Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sziréna
 
Témaindító: vanzerr, idő: Jan 5, 2006
Lapozás: OK   49 / 51
(#) ptesza válasza még1MbR hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Nem új. Pár éves, még telepítéskor tették bele.

Lehet ,hogy nem üzemel?
(#) még1MbR válasza ptesza hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Hát azt csak te tudod megállapítani... multiméterrel rámérve. Kap e töltést, pl... ha kap, rendszerint 13V felett van a feszültség a kapcsain.
(#) ptesza válasza még1MbR hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Ezt nem szeretném megpiszkálni.
Ma konkrétan a hőszigetelés lett tisztítva, sterimov-val . Igazából nem verettem telibe hanem messzebbről egy kicsit a port lemostam. Akkor adott ki egy rövid hangjelzést. Aminek a dallama a megállásra , illetve a lekapcsolásra asszociál.
(#) még1MbR válasza ptesza hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Egy ilyen egység dolga a riasztás, ha szabotázs történik. Ezt meg le tudod tesztelni... hogy aztán villog, vagy nem, ha amúgy jól működik, kit érdekel, ha nem akarod piszkálni?
Hát nem?
(#) ptesza válasza még1MbR hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Köszi a segítséget. Holnap délelőtt rányitok...
De azért előtte szólok a szomszédoknak is.
Ha nem menne akkor hívok egy szakit, aztán meglessük az aksikat.
(#) Remci válasza ptesza hozzászólására (») Szept 24, 2016 /
 
Szia!
Ha ezt a dallamot játsza, akkor akkut kell benne cserélni. De szólj egy szakembernek, vagy a telepítőnek, mert ha szétszeded és a szabotázs normálisan van megcsinálva, akkor utána nem tudod a riasztót használni. Bár van aki úgy építi ki a rendszert hogy nyom nélkül szét lehet szedni.
(#) ptesza válasza Remci hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Szia köszi az infókat. Nem maszek telepítésű, nagyon profin lett anno megépítve.
Keresek szakit aki meg tudja javítani!
(#) ptesza válasza ptesza hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Nah. Megszólal és villog is. De a sárga lámpa az nem villog mint régen szokott. Megnézetem az aksit.
(#) Remci válasza ptesza hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Ismét a dallamot játsza? Minden nap fogja, mikor teszteli magát. De ne csak a szirénában cseréltesd ki, hanem a központban is, együtt illik a kettőt.
(#) ptesza válasza Remci hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Kicsit félreérthető voltam. rendesen riaszt. Azt a dallamot csak egy alkalommal hallottam. A kültérin a sárga csak riasztáskor villog.
(#) Remci válasza ptesza hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Persze, ha be van kapcsolva és riasztás van, akkor szól. Tudom hogy csak riasztáskor villog a lámpája. Csak ezt a mondatot nem értem:
Idézet:
„Megszólal és villog is. De a sárga lámpa az nem villog mint régen szokott.”
.Amúgy a dallamot jelzésképp akkor adja, mikor az akku már nincs a helyzet magaslatán
(#) ptesza válasza Remci hozzászólására (») Szept 25, 2016 /
 
Alaphelyzetben mindig is adott egy sárga villogó fényt. Amióta fel van szerelve. Nem tudom másképp elmagyarázni.
(#) Gafly válasza ármin27 hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Nagyon úgy nézem, hogy az a "test", és a bal alsó sarokban engedte el a forrasztás. Kis szerencsével láthatóan pontosan vissza is illeszkedik a helyére, ebben az esetben éppen csak vissza kell forrasztani...
Az a "hangos" és "MARHA HANGOS" nagyon tetszik a kezelő részen
(#) ármin27 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 29, 2016 /
 
Tiszteletem!

Köszönöm a válaszát. Letöröltem a kérdésem, mert képek rossz minőségbe töltöttek fel, de pár percen belül felteszem megint. Bal alsó sarokban csak egy csavar van ami lefogja a mikrofont a másik 3 csavarral együtt. Oda biztasson nem való. Egyébként gondoltam, hogy test lehet és adtam neki testet, de nem történt változás.
(#) ármin27 hozzászólása Okt 29, 2016 /
 
Tiszteletem!

Van egy komoly gyári szirénám, aminek minden sziréna funkciója működik, de a mikrofon része nem működik. Egy száll vezeték valahonnan kiszakadt, de nagyon rövid így fizikailag nem érhet sehova el, ezért sem tudom hova lehetett bekötve. Megtudom hosszabbítani, de nem tudom hova kössem vissza. Mikrofon CODE 3 típusú. Továbbá valaki elmagyarázhatná, miért van lehetőség antenna rákötésének a készülékre és AUX bekötési lehetőséggel milyen funkciót tudok megvalósítani? Fényképet készítettem készülékről, ahol feliratoztam a problémámat. Képek nagyon jó minőségűek, így bőven nagyítható, szöveg elolvasható. Kérem segítsen valaki. Köszönöm mindazok segítségét, aki megpróbálnak segíteni. További szép estét. Itt egy yotube video link, hogy hogyan kellene működnie! https://www.youtube.com/watch?v=dA6ZVz-f06EVIDEO
(#) Gafly válasza ármin27 hozzászólására (») Okt 30, 2016 / 1
 
Köszönöm, így már jobban ki tudtam silabizálni dolgokat.
Az előző hozzászólásom nem sok korrekt információt tartalmazott, elnézést kérek.
Azóta viszont jobban utána jártam a dolognak.

Némi hasznos olvasnivaló:
Talán ez hasonlít rá a legjobban a most kaphatóak közül:
Galls Full Function Siren
Ez ugyan nem az a típus, de elég jól elmagyarázza, hogy mi mire szolgál:
ST160 telepítői és felhasználói kézikönyv

Ahogyan nézem, a fekete vezeték a közös (nagy valószínűséggel test).
A (dinamikus) mikrofon a fekete és a sárga vezeték közé van kötve, és alaphelyzetben rövidre van zárva.
A gombot megnyomva a mikrofon rövidre zárása megszűnik, és a piros vezetéken testet ad (PTT? Press To Talk).
Ha ez igaz, akkor fekete és a "csupasz" (árnyékoló) vezeték között rövidzárat kell mérni. Ebben az esetben ezt a felét nem is kell bekötni (árnyékolást mindig csak az egyik végén kötünk be).
Én azért megmérném mindhárom vezetéket, mert lehet hogy valamelyik el van szakadva. Vagy a készülék hibásodott meg.
Sok sikert hozzá!
Egyébként létező (komoly) cég, szerintem email-ra válaszolnak...
(#) Tonsil válasza ármin27 hozzászólására (») Nov 5, 2016 / 1
 
Üdv,

Ez egy Code 3 - 3692 (V-Con) copy.
Leírás itt:http://www.code3pse.com/public/media/21117.pdf
Ezeknél a mikrofon betét idővel magától behal, nem az árnyékolás be nem kötöttsége a hibaok.
Az antenna jelhez, nem antennát, hanem a járműben lévő adóvevő hangkimenetét lehet kötni, a funkció az előlapi kapcsolót RADIO állásba helyezve, a rádióforgalmazást kihangosítja a sziréna hangszóróján keresztül. Kárhelyen praktikus.
Az S-6 -ra nyomógombon keresztül testet/12V-ot adva a MANUAL/HORN gomb funkcióját lehet kivezetni pl. a jármű normál kürt gombjára, vagyis nem kell lenyúlni a szirénához hang váltáskor.
Az,hogy a manualt vagy a hornt vezérli-e a nyomógomb, az a két gomb közötti kapcsoló állásától függ.Hogy az S-6 testet, vagy 12V-ot fogad-e, ha jól emlékszem egy jumperrel lehet állítani a szirénán belül.
(#) ármin27 válasza Tonsil hozzászólására (») Nov 13, 2016 /
 
Tiszteletem!

Először is köszönöm a hatalmas segítségedet! Igazad volt, a mikrofonom romlott el. Most egy 32Ohm-os dinamikus hangszórót tettem bele, szerintem viszonylag hangosan és tisztán szól. Gyárinál sikerült kezdetekben még kimérnem úgy emlékszem 420Ohm-ot, később aztán már csak szakadást... Nem tudod esetleg hány Ohm-os van az ilyenekben gyárilag? Aux és antenna bemenet elmagyarázását is köszönöm, már mindent értek. Hihetetlen nagy és pontos tudással rendelkezel. Árnyékolásnak a be nem kötött vége szakszerű, ezt már tudom, de az is szakszerű, hogy megblankolják, megónozzák és csak így "lóg"?
Nagyon örülök, hogy ilyen segítőkész és hozzáértő emberek vannak a csoportban mint te és Gafly.
(#) Moderátor hozzászólása ármin27 hozzászólására (») Nov 16, 2016
 
Felesleges mind a két hozzászólásra külön reagálni!
(#) Tonsil válasza ármin27 hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Pontosan nem tudom hány ohmos betét van benne gyárilag, az enyémhez ebayről rendeletem új mikrofont kompletten.
Az árnyékolás végét a mikrofonban nagyon nincs mihez kötni, esetleg az akasztó csavarhoz, vagy a benne lévő nehezékhez szokták hozzákötni,mivel ezek vannak fémből. Működés szempontjából nincs jelentősége.
(#) kowi hozzászólása Jan 19, 2017 /
 
Sziasztok! Eriston 150E Tipusú szirénára Hány ohm-os hangszórót lehet kötni? Piezó jó rá?
(#) lelkes amatőr válasza kowi hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Az enyém 8 ohmos hangszóróval megy. A piezót nem tudom.
(#) még1MbR hozzászólása Jan 19, 2017 /
 
27-30V AC jön ki a kimenetén, ennek fényében kötögessetek rá
(#) kowi válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Ez az eriston-hoz írtad? (mert nem címeztél meg senkit)
(#) lelkes amatőr válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
Elfogadható érték, max. 150 Wattos kimenethez.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2017
(#) még1MbR hozzászólása Aug 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Nem találom a honlapon az ebben a topicban tárgyalt Watt féle 100W-os, PIC-es szirénaerősítőt... tudja valaki, miért lett törölve, ha lett?
Köszi.
(#) Frankye válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Én sem találtam meg, sajnos. Nem tudom, hová tűnt, de megkísérelem kideríteni. Ha megtudok valamit, írok.
(#) Frankye válasza Frankye hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Watt (aki egyébként már elég régen nem járt erre) maga törölte a cikket, amikor egy másik felhasználóval összekülönbözött, hogy melyikük ért jobban a PIC-ekhez. Ennyit sikerült kiderítenem. Így tehát maga a cikk már nem elérhető az oldalon.
(#) weend válasza még1MbR hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Sziasztok!
Ha netán meglenne a cikk, engem is érdekelne!
(#) merlingerin válasza weend hozzászólására (») Aug 24, 2017 /
 
Sziasztok!

Na tessék.. Megint valaki trollkodott, ez az eredménye.. Én marharépa amikor megépítettem, a lüke agyammal nem mentettem le a cikket, mert minek, megvan itt az oldalon. Most meg már nincs support sem, cikk sem..

Valaki csak lementette Ugye? Valaki? Valaki!
Következő: »»   49 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem