Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Ez igen
Én is alkottam szeleprugó összenyomót, igaz én levettem a hengerfejet hozzá. AWI-val szoktam garázdálkodni Bővebben: Link Bővebben: Link
Az elég közel van Helsinkihez. A piacot imádtam. Főleg azt a kaját, amit nagy platnikon sütnek krumpliból vaddisznósonkából és hagymából.
Kaptál több hasznos tippet, de az alapkonstrukciód hibás, ezért a többi majd csak később lesz fontos. Vélhetően még nem tekercseltél, ezért alábecsülted a huzal feszítő erőt. Ugyan nem tudom milyen vastag huzalt fogsz használni (itt most a vastagabb a fontos), de szinte biztos, hogy a huzalfeszítő erő el fogja deformálni a szemre M10-es menetes szárat, konkrétan elhajlik.
Figyelembe véve a lehetőségeidet, rajzoltam egy lehetséges megoldást, amit kevés munkával meg tudsz valósítani, és nagyjából egy nagyságrenddel növeli a feszítő irányú merevséget. Ha nincs több anyag, akkor a hátsó tartót (most talán vezetékbod tartó) használd fel. A dobnak meg akár egy átdugott fakanál is jó amit néhány könyvre ráteszel. Általában a hátsó dobtartó nem válik be csak egészen vékony huzaloknál. Az a jó, ha a dob alul van pl. az asztal alatt, mert így oda lehet elé ülni, és az onnan feljövő vezetéket szemből vezeted a csévére, amihez óriási segítség lehet egy kéztámasz (ezt rá kell építeni a tekercselő gépre).
Elsőre nem is vettem észre milyen jól látszanak a papír rostjai a mellékleten, szinte elemezhető a szerkezete.
Még sosem tekercseltem. Ez lesz az első. Szerencsére a forrásaim kimeríthetetlenek, így bármikor módosíthatom menet közben a szerkezetet. Huzalátmérő 0,4-0,9 mm-ig terjed jelenleg.
Ha kell megcsinálom vascsőből, hegesztve. A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2016
Ha "cső" és "hegesztés" is szóba jöhet, akkor más konstrukciók jobb eredményt igérhetnek.
Az első tekercselés tapasztalatai alapján fogod látni, miben kell esetleg változtatni. Az ilyen tapasztalatok elemzése alapján készülnek a legjobb tekercselő eszközök.
Belül fa kocka van.
Erre számítok, hogy elkezdem tekerni, és látni fogom mit kell változtatni.
Elkéne a tekercselésnél egy számláló is, jobb híján egy autó kilométerórából megoldva.
Szia!
Alkotó fontos észrevételei mellett én gyenge pontnak vélem a konzol falaphoz történő fogatását. Azt átmenő csavarral kellene rögzíteni (plusz távtartó a profil alatt), mert nagyon hamar ki fog lötyögősödni, vagy egyszerűen ki fog szakadni a lapból. Az egész szerkezetet pedig lehessen asztalhoz rögzíteni, lecsavarozni. Nagyon idegesítő lesz mikor már fent van a kívánt menetszám mondjuk fele, és akkor kell kűzdeni a stabilitás beli dolgokkal. A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2016
Nem értem ezt a nagy pesszimizmust. A képen látható eszközzel tekertem meg egy hegesztőtrafót, nem 0,4-es meg 0,9-es huzallal, hanem 2db 1,65-össel összefogva, párhuzamosan. Ez volt a primer.
Egy darab tölgyfa deszka, egy 10-es csavar meg a végén a hajtókar, és az egész befogva a satuba. De ahhoz készült céldarabbal (ami egy gyalult deszkadarab meg néhány tipli) tekertem meg a fémdetektor nagy átmérőjű kereső tekercsét is, szintén ezzel a szerkezettel.
Ez merevségre sokkal jobb. Remek példája a jó amatőr megközelítésnek. Ez a tölgyfa keresztmetszet aligha fog eltörni az említett huzaltól. A satuba való megfogás szintén kellően stabil helyben tartást ígér. A szerkezetnek a tengelye a leggyengébb pontja, illetve a "csapágyazás" önpusztító.
A 10-es tengely megtartotta a csévét miközben rátekertem az 5 kiló primer huzalt úgy, hogy közben a szekunder is rajta volt. Ahhoz meg hogy önpusztítsa saját magát, rengeteg trafót kellene megtekerni vele, ami nem áll szándékomban. Egyébként pedig zsírban fut.
Sziasztok! Mindig elfelejtem lefotózgatni amit készítek, most is csak a telefonom volt kéznél, de legalább látni valamit. Készül egy univerzális kettős táp, kifejezetten erősítők méréséhez. Annyi feladata van már szegény labortápomnak, hogy meg kellett ezt is lépnem. Most még dugdosós változat, de ha lesz alkalmas trafó, akkor át lehet majd kapcsolni (persze az is lehet, hogy így marad). 3D vázlat, nyák cnc-vel és kis ügyeskedés, melegónozás. Faston csatlakozós megoldás lett belőle, ez kellően stabil. Előrébb haladtam már vele, de fotó nem készült még. A kisebb trafó csak a panelmérőket táplálja, hogy lássam is mi megy ki.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2016
Csináltam egy új tápot a maszek monitor megoldásokhoz. A poén az, hogy szeretném közkinccsé tenni, viszont nem csináltam rajzot (még sosem). Ha valaki vállalná a kapcsolási rajz igényes elkészítését, privátban csörögjöm rám legyen szíves.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2016
Szép munka!
A NYÁK fólia oldali részét kezelted valamivel?
Nem, csak túl van tolva a fénykép. Ha nem leszek lusta, csinálok rendes képeket.
A fólia állapotából ítélve előre lakkozott panel, fotózásos technika (vagy nagyon jól tud polírozni).
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2016
Nem olyan szép az, csak túl van exponálva a kép. Amúgy fotózva lett, de sima papírral és bakman kolega beletrafált, gyári lefújt nyák, viszont P20-al szebb a papíros megoldás..
Most már látszik, hogy kicsit rojtosak a vezetősávok szélei, a tranyó bázisára érkező vezetősáv el is vékonyodott, na meg rosszul is kötöttem be, azért van ferdén, még szerencse, hogy így stimmel. A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2016
Alávilágítás elvékonyodásnál, nem jó leszorítás, gondolom én. Félig felfújt neylonzacskóval szorítom le, mint egy légpárna, minden ponton nyomja.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2016
Nem, ez a papír miatt van. Ahol nagy üres hely volt mellette, ott vékonyodott el, ahol volt a közelében más is, ott annyira nem. A P20 szép kontrasztos lessz papírral is, de a gyári lefújt nyák nem mindíg.
Mekkora ónt és milyen pákát használsz, hogy ilyen vékony ónt tudsz tenni az ellenállásokhoz?
Üdv!
Mára egy videót készítettem! Ötleteket,kritikát szívesen fogadok! A videó leírását érdemes elolvasni! A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2016
Uraim, elkészült a DPTP SEGA MEGA FLASH DRIVE kártyám.
A projektem lényege az, hogy amit SEGA MEGA DRIVE gépre fejlesztek demó programot, ki tudjam próbálni illetve az ilyen jellegű rendezvényekre az elkészült demó programokat ki lehessen vinni és azokat eredeti hardverben futtatni. Ezen felül alkalmas az eszköz eredeti játékok betöltésére és azokkal lehet játszani, ez azért jó mert vannak olyan ritka és drága játékok amelyek beszerzése mára már alig vagy nem is lehetséges. Mivel mindig is nagy SEGA MD rajongó voltam, így ez a projekt jóérzéssel és örömmel töltött el mindvégig. (persze néha rágtam a kefét ) Pár adat: A kazi, UART-on keresztül kommunikál egy direkt erre a célra megírt PC-és programmal amelyet szintén én írtam. 2 üzemmódot támogat, az egyik a 8bit-es a másik pedig a 16bit-es üzemmód. Sega játékoknál van értelme, de nem fejtem most ki mi is az. Sikerült a feltöltési sebességet is radikálisan emelni (sok segítséget kaptam, amit köszönök), így egy 8Mbit-es vagy is egy 1MB-os fájlt kevesebb mint 3 perc alatt képes feltölteni a memóriába. Azt hiszem, ha emelném 64bájt-ról 128bájt-ra az adatbuffert, akkor még esélyes lenne emelni a sebességet, de ezzel én már megelégszek és ráérősen lehet majd csiszolgatni a dolgot Egy videó összeállítás a működéséről: DPTP System - DPTP Sega Mega Flash Cart Ez a projekt igényelte eddig a legtöbb türelmet és energiát tőlem, és még persze nincs teljesen kész. Készül a letisztult és átkötés mentes nyákterv is ami, ha minden jól megy talán egy-két hónap múlva már meg is lesz. Köszönöm, türelmüket és segítségüket: Hp41C, kissi, nedudgi, killbill, sdrlab, benjami, és mindenkitől aki még segített.
Nagyon szép lett!
Hirtelen azt hittem Attila86 kreált megint valamit
Megjött a megrendelt óramechanika, és betettem a helyére ...
Én is így próbáltam, de hogy lehet ilyen vékonyan felkenni????? Nekem a levegő, vagy a megolvadt ónt, vagy az apró alkatrészeket fújja szét.....
|
Bejelentkezés
Hirdetés |