Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1400 / 1679
(#) Lamprologus válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 19, 2016 /
 
Hááát ... ez jó kérdés!
20-22 Euroért szerintem túl nagy elvárásai nem lehetnek az embernek.
Idáig amire nekem kellett arra megfelelt.
(#) daneg86 válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 19, 2016 /
 
Kicsit zajos a mérés, de 100kHz-ig kezdő szkópnak szerintem teljesen jó.
Tárolós, kijelző nagyon jó, alap adatokat ki lehet vele íratni a jelről ( freki, kitöltési tényező, Vpp, Vrms stb.. ).
(#) krisz69 válasza Lamprologus hozzászólására (») Okt 19, 2016 /
 
Nekem is van egy DSO-138 asom . Tökéletessen megfelel,számomra . És elég pontosnak is mondanám mert próbáltam frekvencia teszteket meg sok mindent. (gyári kábele nem jó semmire!! Sok zavart össze szed . ! Normális kábelel tökéletes kis szkop. )
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2016
(#) 13_Balu50 válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 20, 2016 /
 
Kb: 1 éve vettem én is egy dso138-at elég jó , csak az a gond vele, hogy csak egy csatornás. Épp ezért mostanában használtan vettem egy 2 csatornás kenwood trió szkópot a kettő jól kiegészíti egymást. Az utóbbival pl : a jelalakon lévő tüskék sokkal jobban látszanak.
Kezdőnek, mindenképpen jó a dso138, legalább megtanulja használni.
(#) pjg válasza Elektro.on hozzászólására (») Okt 20, 2016 /
 
S mennyi idő múlva lesz hófehér, vagy sárga? Netán ragacsos, vagy porlik el.
Van a szekrényemben 3 db bontatlan, de kb 3 éve vásárolt egér. Az egyiket kibontottam. Ragad, mintha mézzel lenne bekenve. Na bontsd a többi, mind ragad.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2016
(#) Lamprologus válasza pjg hozzászólására (») Okt 20, 2016 /
 
Hát ... 10 év múlva kérdezz rá mi a helyzet!
Ha addig kibírja akkor vehetsz nyugodtan Te is!
(#) pjg válasza Lamprologus hozzászólására (») Okt 20, 2016 /
 
Köszi nem. Van 3 szkópom.
(#) Lamprologus válasza pjg hozzászólására (») Okt 20, 2016 /
 
De lehet azok addigra elporladnak, széthullanak, kifakulnak, elhalványodnak ...
(#) pjg válasza Lamprologus hozzászólására (») Okt 20, 2016 / 1
 
Rosszabb esetben már én sem leszek itt. De ha mégis 70+ évesen már nem hinném, hogy használni is fogom bármelyiket.
(#) H2opok hozzászólása Okt 21, 2016 / 3
 
Üdv
Lassan elkészül egy Neopixel ring óra. Az ötlet innen származik.
Stargate clock

Sok minden nem kell hozzá, csak egy neopixel gyűrű, egy arduino nano, egy ds1307 rtc modul és a program. Persze programból van jó pár publikus a neten.
A doboz,burkolat már elkészült. Egy kis nyákot is gyártottam,amin az uno ,rtc, és a csatlakozók vannak, semmi + alkatrész, csak a vezetők vannak a nyákon.
És itt jött egy probléma!
Még az elején összedugva minden (a nyák még nem volt kész), minden rendban volt. Viszont most, a nyákba (egy oldalas) beforrasztva van az ardu ,rtc, és csatik, a fényerő vibrál,halvány. A nyákhoz hozzányúlva (csak a sarkához is elég ahol még vezető sincs) a fényerő ,vibrálás megszünik. Átforrasztottam mindent, nyákot lemostam. De ugyan az a jelenség.
Itt egy kis video amin látható a probléma. Video
Szerintetek mi lehet a gond, hogy lehetne ezt megoldani?

Szerintem az a gond, hogy ez még mindig nem a "Ki mit építene másként" topic. És az ilyen kérdéseket nem itt kellene feltenni ezzel elindítva egy, sor a témához egyáltalán nem kapcsolódó hozzászólást.
A további hozzászólások áthelyezve ide
ÜDV: Moderátor
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2016
(#) sonajkniz válasza fufuka hozzászólására (») Okt 23, 2016 / 1
 
Nyitottam erre egy új topicot.
Remélem a moderátorok jóvá hagyják.
Bővebben: Link
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Okt 24, 2016 / 16
 
Elkészült a forró levegős Páka állomás.

Videó a működésről
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2016
(#) gcsabee válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Nagyon igényesen néz ki! A doboz mi volt korábban?
(#) Ge Lee válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Szép. Mennyivel olcsóbb így (ha olcsóbb) mint készen megvenni? Ha jól emlékszem 15 körül van az ebay-en, de állítólag a sini-nél is van 18-ért, és akkor nem kell izgulni hogy megfogják a vámon.
(#) Zoli_bácsi válasza gcsabee hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Köszönöm. A doboz eredetileg egy mV mérő volt. Annak nem vettem volna hasznát, így eleve a doboz miatt vettem meg azzal a célzattal, hogy ebbe egy forró levegős páka állomás épül.
(#) Zoli_bácsi válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 24, 2016 / 1
 
Nekem kb 16-18.000 Ft-ba jött ki. Tehát nem olcsóbb. Sőt, még funkcióban kevesebb, mert nem automata kikapcsolású a fűtés, ha visszateszem a tartójába. (nincs gyári tartója és a reed csövet is kiiktattam a pákából.) A fűtést manuálisan lehet kapcsolgatni ki/be. Viszont a PID szabályzóra bátran rábízom a pákát.
(#) Gafly válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Igényességben messze versz. De soha nem volt ebből gond.
Öröm ránézni az állomásodra
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2016

IMG_1727.JPG
    
(#) Zoli_bácsi válasza Gafly hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
Köszönöm Gafly.
(#) Zoli_bácsi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 24, 2016 /
 
A videóban látszik, hogy a bekapcsolás alkalmával kicsit túlfűt, majd elég pontosan beáll a hőmérséklet. A felfűtés gyakorlatilag 2-3 másodperc. (!) A beállási idő kicsit több, mint 30 másodperc. Az első próbálkozás alkalmával 80-100C° fokkal is túlfűtött és egyszerűen nem akart beállni a kívánt hőmérséklet. Először azt gondoltam, hogy egyáltalán nem jó ez a szabályzó ehhez a pákához, és úgy gondoltam teljesen rossz úton járok. Aludtam erre a tapasztalatra egyet és újból nekifogtam kísérletezni. A PID szabályzóval játszadoztam, a beállításokkal foglalkoztam, míg sikerült elérni a jelenlegi vezérlést. Ezen a szabályzón nagyon sok minden állítható.
(#) Moderátor hozzászólása Okt 24, 2016
 
A téma helyes használata!
1. Bemutatom nektek, ezt építettem! (fényképes kiegészítés, esetleg az építéssel kapcsolatos információk)
2. Válaszolóként. Tetszik, gratuláció. Nem tetszik, mert (zöld, gagyi, pontatlan, stb, majd témájában megvitatható).
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2016
(#) ktamas66 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Gratula, teljesen jó ez így! A 10%-os túllövés szerintem teljesen elfogadható, de az is lehet ha nagyobbra engednéd hamarabb beállna. Használatnál tudni kell, hogy a tranzienseknek le kell zajlani.
(#) teddysnow hozzászólása Okt 25, 2016 /
 
Kedves Moderátor!

3. Ha kérdeznek, válaszolsz!
(#) zolika60 válasza teddysnow hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Ha van kedved. Mert például egy értelmetlen kérdésre minek válaszolna bárki?
(#) teddysnow válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 25, 2016 /
 
Talán, hogy a kérdező is értse (és még mások is), hogy miért értelmetlen a kérdése?
(#) trickentrack hozzászólása Okt 25, 2016 /
 
Üdv!

Haladgatok a végfokkal: Bővebben: Link
(#) Gj hozzászólása Okt 26, 2016 / 7
 
Üdv!

Sikerült megalkotnom egy ventilátorvezérlést (bár főleg talán a PC-n futó része érdekes), és egész szép helyezéseket is hoztam vele. Az elektronika biztosan nem jött volna össze a fórum nélkül, szóval köszi szépen mindenkinek aki segített!
Még megyek vele néhány versenyre, aztán lassan igyekszem majd forgalomba hozni, úgy vettem észre, lenne is rá érdeklődő, bár jogi ismeretek és hasonlók terén még elég rendesen fejlődnöm kell ahhoz, hogy eladjam
Ez a videó a szervezet kérésére készült, amivel kimehettem Franciába, kb össze van szedve benne a lényeg
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2016
(#) nyuszis2 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Nagyon jól néz ki, gratula.
Az, hogy túlfűt a hőelemnél az egy dolog, a levegőáramlás sebessége is befolyásolja, mennyi lesz kint a levegő hőmérséklete.
(#) Zoli_bácsi válasza nyuszis2 hozzászólására (») Okt 26, 2016 /
 
Köszönöm. Igazából engem egyáltalán nem zavar, hogy kezdetben 30-40C° is túlfűt, mivel viszonylag hamar beáll az értékre.

Mértem. 420C° fokra van állítva a szabályzó, ilyenkor a torkolattól 1cm-re 300C° a levegő hőmérséklete.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2016
(#) don_peter hozzászólása Okt 26, 2016 / 14
 
Bemutatnám az ÚJ DPTP SMFD 64/128Mbit-es kártyám.
Vannak már sokan akik ismerik, mert segítettek egy két dologban itt az oldalon (nekik köszönöm) és vannak olyanok akik az első verziómat is végig követték.
Azoknak lesz ez új akik nem nagyon vagy csak keveset járnak a PIC Kezdő topikban.

No a témára is térek.
DPTP SMFD 64/128Mbit.
Aki nem tudná mire való annak írom le, hogy ez egy SEGA MEGADRIVE konzolhoz készült kártya, amely képes bármilyen játék feltöltésére és azt az eredeti hardverben lejátszani.
A célja, hogy a DEMO programok megírása közben a fejlesztők tudják tesztelni eredeti hardveren azt amit éppen fejlesztenek és az esetleges hibákat gyorsabban kijavítva tudjanak haladni.
Ezen felül az esetleg már nem beszerezhető vagy csak nagyon drágán beszerezhető Sega MD játékokkal játszhatunk, mert csak fel kell tölteni az eszközre.
A hardverhez készítettem egy PC-s programot is amely segítségével tudjuk feltölteni az adatokat. Erről egy videó itt: Bővebben: Link
A hardver jelenleg 64Mbit-es, de úgy alakítottam ki, hogy a 128Mbit-es memóriát is tudja fogadni.
A hardveren futó program még csak kb 80%-a van megírva, de már így is nagyon jól használható.

A képeken látható pár átkötés azok a végleges verzión nem lesznek rajta, de program fejlesztése közben kénytelen voltam tesztátkötéseket alkalmazni.
A 3 lábú stabkocka pedig azért ilyen mert véletlen hibás tokozású alkatrészt rendeltem, az majd cserélve lesz ha megérkezik.

A kártya tudása pár pontban:
USB-s kapcsolat
OLED LCD kijelző (folyamatok kijelzése)
Bootloader, tehát bármikor frissíthető
64/128Mbit-es NorFlash memória támogatás
PC-s programból, újratöltés (jelenleg 70Kbyte/s 64byte-os adatátvitelnél, ez még jócskán emelkedni fog)
Több rom feltöltés támogatás (ez még nincs kész)
Gombnyomásra történő rom váltás (még nincs kész)
Választható LCD és LED-es visszajelzés

A kártya amúgy ha a SEGA hardverébe van helyezve, automatikusan kikapcsol minden felesleges erőforrást és SLEEP üzemmódba lép.

...stb.

A kártya átkötéseinek áttervezése folyamatban van, amint elkészül már is legyártatom a végleges nyákot, amely már nem fog átkötést tartalmazni.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2016
(#) cross51 hozzászólása Okt 26, 2016 / 10
 
Sziasztok!

Igaz nem elkészült projekt és nem is lesz befejezve, a suli megkért, hogy tervezzek egy arduino-s próbapanelt és kaptam belőle egy minta példányt és mivel teljesen saját tervezés, gondoltam megosztom veletek.
Következő: »»   1400 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem