Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   880 / 1129
(#) bbb válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Bedugod a számítógépeden egy tutira USB3-as portba és indítasz egy nagy fájl másolást rajta. Ha a tempója megfelelő (az USB2 kb. 30-40megabájt másodpercenként), akkor nyertél.
(#) pittti válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Mi 3.0, illetve mi nem 3.0?
(#) vladcepes válasza pittti hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Van egy 1Tb-os Sata HDD-m. Mondom jó lesz az az Xbox-hoz ezért rendeltem egy külső dobozt amibe bele kell építeni a HDD-t. Az volt a cél hogy ez 3.0-ás legyen mert különbem az Xbox one nem ismeri fel. Tehát 3.0 ásat rendeltem. Most bedugva az Xbox felismeri de csak képek -zenék re használhatom ezt ki is írja. Néztem róla videót hogy amikor hozzá csatlakoztatnám a külső HDD-t akkor fel kellene dobjon egy ablakot hogy leformázza. Ez nem történik meg. A kérdés az lett volna hogy hogyan tudok rájönni hogy ez most akkor 3.0-ás vagy nem. UI: Jol látom hogy ott 3.0 ra ismeri a laptop?
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2020
(#) pittti válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Pedig a tok az USB 3.0-ás, és a laptop jól is ismeri fel.
Az Xbox akkor szokta a formázást felajánlani, ha formázatlan lemezt csatlakoztatsz.
(#) vladcepes válasza pittti hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Köszönöm! Akkor próbáljak rámásolni valamit aztán úgy tegyem be az Xbox ba?
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Sikerült ,így csináltam.
(#) zoli0078 hozzászólása Ápr 23, 2020 /
 
Sziasztok,

Egy majdnem teljesen új gépezettel van egy kis probléma. Időnként amikor úgy gondolja leáll magától de közben a gépház elején lévő led tovább világít mintha be lenne kapcsolva. A Power gomb nyomva tartásával se lehet kikapcsolni vagy újraindítani csak a táp főkapcsolója oldja meg a helyzetet. Táp lekapcsol és miután a gépházon kialszik a led mehet újra minden.
Találkozott valaki hasonló hibával?
Alaplap: Gigabyte GA-AB350M-DS3H V2
CPU: AMD Ryzen 5 1600X
RAM: 8GB DDR4 2400Mhz
VGA: Asrock Radeon RX570
Tápegység: Asus 550W
(#) kala1982a válasza zoli0078 hozzászólására (») Ápr 23, 2020 /
 
Szia, régen nekem egy olyan gép csinált ilyet, amiben processzort cseréltem és nem támogatta az alaplap BIOS verziója. Frissítés után minden ok. Írták is az interneten, hogy némely processzor mikrokódja kimaradt.
(#) antiktelefon válasza zoli0078 hozzászólására (») Ápr 23, 2020 /
 
Első BIOS-tól támogatott a proci, szóval nem az lesz a gond. (Mondjuk ahogy nézem, sokat fejlesztettek, így érdemes lehet frissíteni F31 majd F50-re)
RAM milyen amúgy? Ryzen érzékeny nagyon a RAM-ra, és 2666MHz, kis cas latencys RAM az ajánlott, ilyesmi szokott anomáliákat okozni néha, ha gagyi a RAM. (Meg ugye több memória csatornás, így több db RAM jobb...) Ha nem az, akkor szokásos CPU, RAM kiszed, berak, (tápkábeleket is) sata kábelek összecserélése, esetleg rá lehet nézni a meghajtók smart adataira.
(#) Epu2 válasza zoli0078 hozzászólására (») Ápr 23, 2020 /
 
A majdnem teljesen új mit takar? Garancia él még?
(#) zoli0078 válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Persze, hogy él a gyári, szinte minden alkatrész 3 év garis volt és még nincs egy éves se a rendszer.
Memória: G.Skill 8GB /2400
(#) villanyipi válasza zoli0078 hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Magad raktad össze vagy készen hoztad el a shopból, szerintem erre vonatkozott a gari kérdés.Ha neked rakták össze vidd vissza ne kínozd magad nézzék meg ott mi nem kompatibilis és cseréljék ki. Ha te raktad össze akkor jöhet a mindent újra pakol átnéz esetleg ha már kivetted meg takarítod tortúra .
Amit leírtál lehet éppen melegedés okozta probléma, esetleg a táp nem bírja a terhelést és az alaplap így reagálja le stb stb.
(#) antiktelefon válasza zoli0078 hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
F4-2400C15S-8GNT DDR4-2400MHz CL15-15-15-35? Ilyen adatokkal több RAM van , különböző tudással. Én csinálnék egy memtestet, de nem hinném, kibukna rajta, még akkor sem, ha RAM probléma, mert a Ryzen elég válogatós. A felsorolt hardvereid teljesen kompatibilisek, a hiba valami egyedi problémából adódik.
Ha a power gomb 20s-ig nyomása sem kapcsolja ki, akkor ott valami nagyon nem stimmel, mindenképpen egy teljes szétszedés, összerakás nem árt, gyorsabb, mint a hibakeresés.
(#) deebo válasza zoli0078 hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Tipikus gagyibájt betegség, erősen kerülendők az alaplapjaik.
(#) didyman válasza zoli0078 hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Három dolgon múlhat ez a dolog, amivel tudsz foglalkozni: a tápegységen, az alaplap beágyazott vezérlőjén és az UEFI+AGESA pároson. Mindenképpen frissíts UEFI-t, az AGESA elég sokat fejlődött azóta, könnyen lehet, hogy ebben meg is lesz az oka a dolognak. Tápot érdemes próbaképpen cserélni (ésvagy kiszedni a diszkrét VGA-t), a beágyazott vezérlő kapcsán meg megnézni az alaplap hibanaplóját az UEFI felületén, hátha ír valami értékelhetőt. Ha ezekkel nem jutsz eredményre, 90 %, hogy alaplaphiba, vidd vissza garanciába.
(#) antikzsolt hozzászólása Ápr 25, 2020 /
 
Volt nekem is hasonló hibám. nekem a bios elem miatt hülyült meg az alaplap. Dettó ugyan ezt a hibát produkálta. Tápegység hibát mondtak nekem is. De a mai napig ugyan az a tápegység szolgál. Időnkét szétkapva és kiportalanítva. Cseréltem elemet és máris jó volt minden.
(#) deebo válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
A tényszerűség kedvéért valamit tisztáznék. A BIOS elem csak akkor dolgozik, amikor egyáltalán nincs készenléti tápfesz sem. Ha már van készenléti 5V, akkor az abból stabilizált 3.3V-ról megy az IC bemente. Nálad a BIOS elem miatt az lehetett kb., hogy instabilak voltak a beállítások és csere után resetelődött a BIOS, vagy csere után lett jól beállítva valami.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Ápr 25, 2020 /
 
Vajon miért akarhatja mostanában az "avast!", hogy indítsam újra a gépemet? Már többedszerre zavaram el (X-eltem ki).
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2020
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 25, 2020 / 1
 
Gondolom mert leszedett frissítést, de nem hagyod újraindulni.
Miért lapos a kerekem, tudom, hogy lukas, de már négyszer felfújtam?
(#) antikzsolt válasza deebo hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Akkor ezt magyarázd meg a gépnek is. Mióta kicseréltem nem produkált ilyen hibát. Elem csere előtt szétszedtem teljesen asztalon működtettem akkor is előjött a hiba. rammot cserélgettem teszteltem 2 fajta szünetmentesről is járattam. Biosban egyedül csak a ventilátorba szoktam belenyúlni minden egyéb gyári beállítás. A bios vezérli a ventiket és amíg 8 cm ventilátor teljesített szolgáltatott a riasztás is volt rajta. Sajnos a 12cm ventilátornál indításkor sokszor van fals ventilátor hiba. 600 fordulat alatt indul és a bioszban nem tudom lejjebb vinni.
(#) zoli0078 válasza didyman hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Köszi mindenkinek!
A gépet én raktam össze teljesen új alkatrészekből. A tápegységre én is gondoltam de mivel nem áll le teljesen és ha lekapcsolom a főkapcsolót akkor meg még vagy 30-40 másodpercig világít a SB led.
Még gyanakszom egy egyik HDD-re az még a régebbi gépből lett áttéve az új SSD mellé.
Ami még feltűnt, hogy az Everest az SSD-re irreálisan magas 99°C hőmérsékletet ír (megnéztem kézzel éppen csak valami kicsit langyos). Az SSD PNY CS900 típusú, megnéztem a másik gépbe amiben ugyan ilyen SSD van, hogy ott mit ír és ugyan olyan 99°.
Megpróbálom a Bios-t frissíteni meg esetleg megnézem az elemet.
Vissza nem igazán vinném mivel random időnként áll le így avószínű nem igazán foglalkoznának vele valsmint addig nem lenne gép
(#) deebo válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Előtte valamiért instabil volt, de az elem funkciója annyi, hogy tartson feszt a beágyazott vezérlőben, ami, ha alacsony felejt, ha nem alacsony, nem felejt. De mivel, nem tudom, hogy pontosan milyen lapról van szó, biztosat mondani nehéz, ha volt közben bios frissítés, az is magyarázat lehet stb. stb.
(#) Szasza9668 hozzászólása Ápr 25, 2020 /
 
Sziasztok!

Hp compaq 8200 usdt gépet hozzám vágtak... Nincs tápja azt kidobta a tulaj. Maga a gép működik inkább tápot kéne varázsolnom hozzá. Van valakinek ötlete?
19,5v dc kb 130w kellene.

Köszönöm!
(#) erbe válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
HP Compaq 8200 Elite usdt
Erről a gépről van szó? Beépített tápja van. Honnan veszed, hogy 19 V kell neki?
(#) Szasza9668 válasza erbe hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Nem látok rajta ac csatlakozást.
De ha felhomályosítasz azt megköszönöm!
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2020
(#) antiktelefon válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Nem tudom, mit lehetne javasolni, kell egy 19.5V 130W táp
Bővebben: Link
Nyilván ATX meg ipari tápokat is át lehet alakítani, de az nem illik hozzá.
Vagy innen a második képen a kettő.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2020
(#) erbe válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Így már más a dolog. Amiket megnéztem, nem lehetett ilyen részletesen látni és nem volt egyik mellett sem külső táp. Ellenben közeli a gyártó, csak be lehet szerezni.
(#) Szasza9668 válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Igyekeznék olcsón megúszni a dolgot, mivel nem fogom megtartani. Csak pár napra kell amíg ki próbálom van e különbség a letöltési sebességben a dual core és ez között.
A dual core sincs 100% pörgetve letöltés közben. Valószínűleg a belső lan-on sem lesz gyorsabb.
(#) Doky586 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Azért sokkal hobbielektronikához méltóbb lenne EI vasmagból trafót tekerni és áteresztő nagy hűtőbordás tápegységet építeni.. Van itt külön topik mindkét dologhoz.
(#) antiktelefon válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Másodiknak írj, az az FSP elég régi, és nem is laptop töltő, lehet olcsón adná. Ha eladod, úgysem árt, ha van tápja
Amúgy meg ajánlom Attila86 labortáp2 kapcsolását, ilyenekre is tökéletes.
Következő: »»   880 / 1129
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem