Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2264 / 2514
(#) krapulax6 hozzászólása Jún 21, 2020 /
 
A balanszrol vitt jelnel szol mindket csatorna .
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Kövesd le a 401-es csatlakozó 3-as és 4-es lábaihoz tartozó vezetősávokat a fő és a hangszín panelen. Mindkét helyen találsz átkötő huzalokat melyeken kényelmesen mérhetsz. Nézd meg ohm-mérővel a köztes szakaszon hol mutatkozik szakadás, vagy átmeneti ellenállás!
A 401-es (5-ös láb) testet is kövesd le! A doksiból annyit hámoztam ki, hogy a 301/7-en megy a test a főpanelből a hangszínbe és a 401/5-ön tér vissza. Ennek a teljes körnek, tehát a pufferek közötti csillagponttól kezdve, a főpanelre visszatérve az R503-R504 testpontjáig hibátlanul kell vezetni.
A mérés előtt a pufferek legyenek teljesen feszültségmentesek, mert kárt tehetnek a kóbor feszültségek a multiméterben.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Jo ,hogy ket db muveleti erositot vettem
Kiemeltem a foglalatbol es betettem a masikat erre megszolalt az egyik csatorna.
Lehet amikor az elozo TDA elkoszont akkor ez is.
A masik csatorna azert volt suket mert beneztem es a testrol akartam jelet vinni.
Na most jelenleg szol mindket csatorna viszont megjelent a foldhurok alapzaj.
Bar meg a hangszorok a kittre vannak kotve..az meg egy kovetkezo nekifutas lesz.
A testet honnan kellene vinnem a zugas csokkentese erdekeben?
Jelenleg a gyari IC 9/12-es labara van kotve.A kitt bemenetenek kulon nem vittem.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2020
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
A KIT nem támogatja a földhurok feloldását. Csillapíthatja a búgást, ha a végfokokat a csillagpontra kötöd (mellékelt rajzon sárga karika) minél rövidebb és vastagabb vezetékkel.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Megprobalom azt a kapcsolasi rajzot megcsinalni amit linkeltel.Gondolom ott kisebb lesz a brumm...
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 21, 2020 /
 
Igazabol meg mindig nem jottem ra ,hogy mitol indult be viszont a muveleti erositonel levo 6db elkot kicsereltem de meg attol nem szolt.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Bekotottm a sargaval jelolt pontra a testet.
Gyakorlatilag nem erzekelek kulonbseget.
Amikor az L502/501-es induktivitasokra kotom a kimeneteket felerosodik a bugas.
Amiket kiforrasztottam:
R501/502 ,R507/508 ,C507/508
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2020
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
A hangszóró testet a kimeneti csatlakozóról, vagy végfokról vetted?
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Kimeneti csatlakozorol.
Megprobaljam a jelet vegigengedni a hangszoronak az iduktivitasokon keresztul,testet meg kapjon a kitt-rol?
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2020
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
A búgásra nem kéne hatnia a kimeneti soros tekercseknek. Ha a KIT-re csatlakoztatod a hangszórótestet, akkor a hangszóróáram feszültséget ejt a testvezetőn és ez hozzáadódik a jelhez, annak pedig nem lesz jó vége.
A következő lehetőség, az a test "sziget" amibe az R503, R504 is csatlakozik. Ez ugyan végigfut az egész készüléken, viszont garantáltan jelföld. Ebbe kösd be a két végfok testet a csillagpont helyett. Meglátjuk mit produkál.
Ha ez sem segít, akkor marad a leválasztott jelföldes végfok, mint az eredetileg is volt a készülékben. Megnézem mekkora feladat lenne a KIT vezetősávjainak kijavítása. Megvan azon minden szükséges alkatrész, csak a vezetősávok kialakítása felrúg minden szabályt. Emlékem szerint a hazai kínálatban D-audio, vagy ehhez hasonló nevű KIT volt szakszerű.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
A ket vegfoknak a csillagpontbol vittem a testet ahogy javasoltad,a ki es bemeneteknek nem vittem kulon testet.
Atforrasztottam onnal a nyakot marmint a testet..
Kulon kulon vigyem a testet a vegfoknak vagy atfuzzem az egyikrol a masikra?
A kitnek azt hiszem adtak kapcsolasi es beultetesi rajzot.
Par nap mulva lesz idom megkeresni ha gondolod.
(#) krapulax6 hozzászólása Jún 22, 2020 /
 
Szepen leirtam
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2020
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
A KIT doksija szerintem megtalálható a TDA7294 témában, ne fáradj vele. Bővebben: Link
A végfok testet külön-külön kösd be.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Rendben.Kozben eszembe jutott,hogy van itthon Egy trafom ami ketszer 28-0-28 V-ot tud igy kulon tudnam a kittet es az eloerositot is taplalni.
Lenne ertelme?
Nyilvan a Technics nyak atalakitasaval.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Ezt könnyen megcsíptük uram!
A 10 Ω nagyobb is lehet. Két átvágást és egy átkötést jelöltem.
Szerk.: A Ground megy a csillagpontra, a jelföld pedig R 503-hoz tartozó testhez, a jelet is hozhatod onnan. Pirossal karikáztam be.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2020
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Na az jo ,koszonom...10 Ohmos ellenallasom van is csak 10W-os femhazas de probanak megteszi majd.
A kimenetek mehetnek akkor a kepen jelolt pontokra?
https://kepkuldes.com/image/ZJxObB



A jelet onnan vettem le.
Ket nap mulva lesz ujra lehetosegem foglalkozni vele.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2020
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Az a hatalmas ellenállás nem praktikus, válassz kisebbet 68 Ω alatt. Beépítés és próba után ez az ellenállás akár el is távolítható.
A kimenet csatlakozási pontja látom tiszta a számodra, a fóliát nem kell elvágnod, elég a visszacsatoló alkatrészek kiforrasztása.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Nezek kisebbet.
A visszacsatolo kondikat es ellenallasokat meg az elejen kiforrasztottam.
Jelentkezem majd.
(#) subwoofer220 hozzászólása Jún 23, 2020 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Van egy boombox(kínai) amin elszállt egy ic ,de nem lehet látni rajta semmi adatot.. Nagyon de nagyon halványan lehet látni de csak tippeltem XA7002..
3,8mmx5mm a mérete.
Esetleg valaki felismeri?

7.4 voltos az akku
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Szia.Nos sikerrel jartunk .Zajnak,brummnak semminek semmi nyoma nincs,csak a zene
Viszont a cserelt TDA is elkoszont.Holnap cserelem ki,mert abbol is kettot vettem.
Megjelent sajnos a tapfesz a kimeneten ugyhogy kuka.Viszont a jelet onnan vittem amit pirossal bekarikaztal,az atkotesekrol,akkor nagyobb zaj volt mindket csatornan de szolt,viszont viszont par masodperc alatt felforrosodott volna a hutoborda ha nem kapcsolom le.
Jelenleg a jelet a cp401-es labairol vittem,a jelfold maradt az atkotesnel a pirossal bekarikazott resznel.Valami meg nem koser.
(#) krapulax6 hozzászólása Jún 25, 2020 /
 
Szakadasmerovel csipogtak a bekarikazott atkotesek es a cp401 utani atkotesek.Tehat szakadas nincs.Valoszinuleg en bakiztam valamit.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
A TDA7294 ettől tartósabb kéne legyen, nincs valami rendszerhiba? Például a jelvezeték nem sodrott, vagy árnyékolt, esetleg nincs elég messze a kimenettől.
Fotózd le úgy, hogy látszódjon a huzalozásod!
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Most nincs lehetoseg fotozni de meg ma sort keritek ra.
A jelvezetek sodrott bar nem arnyekolt.
Sejtem mi lehetett.
Szerintem meg a pufferek nem sultek ki es mar forrasztottam is a bemenetet a pontra.
Hallottam nemi pukkangatast a hangszorobol mikor a paka hegye hozzaert a vezetekhez.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Ahol vágják a fát ott forgács is van.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2020
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
A forrasztáshoz túl sok ónt használtál. Ebből a pazarlás a kisebb baj, a nagyobb, hogy túlmelegszik tőle az alkatrész. Remélem a forrasztás alatt a bordán volt az IC és a szigetelőt is kivetted alóla arra az időre. További gond, a sok ónból sok segédanyag folyt a panelra, ami egyáltalán nem tekinthető szigetelőnek. Azt feltétlen le kell mosnod Ha így ültetted be a műveleti erősítőt, akkor annak hibája és a recsegő ropogó hang mind a helytelen forrasztásra vezethető vissza.
A jelvezetéknek keríts vékonyabb huzalt! A sodrás így nézzen ki. A jelvezeték a kimenő vezetéket nagy ívben kerülje el, mert gerjedés jöhet létre.
A táp és teljesítmény GND vezetékeket is érdemes összesodornod egymással. Ez és a kimenet fusson a borda tövében, a jel pedig menjen minél rövidebb úton a csatlakozási pontja felé!
Ez ugyan másik KIT, de láthatod a szürke és a zöld/sárga hangszórókimeneteket mennyire el kellett távolítanom a bemeneti vezetéktől, mely a példában fekete árnyékolt kábel.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
Minden tiszta es vilagos,kiveve,hogy a forrasztas soran kicsapodo anyagot mivel tudom lemosni?
Bar hutobordan nem volt a Tda de nem hagytam felhevulni..egy-egy forrasztas kozott vartam.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 25, 2020 / 1
 
A gyanta/folyatószer oldására denszeszt, vagy nitrót szoktam használni.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 25, 2020 /
 
A pazarlasrol jut eszembe,hogy regisegvasaron 1kg-os ont sikerult talalnom egy idos bacsikanal .
Szoval nem ur aki nem herdal
(#) golem hozzászólása Jún 25, 2020 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy Logitech Z3 mély ládám kérdésem hogy a képen látható ellenállásnak mi a szerepe a kicsatoló kondi után földre húzza le? Kimenet innen jönnek a szatellit hangszórók.
Következő: »»   2264 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem