Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép tápegység
 
Témaindító: sayd, idő: Júl 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 20
(#) (Felhasználó 112967) válasza pittti hozzászólására (») Máj 9, 2016 /
 
Egy kérdésem viszont lenne még!20pines ATX és 4pines proci csatlakozós kábeleket lehet valahol venni?Úgy értem,hogy ami kijön a tápból azt kompletten kábel csatival,hogy csak be kelljen forrasztanom.
(#) proba válasza (Felhasználó 112967) hozzászólására (») Máj 9, 2016 /
 
Ha minden megvan, a készenléti 5V is, akkor is lehet érdemes ellenőrizni annak a kondenzátorát. Gyakran az rossz. A másik hibalehetőség maga az alaplap, ami nem is indítja.
(#) (Felhasználó 112967) válasza proba hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Az alaplap másik táppal műxik.
(#) (Felhasználó 112967) válasza (Felhasználó 112967) hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
A táp is műxik másik alaplappal,most próbáltam ki!Ilyenkor mi van??
(#) miti50 válasza pittti hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
sziasztok! Van egy tápom ami elindítja a gépet,de nincs kép semmi,a videokártya ventilátora maxxal pörög.Kicseréltem egy másikra azzal működött,tehát a táp mehetett tönkre.Mi mehet tönkre ilyenkor,2éves,lehet hogy éjjeli villámcsapás áldozata lett.
köszi
(#) Istuge hozzászólása Máj 24, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy LC Power 500W-os tápom. Indításnál (24 pines csatinál) a venti felpörög, majd leáll, ezalatt a multiméter mutat egy kis feszültséget. A kondik épek, nem púposak. Mi lehet a hibája?

Köszi előre is a választ!

István
(#) jani1987 hozzászólása Aug 5, 2016 /
 
Aprox tápegység újonnan véve. Nem tudok egy rendszert feltelepíteni mert pár másodperc után leáll. Mik lehetnek az okok.
(#) (Felhasználó 112967) válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Ennél azért kicsit többet kéne tudni.Mondjuk elkezdhetnéd az elején és részletesebben leírhatnád.
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 112967) hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
A számítógép indítása után nem sokkal leáll a venti és a táp lekapcsol. Az eszközök továbbra is kapnak áramot de a gép nem. Mint amikor zárlat van a házba: leáll a rendszerés se kép se hang. Még nem szedtem szét.
(#) SzervízMacska válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Ez most sokkal részletesebb... Mintha pont most regisztráltál volna. (Óz, a nagy varázsló épp nyári szabin van.)
(#) proba válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Másik alaplappal mit csinál, egyáltalán elég a teljesítménye a géphez? Vajon jó e az alaplap amit ráteszel? Az összes periféria jó ? Ezen kívül még nem tudom, mire nem gondoltam.
(#) Gabó válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Szerintem próbálj ki egy rendes tápot a gépbe. Így elsőre ránéztem erre a tápra, és háát... no comment ez is. Lényegébe, próba egy tuti működő normális táppal, utána mehetünk tovább....
(#) jani1987 válasza Gabó hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Amíg volt op rendszer a gépen röhögve vitte a két vinyót. Most egy dvd+winchester és automata leállás. 500W.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2016
(#) Gabó válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Attól még lehet a táp halott. Ismerős riadtan hívott, hogy a gépe nem indult egyik napról a másikra. Egy ugyan ilyen nevenincs táp volt benne, 650Wos. A gép egy régebbi core2. Tehát fogyasztás is minimális. Elsőnek a tápot kivágtam jó messzire, beletettem egy normális 450es tápot, és ment mint a villám.
Op rendszernek sok köze nincs ehhez a hibához. Ja, és meg ne próbáld beírni, hogy "szétszedtem a tápot, nincs púpos kondi benne, tehát azok jók" :jum :

szerk: Kép alapján most vetted? Ha igen akkor ne szedd szét, szerezz másikat, ami normálisabb ezt meg vidd vissza
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2016
(#) (Felhasználó 112967) válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 6, 2016 /
 
Hát igen........ezzel sem tudtunk meg sokkal többet.......
Ahogyan azt már írták, másik tuti működő táppal próbáld meg elindítani a gépet.Ha működik rendesen,akkor az aproxot rakd be egy működő gépbe.Utána lehet okoskodni.Mivel új,ezért ne szedd szét!!!!!Ha másik géppel sem működik,viszont a géped másik táppal igen,akkor a te aproxod a kaka és cserés.Irány a bolt és cseréltesd ki.
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2016
(#) jani1987 hozzászólása Aug 7, 2016 /
 
Ekkora égbe kiáltó hibát: laza volt a procihűtő borda felfüggesztése. Most egyenlőre minden oké.
(#) (Felhasználó 112967) válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 7, 2016 /
 
Ülj le, egyes!


...remélem,a pasztát sem sajnáltad.......
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2016
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 112967) hozzászólására (») Aug 7, 2016 /
 
Jól van na. Nem vagyok informatikus de csak a karbantartáskor vettem észre. Nyugi eleget raktam rá.
(#) (Felhasználó 112967) válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 7, 2016 /
 
(#) mineral hozzászólása Okt 24, 2016 /
 
Sziasztok! Sokáig a garázsban használtam egy PC-t. Tegnap behoztam a lakásba. 7 órányi akklimatizálódás után bedugtam és bekapcsoltam a főkapcsolót a tápegységen.
Egy szolid atomvillanás és a FI relé leoldás jelezte, hogy lesz mit javítani.
Tápegységet szétszedve nem láttam semmi hibára utaló jelet. Biztosíték és a 230-as oldala a tápnak épnek tűnik. Zárlat nincs. Por az volt rajta bőven. Gondoltam, hogy ez áthúzhatott valahol. Letakarítás után újra bekapcsoltam. Újabb atomvillanás. Újabb sikeres FI relé teszt... Második szétszedésre már látszódott az egyik Y kondin a sérülés. Ez lehetett a még "nedves" portól vagy szokásos hiba? Ezt kicserélve működőképes lehet a tápegység vagy más is sérülhetett?

DSCI4823.JPG
    
(#) Temela hozzászólása Jan 16, 2017 /
 
Sziasztok!

Hogyan lehetne rávenni (átalakítani) egy codegen 300w atx 2.03 tápot, hogy a rövidzárral ne foglalkozzon? Kondenzátor bankot szeretnék vele hajtani (20 db 82000 mikro farad), de induláskor rövidzárat észlel és nem indul. Sima "rácsos" táp meghajtja, de az atx táppal szeretném megvalósítani egyéb szempontok miatt (dobozolás stb.)
(#) Ge Lee válasza Temela hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Ne akard rávenni, mert ha ráveszed akkor az is rá fog venni hogy menjél el a boltba új tranyókért. Kell beiktatni valami áramkorlátot ami nem engedi az egekbe szökni az áramot.
(#) Doky586 válasza Temela hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Először is ellenőrizd a lakásbiztosítást, hogy érvényes-e tűzkárra..

Egy soros ellenálláson keresztül töltsd, vagy áramkorlátozó tranzisztorral..
(#) Temela válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
A soros ellenállatokat már próbáltam, 30, 45 ohm, 1k, 47k, 100k ohm, de akkor sem műkszik. Ki-be kapcsolgatással el tudtam menni 10 voltig. Persze mindezt csak rövid ideig kellene kibírnia, mert cca. 1 mp-n belül fel vannak töltve a kondik. a rácsos táppal azonnal ment a dolog.
(#) proba válasza Temela hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Melyik ágat akarod használni? A 12V hoz az 5V ot is terhelni kell. A soros ellenállásnak meg 3 ohm-tól felfelé szerintem bárminek jónak kell lennie. Ha nem akkor tápcsere.
(#) Ge Lee válasza Temela hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Az átalakítós topikban találsz rajzokat az áramkorlát megoldására.
(#) Temela válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 17, 2017 /
 
Köszi, megnézem.
(#) Gabii hozzászólása Feb 4, 2017 /
 
Sziasztok!

Kis segítséget kérnék! Van nálam egy 500w-os táp, Approx(kínai de sajnálom kidobni)
Egy GPT13N50DG nevű tranzisztor van kimenve benne, amit égen földön, de még kínában sem találok Szerintetek lehet ezt másikkal helyettesíteni?
köszönöm a segítséget
(#) proba válasza Gabii hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
Lehet ha 13N50-re keresel nem jársz messze az igaszságtól ( de jobb ha valami 7-800V-os változatát keresed) . De ha cseréled, a táp alkatrészeinek egy részét cserélheted, ritkán elégszik meg a végzet a fettel. Hacsak nem muszály, amelyikben tranzisztor robbant, szerintem nem érdemes javítani.
(#) Gabii válasza proba hozzászólására (») Feb 4, 2017 /
 
szia
nem robbant, szimplán a 2böl az egyik hibás
Következő: »»   16 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem