Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   87 / 193
(#) Johnny0004 válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Bővebben: Link.
Ez jó, de biztos találsz olcsóbban is. A fekete nyelű az jobb földelhető.
(#) cupika97 válasza NooooP hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Nagyon szépen koszonom, csak nekem a posta sokba jonne ki, ha eggyáltalán szálít SK-ba a hestore. 6 ezerbe jonne ki osszesen. :/
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2015
(#) Johnny0004 válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
(#) cupika97 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Szóval ezzel mukodnie kell tutira? Bővebben: Link Ez meg itt van a kozelemben.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2015
(#) Joe_001 válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 27, 2015 / 1
 
Amelyikben K tipusú termoelem a hőérzékelő. Ha megfelel a sárga az csak 2200, és postáznak is.
(#) cupika97 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
És hogyan nevezik azt a csatlakozót ami ezen van?
(#) Johnny0004 válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 27, 2015 / 1
 
5 pólusú DIN, Bővebben: Link, ilyenbe tudod beledugni.
(#) siletto hozzászólása Szept 27, 2015 /
 
Üdv! Sikerült eljutnom arra a pontra, hogy megvan a solomon páka, csak sajna 18v-ról kis idő után vörösen izzik a páka hegye. Sikerült építenem egy működő műveleti erősítős alapkapcsolást a hőelem felerősítésére is, az Arduino így be is tudja olvasni. Az lenne a kérdésem, hogy a fehér-kékben is K típusú hőelem van? Illetve ez a "K" ez szabványos, vagyis bármilyen táblázatban ugyanazon értékek szerepelnek hozzá, vagy gyártól függ
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2015
(#) Johnny0004 válasza siletto hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Igen szabványos elvileg: link. Ha izzik a vége akkor jóval túlfűtöd. Miért nem kapcsolja le a szoftver? Azért van a hőelem benne azzal kell mérned a páka hőmérsékletét és be-ki kapcsolgatnod a fűtést. Ha folyamatosan fűtöd felizzik, tönkre megy.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2015
(#) Joe_001 válasza siletto hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Mivel K- típusú hőelem van benne, ezt adott anyagokból kell építeni, és két anyag közti elektromotoros erő (fesz.)adott egy hőfokon, és annak hőfok függése is csak az adott anyagoktól függ... (Gondolom ezért lett "szabvány").
(#) siletto válasza Johnny0004 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Mert csak rákötöttem direktbe 18V-ra Mintha írták volna itt a fórumon, hogy csak rá kell dobni egy 24v-os trafóra, aztán kész, bár ezek szerint az nem ez a típus volt
Építettem hozzá egy teljesen alap opa2705-ös erősítő kapcsolást,12v-ról megy, elvileg a táblázat alapján 260x-os erősítéssel eléri 450C-on majdnem az 5voltos kimenetet. Innentől simán rákötöm a kontroller analóg bemenetére és (elvileg) meg van mérve a hőmérséklet.

Nemtudom mennyire off, egy technikai jellegű kérdésem lenne még, ha nem jó a hely, irányítsatok át kérlek:
Hogy lehet, hogy a vzolee-féle kapcsolás pontosan működik, noha nincs benne "hidegpont" érzékelő, mint ahogy azt egy későbbi szerző állomásában említi?

Ha jól tudom ez az érzékelő arra van, hogy megmérje a hőelem másik végét, amilyen hőmérsékleten pontosan 0v-ot ad ki.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015
(#) sector99 hozzászólása Szept 28, 2015 /
 
Sziasztok !

Ezzel a pákával van-e valakinek már gyakorlati tapasztalata ? És a bekötéséről tudtok-e valamit ? (másik linken láttam, hogy 8 pólusú csatlakozója van)
(#) qvasz2 válasza siletto hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Idézet:
„Hogy lehet, hogy a vzolee-féle kapcsolás pontosan működik”

Nagyon egyszerű: egyik ilyen kapcsolás sem pontos, de amíg nem akarsz rá hőmérsékelt kijelzést, addig ez fel sem tűnik, és nem is számít. Ha föntebb tekered a potit melegebb lesz a pákád, és lényegtelen, hogy 358 fok, vagy épp 371 fok.
Ráadásul ennél jóval nagyobb bizonytalanságot visz bele az alkalmazott műveleti erősítő (LM358, vagy LM324), aminek az offszetje összemérhető a mérni kívánt jellel!
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2015
(#) Johnny0004 válasza siletto hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Azt úgy kell csinálni, hogy a kontroller kapcsolgat egy triakot egy opto csatolón keresztül és így a fűtést kapcsolgatja a mért hőfok szerint.
(#) mate_x válasza Johnny0004 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Most megnéztem még egyszer, úgy van, hogy a hőelem külső "teste" lényegében a negatív pólusa a hőelemnek, és mivel ez a külső test van kapcsolatban a pákacsúccsal, ezért a csúcs és a hőelem negatív pólusa össze van kötve, úgy hogy van köztük egy bizonyos ellenállás. Ez az ellenállás attól függ, hogy mekkora oxidált réteg van a hegy és a hőelem között. A hőelemről csatoltam egy képet, egy szétszedett pákából van.

LPIC3466.JPG
    
(#) vzoole válasza sector99 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Van, +/-/föld.
(#) Joe_001 válasza vzoole hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Üdv!
A 2. oldalon: Bővebben: Link
(#) vzoole válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Mi van a 2. oldalon (azaz mi érdekelne engem)?
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2015
(#) Joe_001 válasza vzoole hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Elnéztem, bocs nem neked szólt. Egy társalgással feljebb.
(#) siletto válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Értem, köszönöm, olvastam a cikket . Annyi, hogy az enyém egyenáramról, MOSFET-tel kapcsolgat majd.
Az a lényeg hogy akkor a hidegpont-mérés hiánya nem jelent annyit, hogy jelentősen túlmelegedjen. Ha majd sok idő lesz építek bele hőellenállást a kíváncsiság miatt.

Köszi a segítséget
(#) sector99 válasza vzoole hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Köszi ! Szerinted érdemes megvenni ennyiért ?
(#) vzoole válasza sector99 hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Hát inkább csak az elmegy kategória.
(#) sector99 válasza vzoole hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Akkor inkább egy használt WSP80 ?
(#) vzoole válasza sector99 hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Inkább.
(#) Kolyok979 hozzászólása Okt 2, 2015 /
 
Sziasztok! Segítésgeteket szeretném kérni, hátha látott már valaki ilyen pákát és meg tudná mondani ,hogy milyen hegy való bele. Kb. 12 éve szereztem és eddig nem nagyon foglalkoztam vele, de fellángolt bennem ismét az építési vágy. A gyárilag benne levő hegyet más formájúra/fajtára szeretném cserélni. A páka a vzolee féle vezérlővel teljesen műkődőképes a Solomonhoz megadott paraméterekkel. Van belőle kettő az egyik még teljesen új, bár a rajta levő gumit megette az idő. Mivel számomra teljesen rendesen működik, ezért nem terveztem új páka vásárlását, de ezeket a hegyeket viszont lecserélném bizonyos esetekben. Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném. Gondoltam megadom a hegy méreteit is. Gyors paint megoldás ezért a minőségért elnézést kérek.
(#) Ge Lee válasza Kolyok979 hozzászólására (») Okt 2, 2015 /
 
Ránézésre a páka és a hegy is Solomon, de most nincs előttem hogy méreteket tudjak nézni.
(#) Kolyok979 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 2, 2015 /
 
Ha majd valamikor lesz időd vagy leehtőséged, akkor kérlek nézd meg. Nem azonnal kell, hisz mint minden rendes embernek msot úgy is munkaidő van.
(#) Ge Lee válasza Kolyok979 hozzászólására (») Okt 2, 2015 /
 
Akkor én rendetlen ember vagyok... Napokon belül nem leszek páka közelében, de sokaknak van solomonja, majd valaki megméri. Ez egyébként a régi fajta hegy, az újabbak már 1 centivel rövidebbek.
(#) Kolyok979 hozzászólása Okt 7, 2015 /
 
Valaki meg tudná nekem mérni a Solomon páka hegyének a paramétereit? Vajon a fentebb látható pákába belemenne? Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza Kolyok979 hozzászólására (») Okt 7, 2015 / 1
 
Itt van, de te is megkereshetted volna.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2015
Következő: »»   87 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem