Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   153 / 615
(#) Udvari Zsombor válasza mineral hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
(#) pucuka válasza mineral hozzászólására (») Okt 11, 2016 / 1
 
Csak megint a fogalomzavar. Nem képfrissítésről van szó, hanem mai szóval real time képrajzolásról.
A tárolási funkció a néző szemében van, a csőre mindig csak egy sort rajzol, és az nem is marad ott, tehát nem frissítésről van szó, mint a pixeles technológiánál. Ott egy pixel állapota egész addíg ott marad, míg meg nem változtatják, frissítik.
(#) lazsi válasza pucuka hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Részben... A csőnek mindig van egy bizonyos nagyságú utánvilágítási ideje. Vagyis a kirajzolt sor egy ideig ott marad, de ez az idő hamarabb letelik, minthogy a következő képkirajzolás ismét ugyanoda érne. Oszcilloszkóp csöveknél volt olyan, aminek kifejezetten hosszú utánvilágítása volt, szándékosan, mert így egyfajta analóg tárolós szkópként működött. Pl. a radar képernyőknél is elég hosszú volt az utánvilágítás.
De ez valóban nem frissítés....
(#) pucuka válasza lazsi hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
A hosszú utánvilágítású ks csövek, az más tészta, de ott sem beszélhetünk igazán frissítésről, bár a képernyő anyaga bizonyos fokig tárol. Ilyenek az egyszeres lefutású, vagy ritka lefutású, tranziens vizsgáló szkópokban van, ide sorolnám még az analóg tárolós szkópokat is, mert ott sem frissítés, hanem újra rajzolás történik. Ahogy az analóg radar csövekben is.
De ha jól belegondolok, vitatkozhatnánk napestig, de nem ér annyit a dolog. Egy LCD kijelző frissítése esetén is gyakorlatilag "újrarajzolást" végzünk.
(#) sonajkniz válasza pucuka hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Idézet:
„Egy LCD kijelző frissítése esetén is gyakorlatilag "újrarajzolást" végzünk.”


Ezt nem fejtenéd ki bővebben? Mert ha ez így van, akkor én vagyok félreinformálva.
Eddig úgy tudtam, hogy minden olyan grafikus megjelenítő, ami nem képcsöves, aktív mátrix alapú.
És egyedül az e-ink az, amire ha kirajzolod a képet, az ott marad, mindaddig, míg másikat nem küldesz rá.
(#) Medve válasza mineral hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Szerintem ez a video "nem igaz". A képcsőnek sokkal hosszabb utánvilágítása van, a megrajzolása után több sor még látszódik egyszerre. Meg nem is ennyire ferde.
(#) pucuka válasza sonajkniz hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Ezért tettem idézőjelbe. Mert a TV esetén az információ, és a kijelzés között nem történik tárolás, még az utánvilágítás is kritikus, a mozgás, a gyors változás miatt.
Az LCD kijelző esetén van tárolás, de a frissítés a megjenítendő információ teljes újraírását jelenti, akkor is, ha változatlan.
De lehet nem jól fogalmaztam.
(#) lazsi válasza pucuka hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
ITT azt írják, hogy a TV képcsöveinek kb. 10ms az utánvilágítása. Ha a szabványos másodpercenkénti 50 képet vesszük alapul, akkor kb. két kirajzolás közötti idő (20ms) feléig tart, mire a fény lecsökken 1%-ra.

Egyébként pedig én nem vitatkozom, mert _nagyjából_ ugyanazt írtuk...
(#) pucuka válasza Medve hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
A vídeóban a szemléltesség kedvéért nyilván le van lassítva. A soridő 64 us, de 20 ms alatt megy le egy félkép, a teljes kép ugye 40 ms. Az utánvilágítás sem lehet 40 ms -nál hosszabb, mert akkor elmosódna a kép. Pont a villódzás csökkentésére találták ki a kétfélképes technológiát.
(#) Medve válasza lazsi hozzászólására (») Okt 11, 2016 /
 
Vagyis egyszerre 156 sort kellene látnunk, ha az 1%-os fényességű sort is meglátjuk.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2016
(#) nagym6 válasza Medve hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
Én azt gondoltam, hogy le van lassítva a tv-n az eltérítés. De most nézem, hogy 10000fps-t ír, én is azt mondom, hogy nem igaz.
(#) lazsi válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
Számomra a dolog hitelességét nem ez az érték teszi kétségessé, léteznek ilyen sebességre készült kamerák.
Nekem is az a gondom, amit Medve írt: túl ferde egy sor a képen.
(#) pucuka válasza lazsi hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
Az biztos, hogy jelentősen manipulálták. A videóban látszó sor is inkább több sornak tűnik, egy sor esetén inkább csak pöttyök látszanának, itt pedig, mintha kép részletei lennének. Bár lehet, hogy csak optikai csalódás.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2016
(#) Massawa válasza pucuka hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
Az biztos, hogy speciális kamerával csinálták ( vagy mezei grafika), mert valoban a képen mintha egy sort látnál, csak az a sor nem azonos a TV egyetlen képsorával, hanem több ( saccolval) 16 sorbol lett átlosan kiválasztva az a csik amit látni.
Ezt az analog korszak alkonyán elöfordulo 100 Hz-s meg hasonlo, de csak SD felbontásu TV-k belsö memoriájábol is ki lehett olvasni, mert már azok is bitmapban tették el a kapott képet, majd onnan olvasták ki a képcsö számára. Azaz a bitmap memoriában meg volt az egész kép igy csak a cimzéssel kellett eljátszani, hogy ilyen képet kapj ( nem sok köze van a képernyöhöz.)
A 10000 FPS az jelentené, hogy egy kép 1/10000 mp alatt készül, ami ha jol számolom 10 us egy kép, azaz kb 6 kép egy sor (6x10=64 us), - a mezei képcsö viszon 6 us-nál joval többet világit, azaz csik nem keletkezhetne a felvételen. Persze szemléltetésre tökéletes.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2016
(#) AMD válasza pucuka hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
Sziasztok!
Én is találtam két ilyen videót. Ezekről mi a véleményetek?
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) pucuka válasza AMD hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
Ha eltérnek a képsebességek, akkor ez van. Filmezd le az új buszok homlokkijelzőjét, az is villogni fog, pedig szabad szemmel nézve nem.
(#) AMD válasza pucuka hozzászólására (») Okt 12, 2016 /
 
Ahhoz nem kell új buszt keresnem. Engem a propeller clock tréfált meg annak idején amikor építettem. Mobiltelóval nem tudtam róla rendes képet készíteni.
(#) Poostmaster hozzászólása Okt 13, 2016 /
 
Figyelem, a nyugalom megzavarására alkalmas képek következnek!
Bővebben: Link
(#) sonajkniz válasza Poostmaster hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Ennél látványosabb volt, amikor egy vödör szilvát megleptek a muslincák.
Rátettem a vödörre egy ilyen légycsapót, nyomtam a gombot, és megrúgtam a vödröt.
Komplett tűzijátékban volt részem.
(#) nagym6 válasza Poostmaster hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Mintha magamat látnám villanyszerelés közben, a légy helyében.
(#) golem hozzászólása Okt 14, 2016 /
 
Sziaszok!

Egy kis érdekesség látatok már ilyet mint a képen lévő hirdetés.
(#) kameleon2 válasza golem hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Az MTD nem magyar véletlenül? Mellesleg... Nagyon hasonlít a kínai gépemhez, ami 20000Ft volt 2db Első alkalommal 1 óra jó olajos keverékkel járatás a fára akasztva, aztán jól bírja a strapát. Na nem egy Husquarna vagy Stihl, de apróbb munkákhoz elég.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2016
(#) _BiG_ válasza golem hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Damilos láncfűrész... ez olyan, mint amikor "anyabika eladó"
(#) zolika60 válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Amerikai, mármint a cég. De a fűrész az kínai minőség. Nekem is van egy. Egy konstrukciós hibát már kijavítottam rajta, de még így sem az igazi.
(#) Gafly válasza _BiG_ hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Montendbájk
(#) Gafly hozzászólása Okt 14, 2016 / 1
 
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Okt 14, 2016 / 2
 
Megy az etetés meg a balek-vadászat...
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Okt 14, 2016 /
 
- Windows XP 9999×9999 pixel felbontáson!!! Bővebben: Youtube video
- Mi történik, ha a rendszeridő átlépi a 9999. évet??? Bővebben: Youtube video
(#) Massawa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Hát erre már jo lenne a Sony nemrégen bemutatott kb 10x4 m-s OLED display panelje (IBC 2016).
Ehhez kell még néhány plakátragaszto csávo létrával, hogy lásd mit is kezelsz éppen a képernyön.
(#) golem hozzászólása Okt 14, 2016 /
 
Itt egy másik!
Következő: »»   153 / 615
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem