Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Előerősítő
 
Témaindító: Bukall, idő: Feb 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   38 / 72
(#) steelbird válasza quantum93 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Beültetés szerint a Q4 fordítva van, át kell forgatni a lábait (a bázisát), ugyanígy rosszul van benne (lábfelirat szerint) a Q5 is, bár az jól van a beültetés alapján. A Q3 van csak jól, meg a végtranyók, ha azok kis BD -k (Pl. 139/140)
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2016
(#) quantum93 hozzászólása Jan 19, 2016 /
 
Jajj bocsánat elfelejtettem említeni: a lábkiosztást ne nézzétek a q1 és q2 tranzisztor légkötéssel van kábellel elvezetve az erősítőtől azok jól vannak bekötve illetve a q3, q4 és q5 is más mint ahogy a rajzon jelöli a lábakat a makro azok is úgy vannak "átforgatva" hogy stimmeljen! Illetve egy személyes mérés: a kimenet és a föld között elméletileg nullát kéne mérnem ehelyett 0.8-at mérek.
(#) quantum93 hozzászólása Jan 19, 2016 /
 
Egy két kép:
(#) kadarist válasza quantum93 hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Szia! Szimmetriku a tápfeszültség? A végtranzisztorokat rövid vezetékkel kellene bekötni, mert így gerjedésveszélyes a helyzet
(#) quantum93 hozzászólása Jan 19, 2016 / 1
 
Köszönöm szépen a válaszotokat! A probléma az egyik kondenzátor földjénél volt nem kötöttem be párhuzamosan egy ellenállással ezt megcsináltam és működik rendesen.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Helo.Megépitettem ezt az eloerositot egy Tda7294 elé es olyan problemam lenne vele hogy nem ad mely hangot csak jobban magasat ez mitol lehet?Amugy mukodik rendesen
(#) llax válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
A benne lévő kondenzátorokat ellenőrizd, valóban annyi-e az értékük, ami rájuk van írva. A bemeneti és a negatív visszacsatolásban lévő 1 µF cserélhető 2,2 µF -ra (a visszacsatolásban akár 4,7-re is), a kimeneten lévő csatoló 4,7 µF -ra, a cserékkel valamelyest javul az átvitele a szub tartományában.
(#) tomi1990120 válasza llax hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Hogyan tudom lemerni a kondenzatorok ertekeit?
(#) llax válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Kapacitásmérővel, vagy ilyen funkciót tudó multiméterrel.
Ha csak a legmélyebb hangot tartományában muzsikál gyengébben (20Hz-en több, mint 3dB-vel csökken az erősítése), akkor az említett cserék javítanak a helyzeten, ha ennél súlyosabb a gond, akkor a beépített kondenzátorokkal is baj van.
(#) tomi1990120 válasza llax hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
A multimeteren hogyan jelzik azt a funkciot?Meg reloop azt irta erre hog a visszacsatolo kondenzatora reszt vesz a felulattereszto szuresben.Lehet csak azt az 1uf ost eleg lenne cserelni?
(#) llax válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Multimétereken általában "F" betűvel jelölik a kapacitás mérést.
A konkrét kapcsolásban a legnagyobb mértékű alacsony frekvenciás erősítés csökkenésért az említett, visszacsatolásban lévő kondenzátor felel.
De még egyszer: ha egy minimális "szub" csökkenésnél több hiányzik, akkor nem (csak) a megadott értékekkel lesz probléma.
(#) tomi1990120 válasza llax hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Hat most hifi hangszoron probaltam es mely hangokat nem nagyon halottam benne azt is csak gyengen.A tda7294 ele most tettem uj tapot.de azelott is ilyen volt.A panel egy NE022-es kit.Kiprobaljam siman csak geprol hogy jobb e,legalabb kiderulne az eloerosito e a hibas.
(#) llax válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Eddig azt hittem, az előerősítő rontotta el az átvitelt...
Ki lehet próbálni előerősítő nélkül is a végfokot, de bekapcsolás előtt a PC-n a fő hangerő legyen levéve nullára. A végfok is tartalmaz a visszacsatolásban kondenzátort (C3), annak nem megfelelő értéke ugyanúgy okozhat problémát és a bemeneti csatolója (C1) sem lehet nagyon kicsi. Ha a hangminőséggel egyébként nincs probléma, mindenképp a kondenzátorokkal lesz gond.
(#) tomi1990120 válasza llax hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
A vegfokban milyen ertekure cserelned a kondenzatorokat?A c1 most 2,2uf.A c3 meg 10uf azt hiszem
(#) llax válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
A C1-nek a 2,2 µF jó. A C3 lehetne a TDA gyártójának ajánlása: 22 µF .
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2016
(#) tomi1990120 válasza llax hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Ertem akkor holnap kiprobalom pcrol esha nem jobb akkor teszek bele 22uf ot.Eloerositohoz egyenlore nem nyulok.Nem lehet semmi baja a vegfoknak ha nagyobbra cserelem ugye?
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2016
(#) llax válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Miről kapott jelet eddig? Annak kimenetét terhelte-e valami más az előerősítőn kívül?
(#) tomi1990120 válasza llax hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Hat ezelott egy lm1036 rol hajtottam.Aztan most ezzel.
(#) llax válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
A jelforrás kapcsán a mostani próbálgatásra gondolok.
Ha az LM1036-os fokozatot bekapcsolt loudness-el használtad, akkor most egyszerűen csak szokatlan lehet
(#) tomi1990120 válasza llax hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Hat loudnessel hasznaltam mert ha kikapcsoltam nem mukodott az eloerosito nem tudom miert ezert is csereltem le.Meg azon lehett allitani a melyhangot is plusszba.Azert lecsereljem a c3 at 22uf ra?
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2016
(#) llax válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Akkor nem csodálkozom, hogy hiányolod a mély hangokat. Megszoktad, hogy eddig jelentősen ki volt emelve mély (koppig feltekert hangerőt kivéve). A teljes kapcsolás (elő+végfok) átvitele 30-40Hz felett már lineárisnak tekinthető (feltételezve, hogy jó alkatrészek vannak jó helyen), normál esetben csak méretesebb szubládát használva lehetne hiányérzeted. Az is megszűnne, ha az előfok kondijait kicserélnéd. Egyedül jó lenne átvitele - ha a végfok alsó határfrekvenciája bőven alacsonyabban lenne.
A C3-mat cseréld. Marad a csere után is elegendő korlátozás a 20Hz alatti tartományra.
(#) tomi1990120 válasza llax hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Koszi a valaszokat c3at cserelem aztan irok hogy mi lett.Meg annyi hogy az eloerosito kondijait ki lehet cserelni elektrolit kondira vagy szigoruan csak mkp?
(#) llax válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Szerintem egy oldalnyi hozzászólás után már eljutottunk oda, hogy a probléma nem feltétlenül elektronikai eredetű. Az általam javasolt cseréktől csak 20-30Hz tartományában várható számottevő javulás, ennél magasabb frekvenciákon (korábbi feltételekkel) eddig sem lehetett gond az átvitellel. A javasolt módosításokkal csak annyit érsz el, hogy a teljes lánc (elő+vég) -3dB-es pontját 20Hz alá tolod. A C3 és az előerősítő visszacsatolásában lévő (a vég C3-mával azonos funkciójú) kondenzátor cseréje ezt megoldja.
Reloop előerősítője olyan konstrukció, ami önállóan megépítve és dobozolva is használható készülék. Itt erre nincs szükség. Egy készülékben gondolkodva, ahol a két fokozat véglegesen összeépítésre kerül, az előerősítőben lévő 100 Ohm és a 2,2 µF akár ki is maradhat (helyettük rövidzár - utóbbi költözhet a visszacsatolásba), az előbbieknek megfelelő alkatrészek (feleslegesen) ismétlődnek az általad használt végfok bemenetén. Az alkatrészek elhagyásának feltétele, hogy a benne lévő IC kimenetén (a 100 Ohm és gnd között mérve) néhány mV-nál nagyobb DC ne legyen (jó IC-vel nem lesz).

A kondenzátorokról: Ezen a szinten (IC-s végfok) "belefér" az elko használata is. Az "audio grade" elko-k közül a legolcsóbbak (sima elko-nál nem sokkal drágábbak) már bőven jók ide. Az előerősítőben akkor lenne (némi) értelme a fóliakondik használatának, ha a végfokban a C1 és C3 (de főleg a C1) is fólia lenne. Vagy sokkal jobb végfok használata esetén. Persze ha már fólia van benne, akkor nem kell elko-ra cserélni
(#) tomi1990120 válasza llax hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Értem azt hiszem.Na kicsereltem a vegfogban a c3-at es valamelyest jault a mely igy okes lessz.Ha meg keves lenne Pcn teszek ra.Koszi a turelmedet es a segitseget .Esetleg nem tudc valami egyszeru mely kiemelot ami csak mely hangot erosit es a tobihez nem nyul olyasmi mind a loudness?
(#) llax válasza tomi1990120 hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Jellegében hasonló, mértékében a C3 cseréjénél kisebb, további javulást hozna az előző hozzászólásomban említett változtatás.
A mély hangok kiemelése, pontosabban a közép és magas hangok erősítésének csökkentése több módon is kivitelezhető, de az átvitel ilyesfajta elrontása ellenkezik az elveimmel
(#) tomi1990120 válasza llax hozzászólására (») Márc 10, 2016 /
 
Amugy ma kiprobaltam es eleg jol szol nagy hangeron a hifis hanfal nem is birja holnap kiprobalom a jamo hangszoroimmal is eredetileg azoknak epitettem .
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2016
(#) nandika76 hozzászólása Ápr 10, 2016 /
 
Sziasztok NE5532-vel van már valakinek elkészült nyákja ami működik és publikus?
Köszönöm.
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Szia! Akad.
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Köszönöm 10 darabot szeretnék egymás mellé tenni,osztó erősítőt csinálok relés bemenet választóval,azaz potik nem kellenek mert egy központi lenne.
(#) nandika76 válasza nandika76 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Egyébként pont ilyen korrekt dologra gondoltam.
Benned nem lehet csalódni!
Ha a potikat átkötöm úgy gondolom ugyan úgy működik?
Következő: »»   38 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem