Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   86 / 1160
(#) perlaci válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 11, 2008 /
 
Üdv
Valószínű 25nf vagy 200000pf (200nf) és így érthető a 2kv-os érték. A méretéből ítélve 25nf.
Kössz a gyors választ.
(#) szilva válasza perlaci hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
A cső 800volt körül áthúz és begyújt

Ez nem teljesen igaz, épp nemrég nézegettem utána a dolgoknak, mert LCD háttérvilágítást kellett javítanom.

A csövek 1.3-1.7kV körül gyújtanak be, persze aztán leesik a feszültség rajtuk, az égési feszültségük van 6-800V körül. Tehát ahhoz, hogy begyújtson, kell a majdnem 2kV (ráadásul ezt illik valamilyen visszacsatolással az inverterben maximalizálni, hogy túlzottan cső nélkül se szaladjon meg).

Ja és én inkább esélyesnek tartom, hogy az sima 25pF/2kV, minthogy nF nagyságrendű lenne.
(#) _ampervadasz_ válasza perlaci hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Kössz a segítséget, ezt már ki is mérettem, így van ez egy 25p 2Kv kondi!
(#) llaci56 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Kiméretted???
De jó annak, aki beosztottakkal dolgozik...
(#) _ampervadasz_ válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Az a helyzet hogy nem vagyok még, félmilliomos sem és még csak a nyáron, fogom a sáját technikámat beizzítani. Addig kénytelen vagyok máshoz menni, ha komolyabb méréseket akarok csiálni.
Viszont van egy f***a szkópom, ami PC-n megy és a line-in bemenetére, meg kell építeni egy áramkört és már tudom is használni. Mérni tudok vele frekit is meg jelalakot, de nem használom sokat.
(#) Latya válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Köszi a részletes bontási útmutatót, de időközben teljesen megydta magát...

Úgyhogy most egy teljesen maszekot fogok csinálni, csak előbb meg kéne találnom a régi TV sorkimenő trafóimat...
(#) KTobi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Szia!

Megköszönném, ha feltennél pár képet a "szkópodról", és a rajzát.

Üdv. Tóbi
(#) Latya hozzászólása Ápr 12, 2008 /
 
_ampervadasz_! Az a pc-s szkóp engem is érdekelne! Tudsz linket adni?
(#) _ampervadasz_ válasza Latya hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Az a jó az egészben hogy még erre várni kell mert a gépem megalt, (alaplap vkari memória a rossz táp miatt) és így adatokat sem tudok felrakni rólla. Most a laptopomról vagyok kénytelen dolgozni.
Egy hét mulva viszont csatolom, addig is ha valakit érdekel itt van két másik megoldás is.
Az egyik LPT-n keresztül müxik, a másik egy pontmátrix LCD-re irja ki ugyanezt! Mind a két esetben PIC-es, és szerintem még annál is jobb!

LCD szkóp

PC szkóp LPT-n
(#) llaci56 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Jól van na, csak hülyéskedtem.
Voltam ám én is így! (Csak akkor nem volt senki, aki meg tudta volna mérni... )
Az előbbi linkekről nem jön ám semmi!
(#) _ampervadasz_ válasza llaci56 hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
De igen, csak egy a baj hogy amikor feltöltöttem, akkor követtem el egy hibát! Ékezetes betűket használtam a zipfájlok feltöltésénél.


LCD-szkóp


PC szkóp LPT-n

(#) japipapi hozzászólása Ápr 12, 2008 /
 
Sziasztok!
Az aksi töltőm S9013 tranyója elszált. Aki tudja milyennel helyettesíthetem segítsen. Nem vagyok nagy tudású, de cserélni tudnám.
Köszönöm
(#) kocici17 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Hali Avadász.. ez a pillanatnyi választék, ...amit te raktál fel olyan is volt csak már elhasználtam.

gyujto.jpg
    
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Ápr 12, 2008 /
 
Üdv, mindenkinek!
Lenne egy egetverően nagy kérdésem egy BFY 46 -os tranyót mivel tudnám helyettesíteni?
(#) _ampervadasz_ válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Nem semmi gyüjtemény! Nekem csak egy 386-os laptopból való fénycső eletronika volt, meg persze az egész laptop. Volt egy táp baja amire rájöttem és ki is javítottam, egy ideig müködött utána meghalt az IDE, az után meg az egész laptop. Csak az LCD panelt meg a világítását tartottam meg. Azt meg is tudtam hajtani.
(#) kocici17 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Bármilyen NPN ami 75V 0,5A 0,75W
Ha vársz egy kicsit kiirom a katalogust

PL:BC301...80 Ft
BC639........17.10+
bc 639G......12Ft
stb

(#) _ampervadasz_ válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Kössz a választ! Ez egy erősítő akar lenni, ki volt dobva! Nagyon elvolt rendezve, valakinek nagyon utba lehetett, és valószínű köszörű alatt trathatta, mert egy negyed pohárnyi vaspor jött ki belölle.
(#) kocici17 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
De ha jól látom neked 50V is elég.
Abbol meg rettenesen sok van.
(#) _ampervadasz_ válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Kössz az infót! Az a helyzet hogy még boltba se kell elmennem, mert egy kismiló alkatrész van itthon, tele van az egész szobám, meg a pincém is.
(#) kocici17 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Örömmel olvasom, hogy spájzolsz
(#) _ampervadasz_ válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
A következőkből van egy kupac, ezekből bármelyiket használhatom?
BC 337
BC 308
BC308 A
(#) kocici17 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
A337-es biztos
A többit nem keresgélem most, de ha Bővebben: Link ide mész akkor egy jó katalogusba jutsz
(#) _ampervadasz_ válasza kocici17 hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
kössz !
(#) zoly15 hozzászólása Ápr 12, 2008 /
 
sziasztok!
Ha már itt úgyis az utúbbi időben a neonmeghajtókról volt szó én is csatlakoznék
Van nekem egy olyan kis áramköröm ami 12V-ről hajtott egy neoncsövet (azt nem tudom hogy milyen teljesítményűt mert szétdurranva találtam) :no:
Azóta bróbáltam volna beindítani de az a FET vagy tranzisztor ami rajta van letört :no: és elveszett
A tekercset fel lehetne használni hogy készítsek egy új áramkört?
Vagy ezt "kijavítani" úgy hogy valaki felismerné a kapcsolási rajzot a nyáktervről és mek tudná mondani a Fet vagy tranzisztor tipusát (TO-220-as tokban lapult egy aprócska hűtőbordán) :yes:

üdv!
(#) Erick hozzászólása Ápr 12, 2008 /
 
Csáztok!
Valaki meg tudná nekem mondani hogy milyen értékeket képviselnek a képen levő kondik?
És milyen típusú kondik ezek?(fólia vagy nem?)

Köszi szépen!

P3230007.JPG
    
(#) jdani válasza Erick hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
100nF-63-100V-ig.
(#) perlaci hozzászólása Ápr 12, 2008 /
 
A képen látható ic beszerezhetősége, vagy pótlásában kérnék segítséget. Az elektrónika egy távirányítós autó vevője, ami négy funkciós és 6v-ról működik.

ic.jpg
    
(#) szabi1972 hozzászólása Ápr 12, 2008 /
 
Sziasztok!
segitsetek! az invert. hegesztőmben elszált egy - zöld színű hengeres alakú, két végén egy-egy lábbal, felirat RB57, 100 ohm SO, steri... a többi leégett- bigyó. Tudnom kellene, hogy mi lehet ez, esetleg beszerzési forrást ha tud valaki.
Üdv: Szabi
(#) _ampervadasz_ válasza szabi1972 hozzászólására (») Ápr 12, 2008 /
 
Üdv! Hát az a helyzet hogy egy fénykép nem ártana rólla, hogy lehessen látni, hogy mi lakozik benne!
Amit irtál az egy ellenllás100 Ohm -os. Ha nem olvasható ki a leégett alkatrészek, akkor nagy a gáz mert akkor már újj áramkört kell építeni neki. Legalább is a Primer(megtáplálási) oldalra. Esetleg a trafónak a a típusát, kéne tudni, hogy lehessen tudni a tekersek számát, menetszámát stb. Meg ez az ujra felépítés dolog sem két forint.
Esetleg az általad hibásnak vélt alkatrészeket, ird le ide a HE-be, ebbe a topicba, és kérj segítséget alaktrész utánpólásásban, rendelésében.
De ott van még az a kérdés, hogy ki kéne nagyon sok mindent mérni hogy nem kapott e zárlatot.

Sajnos jobb ötletem nincsen. :no: sry
(#) szabi1972 válasza szabi1972 hozzászólására (») Ápr 13, 2008 /
 
mellékeltem fotókat. a panelon ott a helye, a felirat R12, talán segít.

P1050680.JPG
    
Következő: »»   86 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem