Fórum témák
» Több friss téma |
Értem, akkor nagyjából jól gondoltam. Mondjuk a 2,5-es MT kábel, az "jó vastag"? Vagy 1,5-es elég?
Hello!
A LED szalagok különféle W/méter teljesítménnyel gyártódnak...tudtad? Az pedig nem mindegy, hogy csak 4,8 W/m vagy pedig 19,2 W/m...vagy még több ! A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2016
Ó, értem, köszönöm! Nem tudtam.... Ennyire nem folytam még bele ebbe a dologba.
Igazság szerint csupán dekoráció/hangulatvilágítás lesz, így a leggyengébb(=legolcsóbb) elég lesz nekem. De értem, mire gondolsz (ennél az alacsony feszültségnél, ha ennyivel nagyobb a teljesítmény, sok amperral nagyobb áram fog folyni a kábelen, és hát nagyobb teljesítményű tápegység(ek) kell(enek), amik, ugye, sokkal több hőt termelnek). Köszi a felhomályosítást.
Akkor mégsem érted.
-A legtöbb tápegység elvisz egy ekkora darab szalagot. Azonban a LED szalagon levő vezető túl vékony, ezért arról az egy szem tápegységről több helyen kell a szalaghoz csatlakoztatni a feszültséget. Magyarul: párhuzamosan kell kötni a LED szalaggal egy vastagabb vezetéket. A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2016
Azt hiszem, most már igazán vettem az adást:
Sziasztok!
Érdeklődnék hogy valaki már tapasztalt-e hasonlókat rgb szalag vezérlővel kapcsolatban. Autóba volt beépítve és olyat produkált hogy a távirányító kikapcsoló gombjára a vezérlő nem kikapcsolt hanem a fő színeket kezdte el váltogatni. Illetve egy másik esetben abszolút nem is funkcionált a távirányító már. 72W-os vezérlőkről van szó rádiós kivitelben, és kb 4x10cm szalagot hajtott amit bőven el kell hogy bírjon a vezérlő. Lehet hogy a feszültség ingadozás hatására szált el a vezérlőben valami? Ugye ahogy nem fix 12V volt hanem a generátor hatására mondjuk 14V-ig szaladhatott fel max az áram. Előre is köszönöm a válaszokat.
Sziasztok
Van valakinek tapasztalata 5050-es (12Voltos) led szalag élettartmával kapcsolatban autóban használva? Köszönöm
Elsősorban a LED szalag minősége határozza meg az élettartamot. Volt olyan, amelyik két hét alatt csereéretté vált (70 %-a nem világított) és van, amelyik több éve megy hibátlanul ugyanott.
En a motorom helyzetjelzoje korul tettem ilyet proba kent. Mar 1 eve van ott, raadasul nem is vizallo, marpedig az eso azonnal eri. Kiallta a probat. Erdemes egy kis ellenallast eletenni, mert a mi generatoraink nem 12 hanem 14.4von mukodnek. Multimeterrel ki lehet merni, hogy az adott led a mukodesi feszultsegtartomanyan belul legyen jaro motornal. Igy hosszabb lesz az elettartama. En egy potmetert tettem bele, amivel egyszeruen szabalyozhatova valt.
Kösszi a válaszokat. Kipróbálom akkorúgy, ahogy van, csomagtartóba lenne beszerelve (felragasztva), mint világítás.
Érdekes hozzállás. Mivel a cég egyik fő terméke, érthető némi részlehajlás a cikkben. Állítása szerint 70-100 Lm/W a hatásfok, mindössze az előtétellenálláson bukó 20-30% teljesítményről felejtkezik el nagyvonalúan. A könnyű, egyszerű szerelhetőséggel, használattal egyetértek. Én meghagytam a lakásban az első kísérletekhez felhasznált szalagokat, tökéletes, hosszabb áramszünet esetére, a leselejtezett autóakkumulátorról "egész jó" (=a célra tökéletesen megfelelő) vészvilágítást ad.
Sziasztok! Egy ismerősömnél a "villanyszerelő" "kiépített" egy 15 méternyi RGB szalagos "rendszert".
Nos nagyjából annyit legalább hallgattak rám, hogy két oldali betáp volt a ledeknek 5M-enként, valamint ketté volt osztva, így 7,5 méter egy erősítőről fut, a másik 7,5 (Plusz az erősítő bemenete) pedig a vezérlőről. Az érdekes, hogy a két 7,5m-es csoport a végükön közösítve van. Ezt nem tudom, hogy igazából probléma-e. Az a gond vele, hogy ha csak a jelerősítőt használom, és nem kötöm be a vezérlőre a ledeket, akkor szépen működik is, ahogy kell. Fordítva is, tehát ha a jelerősítőt nem kötöm be csak a vezérlőt, akkor is. Viszont ha mindkettő be van kötve, akkor nagyon furán működik. A zöldből szinte fehér lesz, a kékből lila, a piros az pedig nagyjából a helyén marad. A kérdés az az, hogy okozhat-e ilyen problémát a jelerősítő és a vezérlő közösítése a végponton, vagy pedig valahol valamelyik szín fel lehet cserélve? A válaszotokat előre is köszönöm!
Mit értesz vezérlő és jelerősítő alatt? Ha két kombinációban működik, miért kell a harmadik?
A led vezérlő alatt, egy led vezérlőt értek . Mint egy ilyen. jelerősítő alatt pedig egy jelerősítőt értek, Mint egy ilyen..
Mire gondolsz harmadik kombináció alatt?
Leírtál két kombinációt, amikor működik. Úgy nem jó? Feltétlen kell a harmadik, nem működő összeköttetés?
azért lenne szükség a harmadik kombinációra, mivel az első kettő esetén csak a vezérlőről, vagy csak az erősítőről menne, és egybefüggő 15m-t pedig nem bírnának el. Ezért fut(na) a fele a vezérlőről, a másik pedig az erősítőről.
Ha az egyik fele a vezérlőről, a másik az erősítőről megy, akkor a két részt szét kell választani.
Én is erre gondoltam. Ez lehet a baja? Ez mitől van egyébként?
Tuti. Rajzold le, hogyan néz most ki, látni fogod, hogy bemenet és kimenet van összekötve úgy, ahogy nem szabadna, vagy kimenet és kimenet van összekötve. Attól függően, melyik darab honnan kap áramot.
Ohh, most így belegondolva tényleg. Gyakorlatilag így az erősítő kimenete rajta lesz a bemenetén is. ). Sejtettem Én, hogy ez lesz itt a gond . Köszönöm szépen a segítséget.
Sziasztok! Gyakorlati tanácsot, tapasztalatot kérnék.
3x 5m-es led szalagot tennék háttérvilágításnak a nagyszobába. Olyan túl nagy teljesítményű nem is kell, de ami engem zavar, hogy kapcsoló ütemű tápot árulnak hozzá... Kérdés, mennyire jók ezek a tápok? Mennyire zavarnak vissza a lakás vill. rendszerére? Esetleg mit ajánlotok? Használja valaki hagyományos trafós táppal a ledcsíkot?
A Mean Well tápegységeket nyugodt szívvel ajánlom. Több darabot használtam már fel ilyen-olyan helyen, probléma még nem volt velük. Bővebben: Link
Sziasztok!A ledszalagot 3 éve vettem azóta egy helyre volt felrakva, beltéren egy ablakra.
Most színbeállítástól függően, a csatolt képen látható a jelenség. Sok egység nem világít szakaszosan alapszínenként eltérő ill kevert szín esetén is más abból is raktam fel egy képet. cseréltem vezérlőt tápot, próbáltam másik oldali betáplálást, de javulást nem tapasztaltam. A ledszalagon mi hibásodhatott meg? Csupán mindenhol szakadás??? Előre is köszönöm a támogató hozzászólásaitokat. Tisztelettel SA
Tipikus hiba, szakadás. Ha a forrasztás engedett el, az még csak-csak javítható, de ha a LED szakadt, kuka.
Sziasztok,
Kulcsszó: LED szalag, RGB, 70M, 840W, egyszerre való központi egy gombnyomásos vezérlés. Adott két hatalmas szoba, van bennük tegyük fel 70M RGB LED szalag, 5050-es smd-el tele 60/m sűrűséggel. Az egésznek a max fogyasztása kb 840W. Kell nekem rá egy központi vezérlő amin egy gombnyomással tudom állítani egyszerre az összesnek a fényerejét, színét esetleg váltakozó szín módot stb.. Milyen megoldás lehetne erre? Jelenleg amit a kínai srácoknál néztem azt úgy lehetne, hogy 5M-enként van egy vezérlő és a kis távirányítóval végig kellene haladnom az egészen megkeresve a 14 infra vevőt és oda nyomni neki egyet, hogy átváltson. Nos ezzel két baj van, az egyik hogy parasztmunka ez így, a másik az ha beállítom úgy, hogy váltakozzon lassan a szín egy idő múlva már nem lesznek szinkronban. Valami központi vezérlő kell, ami gondolom kettő megoldás lehet: 1. Minden 5m-en egy vezérlő ami vagy kábelon vagy rádiójellel veszi a központi vezérlőtől a jelet, hogy éppen milyen színt keverjen ki a led szalagra. 2. Egy központi vezérlő aminek a kimenete vagy jó 70-100A és azt 4 eres kábellal párhuzamosan szétágazom minden 5m-re 14x. (bár meg nézném melyik csatlakozó bír el annyi ampert) Valaki valami ötlet? Kész dolgok kellenének amit csak meg kellene vennem a legjobb lenne ha a kínaiaktól ócón. Kapcsolási rajzból építeni nyákot nem szeretnék. Köszönöm előre is! |
Bejelentkezés
Hirdetés |