Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Füstgép építése házilag
 
Témaindító: 021, idő: Dec 7, 2005
Lapozás: OK   10 / 40
(#) Hurkafej1 hozzászólása Dec 21, 2007 /
 
Okés, de a rézcső kb. bennyire melegszik vagy elég ojan 50cm - 1m-es és azt kissé megkanyarogtatni? mert a benzincsővel való érintkezésnél nem jó ha megolvad a cső Rézcsőből meg akkor a legvékonyabbat veszem, legfeljebb kombinátfogóval kicsit összébbnyomom
(#) Georgee válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
Mivel házilag még füstgépet nem csináltam így nem tudok erről sok infót mondani. A fütőszál köré tekered a rézcsövet, kb 1 méter hogy biztosra elégjen a folyadék,és a végén kihajtassz egy 10-15 centit amivel a szivattyúra csatlakozol.... Ide vmi gyors csatlakozót kéne tenni bár nekem benzin cső van, de a régebbi fajta az nem tágul annyira a hőhatásra. jah pontosabban szivattyú===> benzin cső===> szűrő===> rézcső===> kazán igy csatlakoznak egymáshoz. kifogástalanul működik... De ha olyan csövet veszel amin van csavar akkor egyszerűbb a dolog csatlakozó veszel egy ilyet a rézcsőhöz egy közcsavart meg egy adag teflonszalagot, a másik végére a benzin cső és egy szorító bilincs. Szerintem ezzel meg is vanoldvaa probléma
(#) Hurkafej1 hozzászólása Dec 23, 2007 /
 
Oké
De szerintem vlami spiriccelős megoldás lessz mert nem akarom, hogy még véletlenül se fröccsenjen ki a forró olaj a közönségre. Majd csak januárba kezdem el úgyis építeni, mivel most egy király Disco fény-t építek Amúgy kábé egy "csepp" füstfolyadékból mennyi füst keletkezik? Mármint ugye a többszöröse ?
(#) Georgee válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 24, 2007 /
 
Annyira nem forró hogy megégessen, bár nem egy kellemes érzés. Egy cseppből valahogy nagyon nem tudom mennyi jön ki. Bár ez géptől is függ. Amugy az a spriccelős megoldás nem túl biztonságos bár te tudod. Amit irtam az azért jó mert a kazán kimenetén van egy folytó kb 1mmes furattal, ami a kazánnal együtt felhevül, és ha ezen átmegy az olaj akkor tuttira elég. Jah milyen fényt építesz??? Érdekelne a dolog
(#) Hurkafej1 hozzászólása Dec 24, 2007 /
 
Igazad van végülis, mivel ha spriccelem és a vasalótalp azon részére megy rá amelyik-ből kijönnek a drótok akkor az rövidzárlatot okozhat. Tehát inkább akkor halgatok az okos szóra és rézcsővel csinálom meg

Jelenleg két fényen elmélkedek és gondolkozok. Az egyiknél egy számítógéphez kapható hangfalat alakítok át mivel ez így a zene ritmusára fog villogni. És lessz rajta egy szabályzó, amivel a színváltó motorjának fordulatát tudom malyd szabályozni. Malyd megírom egy cikkbe ha kjészen lessz és működik.

A másik az a mellékelt képhez hasonló, erősebb fényű fény lessz. Ennek az izzóját 220V-ról fogom "meghajtani".
Már csak ijen színes, átlátszó műnyaglapokat kellene szerválni Nem tudod honnan kaphatnék iet? Vagy papírboltba nézzem?

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
(#) frigo833 válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Szia Frigo vagyok, látom erdekel az egyik diszkófégy!
Küldök neked pár képet hátha jobban megérted a müködését.
(#) frigo833 válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
ha érdekel valakit füstgéphez vékony rézcsövet "kapiláriscső" hütő alkatrészes boltban lehet kapni "hóbagoly" Én is hütőgépszerelő vagyok sokat,sokat dolgoztam már vele.Ha az othoni hütőtöket kiforditjátok és megnézitek a hátulját találni foktok egy szűrőt abba van beleforasztva. ha esetleg van hütős ismerősötök és van egy rosz hütőtök a sufnyiban ha megkéritek biztos kiszedi nektek.
(#) Georgee hozzászólása Dec 25, 2007 /
 
Pont a derbyre pályázok én is. Amugy szerinte térjünk át ezzela témával a diszkófények topicba engem is nagyon érdekel. Színfóliát adiszkósboltban nézzél ott tuttira kapsz... Ha van kapcs rajzod az elektronikárólazt is szívesen veszem.

a füstgépre visszatérve: Ha a fűtőszál kihül akkor még arra kell figyelni, hogy a szivattyú ilyenkor ne menjen, mert nem ég el a folyadék rendesen. Velem már volt ilyen h a gyári gép megadta magát parti közben és a füst és a folyadék vegyesen jött. kétgond van vele az egyik a pénztárcádat nem kíméled... a másik veszettül csúszik a padló ha ráfolyik a füstolaj
(#) Hurkafej1 hozzászólása Dec 25, 2007 /
 
Kösszi a segítséget és a képeket Én kicsit egszerűbbre akarom majd mivel nem vagyok valami Einstein.
Majd akkor elnézek egy ien boltba, csak azért kérdeztem mert én falun lakok és itt nincs iesmi
Kapcsolási rajzom a készülgető fényről vagy hasonlókról nincsen, most éppen úgy vagyok vele hogy lessz amien lessz de még nem szereztem be minden alakatrészt hozzá, és az ünnepek alatt nem tudok semmit-se rendelni netről. Na, meg kellene vennem egy kis lemezt is a doboznak mivel szerintem nincs a műhelybe
Füstgépre:
Majd akkoe így csinálom, de valamiféle időzítőt is kellene csinálni hozzá, hogy például 5 perc fűtés 1-2 perc füstölés aztán megint fűtés stb... De csak 2008-ban kezdem el a füstgép projektem, egyenlőre csak megérdeklődtem, hogyan kezdjek neki

(#) Georgee válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
fölösleges az 1-2 perces füstölés... én 15-30 másodpercet nyomom a gombot,és így elég szépen teríti be a placcot. (40m3) alapból a felfűtés 4-8 perc között van az utánfűtés az 1 perc.... és így kb 1 percig tudok folyamatosan füstölni
(#) Hurkafej1 hozzászólása Dec 25, 2007 /
 
Oké. Kösz a segítséget
Még azt meg tudod mondani, hogy kábé hány fokosra kell a kazánt felfűteni? Mert olvastam 300 fokot is, aztis hogy elég 200 meg aztis hogy csak valamennyivel 100 fok fölött kell lennie.
Nos akkor most meik ?
(#) Georgee válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Nem mértem még de az tom h a multkor nem oldott ki a hőkapcs 10 percig fűtött majdbele rugtam a gépbe akkor kapcsolt ki viszont vmi kegyetlen égett szaga volt a füstnek 450°C körül volt a kazán. sztem olyan 200-300° legyen, de a vasalónállítható, tehát tudsz kísérletezni. Jah tapasztalat, hogy amikor a füstfolyadékot keverem az illóolajjal akkor forrasztóval próbálom elégetni, ugyan az nem több mint 200 fok (lehet hogy tévedek) elégeti de 3ml folyadékmárvissza hűti. Tehát lehet h az olaj 300°on elégmeg 200on is de számolni kell a folyadék kazán kölcsönhatással is, azaz a folyadék visszahűti a kazánt... remélem érted mire gondolok
(#) Hurkafej1 hozzászólása Dec 25, 2007 /
 
Értem
5-ös vagyok fizikából
pont szerencsém is van mivel ha beálítom a vasalót 250 C-re akkor az magától bekapcsol ha lejjebb hült.
Már csak az alapanyagokat kell megvennem
(#) brumibali hozzászólása Dec 25, 2007 /
 
vegyél 2 méter vékony kábelt vastag műanyagborításút és azt kösd rá egy akkura és lesz akkora füst.....
(#) atox hozzászólása Jan 20, 2008 /
 
sziasztok!
én mostanság építetem egy füstgépet, nagyon jól sikerült. szerencsém volt mert ingyen sikerült kihozni az egészet . ha vaalkit érdekel az elve akkor leirom és képeket is tudok ....
(#) nor-el válasza atox hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Engem érdekelne az elve? Igaz már én is csináltam. Vezérlőt csináltál hozzá (időzített), mert az is érdekelne. A képekre is kíváncsi vagyok.
(#) atox hozzászólása Jan 21, 2008 /
 
hi!!!
na először a kazánról irnék ami apám ötlete volt egy nagyon eccerű de mégis kiváló ötlet: egy 3cm átmérőjű kb 10cm hosszú vascsövet 5ször átfurtuk hosszába aztán készőbb oldalról is mefurtuk ugy hogy utána ledogózva a megfelelő jukakat 2 kivezetés legyen
tehát az 5 furatot összekötöttük.. nem tom menniyre érthető ha nem akkor csinálok egy rajzot erre tekertük a fűtőszálat majd lemezzel rászorítottuk a hőtágulás miatt.... a motor egy régi füstgépé volt... a tartály az egy kocsi fékolajtartálya ami 2dl.... és uyge a hővezérlő na azt is kaptam az egy gyári hőfokszabályzó beállítasz neki 300 fokot és azona hőmérsékleten tartja +-5fok. na kb ennyi ...képet majd csinálok és felrakom...
(#) Z_zoli hozzászólása Márc 25, 2008 /
 
Hello
Azt szeretném megkérdezni,h az ilyen füstgépek nem hagynak nyomot a falon?
Mert én a szobámban akarnám használni.
Előre kösz!
(#) Tomi20 hozzászólása Márc 25, 2008 /
 
Heló

Valaki használt már ilyen füstgépet? Mennyire strapabíró? Elég olcsón hozzá lehet jutni, gondolom nem is annyira minőségi darab. Ebben van hőfok szabályzó?
(#) frigo833 válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 25, 2008 /
 
Igen van benne hőfokszabályozó.Nekem is ilyen van meg vagyok vele elégedve.Anyira nem gagyi amegyire gondolod elég nagy füstöt tud csinálni ahozképest amekora.Biztonsági vezérlése van ami anyit tesz hogy amíg nem fütött fel a füt betét adig nem hagyja a szivagyut müködni! Bár én itt vettem http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZTV...age=10
(#) borys_90 válasza 021 hozzászólására (») Máj 7, 2008 /
 
Hali!

ma elkezdtem építeni egy füstgépet már majdnem kész van már csak pár apróság! eddig nem költöttem rá semmit! csak 1 fiat ducato ablakmosó tartálya szivatyúval 1üt!(volt itthon) akk 2 falap L alakba összecsavarozva és a belső részél alumínium lap h ha valami nem működne megfelelően akk a fa ne gyúladjon be! és a tartály fel van fúrva a falapra! és 1 kb 10-15cmes alumínium có amit egy vasaló fűtőszálja fűt és a cső 1ik oldalán csepeg be a füstfolyadék a cső másik oldalám pedig a füst jön ki Várom a kritikákat
(#) Georgee válasza borys_90 hozzászólására (») Máj 7, 2008 /
 
A falap attól begyulladhat!!!!! Az én gyári gépemnek a háza ha hozzá érek rendesen megéget!
(#) borys_90 válasza Georgee hozzászólására (») Máj 7, 2008 /
 
oké de kevesebb az esélye h begyullad!
(#) borys_90 hozzászólása Máj 7, 2008 /
 
Azt szeretném megkérdezni h a ködgépnek ugyan az a működési elve mint a füstgépnek? szal ha a füstgépbe ködfolyadékot rakok akk ködöt fog csinálni vagy nem??
(#) Georgee válasza borys_90 hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
Hivatalosan a füstgép a ködgép, csak a hétköznapi ember füstgépnek hivja! Szóval ha bemész a boltba ugyan mind1 hogy kéred a folyadékot (füst vagy köd) mert az eladó ugyis tudni fogja.
Idézet:
„oké de kevesebb az esélye h begyullad!”
azért nem biznám a véletlenre. jah ha érdekel van egy cikkem a füstgépről! klikk
(#) borys_90 hozzászólása Máj 8, 2008 /
 
És abba tud valaki segíteni h Kazincbarcika, Miskolc környékén hol lehet kapni ilyen folyadékot??

a füst-, ködgépet azért kérdezetem mert neten ahol lehet rendelni ilyen dolgokat ott láttam füst- és köd folyadékot is! meg a fórumba olvastam h a köd tovább megmarad mint füst!
(#) Georgee válasza borys_90 hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
miskolc mistral Dj shop a sétáló utcán diósgyőr felé a bal oldalon...
(#) borys_90 válasza Georgee hozzászólására (») Máj 8, 2008 /
 
Köszi szépen
(#) Georgee válasza borys_90 hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
Jah boccs a pontos címét sajnos nem tudom mert egyszer voltam ott az is rég volt. Annyit még tudok h az egyik kapun kell bemenni. Ha jól tudom a polgárőröknek is ott van vmi központja mellette . Azt tudom h a folyadék 1000ft/liter. közbe a google kidobta a címet
Idézet:
„DJ SHOP Bt. 3525 Miskolc, Széchenyi István út 6”
(#) borys_90 válasza Georgee hozzászólására (») Máj 10, 2008 /
 
Köszike a segítséget így már megtalálom

A következő kérdésem már majdnem kész van a füstgépem csak a kazán részével vagyok gondba h hogy csináljam?? én úgy gondoltam h 1 alumínium csövet melegíteni 1 vasaló fűtőszálával és belecsepegtetni a folyadékot de nem tom így működne-e lécci segítsetek h csináljam??
Következő: »»   10 / 40
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem