Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Előerősítő
 
Témaindító: Bukall, idő: Feb 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   37 / 72
(#) Mohooki válasza reloop hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
A link azt nyitotta meg, ahol a műveleti erősítőről írtál, tehát kell egy műveleti erősítő?
(#) reloop válasza Mohooki hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
A kivonóáramkört linkeltem be, ezt tartalmazza az autós erősítőd HI INPUT bemenete.
(#) Mohooki válasza reloop hozzászólására (») Nov 14, 2015 /
 
Hoppá ...én már tiszta hülye vagyok ebből
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2015
(#) krisz69 hozzászólása Nov 15, 2015 /
 
Sziasztok. Ehez a limiterhez esetleg valakinek nincs nyák rajza?

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2015
(#) Hetope hozzászólása Nov 26, 2015 /
 
Készítettem egy szabályozható előerősítőt.
(#) steelbird válasza Hetope hozzászólására (») Nov 27, 2015 /
 
Ok, és mi lenne a kérdés?
(#) pisti89 válasza steelbird hozzászólására (») Nov 27, 2015 /
 
Gondolom az, hogy kinek mi a véleménye róla
(#) Hetope válasza steelbird hozzászólására (») Nov 27, 2015 /
 
Nincs kérdés,csak szükségem volt egy előerősítőre amit nem tudtam hogy mekkorát kell hogy erősítsen hát összedobtam egy szabályozhatót és mivel csinálja a dolgát hát felraktam hogy ha valakinek hasonló gondja akad akkor készítse el mert működik. Akinek nem elég az erősítése az cserélje kisebbre a 12kOhmos ellenállást.
(#) steelbird válasza Hetope hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Ja, értem.
Sztereó rendszerhez viszont kettő kell belőle, meg fázist fordít, ami nem szerencsés, főleg több láncból/jelútból felépülő rendszerben.
Azonkívül az invertáló kapcsolás miatt az áramkör erősítése függ a meghajtó impedanciától, ami miatt a korrekt működéshez kisimpedanciás meghajtás szükséges. Hosszabb jelkábel esetén frekvencia -és fázismeneti problémák adódhatnak, akár gerjedést is okozva. Még egy észrevétel: mivel az invertáló bemenet virtuálisan 0 potenciálon van, ezért az áramkör bemenő impedanciája relative kicsi, nagyjából 12kOhm, amit nem minden jelforrás szeret majd.
(#) nzozz hozzászólása Nov 28, 2015 /
 
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy jó hangú, bevált, nem túl bonyolult előerősítőt? Szabályozhatóság (hangszín, hangerő) nem szükséges, csak erősítés, minél kisebb torzítással.

Köszönöm
(#) pucuka válasza nzozz hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Kisjelű erősítőknél (előerősítő) nem a torzítás a probléma, hanem a zaj. Elég sok kapcsolás van a neten, de ebben a topikban is, a lényeg, hogy a megvalósításhoz kiszajú, negy erősítésű eszközt, kapcsolást válassz. (az oldal jobb felső sarkában található lefelé mutató nyílhegyre katt a lenyíló menüben képek listázása), listázás a A torzítás problémája a végfokozatok sajátja, ott viszont a zaj nem problémás.
(#) nzozz válasza pucuka hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Értem, köszönöm. Nem vagyok járatos előerősítő ügyben, de akkor módosítanám a "keresési feltételeket" kis zajú előerősítőre. Sajna így ránézésre ezeket én nem tudom megállapítani.
(#) pucuka válasza nzozz hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Minden előerősítőnek nevezett áramkör kiszajú, mert másnak nincs értelme. Meg kell nézned az erősítőben használt eszközök, (tranzisztor, IC) adatlapját, azon megtalálod az általános leírásban az utalást a zajra, ill, ha gyakorlottabb leszel, akkor vagy zajszám, vagy zajszintre utalást dB -ben. Minél kisebb, annál jobb.
(#) Alkotó válasza nzozz hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
OPA2134-es műveleti erősítővel (ebben két erősítő van), nagyon jó eredményekre számíthatsz.
Alapvetően fontos lenne meghatározni, mekkora erősítésre van szükséged, mert sok esetben már 2-3 szoros erősítés is bőven elegendő, de akár több százszorosra is igény lehet.
Az erősítés mellett, lényeges lehet a forrás impedanciáját ismerni, illetve a kimenetet terhelő eszközét is.
(#) gajdossmd hozzászólása Nov 29, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy olyan előerősítő vagy illesztő fokozatra lenne szükségem ami asszimetrikus jelet szimetrikus jellé alakítja. A következő a történet van egy szimetrikus jelbemenettel rendelkező végfok és ezt hajtaná egy csöves előfok. Ha leteszem testre a -in bemenetet akkor működik a cucc, de nem tudja kivezérelni és ebben kérném a segítségeteket. Előre is köszönöm!

Üdv.: Laci
(#) reloop válasza gajdossmd hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Szia! A korrekt bekötéshez mindössze egy fázisfordítóra lesz szükséged, amit az aszimmetrikus kimenet és a "-in" közé kell beiktatnod. Ez lehet elektroncső vagy akár egy hangfrekvenciás transzformátor.
(#) pucuka válasza gajdossmd hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Ha a szimetrikus bemenet egyik felét testre teszed, akkor ugyanakkora kivezérléhez kétszer akkora feszültségre lesz szükséged.
(#) gajdossmd válasza reloop hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Köszi! Esetleg valami bevált jól működő kapcsolás érdekelne.
(#) gajdossmd válasza pucuka hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Igen ezzel tisztában vagyok!
(#) reloop válasza gajdossmd hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Egyszerű: Bővebben: Link
Nagyszerű: DRV134.
(#) gajdossmd válasza reloop hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Köszi! Azt hiszem maradok az egyszerűnél mert a DRV134 Magyarországon nem beszerezhető ahogy látom. Vagy még csőben gondolkodom.
(#) reloop válasza gajdossmd hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
A HQ-ban van DRV134 és 135.
Neked amúgy nem volna elegendő ha a meglévő előerősítő erősítésén növelsz 6dB-t, vagy amannyi éppen szükséges?
(#) gajdossmd válasza reloop hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Igen az is elég lenne elvileg a 6db!
(#) reloop válasza gajdossmd hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Vigyázz a db és dB egészen mást jelent!
Az U9 katódján úgy tűnik hatalmas jel van, ha C15 feszültségtűrése megengedi tedd át oda.
(#) gajdossmd válasza reloop hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Az biztos, hogy nem mindegy, hogy hány db vagy dB.
Megengedi a fesz. tűrése 1000V-os majd kipróbálom azért, de szerintem marad a csöves fázisfordító.
(#) BeNO52 hozzászólása Jan 12, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy régebbi Sharp micro hifim (XL-MP2H).
Úgy döntött, inkább nem szeretne zenélni tovább.
A dolog pikantériája, hogy a készülék bekapcsol, funkciói működnek, csak hangot nem ad ki. Funkció váltásnál és bekapcsolásnál hallani némi halk pukkanást a hangfalakból.
Első körben arra gondoltam az előerősítője dobhatta be a törölközőt, ami egy LC75342, de sajnos nincs sok tapasztalatom az ilyen jellegű javításokban.
Tudtok ötletet adni, mivel kezdjem a hibakeresést? Ha az előerősítő a rossz, hogyan deríthetem ki legegyszerűbben? Ha a végfok (ami egy LA4631) rossz, attól adhat ki pukkanó hangot ki-be kapcsolásnál?
Elnézést, ha butaságokat kérdeztem.
(#) reloop válasza BeNO52 hozzászólására (») Jan 12, 2016 / 1
 
Szia! Ha az LA4631 bemeneti lábait (2, 4) megérinted és nem hallatszik búgás a hangszóróban, akkor a végfokot kell megvizsgáld.
(#) quantum93 hozzászólása Jan 18, 2016 /
 
Sziasztok! Építettem egy a osztályú fejhallgató erősítőt és az a problémám hogy az EGÉSZ TORZÍT!! Olyan a hangja mint a hard technonak mind egy milyen hangerőn van nem tudom mi lehet a baj már többször ellenőriztem de nem jövök rá mi lehet a gond. Itt a kapcsolás és a nyák rajz beültetéssel!
(#) quantum93 hozzászólása Jan 18, 2016 /
 
Ez lemaradt!
(#) papi válasza quantum93 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
szia!
nyákon R11 ellenállás Q2 bázisára megy(.)
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
Következő: »»   37 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem