Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ébresztő+mp3
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Ifjbockgaben hozzászólása Márc 13, 2008 /
 
Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy össze kéne tenni egy Ébresztőórát ami reggel ébresztéskor nem a rádiót vagy un. "buzzer" hangot játsza hanem valami zenét, és hozzáépíteni egy 20 wattos erősítőt
Órának szeretnék valami hatalmas nagy LCD kijelzőt. Aki tud segítsen, és minden ötletet szivesen várok

Üdv. Gábor
(#) pici válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 


Falra kivetítős rádiós ébresztőóra?


(#) Ifjbockgaben válasza pici hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
LCD...és mindenképpen a kedvenc zenémre szeretnék ébredni...de volt olyan és tiszta halványan vetítette ki az időt..mellesleg gyári hibás volt mert bedugtam a tápot és másodpercenként ment fel a hőmérséklet... Made in "Tesz-Vesz"
(#) DRoland hozzászólása Márc 13, 2008 /
 
egy kis OFF

Nekem olyan ébresztőórám van, amibe kazettát lehet tenni De minek?
(#) vicsys válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Timer kapcsolás+a relé kivezetései kapcsolják be a hanglejátszó eszközt...
(#) Ifjbockgaben válasza vicsys hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Digitálisabb Technology? de ha Pic-be akarom megcsinálni akkor kell egy Pic-égető is De kezdetnek tökéletes...Lcd-kijelzős Edition nincs belőle?
(#) feki00 válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Olcsóér lehet venni már nagyon kis kapacitásu(128MB 256MB) mp3lejátszókat. Ezt egy sima órábe bele lehet bütykölni.

"Buzzertől" visszakeresed a jelet ami ébresztéskor keletkezik és átvezeted az mp3 lejátszóba. Egy kapcsolótranyót kell tenni a gombra ami bekapcsol. Ha nem autómatikusan indul a szám bekapcsoláskor akkor lehet hogy kell egy késleltetett jelet is küldeni a play gombra.

Közös földelés kell, akár valahogy szedni egy kevés tápot az órából a mp3nak.

A kimenetet meg egy erőlködőbe vagy szintén olcsón kapni pár10Wos hangszórókat.

Így megószod PIC és egyéb nélkül.

USB-s mp3as ébresztőóra létezhet valyon?
(#) Ifjbockgaben válasza feki00 hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Fain 5let... de annak meg kicsi a kijelzője

"USB-s mp3as ébresztőóra létezhet valyon?" Majd feltaláljuk..egyébként van rá esély mert a Pic-t usb ről programozok, mellesleg az mp3 lejátszót is usb-ről teszed rá a zenét..csak félig működik...de ha a tápot USBről kapja máris USB-s a vekker ENNYÍ hülye 5let tudom
A hangszóró megvan már "SA 1620" somogyi technology

Eddig Vicsys vezet
(#) feki00 válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Hu usbről tápot? Akkor mennie kell a gépnek, zavarna az alukálásban. Én ismerem magam simán elalszok mellette de vannak akik allergiásak rá...

Szóval akkor mindenképpen kell a nagy kijelző?
Akkor kell egy mcu és mp3dekóder ic +adathordozó, ebben az esetben akár óra se kellhet ha úgy írod meg a progit

Megpróbálod a bebütykölt mp3lejátszó LCD kezelését megérteni és mcu-val egy nagy kijelzőre kiirni. Lehet venni baba pontmátrixos led kijelzőket az pont jó lehet. Vagy csinálsz Bigclockot ami mp3Bigclock, sok szegmenssel.

3verzió: mp3 lcdjét egy projektorrá fabrikálni. És akkor így megúszod piccel De a projektorkészítők majd megmondják a tutit hogy lehetséges-e ez.

Direkt mcu-t írtam mer mindenki egyből picre gondol pedig van sok más is
(#) kobold válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Nem tudom, mekkora LCD-kijelzőt szeretnél, de akármilyet is, proci nélkül nemigen úszod meg.
Én most készülök legyártani egy többkijelzős órát: 3 db Nokia LCD lesz a számoknak, egymás mellé építve, egy-egy kijelzőn csak két számjegy lesz (hh, mm, ss), meg ha nem lesz nagyon csúnya, akkor a kettőspontok fele-fele is kint lesz, bár ebben (mármint hogy normálisan fog kinézni) nem bízom. Együttesen kb. 9 x 2.5 cm lesz a kijelzőméret, vastag szegmensvonalakkal, kék háttérrel majd csak látható lesz messziről is
(#) Ifjbockgaben válasza kobold hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
Mind szép és jó de ami eszembe jutott az egy Laptop LCD kijelzője méretre pont optimális...csak olyan 10k...80k Ft körül vannak, abból meg veszek egy p2es laptopot integrált hangszóróval teszek rá jet audiot azon van ébresztő
(#) Ifjbockgaben válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Márc 13, 2008 /
 
hmmmm.... agyamba szállt az 5leet mi lenne ha...Megfognák egy tesco gazdaságos ébresztőórát... kijelzőcsere + beletuszkolni egy mp3 lejátszót és valami elektronikával megoldani hogy mivel nincs automatikus lejátszás tegyük fel tranyó kapna 2 jelet az elsőre bekapcsol a 2.ra lejátsza...Kéne valami relay is hogy azért ne ilyedjek meg ha a Bnőm uncsizott és valami szaatír zenét rakott be a "snooze" gombra mivel az mp3-nak van késleltetett kikapcsolása ezért ugy kéne megcsinálni hogy gombnyomás 1.2.3.4.5-és elenged a relé, és ha nem tévedek erre 555-el neki is lehet esni.. javítsatok ha gáz volt...

[OFF] : Na jo8 all én elteszem magam holnapra [OFF]
(#) Ifjbockgaben válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Valakinek egyéb ötlete?
(#) AMD válasza Ifjbockgaben hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Veszel egy hifit.
(#) Ifjbockgaben válasza AMD hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
értelmes... az mióta játszik mp3-t? NEM CD...
(#) napközis válasza feki00 hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
ebben nincs teljesen igazad
bár nemtom minden gépnél működ e (újaknál biztos) vagy csak usb 2.0-nál) ha a gép nincs áramtalanítva, akkor az usb-n van rajta fesz (pl nekem az mp3am olyan h gépről tölti magát ha be van dugva) ha a gép nem megy akkor is csak nincs áramtalanítva a rendszer

remélem segített ;D
(#) Ifjbockgaben válasza napközis hozzászólására (») Jan 3, 2009 /
 
Valami konkrét ötlet?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem