Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   879 / 1129
(#) Profisixx hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
Ugyan az,sajna.

px21 003.jpg
    
(#) deebo válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Ez a hálózati eszközök drivere ami eldobja a vasat. Vagy tényleg hibás a kártya (amire eléggé jó esélyt látok, annó nagyon sokat garanciáztunk) vagya PCI-al nem stimmel valami. Mindegyik PCI portban fagy?
(#) Profisixx válasza deebo hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Úgy rémlik,hogy nem, habár csak kettő van,de a másikba is átrakom,meglátjuk. Egy ismeretlen eszköz van ,most benne van a hangkártya, de az valami hálózat vezérlő
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2020

Bios.jpg
    
(#) nedudgi válasza deebo hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Az elgépelés okozhat galibát a kolléga fejében, IQR-t fog keresni mindenhol.
(#) menyus válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Az az IQR (?) nem IRQ (Interrupt request - megszakítási kérelem) akar lenni? De ha benézte a begépeléskor lehet benézi majd a monitoron is...
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2020
(#) Profisixx válasza deebo hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Most benne van a Wifi kártya, még működik a gép,de nem látja a PCI -ban az eszközt
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2020

Bios 008.jpg
    
(#) menyus válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Nincs lehetőséged lechekkolni azt a kártyát egy másik jól működő gépen? Csak hogy valóban kizárhasd a kártya hibáját... Esetleg más PCI kártyát csatlakoztatni ugyan oda (modem, LAN.. pl), akkor kizárható a PCI slot hibája ha azt látja.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2020
(#) nedudgi válasza menyus hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Szerintem is IRQ.
(#) Profisixx válasza menyus hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Sajna ,nincs erre lehetőségem, de most egy harmadik Wifi kártya van benne ,ezzel még működik, benne van a Sound Blaster hangkártya is ,de egyiket sem látja a gép
(#) Profisixx válasza menyus hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Most újra indítottam, az eszközkezelő látja a hangkártyát (azt gondolom) és egy másik eszközt, ez lehet a Wifi kártya? PCI beviteli eszköz , ez eddig nem volt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2020

Bios 009.jpg
    
(#) nedudgi válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Az RTL8187 WiFi kártya.
(#) Profisixx válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Az az alaplapon van. Ez akkor is ott volt amikor nem volt benne a külön Wifi kártya
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2020
(#) SzervízMacska válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Tippem, hogy ütközik az alaplapival. Le kell a biosban tiltani. A kettő jó esélyel nem fog együtt működni.
(#) Profisixx válasza SzervízMacska hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Máris csinálom
(#) Profisixx hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
Kész, de a Wifi kártyát továbbra is keresi a gép

Bios 010.jpg
    
(#) deebo válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Nézd meg a hardverazonosítóit a nem ismert eszközöknek, keress rá és kiderül, hogy melyik micsoda.

hazn.png
    
(#) Profisixx hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
Oké, máris nézem.
(#) Profisixx hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
A multimédiás audio vezérlő és a PCI beviteli eszközre Creativ Sound Blaster-t kaptam. Az ismeretlen eszköz a fotókon
(#) deebo válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Bővebben: Link Az ACPI vezérlőhöz az ASUS oldlaán fenn van a driver, a hangkártya meg egyértelmű akkor. Amúgy mi a kártya típusa? Az SB száma kellene, rajta van a nyákon, ha nem találsz drivert.

A hálózati kártyáknál nincs ott a wifi kártya? Amúgy miért ragaszkodsz a wifi kártyához, ha még a lapon is van wifi, na meg LAN is?
(#) Profisixx hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
Ami az alaplapon van az időnként leszakad a hálózatról, a LAN kábelt kihagynám. Megkeresem a vezérlő drivert amit írtál.
(#) deebo válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Belinkeltem, ott van a szöveg elején.
(#) Profisixx hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
Ezt az ACPI vezérlőt nem tudom telepíteni, leírnád az elérési útvonalát?
(#) deebo válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Hogy érted az elérési útvonalat? Letöltöd és elindítod az AsAcpiIns.exe-t, abban a könyvtárban, amilyen rendszered van (32 vagy 64bit). Villan egy CMD ablak és kész.
(#) Profisixx válasza deebo hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Igen, megvan ,köszi, az egyik ismeretlen eszköz el is tűnt, letöltöttem az SB Live drivert,telepítettem, de semmi, újra azt írja ,hogy nincs meg a hardwer a gépben.
(#) Profisixx hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
Az SB Live tipusa : CT 4830
(#) deebo válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Az a live value, ami nem is fog menni windows 7-el. Nem is érdemes használni, 44KHz-en olyan moduláris torzítást produkál, hogy ihaj.
(#) blasz válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Sb live ct4830 nekem is volt de a Win 7 miatt cserélnem kellett.Bármit csináltam nem ismerte fel.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Ápr 22, 2020 /
 
Aktív "HDMI -> VGA" adaptert használok a másodlagos monitorom meghajtásához. Mitől lehet az, hogy random elmegy a kép és a monitor tartalma "bezizül", mint például mikor nincs adás (jel) a tévében? Mindeközben a számítógép továbbra is fenntartja a megjelenítést, csupán semmit se látni.
Az elsődleges monitor pedig aktív "DVI -> VGA" adapterrel megy, viszont ezzel nincs gond.
(#) pittti válasza Profisixx hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
A CT 4830 hangkártyához van Win7 driver. Ha tudsz adni egy webcímet ahová feltölthetem, szívesen elküldöm.
(ide nem lehet feltölteni, mert kb. 40 Mb!)
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 22, 2020 /
 
Sziasztok! Az 1Tb-os HDD-t beleraktam egy külső házba amin azt írja hogy 3.0 Csatlakoztattam az Xbox-hoz de ott azt írja hogy nem 3.0 Ezt mivel tudnám ellenőrizni? Köszönöm a választ!
Következő: »»   879 / 1129
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem