Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1396 / 1679
(#) zsoltee0001 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Bő 2 Watt, és ez csak a kijelző
(#) mate_x válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 12, 2016 / 2
 
Jó kis TTL technika.
(#) kameleon2 válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 13, 2016 / 3
 
Mert a pontmátrixnak van egy varázsa plusz a fénye nappal is tökéletesen látszik. Ráadásul a BCD dekóder miatt könnyű a meghajtása. ...és nem randa !
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2016
(#) Zoli_bácsi válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 13, 2016 / 1
 
Szerintem sem csúnya. Szerintem kuriózum. Azért gerjed mindenki ezekre a tilekre, mert valószínű, hogy jobban tetszik nekik, mint a kommersz 7 segmens kijelző. Én is a gerjedők között vagyok. (Polgári felhasználásban én nem láttam még ilyen kijelzőket., csak katonai és orvosi eszközökben.) Miből gondolod, hogy megbízhatatlanok?
(#) sooty válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Mert hiába tudnak miniatűr, gazdaságos cob ledeket gyártani, a kijelző mégis valami rondaság lesz belőle Kénytelen voltam kimaszkolni az órám előlapját, hogy ne durung kijelzés legyen. A til elegánsabb...
(#) sonajkniz válasza sooty hozzászólására (») Szept 13, 2016 /
 
Mélyen igaz.
Egyszer vettem egy, a képen látható órát. Még annál is rosszabb volt a kijelzés, mint amilyen a képen. miután szétszedtem, és kimaszkoltam, jó lett.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2016

LED óra.JPG
    
(#) sooty válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Azt hiszem sikerült rákattannom PicTil Project
(#) kameleon2 válasza sooty hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Nem rossz - de nem is túl jó A miénk méretazonos a kijelzés oldalról is és nincs sebesség probléma. Pénzhiány - no az van. Hála a magyar bankrendszernek
(#) sooty válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Az nem semmi, ezt talán még be tudnám ültetni. A tiedről van új kép?
(#) kameleon2 válasza sooty hozzászólására (») Szept 14, 2016 /
 
Ami van - az a megjelenésig már nem publikus. Nem open project.
(#) Ge Lee válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Szept 15, 2016 1 /
 
Mondjuk abból hogy nekem pl. állásában behalt 2db egy 7 digites frekimérőben. Össze volt rakva, működött. Majd néhány hónapig nem használtam, és mikor legközelebb bekapcsoltam az egyik TIL már életjelet sem adott, egy másikról meg eltűnt 1 vagy 2 szegmens. Szerencsére a maradéktól meg tudtam szabadulni amíg még működtek. Tanulópénznek jó volt hogy ne építsek többet olyat. És én sem tartom kicsit sem szépnek, plusz messziről már alig volt látható míg a LED igen.
Sokkal inkább a LED vagy az LCD.
(#) sonajkniz válasza sooty hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Nem tudom, ti hogy vagytok ezzel, de ha már egy egydigites kijelző elektronikával van ellátva, akkor legyen inkább 5x7-es pontmátrix.
(#) pjg válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Ne feledd a TIL-ek a 70-es évekből származnak. Akkor még 1 db led is egy jó órabérbe került.
(#) sonajkniz válasza pjg hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Nem azokra gondoltam, hanem sooty által belinkelt PICTIL projektre.
(#) nagym6 válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Én számkijelzésre inkább 7 szegmenses vonalakból állót, jobban látható, egyértelműbb forma. Egy pillanatra ránézésből könnyebben kiderül mi a szám.
(#) pjg válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Jah! Bocs.
(#) sooty válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 15, 2016 / 2
 
Annak idején a 7 szegmenses kijelző a nixie-k és elődeik (nimo, kivetítős kijelzők) szinte nyomdai számformája után olyan absztrakció volt, amit alig tudtak megemészteni. Ehhez képest a til311 kerekített formái sokkal inkább hasonlítottak a megszokott számformátumra. De változott a világ a 70-es évek óta. (Nem beszélve az iv-2 féle vadhajtások és a 14-szegmenses kijelzésekről) @sonajkniz: A til311 4x7-es mátrix , 5x7-ben sem lenne sokkal jobb
(#) pjg válasza sooty hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Na ez egy jó összeállítás. Az utolsó 3-at még nem is láttam.
(#) sonajkniz válasza sooty hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
A 7. képen milyen kijelző van?
Ilyet még nem láttam.
(#) sooty válasza sonajkniz hozzászólására (») Szept 15, 2016 / 6
 
IEE nimo 10 katódsugaras kijelző. Hasonlo mint a Telefunken XM1000.
(#) pjg válasza sooty hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Tyűha! vagy Hínye!
(#) teszti válasza sooty hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Hogyan maszkoltad ki, hogy így megnőtt a fényerő és a vastagság?
(#) sooty válasza teszti hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Forditva! A fényerő kicsit csökkent és a vastagság is. Persze nem ilyen drasztikusan, hanem kimaszkolt változat képe fotofénnyel készült most, a másik az átalakitás előtt fotofény nélkül. Az eredeti maszk az órában egy elnagyolt fekete műanyagdarab.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2016
(#) sonajkniz válasza sooty hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Más technológia, de igen mutatós ez is.Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza sooty hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Mondhattok bármit a TIL-nek egyénisége van. Nem összetéveszthető semmivel. A karakteres módokkal pedig messze megelőzte a többi kijelzőt. Ráadásul a műhelyben bármilyen fényviszony volt - láttam és le tudtam olvasni.
(#) sooty válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
Gondolom ezt nem nekem szántad
(#) papus51 válasza sooty hozzászólására (») Szept 15, 2016 /
 
A TIL311-nek nem az a fő erénye, hogy lekerekített, hanem az, hogy hexadecimális kijelző.
(#) Frankye válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 16, 2016 /
 
Ezzel egyetértek. Nekem kifejezetten tetszenk ezek a kijelzők, bár a hasznlhatóságáról nincs saját tapasztalatom, de szépnek szép, az biztos. (Persze ízlésekről nem érdemes vitatkozni, mint tudjuk.)
(#) cross51 válasza cross51 hozzászólására (») Szept 18, 2016 / 2
 
Már nem épült semmi de gondoltam ezt is megosztom.
Bővebben: Link.

Azért kicsi a képméret, mert még sufni módban van a sw és se DMA, se SQI és ezek nélkül nehézkes párhuzamosan olvasni is az SD kártyát és írni is a kijelzőre, de elsőre tesztnek szerintem jó lett.
(#) zsoltee0001 válasza cross51 hozzászólására (») Szept 18, 2016 /
 
Szia
Ez biztos király project, lehet hozzá egy kicsit több magyarázat?
Üdv
Következő: »»   1396 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem