Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   211 / 1679
(#) tomi9 válasza spetihun hozzászólására (») Márc 27, 2008 /
 
Nemá.......Tic-tac-os dobozba? :eek2: :eek2:
Ez marha jó!
Kitűnően sikerölt.
Üdv. tomi9
(#) Gery válasza spetihun hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Tic-tac-os doboz? Mekkora már!
Ez télleg ötletes, de nekem még olyan kérdésem lenne hogy az a kis fehér nyomogomb mi módon van oda rakva? És miböl van, gumibol? Esetleg az egy tic-tac? És az hogy van megoldva hogy nemesik be mégis betudod nyomni?
(#) spetihun válasza Gery hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
a gomb egy törött műanyag mutatópálca darabjából lett esztergálva. van egy pereme ami nem engedi kiesni, de pont akkora hogy aláfér a panel
(#) Márk válasza spetihun hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Félretettem nem is rég 10 tictacos dobozt. Van is ötletem rögtön a felhasználásra. Köszi.
(#) furbyhun válasza spetihun hozzászólására (») Márc 28, 2008 /
 
Csúcs!
Ez a tictac hatalmas ötlet! Szerintetek alkalmas lenne ez olyasmire, hogy a rubinlézerem villantás gombját egy fényképezővel szinkronizálni? Hogy le tudjam fotózni a lézerimpulzus hatását mondjuk, miközben egy borotvapengét éget át épp... A kapcsolási rajz a mellékletben... Íme a lézerprojekt
(#) Doncso hozzászólása Márc 29, 2008 /
 
Sziasztok, épp most lettem kész a labortápommal, gondoltam bemutatom, a kapcsolás Pafi keze munkáját dicséri de a nyákterv saját, a táp 0-55V is szabályozható éa 0-4A ig állitható az áramkorlát. Köszönet Fery mesternek a segítségért.

DSC03388.JPG
    
(#) tomi134 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Gratula nagyon szép let!!!
UI:Megosztanád a kapcsolási rajzot?
Üdv.
(#) Doncso válasza tomi134 hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
fenn van a nyákrajzal együtt a "labortápegység épitése" topicban a 111-112-oldalon. Üdv Doncso
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Szép munka!
(#) DJ Szabcsa válasza Doncso hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Szép munka,de a képen úgy látszik minta az a fém hűtőlap összezárná a félvezetők lábait.Ha így van akkor úgy be ne kapcsold...
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
köszi
(#) Doncso válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Szia, az L profil itt még csak a tarnyók távolsága miatt volt betéve, egyébként méretre vágott lesz felhelyezve szépen megmunkálva és a tranyók alsó vonaláig fog érni tovább nem, már készül a párja illetve a doboz, valamint ICL 7107-essel épitett led kijelzők, csak még az áramméréssel vagyok gondban, nem tudom,hogy kössem, simán csak a kimenőt mérjem egy söntön keresztül vagy a beállitott áramkorlátot jelezze, de valószinü az előbbi lesz.
Tényleg, szerintetek mekkora bordát tegyek rá, én egy 100*200*35-ös re gondoltam aktiv hütéssel, ez van is itthon, elég ez a kettőnek vagy tegyem inkább nagyobbra.

Köszi mindenkinek az elismerést. Üdv: Doncso
(#) zoz11 hozzászólása Márc 29, 2008 /
 
Ma délután csináltam csévét egy trafó tekercsnek, gondoltam hogy felteszem mivel egész jól sikerült, ráadásul egy deka ragasztót sem tartalmaz. A cséve 4mm-es bakelitből készült, a belső élein látszik hogy van 1-1 szál horonyléc, na az azért van ott mert így nem törik meg annyira a huzal, 1,65-ös huzalból 6,5kg megy rá
Várom a véleményeiteket
(#) zoz11 válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
A telefon csak a méret miatt van ott
(#) vicsys válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Precíz vágás, ez már tettszik!
(#) Remci válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Nem semmi . Amúgy ez minek a trafója lessz?
(#) zenetom válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
szia
énis kiváncsi vagyok, minek a trafója lesz? (az utcának?? )
(#) zoz11 válasza zenetom hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Ez egy parkettagyárban dolgozik az egyik csiszoló soron lévő gépeket látja el 380V-al, amit 1400V-ból csinál. Szénkefés motorok vannak a soron amik 380V-ról mennek. Jövöhéten hozzák a párját Ja és bakelitot ne vegyetek ha egy mód van rá, vettem egy 2mx2m-es táblát 4mm-esből azért fizettem 44ezer Ft-ot baráti alapon
(#) mtomihun hozzászólása Márc 29, 2008 /
 
Sziasztok!

Rég raktan fel ide képet, gondoltam itt az idő. Csináltam egy PIC égetőt LTP portra. Köszönet a nyáktervért Krisz03-nak.
(#) tbence3 válasza mtomihun hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Szép lett! De ha bakelitet vágsz akkor sose ollóval, mert beirdalja, beszaggatja a szélét. Inkább vasfűrészlappal.
(#) sprofan válasza mtomihun hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Huh... ez az LPT dugó csatlakoztatása a nyákhoz nagyon jó ölet! Pont most készül egy LPT -s pojektem (nem égető) és ezt fogom alkalmazni Nagyon jó lett!! Fotózással csináltad a nyákot?
(#) Kutyuli hozzászólása Márc 29, 2008 /
 
Szép munka. Én még messze állok az ilyen szép megvalósítástól.
Nekem marad az egységcsomag. Még.
(#) lidi válasza tbence3 hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Hát ezt aztán nem hagyhatom szó nélkül ! Ez szép lett nagyon ! Egyre több szép munkát látni itt mostanában, bele kell húznom nekem is
(#) mtomihun hozzászólása Márc 29, 2008 /
 
Helló!

Köszi!

Az az igazság, hogy a nyáklap azon részét, ahol repedezett nem én vágtam, csak mután rávasaltam a tervet, akkor vettem észre, hogy olyan. Mivel jó lett a vasalás, ezért nem akartam újat csinálni.
Vasalásos technikával csináltam a nyákot és a csatlakozó panelhoz forrasztása is Krisz ötlete volt.
Csak PIC16F84-em van egyenlőre itthon és már nagyon ki akartam próbálni az égetőt ,ezért csináltam hozzá egy kis próbapanelt, amihez van pár kész progi, amiket ki lehet rajta póbálni. Itt van erről is pár kép!
(#) maTaKee válasza mtomihun hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Feltudnád rakni ennek az égetőnek a kapcs.rajzát? Amúgy szép lett!
(#) pixels válasza mtomihun hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Üdv! Nagyon szép munka! Ez egy Conquest égető? Ránézésre hasonlít rá, nekem az van.
(#) zoly15 hozzászólása Márc 29, 2008 /
 
sziasztok!
Kész lettem a ledes "zseblámpámmal" 8-fehér led dolgozik benne egy nokia 3310-es akkujáról (3.9V 900mAh) régi az akku de hihetetlen jó állapotban van a cellákat egymásra kellett tennem hogy elférjen.
Szerintem evve az akkuva egyhuzamban nagyon nagyon sokat fog világítani :yes:
A doboz a régi távirányítós autóm távirányítója
üdv!

(#) Erick válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Hello Zoly!
Szép munka és praktikus!
Grat. hozzá!
(#) levii válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
Szia!
Jó lett de a működéséről és a belsejéről is tehetnél fel képet.


Üdv!
(#) zoly15 válasza levii hozzászólására (») Márc 29, 2008 /
 
hy
a belsejéről holnap teszek fel képeket :yes:
Erick: köszönöm a dícséretet
Következő: »»   211 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem