Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2694 / 3975
(#) geniusmax válasza kadarist hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
minden egyes smd ellenállást, smd kondit egyesével leszedtem és esr mérővel mértem, az ellenállásokra írt értékeknek megfelelően kikerestem az értéküket és mind jó volt mérésre, az smd kondikat mértem ugyan de nincs jelölés így nem tudom hogy melyik jó melyik nem , mindet kimértem és mind mutatott mérhető értéket. az optó is jó mert kicseréltem azt is.
(#) kadarist válasza geniusmax hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
A trafó tekercsei jók, szakadást nem mértél?
(#) geniusmax válasza kadarist hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
igen jók, nincs szakadás, szakadásvizsgálatkor sípol a multiméter folyamatosan
(#) bbalazs_ válasza Mumtaz hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Igen, de ovatosan kell eljarnod. Eloszor megmered, hogy a regi szerint melyik ket vezeteken valtozik a fesz jelentosen a forgatas fuggvenyeben. Es ezt a kettot kell megcserelni.
(#) Mumtaz válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Nos. Van egy szál, amin a földhöz képest 5V feszkó van. A másik kettőn semmi. Ha a másik kettő között mérek, akkor a forgatás hatására változik a feszültség.
(#) Mumtaz válasza Mumtaz hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Jelentem, sikeres lett a beavatkozás. Minden rendesen működik. Jól lett a pozícionálásis. Fixálásnak epokitt-et kentem rá, hogy el ne mozduljon. Az holnapra megköt és kész. Aztán már csak arra kell megoldást találnom, hogy valami határolót gyártsak, ami 1,5 kormányfordulatnál lekoppan.
(#) teszti hozzászólása Dec 27, 2015 /
 
Hello

A Q.... mmilyen alkatrészt jelöl a nyákon? Pl. Q1,Q2,Q3 stb. Úgy mint az R1,R2,R3 mint ellenállás.
(#) mikrokapcsolo válasza teszti hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Általában tranzisztort.
(#) sany válasza teszti hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Szia!
Tranzisztort jelöl.
(#) Csupasz válasza teszti hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Láttam már quartz-ot is ezzel jelölve. Hány lába van?
(#) teszti válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Köszi mindenkinek. 3 lába van, szóval tranzisztor lesz.
(#) RoliNyh válasza artiny hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Heló!

Privátot írtam, olvasd...
(#) kadarist válasza Csupasz hozzászólására (») Dec 27, 2015 / 1
 
Nyugodtan írd úgy, hogy "kvarc".
(#) Fidel hozzászólása Dec 27, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy hűtőgép kompresszorom, amit kidobtak, mert be volt állva. Levágtam a tetejét, megmozgattam, megolajoztam, de a 4mf-os kondenzátorral csak búg, és nagyon lassan mozog egy irányban. Viszont ha egy sokkal nagyobb kondit 20mf teszek rá, akkor elindul. Ez azt jelenti, hogy menetzárlatos már valahol a tekercse?
(#) mpetrooo hozzászólása Dec 28, 2015 /
 
Üdv.

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy arduino, és egy transzformátor. Valahogy át kéne küldeni a transzformátoron teljesítményt. Arra gondoltam hogy az arduinoval előállítok egy 50 hz-es négyszögjelet, de a túloldalon nem nagyon akart megjelenni bármi
Valaki tudni segíteni hogy hogyan járjak el.

ui:Boldog Karácsonyt mindenkinek
Üdv,
Máté
(#) proli007 válasza mpetrooo hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Hello!
"Valahogy át kéne küldeni a transzformátoron teljesítményt."
Elsőkét azért tisztázni kellene, mekkora teljesítményt, mi célból, stb.. Mert ez így elég tág fogalom. Kb. olyan, mintha azt írtam volna, "el kellene jutnom Pestre"..
(#) mpetrooo válasza proli007 hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
hello
Bocs hogyha nem voltam teljesen specifikus. A szekunder oldalon egy atmega8, és kb 10led lenne. Propelleres órát szeretnék csinálni, a trafó így légmagos.

Előre is köszi,
Máté
(#) kadarist válasza mpetrooo hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Szia!
Az 50 Hz nem jó választás egy légmagos trafóhoz. Nézz be a propeller clock-os topikba.
(#) kissattila88 hozzászólása Dec 28, 2015 /
 
Van egy panel trafóm 2X9V 4A tud. Ha összekötöm hogy 18 V kapjak akkor is 4A tud vagy az is meg nő?
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2015
(#) Kovidivi válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Ha a trafód 72W-os, akkor az annyi is marad, bármit csinálsz a szekunder tekercsekkel.
(#) granpa válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Ha a trafó is megnő.(Össz) Teljesítménye nem változik.
(#) kissattila88 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
35VA van ráírva.
(#) kissattila88 válasza granpa hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Éertem.
(#) Kovidivi válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
2*9V 4A-rel az 72W. Akkor valami nem stimmel a számokkal, ha 36W van ráírva. Esetleg szekunderenként 2A, és ha párhuzamosan kötöd a kettőt, akkor kapsz 4A-t. Ha sorosan, akkor pedig 18V 2A-ed van.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2015
(#) kissattila88 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
35/9=3,8 kerekítve 4. vagy rosszul számoltam?
(#) granpa válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Jól számoltál; és mint "Kovidivi" írta.
(#) kissattila88 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
(#) proli007 válasza kissattila88 hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Nem érteni mi a gondod. El tudtuk képzelni a trafót. Ha a két 9V párhuzamosan van kötve, akkor 4A-al terhelhető és 9V van. Ha sorba, akkor 18V lesz, de csak 2A a terhelhetőség. Mindkettő feszültség és áram szorzata azonos..
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2015
(#) kissattila88 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 28, 2015 /
 
Erre voltam kíváncsi hogy 18V-nál meddig lehet terhelni. Most már tudom.
(#) szb9 hozzászólása Dec 28, 2015 /
 
Sziasztok! Vettem pár hónapja egy ilyen elemes éjjelifényt (lásd kép).
Sötétben felkapcsolódik a fénye mozgásérzékelés hatására.
Sajnos túl érzékeny, kis túlzással a szikrázó déli napfény kivételével mindig bekapcsol. Így hamar lemerül az elem.
Át lehetne valahogy úgy buherálni az érzékenységét, hogy csak vaksötétben kapcsoljon be? Gyárilag csak az állítható, hogy hány másodpercig világítson bekapcsolás után.
Köszi a segítséget, bocs ha rossz helyen kérdezősködök, új vagyok itt.
Következő: »»   2694 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem