Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   878 / 1129
(#) FAZ1 hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
sziasztok!

Van egy régebbi Apple A1225 gépem, melyben az eredeti gyári, de bedöglött winchester cseréje után Windows 7-et tettem rá. - Szó se róla, megy mint a szél, de!

Van benne egy kis kamera, amely persze csodálatos képet ad - ha bekapcsolom a Skype-t.
Viszont a windows a saját eszköz-kezelőjében mégsem látja.
Milyen driverrel lehetne minden üzemmódra életre kelteni?
Én talán azt sem igazán értem, a Skype hogyan és miként tudja?

Valami javaslat rá?
Milyen driverrel próbálkozzam? Túlzottan sokat nem lehet tudni a beépített optikájáról.
(#) FAZ1 hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
Helló!

Úgy vettem észre, az összes LCD monitorban a kijelző egyféle gyártmányú
(általában és többnyire kínai).

Kérdésem - az ilyen LCD kijelző egységeknek a monitor többi vezérlő áramköréhez való csatlakozásánál a sorcsatlakozójuk azonos lenne?
Vagy az minden egyes kijelzőnél más?
(És itt nem a kijelzők méretére, hanem CSUPÁN lapkábeles csatlakozójukra nézve)
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2020
(#) Profisixx válasza deebo hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
A gépben 6 Gb RAM van, 2,3 GHz processzor, és ha berakom a PCI Wifi kártyát az történik amit a fotón látsz. Két ugyanolyan kártyával is megpróbáltam,mindkettővel ugyan ez a jelenség. A PCI foglalatban más eszközt sem érzékel,pl. Sound Blaster hangkártyát, valamint a Biosban lévő EZ Flash 2 -vel sem tudom frissíteni a Biost, nem látja a meghajtókat a program. Mit javasolsz? Dobjam ki az alaplapot?
(#) FAZ1 válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Ha kiveszed a PCI foglalatból ezt a hülyeséget, akkor sem látja őket?
(#) Udvari Zsombor válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Ha akkor sem tudsz BIOS-t frissíteni ha egyáltalán nincs az alaplapban kártya, akkor esélyes lehet, hogy már döglődhet az alaplap. Szerintem engedd el az a gépet és használd fel a még jó alkatrészeit.
(#) Profisixx válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Melyek a jobb alaplapok mostanában,ami még megfizethető?
(#) Profisixx válasza FAZ1 hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Akkor sem.
(#) antiktelefon válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Ha írsz árkategóriát és/vagy procit, keresek neked hardveraprón
De 775-ből olcsó lesz, a megbízható már nehezebb, DDr3 ajánlott abból is, már csak azért is, mert nem olyan régi.
Egy BIOS írást azért meg lehet próbálni, ha a Déli fele jársz valamikor, beírom neked az eepromba.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2020
(#) Epu2 válasza deebo hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Még nem tűnt fel, hogy a lap kiadásakor az akkori legújabb rendszerre alapozzák a kiegészítőket, drivereket, videokártyákat, stb? De a processzorokat sem rakosgathatod kényed kedved szerint. Csak amit az alaplap támogat. Ez a memóriákra is igaz. A kompabilitás is csak kb. úgy működik ahogy írtam. Ültem már egész éjszakát egy 486-os lokálbuszos gép előtt, mire föl erőszakoltam rá a W98-at és modemeztem hozzá drivereket. Tudom! Van aki 286-os gépre fölrakja a W10-et. Az már az ő baja, vagy érdeme. Végig jártam azt a létrát, ami a V64-től kezdődött, de inkább a 286-tól indult. Nagy újdonságot nem tudsz mondani. Legfeljebb a W 10-ről amit csak 3 hónapja használok, de nem akarja felfedni magát. Úgy látom másnak sem, mert ha valami problémába akadok, nincs aki valós megoldást tudna adni.
(#) Profisixx válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Igazad lehet, most kerestem rá ezekre a problémákra, hasonlóak a fejtegetések, de azt meg tudnád-e mondani milyen az a 1155-ös alaplap?
(#) deebo válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 1 /
 
Most nehogy elkezdj más alaplapot venni. Milyen meghajtót nem lát az alaplap? Pendrive? HDD? milyen filerendszer van rajta? Csak FAT32-es pendriveot fog látni ez az öreg alaplap, mellesleg lehet DOS- alól is frissíteni.

A WIFI kártyát meg nyílván látja, ha fagy tőle a gép, de ezek a TP link kártyák igazi beteg lovak, hullanak mint a legyek, nyílván hibás, dobb ki a francba.

***

Ha tudsz segíteni: köszönjük. Ha nem tudsz: maradj csendben. Másokat oltogatni: felesleges. Elemi udvariasság!
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) vargaf válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
(#) Udvari Zsombor válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Ezeket én nem ismerem. Csak azt tudom mondani, hogy nekem egy "MSI H110M PRO-VD PLUS" alaplapom van, melyet 18 ezer körül vettem nagyjából egy éve. Ez teljes ATX méretű alaplap, a legújabb Windows is vígan hasít rajta, valamint 2× PS/2 csatlakozó is van a régebbi perifériákhoz. Az alaplapi hangkártyája egészen jó, főleg bekapcsolt "fejhallgató virtualizálással" és "élő" hangszínszabályozás-beállítással. Én az alaplapot egy "Intel i3" processzorral használom.
(#) Profisixx válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Igen,köszi,én is rá tudok keresni, a kérdésem arra irányult,hogy mennyiben más ez az alaplap mint amit most én használnék?? Asus P5K Premium.
(#) vargaf válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Akkor erre is rá tudsz keresni, ez nem egy darab alaplap, ez egy csoportja azoknak az alaplapoknak amelyekbe Socket 1150 processzort lehet alkalmazni!
(#) Profisixx válasza deebo hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Figyelmetlenül olvastad amit leírtam,vagy én nem jól fogalmaztam, a Bios frissítési program EZ Flash nem látja a meghajtókat,illetve az azon lévő fájlokat, hogy ki tudjam választani a ROM fájlt.
(#) antiktelefon válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Idézet:
„PCI foglalatban más eszközt sem érzékel,pl. Sound Blaster hangkártyát”

Zavaros az egész, hogy most tényleg nem érzékeli, vagy csak driver hiánya miatt nem jelenik meg. Jó lenne tudni, mit mond az eszközkezelő...
1155 amúgy nem drága, ha cserélnél, kb 10 egy lap, i5 4590 15, plusz ram gigánként kb. 1 ezer. De nyilván teljesen más kategória, ha nem kell erősebb, ne válts...

@vargaf nem pont... 1155-höz más proci kell.
(#) Profisixx válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Drivert nem is tudok telepíteni egyikhez sem, mert azzal kezdi,hogy nincs az a hardver a gépben. Eszközkezelő egyiket sem látja, még ismeretlen eszközként sem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2020
(#) antiktelefon válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Ha van ismerten jó pci kártyád, akkor tényleg alaplaphiba lesz.
(#) Profisixx hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
Ez egy aránylag professzionális alaplap, a kérdés most már csak az,hogy kizárólag Win XP, és Win NT oprendszerrel működik jól,mert erre lett tervezve, vagy nem jó az alaplap, vagy Win 7 alatt nem jó az alaplap? ?
(#) deebo válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 1 / 1
 
Basszus neked hiába ír bárki bármit, itt be-ott ki...

Az EZ flash csak FAT32-es filerendszert fog látni és, ha jól emlékszem csak pendirive-ot, a SATA eszközöket jó eséllyel nem fogja látni, olyat csak a jóval modernebbek tudnak.

Nem windows NT-re lett tervezve az alaplap és ilyen nem is létezik, hogy valami valami XY windowsra lett tervezve, ráadásul az ASUS oldalán még windows 8.1 driverek is vannak hozzá.

Lehet, hogy PCI IQR beállításokat kellene csak helylrerakni, vagy nagyobb-kevesebb latency timert-t beállítani és így tovább, de te ezt az életben nem fogod tudni megcsinálni, mert nem fogod fel, amir írunk, csak ugyanazt kérdezgeted újra és újra és újra...
(#) vargaf válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Én a 1155 alaplapról írtam és valóban, abba 1155 processzor kell. Én az Ő lapjára azt írtam arra is rá tud keresni, mint ahogy írta:
Idézet:
„én is rá tudok keresni,”
(#) antiktelefon válasza deebo hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Azért egy cmos resetet csak csinált már, az meg helyre rakja a PCI beállításokat.
(#) deebo válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Az alapbeállítás nem feltétlenül jó beállítás.
(#) Doky586 válasza deebo hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
De igen. Az 99% eséllyel jó beállítás.
(persze lehet hogy nem a legjobb, de jó)
(#) Gabó válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Annó volt ilyen lapom, w7 alatt teljesen jól működött. Driverek minden. Gyári oldalon w7nél ott vannak a driverek. Amúgy azt hiszem, a prémiumon van wifi, minek akarod beleszuszakolni azt a kártyát? Mert arról nem írtál.
(#) Profisixx válasza deebo hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Igen,eddig te nyertél, köszi az infót, valóban csak pendrivot lát az EZ Flash, rámásoltam a ROM fájlt és azonnal meg is találtam. Megcsinálom a frissítést, hol keressem a PCI IQR beállításokat, és miket kell állítanom? Cmos reset is volt már
(#) Profisixx válasza deebo hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Bios frissítve. Fotókon előtte , utána.
(#) deebo válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Ezzel nem kell foglalkozni, ha rendben lement a frissítés, ne törődj vele. Most sem mennek a PCI kártyák amúgy?
(#) Profisixx válasza deebo hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Most fogom próbálni
Következő: »»   878 / 1129
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem