Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelemes mobiltöltő
 
Témaindító: Dempsey, idő: Okt 8, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 12
(#) Atis57 válasza Zolee32 hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Szia!
a diódák benne vannak a lámpában --- nagyon megfelel . bár 1 db kell belőle ...
ilyen napsűtésben mint most ---jól működik az enyém is..
üresen 10,8v-ot ad---rövidre zárva meg 93 mA-t
(#) gammabuta válasza Zolee32 hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Hello!

mint irtam nekem ugy valt be, hogy napelemeket sorba kotod es aztan egy sima mezei Si dioda, en a napelem + agara kotottem, de gondolom lenyegtelen.

(Ha napelemet valamiert parhuzamosan kene kotnod akkor kell a kozositesek elott is Si minden parhuzamos agba hogy egymast ne nyirjak ki, de te sorba kotod majd, tehat 1db Si eleg.)

Jol latod, hogy elkobol milyen kell
En a bemenore nagyobbat tettem, hogy pufferoljon amig izgek mozgok, de neked nemkell, kimenore is 1mikrosat irnak de en arra is 2.2mikrosat tettem, de 1mikrossal is megy jol.
Ha nemkapsz 2954-eset akkro eleglesza 2950, szerintem neked nemlesz akkora ampered hogy a 2954-esre szukseged legyen az meg beszerezhetetlen.
http://www.national.com/mpf/LP/LP2950.html

Kivancsi vagyok mennyi miliampert mersz majd!

Ugylatom egy panelen elegge szellosen helyeztek el neken 4db 0,45Voltos kis cellat sorba kotve, ami terhelve elvileg 1,7voltot ki tud adni. mondjuk nemtudom miert teszik ilyen szellosre, biztos, hogy nagyobbnak latszodjon a panel.

Koszi a fotot, mar be tudom azonositani ez a P04 szamu cucc!

Egyebkent jol latod tok egyszerua kapcsolas semmi nemkell csak a dugo a vegere (USB aljzat mivel neked USB-s lesz ha jolemlexem) meg napfeny
(#) gammabuta válasza Atis57 hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Bezony, jolirod, ha sorba kotitek 1db Si dioda kell es ezekszerint az benne van meg sem kell venni kulon

Hogy jon ki neked 10,8volt?
Elvileg 16db 0,45voltos napelemcella van a 4db panelen mivel ha sorba kotod, 4cellas egy panel es 0,7voltot esika dioda miatt. (Bar lehet terheletlenul tobbet ad.)

Mar nekem is sikerult beszereznem 3db- ilyen lampat mert munkatarsameknal a kutya szetragta a muanyag leszurokajat.
Na meg ha a 4iket is szetragja lesz egy 4db-os keszletem es enis megepitem a csoda mobiltoltot!
(Addig meg 3 lampanyi panelt kotok sorba +1db Si dioda es direktbe toltom a nokiat hatha viszi stab nelkul is.)
GB.
(#) Atis57 válasza gammabuta hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Szia!
én a szines dekor lámpát vettem 4db /1700 Ft + egyet még kaptam --mert "törött" volt
ez az 5db van sorbakötve + 1 schottky és 1Ohmos ellenállás/ árammérésre.
ezelk nem 0,45v-ak ---hanem 2,1v üresen
ha " visszatekersz " pár oldallal lejjeb megtlálod a hozzászólásomat a mobiltöltésről--- nem 1-et csináltam...
(#) gammabuta hozzászólása Feb 25, 2008 /
 
Hello!

Akkor azzal nemvoltam kepben, hogy 5db-ot kotottel be es nem 4-et.
En a 0,45Voltot nem egy lampanyi napelemre ertettem, hanem agy lampa napelem panelen 4 cella van, legalabbis azokona lampakon amiket most szereztem
De lehet, hogy megis nagyobb mert osszehasonlitottam azzala panelommal amit eddig hasznaltam, azon kisse rovidebbek a cellak, es az a panel 36db 0,45Voltosbol all, ebbol 18 van sorba kotve es azzal parhuzamosan a masik 18 ha jolnezem.

Van valakinek 5lete hogylehet ezeket kiszerelni, mert ami nekem van annak nem muanyag a teteje hanem fem lemez es alaposan beragasztottak a napelem panelt beleje, megpedig azzal a hore lagyulo gumis ragasztoval, a csavarok, amik az aljat tartjak viszont a napelem panel alatt vannak, igy lehetetlenseg a fejukhoz hozzaferni a kicsavarashoz....

Valoszinuleg megkell furni akkor a hatlapot, de hatha van valaki jobb technikaval.....

Csatolom a kepet a kertilampa es a korabban hasznalt paneljaimrol...

napel3.jpg
    
(#) gammabuta válasza Zolee32 hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Zolee.

neked meg lefenykepeztem a stabilizalo bekoteset )))

En nemhasznalok nya'kot, es itt kettodarab 2950 van parhuzamosan kotve, neked csak 1db kell belole, csak nemvolt kedvem leforrasztani a foto kedveert
Tehat a fekete 3labubol csak egy koll.... ime az RCA toldozgatos stab design.
(#) Zolee32 hozzászólása Feb 25, 2008 /
 
köszi
holnap megyek megvenni a cuccokat....
köszi a képeket..
[am a jobboldali napelemed szépnagy...olyasmit honnan lehet szerezni?? ]
(#) gammabuta válasza Zolee32 hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Szivesen!

Egyebkent itt a praktikerben 1999-ert megtalaltam a 4dbos napelem-lampaszettet, szoval kicsit dragabb

Ha kell akkora mint a jobboldali, akkor mindjart 2db-ot szerelhetsz ki ebbol: SZOLÁR TÖLTŐ SL-1
Terhelve 2.2 wattot tudnak kb 7voltot es 300mA-t, es ebbe van beepitett 5xAAA elemtarto (aksikat neked kell beszerezni nem jar hozza de nekem volt dogivel akkupakbol) es toltoelektronika meg mindenfele mobiltelefonhoz adapterzsinor, igy tudod kozvetlen naprol is toltenia mobilokat vagy a napelemrol feltoltott aksikrol kesobb. (Az aksikrol max 250mA-t enged a csatlakozoja mert van benne leszablyozas.)

Ez meg olcso, de meg nem mertem kiprobalni: SZOLÁRCELLA DARABOK

Nem arulod el hogy banyasztad ki a napelem panelt a lampabol? Nekem raadasul femvazas jutott...
(#) gammabuta válasza Atis57 hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Na szetszedtem, tenyleg egy DIODE SCHOTTKY 1A 40V SMA SS14 van benne!

Tudsz errol egy egyszeru kis kapcsolasi rajzot adni, hogy ha nem Si hanem a SS14 -et teszem a sorbakotott napelempanelek utan milyen ellenallas kell hozza vagy siman csak sorba kell a diodat es sorba vele az 1ohmos ellenallast vagy az ellenallast a diodaval mar parhuzamosan kell?
(#) Atis57 válasza gammabuta hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Szia!
szerintem 1Xű -az összes napelem sorba/ fekete--piros
hoz --végig / utólsó fekete a ----minusz --tápfeszdugóra -
Az első pirosra a schottky / a csik legyen az ellenállás felé
az 1 ohm sorba - vége a tápfeszdugóra -- csak akkor kell az ellenállás ha menetközben áramot akarsz mérni / 200mV = 200mA /
ennyi
(#) lgyk válasza Atis57 hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
A sorba kötött napelemeknek van egy nagy hátránya: az áramot a leggyengébben világított cella határozza meg. Tehát ha van 10 sorbakötött cellád, 1-et letakarsz, akkor az áram kb. 5-10%-ra esik le...
(#) Atis57 válasza lgyk hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Szia !
ez igy igaz --- de mivel egyformák npelemek ---1 táblára rakod fel---kb egyformán viselkedik.... van jobb ötleted?
(#) gammabuta válasza Atis57 hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Koszi!

Tehat az ellenallas nem is kell csak siman ugy kell kotni mint en kotottem az Si diodaval.
(Ertem en csak nemtudom miert mertem a schottkyn vissza iranyban is aramot amikor meg akarta rola gyozodni, hogy nem enged visszafolyni. Lehet nem megfelelot hasznaltam, de most majd a lampabol kiforrasztottal kiprobalom az enged-e vissza.)
(#) gammabuta válasza lgyk hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Bocsi, hogy ilyen alap dolgot kerdezek, de ha viszont parhuzamosan koti az ember a napelem modulokat, akkor a feszko atlagolodik az aram aranyaban es az aram meg osszeadodik es az atlagolt feszkoval jon ki?
pl. 1.3Volt 10mA es 1.7Volt 15mA kulonkulon ado panelok parhuzamosan kotve valahol 1.5Volt 22mA korul adnak? (Csak saccolassal szamoltam semmi komoly keplettel es kozben kepzeljunk el egyeniranyito diodat is (sorosan a cellakkal meg parhuzamositas elott) az egymasfele visszaarammal ne szamoljunk.)
(#) Atis57 válasza gammabuta hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Szia!
mivel--hogyan mérad ---és mennyit ? ?
minden diódának visszárama ez egy digit multit BECSAP!!
tegyél rá pár Kohmot és eltűnik...
(#) Atis57 válasza gammabuta hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Szia !
a teljes cikket nem tudom idemásolni--- nézd meg ezt:http://fenykapu.free-energy.hu/
Atis napelemes kisérlete. választ kapsz rá + fényképek
(#) Atis57 válasza Atis57 hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Bocsi
lemaradt a szám: 2,4,4,12,13 alatt találod.
(#) Zolee32 hozzászólása Feb 26, 2008 /
 
segítség PLS
nincs a boltban lp2954 /2950 az eladó szerint semmilyen lp nincs a katalógusban

hogyantovább??
(#) gammabuta válasza Zolee32 hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
ha megnezed par korabbi beirasom ide felsoroltam meg par 5voltos stabnevet! ha nemkapnal beloluk akkor pl. 3.3voltos feszkojat is emelheted, en lf33cv-t hasznaltam de, ha szerencses vagy lf50cv-t is szerezhetsz az5 voltos.
addig probalhatnat stab nelkul csak a schottkyval
nekem 3 panel ami van meg nem volt eleg beinditani a nokia tolteset.
(#) gammabuta válasza Atis57 hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
koszi! hu de jo linket adtal!
schottky temaban is tuti igazad lesz csak multimeterem lehet megteveszto!
(#) gammabuta válasza Atis57 hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
Az a gaz hogy egy csomo azon az oldalon kamu
Mire pont vegeznek a 100Wattos hazi napelempanel legyartasaval olvasom csak, hogy nincs is olyan vegyulet, amit alkalmazni kell

Vannak am ott erdekes szovegek pl.:
"Étereződés - A tömeg teljes visszaalakítását éterré étereződésnek nevezzük. Ez nem dezintegrálódás, ahogy az apám szokta mondani, mikor még nyolcéves koromban vitáztunk ezen, hanem étereződés. Ez az, amit Keely csinált, mikor étergőzt hozott létre. A dezintegrálódás egyszerűen csak az anyag kisebb részekre bontását jelenti, miközben az atomi struktúra érintetlen marad. De térjünk vissza az elmélethez - ha megállítjuk egy adott atommagban az éterfolyamot, mi történik? A válasz - étereződik. Visszatér az energia hatalmas tengerébe, ahonnét származott. A proton és a neutron pörgési sebességének lelassítása végül is lerombolja az éterfolyamot olyan mértékben, hogy az atommag részecskéi (melyek tulajdonképpen éterörvények) többé nem tudnak fennmaradni."
(#) gammabuta válasza Zolee32 hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
ehhez mitszolsz?

LM 2937ET-5.0 STABILIZÁTOR +5V/0.5A (LOW-DROP) TO-220AB -40..+125°C

Itt a leirasaLM 2937ET leirasa

Tok tuti mert RET-bol lehet rendelni es 500mA-t tud ami a max elvarhato az USB dugasztol megpedig 5volton.

Barcsak nekem is jutna belole de gondolom nemegyforint a postakoltseg Szegeden meg majd husvetkor leszek csak hogy beugorjak aboltba ami persze csukva lesz akkor

grrr
(#) Zolee32 válasza gammabuta hozzászólására (») Feb 28, 2008 /
 
vettem stabilizátort...
L7805CV http://www.retelektronika.hu/Page.aspx?pageid=8&code=40-01-15
5V 1A
[jah azért ezt vettem, mert feladtam a keresgélést...már 3X voltam ott mindíg aztmondtak h nincs ilyen... ...mondtam h mit tudjon ezvolt...]
[amint az elektrotanárromtól +tudtam a stabnál az az 1A nemaz amit kiad hanem az amit max elbír...ugyhogy végülis "lényegtelen"...(nemszószerint... )
tehát szerinte lehet h stab sem kell.... mert ha 3 napelem sorbakötve és utána 1 dióda az elvileg ottvan h 5V és közvetlenül mehet telóra...
csak ott a gond h a teló vajon az USB-n pont olyan tökéletesen 5V-ot vár-e.... [de sztem kel az a stab oda...]

lemértem 3 és 4 napelem sorba kötött üresjárásiát...
4db--->8.16V
3db--->6.07V
a teló belső ellenállása [a számítás szerint] kb 22 OHM
ezzel a terheléssel és 1 diódával kipróbálom, lemérem...és kiderülh h mennyit kap a 22 OHM-os ellenállás..ha 5V akk jó..ha nem...akkk vmin változtatni kell...
eddig itttartok...
[remélem sikerülni fog....]
(#) Atis57 válasza gammabuta hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Szia!
tudod ez is olyan mint bármilyen fórum : olvasol----aztán eldöntöd ki a komoly hozzászóló és KI AZ AKI CSAK KAMUZIK. ----mert az atomreaktor üzemeltetéshez is irhat szöveget a disznópásztor is----legfeljebb vicclapot olvasunk----demokrácia , hallgattassék meg bárki...
miért ha ezen a topicban olvasol mit látssz?
ajánlom a "szarvas riasztó" résszt----NO COMMENT !
(#) gammabuta válasza Zolee32 hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
remelem sikerulni fog, bar a 7805nek lealabb 8-12volt terhelt bemenet kell azt mondjak.
egyebkent nincs olyan elektronikai bolt a varosodban ahol laksz amlyik tudna low drop mikropoweres stabokat szerezni?
en szoltam haza hogy menjenek be szegeden a ret-be, ott van minden meg budapesten, de most debrecenben vagyok es ide duplaannyiert hozzak.
szerintem probald meg stab nelkul aztan husvet utan ha hazamentem kuldhetek neked postan 2950est, ha nemtudnal a ret-tol rendelni. kis 4millis vacak nemnagy 160mA-en mar elegge melegszik

LP 2950CZ-5.0 ľPOWER STABILIZÁTOR 5V/0.1A (LOW-DROP) TO-92
(#) Zolee32 válasza gammabuta hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
először megpróbálom a stab nélküli módszert csak diódával ha bejön akkor marad ha nem akkoris a stabnak tok 8-max 8.5-et adni...
közben próbálok 1 low dropot szerezni,....
a boltban azt mondták h 100mA-es van elvileg.....nemtommár...
lehet teszek még 1 próbát h körülírom neki...hátha rájön h mégis van....
am biztos h sikerülni fog....mert addig nemhagyomabba az biztos...ha meghal a telóm jön a másik [a régi....]
(#) gammabuta válasza Zolee32 hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
OK, amirol en beszelek az a 100mAes es boven eleg neked, amugy kb 160mAig birja.
szerintem ha csak sorba kototted az usbre dioda sem kell ott nem folyhat aram vissza es telo tapcsatin se.
varom a fejlemenyeket! nekem 3lampa napelembol meg nem tolt a nokia
a pda projektemviszont sikeres, tolt mar 20mAtol
(#) Atis57 válasza gammabuta hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Szia!
ha vizatekersz láthatod , hogy a NOKIákhoz 5db kertinapelem kellene....
(#) gammabuta válasza Atis57 hozzászólására (») Márc 4, 2008 /
 
koszi ertem!
Csak azert irtam hogy 3rol nemmegy hogy megerositsem a tobbieket a tudaban

Mar megszereztem a 4. panelt juhiii, az 5. is meglesz nemsoka, csak rakell vennem a mukatarsam kutyajat, hogy ragja szet azt is hahaha!
(#) Iron Man hozzászólása Márc 4, 2008 /
 
Itt a napelemes tolto

solar1.gif
    
Következő: »»   4 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem