűgöző! A kalapácsos ember ujjain azért volt egy-két sérülés.
(#) pucuka válasza Szárnyas hozzászólására (») Aug 4, 2015 /
 
Nem csoda, kb. hatéves kora óta csinálhatja. Meg lehet nézni, hogy a harmincegynéhány év alatt hányszor üthetett félre.
(#) mrbini hozzászólása Aug 6, 2015 /
 
Bővebben: Link Mit szóltok hozzá.
(#) Norberto hozzászólása Aug 8, 2015 / 1
 
Ez se rossz fejlesztés...

Bővebben: Link
(#) kameleon2 hozzászólása Aug 8, 2015 /
 
Ez se kutya.
(#) teglascs hozzászólása Aug 10, 2015 /
 
Sziasztok!
Ebben mi lehet az, amitől ennyire "húha"?
(#) teglascs válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
...azaz az árán kívül semmi?
(#) zotya1983 válasza teglascs hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Erre most milyen választ vártál?Minőségi alkatrészekből van összerakva ez látszik a képen is,hifi high end kategória hogy miért ez buta kérdés...
(#) teglascs válasza zotya1983 hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Én nem vagyok benne ennyire ebben a témakörben, de az ár megdöbbentett.
De ezek szerint ez a 100ezer fölötti ár akár reális is lehet, értem.
(#) teglascs válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
"Szerencsére" nincs ennyi pénzem ilyesmire, így nem áll fenn a veszélye, hogy pórul járjak. De köszi.
(#) zotya1983 válasza teglascs hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
Nem ér ez egy fillért sem amúgy...
(#) teglascs válasza zotya1983 hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
oké, vettem az adást, bocs.
(#) kameleon2 válasza teglascs hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Konkrétan: semmi. A High-Endben éppen az a lényeg, hogy nincs "szűk keresztmetszet" , azaz nem gagyi műanyag házba építik, nem az első prototípust dobozolják be, hanem mindenből a lehető legjobb kerül bele. Kerül - amibe kerül. Na ez a cucc - nagyon messze van tőle. Itt a fórumon is látok szintekkel igényesebb munkákat kézi és cnc-s kivitelezésben is. Az ilyesmit hívják átverésnek.
(#) kameleon2 hozzászólása Aug 11, 2015 /
 
Tudja valaki mi ez a cucc? Van ennek valódi magyarázata is, vagy ez is csak varázslás? (csalás)
(#) pucuka válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Jobb híjján:
Bővebben: Link
Ha sok sört iszol, menni fog a hasad.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2015
(#) Kovidivi válasza teglascs hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Itt arról van szó, hogy messziről jött ember azt mond, amit akar. Amikor meg odamész, meghallgatni az erősítőt, lehet leüt a csávó és viszi a pénzt... Ez ugyanaz, mint a TeleShop. Nagyon-nagyon sokan bedőlnek az ilyennek. Odaraknál mellé egy TDA2030-at hangszínszabályzóval, nem szólnál neki, hogy melyik szól, még aki építette, lehet ő is a TDA2030-at választaná, hogy "annak jobb a tere, meg olyan hangokat hall, amiket eddig nem is vett észre a zenében, meg tudja fogni a zenét, érzi a karmester izzadságának a szagát, stb." Hosszú ez a témakör, vannak elég durva fanatikusok is. Véleményem szerint meg kell találni a középutat, legyen minőségi kondi, minőségi kapcsolás, félvezetők, hangsugárzó, hanganyag, de ne milliós nagyságrendben. Ez már csak vagánykodás.
(#) GPeti1977 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 11, 2015 /
 
Vizet szerető macskát még nem láttam én se.
Amúgy elég elolvasni figyelmesen a Wikipédián a Magnézium-szulfátról a leírást.
(#) didyman válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
Én kettőt is ismerek, az egyikük beül a kádba, ekkor meg kell nyitni neki a csapot. Játszik a vízzel, ami aztán alatta folyik el, felfogja a testével. De ez a macska csóválja a farkát, ha jó a kedve, meg imádja, ha végigporszívózzák.
(#) teglascs válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 12, 2015 /
 
Igazából nekem nincs fülem ehhez, így nem is mondom azt, hogy az egyik nem jobb, mint a másik.
Inkább csak az ár hökkentett meg. Írja az eladó, hogy a 2*4 db kondi 20e Ft volt (nem vonom kétségbe ezek profiságát, mert -ahogy írtam- botfülű vagyok ehhez), de pl. az általatok linkelt TDA2030 meg 150 Ft.
De nincs jogom pálcát törni senki fölött, max. én nem ilyen erőlködőt veszek majd, hanem az erősítős topikban lévő rajzok közül választok egyet.
Köszi mindenkinek a reakciót!
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2015
(#) Balázs hozzászólása Aug 13, 2015 /
 
Utálom a dobozolás részét az építésnek, de ezt felírtam a to-do listámra.
(#) Bakman válasza Balázs hozzászólására (») Aug 13, 2015 /
 
Jól néz ki! Viszont a "No user servicable parts inside." nagyon is érvényes.
(#) bakos13gab válasza Balázs hozzászólására (») Aug 13, 2015 /
 
Teljesen frankó. Öntöttem már átlátszó polietilént. Eszméletlen forró lesz kötés közben, de ebben a cikkben is kitár rá a srác (108 fok!).
(#) kameleon2 válasza Balázs hozzászólására (») Aug 13, 2015 /
 
Igazán egyedi megoldás. Bár a gyanta többe kerül, mint a beltartalom. A ledes megvilágítással együtt igazi művészi alkotás. Mindig csodáltam azokat, akik ilyen szépen képesek elrendezni az alkatrészeket térben.
(#) kérdező válasza Balázs hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Jó ötlet, egyedüli probléma, hogy az elkókat nem lehet kicserélni. Igaz, így talán ki se szárad?
(#) sunside hozzászólása Aug 14, 2015 /
 
Elektromos áram az útból: Bővebben: Link

A 89. oldaltól vannak számítások.
(#) bundibacsi válasza sunside hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Én már annak is örülnék ha a csatornafedelek értelmes helyen illetve magasságban lennének,még azt is nagyon távolinak érzem.
(#) kameleon2 válasza sunside hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Egy kissé messze van a valóságtól. Szép és jó. De: Mi van, ha keresztbe felbontják, mert viszik a vizet? Mi van, ha kábelszakadás van? Mekkora energiát kellene rajta áramoltatni, ha tele a sáv? Egy teljes sávot hol lehet ennek fenntartani? Városban biztosan nem. Sok buktatója van. A magyar közműalagút találmánnyal kombinálva lehetne benne valami, de kérdés - megéri-e? Sokkal jobban bizonyítottak eddig a nagy energiasűrűségű megoldások. Ez majdnem olyan, mint egy villamos, Ami kötött pályán haladhat. Értem én, hogy csak töltősáv, de ez nálunk biztosan nem rentábilis. Amúgy elég régi ötlet már.
(#) kameleon2 hozzászólása Aug 14, 2015 /
 
Következő: »»   128 / 599
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem