Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   758 / 1164
(#) Tasznka válasza jdani hozzászólására (») Aug 28, 2016 /
 
Igen az kelleni fog,mert ott TTL szintű jelek vannak(0,5V).A szintillesztő viszi fel 232-es szintre,azt kell majd az usb-sorosra kötni.Jaja telnet,Putty,stb
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2016

max232.png
    
(#) kadarist válasza Tasznka hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Telnet helyett inkább Hyperterminal lesz a jó választás.
(#) jdani válasza Tasznka hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Mondjuk ilyen kész illesztő is van itthon. Nade az SW része az nekem zéró.
Foglalmam sincs hogy kell használni, és foglalmam sincs milyen értékeket kell nézni, és hogy mit jelentenek.
(#) Tasznka válasza jdani hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Sajna a LIN-nél(ha ez az) folyamatosan kell nézni az adatokat,mert nem tudni,hogy mennyi egység van a hálózaton.Ha tudnád a kijelződ(címét) akkor hamar meg lehetne oldani.Sajna cím hiányában figyelni kell a forgalmat,és abból rájönni,hogy melyik szól a kijelzőnek.
(#) granpa hozzászólása Aug 29, 2016 /
 
Szevasztok!
Kaptam néhány SMD alkatrészt: ez pl. mi, BH S46 kis 3 lábú? Valamint PIC 12F675, ez mihez lehetne jó?
(#) gkari válasza granpa hozzászólására (») Aug 29, 2016 /
 
Szia Kálmán! A PIC...-re ráismerhetnél!!
(#) jdani válasza Tasznka hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Folyamatos adat nézés nem gond. (Notebook a motoron, hátsó kerék levegőben. Ha értenél ehez, es tudnal segiteni, atmehetnenk valami rs232 topicra.
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Közben találtam egy ilyen hasznos oldalt.
Bővebben: Link
Az elején mutatja hogy kapcsolja soros portra. A motorbol jön a K-line, abbol pedig a Tx és Rx.
Azt nem értem, hogy miért megy a nagy ICbe a receive láb is?
(#) Gafly válasza jdani hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Idézet:
„Azt nem értem, hogy miért megy a nagy ICbe a receive láb is?”

(#) jdani válasza Gafly hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Nem ismerem a soros komunikációt, de ha az a kijelző csak a kapott értéket jelzi ki, akkor miert van ott a ,,küldő,,láb is?
A kis átalakitóbol kimegy a tramsmit labon az adat, nagy IC vegye, feldolgozza, és kész
Azthittem így müködik ha nincs szükség oda-vissza kommunikációra.
(#) granpa válasza gkari hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Ráismertem, ez egy SMD PIC; adatlap megnézve, de nem jut eszembe semmi, amihez jó lenne. Esetleg láttam már valamiben, valahol?
(#) Tasznka válasza jdani hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Na ma este,vagy holnap reggel utánanézek ennek amit linkeltél,hátha jutunk is valamire
Amúgy nem olyan nehéz a soros kommunikáció,mert hardveresen meg van oldva.Ha jól van összetéve a kütyü a soros-usb átalakítóddal,akkor terminálon majd küldi ki az adatokat.Amúgy tény,hogy a kijelződ,csak kijelez infókat,de a kommunikáció megkövetelheti a nyugtázást,így ő is küld ki valamit,ezért kellhet az RX mellett a TX-is.
(#) jdani válasza Tasznka hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Az egészből csak az az érdekes, hogy csatlakoztatja motort a gépre. Az OBD (DLC) K-line ágán keresztül jön az adat. Ez a raj az én motoromról. Látni, hogy ott is van ugyanilyen. Hozzá kell illeszteni csak ez az átalakítót. Monduk nekem ilyen optocsatolóm nincs, sem olyan IC-m, de meg leeht oldalni tranzisztorral is. Érdekes, hogy van egyszerű, és bonyolultabb is..
Bővebben: Link
Működhet a nagyon egyszerű is?

dlc.JPG
    
(#) granpa válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Nincs ötletem, mert úgy gondolom, nem túl bonyolult dolgokhoz lenne csak jó. Pl. Nixie órához, Vagy LC műszerhez kevés. Meg azok már meg vannak szerkesztve más nagyobb tudásúra itt a fórumon is. (Nálam még nem, bár minden van hozzájuk, csak idő nincs.) Különösen, hogy alig látom ezeket.
(#) granpa válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Köszönöm, ez az alkalmazkodó szürkületkapcsoló jó ötletnek látszik. A csatlakoztatható memóriák, vagy a sajátja?
(#) Hidrowick hozzászólása Aug 31, 2016 /
 
Üdv!
Ezt mire használták? Nem találtam róla semmit.
Tele van IC-k kel, ellenállásokkal ( és lehet ,hogy arany csatlakozókkal?)
(#) Sebi válasza Hidrowick hozzászólására (») Aug 31, 2016 /
 
Nekem bemenet választó mátrixnak tűnik, ami 4 kimenetre 8 bemenetet tud kapcsolgatni.
(pl: 1 az 1-re, 2 a 2-re, 3 a 3-ra, 4 a 4-re, de akár az 1-et mind a 4-re, vagy 8 az 1-re, 7 a 2-re,
6 a 3-ra és 4-re stb.)
(#) Hidrowick válasza Sebi hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Hidrowick hozzászólása Szept 1, 2016 /
 
Üdv!
Tudnátok segíteni, hogy a képeken látható időreléhez való foglalatnak mi a hivatalos neve?
(#) Travolta válasza Hidrowick hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Szerintem a KR11-es relékhez való foglalat jó hozzá. Keresd úgy.
(#) Balabmw válasza jdani hozzászólására (») Szept 1, 2016 /
 
Építettem RS232 K-L Bus interface-t egyszerű tranyóst is,4053-as multiplexerest is és van max232esem is. Mindegyik működik,ha ez a kérdés.

100_0668.JPG
    
(#) Ricsi89 válasza Balabmw hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
ADS interfész?
(#) Balabmw válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 2, 2016 1 /
 
Pontosan
(#) Ricsi89 válasza Balabmw hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Van nekem is, csak a tranyós verzió. Csak egy jó program hiányzik még, amivel ki tudom használni.
(#) Balabmw válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
És mire akarnád használni?

Itt DIS-sel dolgozik a saját E32 730i V8-on:
Bővebben: Link
(#) Ricsi89 válasza Balabmw hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
E34-hez lenne. DIS-t próbáltam, de kellene valami tuti telepítési leírás, mert már többet találtam, de nem sikerült még működésre bírni.
(#) Balabmw válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 2, 2016 /
 
Keress meg privátban,ha érdekel.
Szerintem tudok segíteni.
(#) kitartás hozzászólása Szept 5, 2016 /
 
Sziasztok! Beszereztem egy ilyen i2c illesztőt. A gondom az, hogy nem tudom eldönteni melyik oldal az öt illetve a 3 voltos. A feliratok csak a illetve b vcc, scl, sda. Nomeg a gnd. Bocs a kép minőségért.
(#) Travolta válasza kitartás hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Itt van egy kis leírás róla.
Ebből azt hámozom ki, hogy az A az 5V, B a 3V3.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2016
(#) kitartás válasza Travolta hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Köszi! Nekem a gugli faggatása nem hozott ennyi eredményt. Azért a táp bekötése után megpróbálok valami tesztfélét. Nem szeretném sem a kedvenc picemet sem a málnámat az örök elektronvadász mezőkre küldeni.
Következő: »»   758 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem