Fórum témák
» Több friss téma |
Ja azzal nincs baj ez 50V-hoz van, csak 30V-ról ment eddig.
Szia! A módosítás hogyan érintette az LM1036 táplálását? Ott gyanakszom hibára.
Szia! Először ellenállás zenerrel osztottam neki az 50V-ból, de elég meleg az ellenállás érthető okokból, majd most egy külön kis trafó van 7812-vel. Eredetileg a 30V tápon simán 7812-vel volt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2017
Igazad lehet, mert a hangszínszabályzásnál a magas mély max állásban is kattogni kezd, lehet a szűrő elkó hibája?
Érdekes a kattogást mutatja a kivezérlésjelző, de az a bemenet választó és az előerősítő előtt van, ha leveszem a hangfalat nem csinálja, illetve fejhallgatón nagyon ritkán. Akkor lehet mégis végfok?
Fejlemény: visszaraktam a régi trafót ugyanúgy begerjed, de most csak max hangerőn a magas mély poti max állásában. Ha hirtelen rántom fel a hangerőt akkor produkálja.
Az LM1036 mindenféle feszültségváltozásra nagyon kényes. A stabilizált táp erősen ajánlott. Már csak az a kérdés a testpontját hová kötötted be.
Szia.Nagyon köszönöm a segitségedet.Kicseréltem az általad emlitett T7-es tranzisztort,a hibás ellenállásokat illetve a körükben található T5-ös tranzisztort.Élesztés sikerült,újra működik az erősitő.Igy a méréseket már nem végeztem el.Van valami ötleted mitől mehetett tönkre?Mégegyszer nagyon köszönöm a segitségedet.Szép napot.
A nyugalmi áramot beállitottad az 50V-n? (Gondolom a 30on be volt). Ez biztosan változott a táp cseréjével. S miután jel nélkül kattan (billen) valami egészen biztosan a csatolások (kábelezés) ill a testelés nincs rendben. Ha feltekered a hangerö potit nyilván felmegy az erösités a maximumra és billen az egyensuly - végfok táján illetve a táp - test és végfok körül.
Az elöfokozatot jol le kell választani és szürni, lehet, hogy az LM is cuccant egy jo nagy áramot amit a kis trafo is csak nehezen visel el. Oda nyugodtan tehetsz sok 100 µF-s kondit is.
Szia! Nos kiderült a turpisság, bár az okát nem tudom. Van egy PIC-es LED kivezérlésjelző az LM előfok bemenetén, ha ezt lekötöm megszűnik minden anomália. Eddig nem okozott problémát.
Az honnan kapja a tápot. Annak kis kell elég sok lé ha minden LED felgyullad.
Közös a tápjuk az előerősítővel.
Feszültségvezérelt jelszintszabályzót dinamikus áramfelvétel-változású áramkörrel házasítani rossz ómen.
Ámen! Gyönyörű megfogalmazás és igaz lett.
A kivezérlés jelzőt hova érdemes akkor bekötni?
Hát nagy bátorság kell ilyesmihez. Egy nagysebességü procit egy elöerösitö közelébe rakni. Az ember örülhet, ha a dobozban talál erre olyan helyet ahol nem zavar, és a végerösitö tápjábol kell kicsapolni erre a lét ( vagy extra tápbol). Ezért imádom ama javaslatokat, hogy ilyen meg hasonlo kivezérlésméröket procival kell csinálni - mikor erre rengeteg nem zavaro céláramkör van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017
Igen igaz, de eddig érdekes nem okozott problémát.
Mindenképpen az ilyen cucc extra figyelmet igényel és meg kell nézni, hogy hogyan néz ki a fogyasztása meg a zavarszintje ( azt hallottad korábban mint "érdekes" zajt a háttérben). Az is lehet, hogy amikor trafokat csereberéltél nem figyeltél oda a csillagföldelésre amitöl elromlott az egész konstrukcio.
Valoszinü, hogy a legegyszerübb, ha felbontod az eddigi test huzalozást és azt ujra csinálod egyenként majd meg a doboz testéhez ujra keresed a legjobb helyet (ahol a legkisebb a háttérzaj). A PICet mindenképpen extra táprol kell táplálni ( a végerösitöböl külön stabilizátorral állitsd elö a PIC és a LEDek áramellátását messze kerülve az elöerösitö részt - helyileg is!!!!). Elöször a PIC nélkül rakd össze müködöképes állapotba, majd hosszabb drotokkal kapcsold be a PICet és keresd ki hogy hol zavar leginkább - onnan a legmesszebbre kell vinni az egész egységet. A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017
A kivezérlésjelző test csak a táp test csillagpontjába legyen bekötve, sehova máshova!
Az ilyen jellegű hibák többsége abból származik, hogy a jelföldbe is be van kötve az áramkör és kész a földhurok.
Nem tudom hagyjam e ezt az 50V-ot R29-30 (2x560 ohm 5W)nagyon forró és T2 (BC300) is, persze gondolom ez normális.
A Quad405 A-osztályú fokozatának ajánlott árama 50mA, az R29, R30 teljesen rendben van. Az 5W-os ellenállások bírni fogják az igénybevételt.
A T2 150mW-ot disszipál, annak nem kéne feltűnően forrónak lennie. Ellenőrzés képpen ránézhetsz a kollektor feszültségére, 30V körül várjuk. Bővebben: Link A linkelt rajz rerinti R14 mennyi nálad?
29,4V-ot mérek. R14 560 ohm.
Elvileg ez a rajz megegyezik vele, kivéve a végfok tranyók. A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017
Az R14-et mérsékelheted 470Ω-ra, T2 kevésbé fog melegedni.
Köszi! Ha így hagyom akkor is bírja elvileg? Az 5W-os ellenállások érinthetetlenek szinte olyan forrók, a paneltól nem kell elemelni?
Viszont T4 is meleg! A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017
Maradhat így is. Az 5W-os ellenállásokat természetesen érdemes 2-3mm-rel a NYÁK fölé építened.
T4 melegedése is normális?
Igen, a T4 100mW felett fűt.
Akkor marad így. Kikötöttem teljesen a kivezérlés jelzőt, most annyi van, ha közép fölé tekerem kicsit a mélyet és rángatom a magast akkor becsippan pillanatokra de csak egy helyen, mondjuk normális esetben nem rángatjuk a magast .
Vagy saját táp, vagy a trafó szekunderéről kell egy független egyenirányítóval és stab kockával csinálni neki valamit. Az a gond, hogy stabkockák nem bírják a 30 Voltnál nagyobb feszültséget.
Megtörtént már mindegyik verzió, ugyanaz a helyzet, viszont most visszatettem a 30V-os trafót ott nem produkálja.
Alap szabály. Ami jó azt ne javítsd meg
|
Bejelentkezés
Hirdetés |