Fórum témák
» Több friss téma |
Hello.
Na ezzel a hex fájllal se jó. Bekapcsolás után csak világít a max led, de semmire sem reagál, semmit sem csinál.
Sziasztok!
Az autoban szeretném megvalósítani a 4db 24cm hosszu(áramfelvételét nem tudom még) ledszalag felerősödését. A halványodását megoldottam egy darab 24000micros condival. De az erősítés sajna nem ilyen egyszerű. Van valakinek valami nagyon primitis megoldãsa? A kocsiban a kapcsolok negativat kapcsolnak. Remélem tudtok segíteni.
Ha a halványodást megoldja a kondi, lehet a felerősödést is. Egy jól méretezett soros ellenállással töltve a kondenzátort (párhuzamosan a szalag) lehet ez a probléma is megoldódik.
Ha megvan a felvett áram akkor abbol ki tudom számolni az ellenállás értékét?
Azért korrektebb megoldás lenne, ha a meghajtó áramgenerátorát PWM -el szabályoznád, a kitöltési tényező változtatásával lehet a fényerőt ragyogóan szabályozni, a folyamatosan halványuló, erősödő formában is, csak a PWM generátor kitöltési tényezőjét egy lassú háromszög jellel kell vezérelni. Mondjuk nem egyszerű, de biztos működik.
És mennyi az a felvett áram, ami mindíg változik? Mindegyikhez nem cserélheted az ellenállásokat. De pont ezt csinálja egy áramgenerátor. Mindíg úgy változtatja a belső ellenállását, hogy a LED árama állandó maradjon. Ha ezt az áramot időben megszaggatod, a fényerő attól függ, hogy milyen a viszony a viágít/nem világít állapot között.
Értem, hogy jobb megoldás lenne, de a lényeg az lenne hogy nagyon primitiv megoldás legyen illetve anyagilag is potom áron legyen kivitelezve...
Szerintem egy potival be lehet állítani, utána pedig véglegesíteni egy hasonló értékű ellenállással...
Amugy meg a szemlecsukosdi nem jo... Akkor nem látok mást sem, nem csak azt hogy világít vagy sem...
Hello! Ennél egyszerűbben nehezen lehet megoldani a dogot. Nem lehet mindent egy ellenállással megoldani. Arról nem is beszélve, hogy még azt sem lehet tudni milyen Led szalagod lesz. A 3,3ohm és a Led-ek csak szimulálják a szalagot az ábrán. Egyébként egy PWM megoldás, csak egy centivel komplikáltabb mint ez, és teljesen mindegy neki, milyen fogyasztású szalagot használsz.
A szalagok be vannak szerelve vagy egy éve már, csak az zavar, hogy hirtelen kisüti a szemem.
Amugy holnap meg tudom mérni a felvett áramot, illetve ha más is kellene akkor azt is...
Hello!
Van egy problémám, amiben hátha tudtok segíteni: Adott egy LED háttérvilágítású monitor. A fényerőt úgy tudom, PWM-mel szabályozzák, olyan 100 Hz vagy valami hasonló frekvencián. Saját PWM vezérlést szeretnék csinálni a monitorhoz több kHz-es frekvenciával (fontos, hogy gyors legyen) úgy, hogy egészen gyenge fényerőt is be lehessen állítani. A monitor szétszedése után kiderül, hogy a háttérvilágításért felelős kábel, ami a nyákhoz csatlakozik 6 érrel rendelkezik (1 kék, 5 szürke). Pl Ezeket nem tudom: Nincs-e olyan "tehetetlensége" a ledek alkotta rendszernek, ami meggátolja az akár 10KHz-es PWM vezérlést? A 6 drót közül melyik mi? Esetleg van valakinek tapasztalata ezen a téren? Köszi
Sziasztok! Kezdőként szeretnék megismerkedni kicsit az elektronikával és sokat segítene, ha egy példán keresztül tanácsot kapnék tőletek.
Szeretnék összerakni egy USB-ről működő LED-es lámpát, ezekre a lépésekre gondoltam: 1. Egy USB csatlakozó + sarkát a LED + sarkára kötöm, a negatívok közé pedig egy ellenállást teszek. Sok ilyen tutorial van, nem bonyolult. 2. Ha több (12) LED-et akarok, akkor párhuzamosan kötöm be őket, 12 ellenállással. 3. Ha azt szeretném, hogy ne az USB kihúzásával és bedugásával lehessen a lámpát kapcsolni, akkor egy kapcsolót nem nehéz berakni. 4. Itt nagyon elakadtam: hogyan célszerű megvalósítani azt, hogy a kapcsoló bekapcsolásakor a LED-ek lassan (2-3 mp alatt) érjék el a fényerejük maximumát, illetve ha kikapcsolom (vagy kihúzom az USB csatlakozót), akkor ugyanennyi idő alatt halványuljanak el? Előre is köszönöm a segítségeteket!
Ellenálás-kondenzátor segitségével megtudod oldani
az üres kondi ellenáláson keresztül töltödik igy késleltetve gyulladnak ki a ledek. kikapcsoláskor pedig lassan ahogy merül ugy halványodnak még teljessen kinem alszanak kibirod kisérletezni elektrolit kondit használj nem kell tul nagy kapacitás a kondit kösd a ledekre es az egészet ellenálásról müködtesd
Lerajzolva pedig így néz ki: Első rajz.
Sziasztok!
Adott egy 3 méteres ledszalag 14W/méter. Ennek szeretném nyomógombbal vezérelni a fényerejét, le és fel. Ha lekapcsolom az áramot tőle "jegyezze" meg az aktuális fényerőt. Ki tud segíteni ebben?
Hello! Aki tud mikrokontrollert programozni.
Szia!
Na, ettől féltem. Még egy rajznak is örülnék. Ja, és ráadásul ezt RGB ledszalaggal (2méter) is meg szeretném csinálni. A ledszalagok feszültsége 12V
Ez jó lenne?
Akkor marad a potis változat. A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2016
Nem ismerem a szalagok felépítését, de akkor inkább így..
Hármasával vannak sorba kötve egy ellenállással.
Azt sejtettem a 12V-ból, csak azt nem tudom, van-e közösített katód, vagy anód. Esetleg független minden szín anód-katód. Mert meghajtó szempontjából az nem mindegy.
Szia!
Az RGB ledszalag meg lesz oldva, mármint vezérlésileg. Már csak a sima fehér fényű ledszalagom maradt, aminek a fényerejét szeretném szabályozni.. Az 555-ös IC-s megoldás az jobban tetszik, mert azom van.
IRF640 nem lenne jó? Az van nekem itthon.
Az LM327 nincs a Bővebben: HEStore -ban viszont van LM 337 vagy LM338.
Bocsi, LM 324 kell bele és nem LM 327. Így tárgytalan a kérdés.
Terheléstől függ, mert az RDSon ellenállása 150mohm.
Szia!
A fájlmelléklet felhasználói kérésre törölve. A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2020
Moderátor által szerkesztve
PIC18F1330, 3 PWM kimenet, analóg bemenetek potiknak, EEPROM ami nem felejt. Tökéletes választás a feladatra
Szia!
Köszi a rajzot, tökéletesen működik. Igaz én csak egy "csatornát" használok, mert csak egy fehér ledszalagot hajtok róla. Az 50k potik helyére csak ellenállásokból készített láncot tettem, úgy választva az értékeket, hogy soha ne legyen teljes kivezérlésen a ledszalag, csak az 1k potival szabályozom a fényerőt.
Hello! Szívesen! Ha nincs három szín, akkor az R5 értékének megválasztásával is be lehet állítani a maximális fényerőt, amit az 1k-val állítasz. De ez azért készült így, mert a kívánalom az volt, hogy egy színárnyalatot beállítva a három potival, lehessen a fényerőt állítani anélkül, hogy a szín elállítódna. Legalább is a cél ez volt..
Felszerelve.
Annyi még, hogy a trimmerpoti ki lesz cserélve. A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2016
|
Bejelentkezés
Hirdetés |