Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1074 / 1271
(#) eyess válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Idézet:
„Teljes vízben kb. 1 órát volt a tv”
Ez nagyon sok idő .
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2015
(#) stevepapa válasza eyess hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Egy misét azért megér a dolog
(#) jdani hozzászólása Aug 29, 2015 /
 
ÜDV. Egy Philips 21PT4423/58 a következőt produlákja:
Bővebben: Link
Bekapcsoláskor a hangyaháború a megszokot...
AVra váltva a kép ha változik, akkor az egész kép elkezd függőlegesen ugrálni, majd abbahagyja..
Néha csinálja, néha nem..
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Közben megoldottam
(#) doboz válasza jdani hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Mi volt a hiba?
(#) Flashrider válasza eyess hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Megtörtént a bekapcs,sajnos csak ennyire volt időm. A kép tökéltes,olyan értelembe,hogy teljes kép van.nincs sehol fekete csík. Én is csak pislogtam. Pár napja nem volt bekapcsolva lehet kiszáradt,ezzel jelzi,hogy még élni akar amit észrevettem,hogy ezt a rácsot amit mondtatok tuti be kell állítani,mert mintha a színek nem lennének egymással szinkronba. Érdekes csak bal oldalt látom hiásnak,ez előfordulhat?
(#) eyess válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Ha nem volt előtte elállítva , akkor miért akarod most elállítani .Inkább azt kell megkeresni , hogy hol lehet olyan hiba ami ezt okozza .Irtam korábban forrasztási hiba , vagy még zárlat van valahol , és még lehetne sorolni.
(#) Flashrider válasza eyess hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Értem,hol kezdjek neki? Vagy merre felé haladjak a hibafeltárásában?
(#) stevepapa válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Írtam : mute gomb 187- re ad egy hálóábrát. A tanyáról letöltöd a gépkönyvét . Szinte mindegy melyik projektoros Samsungét. A beállítási procedúra egyforma, a konvergenciájuk elállítódhat egy áramlökéstől, kimaradástól ami az adott esetben elő is fordult. Sőt ha kiszedted a modulokat akkor is utána kell álltani.
(#) eyess válasza Flashrider hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Te láttad meddig volt vízben.
Nyilván ami vízben volt azt mindent tüzetesen át kellene vizsgálni.Ha mindent rendben találsz ebben az alkatrészek vizsgálatát is beleértem, akkor felőlem mehet az az után állítás.
(#) jdani válasza doboz hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Kondik. Kicseréltem egy párat, de nem eleget
(#) jdani hozzászólása Aug 29, 2015 /
 
Hali. Egy ismerős TVjével van a gond. CTV2540 Az E-W vel van a gond, a kép sztélei be vannak hajolva. Küldött egy képet a TV belsejéről. Bal oldalt, középen, lentről a kettő TO-220as alaktrész közepétől jobbra van egy megpörkölődött ellenállás. Az lenne a baja?
(#) stevepapa válasza jdani hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Ellenőrizd a sortápfeszt, a kondit először.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Na meg a forrasztásokat is nézd meg. Rajzot keress sassziszám alapján.
(#) jdani válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Kondi is csinálhat ilyen állandó problémát? Nem fokozatosan lett a probléma, hanem hirtelen csak összeugrott, azóta is ilyen. Az a helyzet hogy nincs nálam a tv, így nem tudok mérni. Tegnap viszont láttam, főleg azt az ellenállást néztem, meg volt égve még a forrasztás is, elég kontakhibásnak tűnt, csak nem tudom milyen értékű. Rajz ott van az első hozzászólásomban.
(#) stevepapa válasza jdani hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Később megnézem.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Csinálhat ilyet főleg , ha meleg hatására már változik az értéke mivel már meg van égve.
(#) stevepapa válasza jdani hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
A VT170 fet áramkörét ellenőrizd.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Azért írtam hogy állandó, hogy ugyanúgy van összeugrova hidegen, mint pár óra után is.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Akkor is lehet tőle mivel ,ha megnyúlt az ellenállás , és megváltozott az értéke , akkor attól elmászhatnak a dolgok abban a körben.
(#) stevepapa válasza jdani hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Ennek mér nincs jelentősége, lehet bármilyen hiba az A/W körben
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Az a gond hogy a tv vagy 30kmre van, nincs is hogy elhozni hozzám, én is csak motorral járok oda, nem tudom milyen alkatrészeket vigyek cserére.
(#) stevepapa válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Bocsi E/W körben !
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Ilyenkor egy tv szerelő is elviszi a tévét , és nincs milyen alkatrészt vinni.Ez nem olyan hiba , é , hogy cserélek egy modult , és mehet.Egyébként 30 km ről meg elég érdekes lesz akkor. a javítás.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2015
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Hát ez olyan javítás, hogy nem fontos, járok oda hozzájuk eleget, de nem TV szerelés miatt. Van hogy ott vagyok, de aTVhez hozzá se nyulunk, kikapcsolódni megyek. Azért ilyen a helyzet
(#) lukacsp válasza lukacsp hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Sziasztok!
Tegnap megjött az alkatrész (PTC 14740), beépítettem, és gyári lett a kép. Köszönöm a segítséget: Fantasy, kadarist, és BarnaPili fórumtársaknak!
(#) pont hozzászólása Szept 1, 2015 /
 
Sziasztok! Egy Samsung LE32D400-as levágta a lakás 16A-es biztosítékát (és az 5T-s sajátját).
A táppanelen nincs zárlat, a puffernél, a diódáknál, a nagyfesz, kis fesz résznél, vagy legalábbis én nem találok sehol. Ismeri valaki ezt a típust mi lehet a hiba? Megégve sincs sehol.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2015

s.JPG
    
(#) eyess válasza pont hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Alkatrészeit ki kell mérni .Ránézésre nem deríthető ki mi adta meg magát.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2015
(#) BarnaPili válasza lukacsp hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Az úttörő ahol tud,segít.... Szívesen!
(#) pont válasza eyess hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Lenne valami ötlet, milyen sorrendben érdemes nekiállni a kiforrasztásnak, mérésnek?
Következő: »»   1074 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem