Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Toroid trafó terhelési problémák
Lapozás: OK   1 / 1
(#) bigHEL hozzászólása Ápr 21, 2008 /
 
Hello Mindenkinek!
Az lenne a kérdésem hogy milyen teljesítményű toroid trafóra van szükségem, egy időszakosan 12VDC-t és folyamatosan 24VDC-t igénylő fogyasztóhoz.
A 2x12V toroidra gondoltam, de nem tudom mekkora teljesítményűt vegyek, ha a 12V terhelés kb.12A de csak időszakosan, majd az ág terhelése megszűnik.
A 24 V ág indításkor kb 7A, ( motor ) majd kb. 4 A- re esik, és folyamatosan órákon át megy.
Milyen egyéb problémáim lehetnek ilyen asszimetrikus terhelésnél?

Köszi előre is!
(#) eSDi válasza bigHEL hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Neked olyan trafó kell ami 320 de inkább 340VA-t tud teljesíteni. Ha lehet akkor inkább külön legyen egy 8.5 és egy 17V-os tekercse. Igy lesz egyenirányítás után 12 és 24V-od.
(#) ferci válasza bigHEL hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
1., A 12v 12A és a 24V 7A egy időben is kell? (ha csak rövid ideig, akkor is érdekes..)
2., a két rendszer negatívja vagy pozitívja közös-e vagy nem ?
(#) (Felhasználó 1947) válasza bigHEL hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Szia !

Szerintem félig megválaszoltad a kérdést magadnak.
Véleményem szerint,ha folyamatos, stabil üzemet szeretnél:
Ne legyen "asszimetrikus" terhelés.
Két szekunder tekercs legyen.
-A 12V-os ág 12-14A- tudjon,
-A 24V-os 7A-t tudjon.
Ha kicsit túlméretezed, abból nem lehet baj.
Mivel irtad hogy DC fesz kell, a tekercseket ennek megfelelően számold ki.(Egyenirányitás, puffer kondi stb.)

Üdv! Luki
(#) proba válasza bigHEL hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Ha külön lehet a test akkor így szerintem nem annyira asszimetrikus a terhellés (2x12V) .A transzformátor méretezésnél az a kérdés hogy a mai transzformátorokat mennyire méretezik túl ,mert ha nem akkor a max terhellésre kell méretezned (ha kicsi a vas akkor nem viszi át az energiát hiába nem melegszik) A kisebb vezeték keresztmetszet esetleg elfogadható lenne bár csak a mai szerkezetek ismeretében (max 5-10 mp terhelés ) ,de szerintem elég jól kiszámolják hogy ne legyen eggyikben sem felesleges anyag.

trafo.jpg
    
(#) bigHEL válasza ferci hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Hello ferci

A 12V és a 24V egy időben is kell, mivel ez egy állófűtés, a 12V az előizzításhoz kell, ez kb 12A max.
A 24V a motor és az üzemanyagszivattyú. kb 7A.max ill kb 4 A folyamatosan.
A negatív közös mint test.

üdv.
(#) ferci válasza bigHEL hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Akkor nem lehet különösen variálni, ha közös a test...
Kérdés csak az, hogy az előfűtésnek kell a DC?
300 VA min. kell összesen.
A puffer(ek)re ne nagyon számolj, mert ekkora ampernél úgysem lesz csúcs... a fűtés meg külön szám.
(#) proba válasza ferci hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Egyik fényorgonás topicban láttam ezt a kapcsolást,egy ideig fogtam a fejem de szerintem működik.(most nem találtam trafót hozzá hirtelen,nem tudtam kipróbálni) A pufferkondik pedig itt is működnek csak nagy kell belőlük,meg bele kell számolni a graetzen meg a huzalozáson/trafón eső feszültségeket.(Egy klímás panaszkodott hogy tekercselőt váltott és az újnál tekert trafó sokkal többet ad ki mint a régiek,pedig itt is 12V ra kérte (Szintén sok amper).amint számolgattam a kondi meg a graetz volt a plusszért felelős.(az előzőnek mondták hogy egyenáram kell)

trafo.jpg
    
(#) ferci válasza proba hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
OK... azt írtam, hogy ne nagyon számolj...
ezt úgyis ki kell kísérletezni, hogy minden szempontból jó legyen és a watt volt a kérdés elsődlegesen.
Mivel stabilizátorról nincs szó, nem lehet azt mondani, hogy ennyi aztán kész...
(#) potyo válasza proba hozzászólására (») Ápr 21, 2008 /
 
Nincs ezzel a kapcsolással semmi gond, csak másként szokták jelölni. Erősítőkben tipikusan így állítják elő a szimmetrikus tápot.
(#) ferci válasza bigHEL hozzászólására (») Ápr 22, 2008 /
 
Felteszek egy fotót, nem szép, de ez van..
Trafó :AC12,9 volt ; 300 VA, terhelve 12,2 volt.
Terhelés ugyanaz mindkét esetben. A pufferelkóval könnyen be tudod játszani állandó terhelőáram esetén a kívánt DC-t. Jobb több kisebből összerakni.
Nyilván ugyanez a szitu a 24 voltnál is.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem