Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Földhurok, avagy mit csináljunk, mikor minden zúg
Témaindító: A Jani, idő: Ápr 17, 2006
Témakörök:
Hát, a szabványos szint az 1,55 V = 0 dB. Ez max 10 dB -lel lehet több, ami kb 3,5 szeress szintet jelez. Szkópon nézve, számold ki, hogy ez mekkora csúcstól csúcsig mért szintet jelez. Úgyhogy a szkópon mért csúcstól csúcsig mér 10 V körüli feszültség jó lehet, koppanásig történő kivezérlés esetén.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2021
Na igen. És ezt kellene a trafónak átvinnie.
Mikrofon trafónak nem biztos. Nézd meg mi az a szint, amit gond nélkül átvisz.
Mérésem szerint már 1,5volt fölött már vágja a jelet.
Szinusz jel 100hz.De 1000hz-nél is vágja bár nem olyan mértékben.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2021
A trafó prime/szekunder, Veff, Vc, Vcc, 1 kHz ?
1v szinusz a primerre(vagyis eredetileg a szekunder) és a kimenetén (ami eredetileg a bemenet) mérve amint emelem a bementi feszt 1,5v szinusz környékére akkor a kimeneten megjelenő szinuszt már vágja.
Nem tudom kinek mi baja van a földhurokkal, de egy biztos módszer, ha csak egy készüléknek van bekötve a védőföldelése és a többinek nem. Mivel egymással kapcsolatban van minden készülék, sorosan kapcsolódva a következővel, így mindegyik földeltnek tekinthető. Persze, ez nem szabványos, nem szabályos (milyen szabály?) vagy követendő, de esetleg egy-egy rendszerben csak ezen a módon lehet a földhurkot megszüntetni.
Célszerűen ez a végfok, ami földelve van, a többi készülék nem. Ja, a hálózati dugó-forgatásra is figyelni kell. Üdv!
Ez rendben is van, de most nem erről van szó.
Ha szimmetrikus földfüggetlen összekötéseket használsz szabványos szintekkel, akkor bármikor bármit csatlakoztathatsz. Természetesen ott is vigyázni kell az árnyékolások testre kötésével. Így jutottunk el Dióda fórumtársunkkal a trafós megoldások irányába. A trafó használata nem ördögtől való dolog, csak annak is megvannak a sajátos problémái. A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2021
Kotorásztam a lomosban és találtam egy régi szétberhelt kis szines tv-t (azaz kettőt).
Ennek a hátán volt magnó kimenet és láss csodát előtte egy kis trafócska. Kiberheltem gyorsan és ráméricskéltem. 2:1 arányú kis felező traficsek. Megörültem neki és be is kötöttem. Ez mintha valahogy jobban bírná a kiképzést. Bár már este van nem akarom nagyon zörgetni. Vélemény?
Jó lehet az is, legalább nagyobb szintre, teljesítményre van méretezve.
A trafós dolgokkal átmehetnénk valamelyik trafós topikba, mondjuk a kimenő trafósba.
Szerintem ez a földhurok leválasztósdi és ehhez kapcsolódó trafókról szól így szerintem ennek itt a helye. Márcsak a visszakereshetőség miatt is. Ha esetleg másnak is ilyesmire lessz szüksége.
Holnap ha lessz humorérzékem le is mérem mit tud átvinni.
Gondolom nem lessz egy hiperszuper. Viszont ezek a traficsekek dupla akkorák mint ami az öklömnyi diboxnak csúfolt akármiben van . Bővebben: Link Talán lehet hogy a 2:1 aránya miatt még jobb is lessz majd a szimetrikusból átalakításkor.
Pontatlan voltam, elnézést kérek!
De ez nem is földhurok, hanem inkább galvanikus-elválasztás. A földhurok ezzel nem szűnik meg, csak ki lett iktatva! Az a legjobb megoldás, ha a földhurkot megszüntetjük és utána, amennyiben szükséges, akkor alkalmazzuk a galvanikus elválasztást a készülékek között. Üdv!
A szimmetrikus jelvezetés a külső zavarok ellen véd, a földfüggetlenség a fölhurok ellen.
Ha a földhurkot kiiktatjuk, azzal meg is szűnik, nem lesz hatással a jel továbbítására, és ez a cél. A földhurkot úgy szüntetjük meg, hogy földfüggetlen rendszert alkalmazunk. A profi hangtechnikában ez általánosan használt módszer. Ez beválik akkor is, ha nem a profi hangtechnikában alkalmazott rendszer szerint készült berendezést (TV, számítógép, mobiltelefon stb) kell csatlakoztatni egy már meglevő, és jól működő rendszerhez. Persze ki lehet találni több módszert a földhurok megszüntetésére, de vannak esetek, amikor a meglevő berendezésekben nem lehet turkálni, ilyenkor az egyedüli lehetőség a csatlakozó felületeken oda illő megoldásokat alkalmazni. Hosszabb kábelek alkalmazásával még a hullámimpedanciára is tekintettel kell lenni. Ezért jó megoldás az illesztő transzformátor. (nem véletlenül van az ETHERNET CAT6 -os rendszerben a csatlakozóba beépített pici transzformátor) A hozzászólásomhoz csatolt képen látható kis (féligkész) szerkenyű azért készült sok évvel ezelőtt, hogy a töltőn levő rádiótelefon jelét a rádiós, TV -s profi hangtechnikához tudjam csatlakoztatni műsorkészítés céljából, és ne küldjenek el a francba a cuccaimmal együtt. A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2021
Köszönöm kimerítő válaszod, nekem ilyen gondom sohasem volt.
Értem a különbséget, nem ma kezdtem. Üdv!
Hello
Vásároltam egy Devine Artis 12Amk2-es aktív hangfalat otthoni bulizás céljából . Természetesen nincsennek nagy elvárásaim vele kapcsolatban . A probléma az lenne hogy bluetooth módban zúg hangosan még akkor is ha minden poti levan 0-ra tekerve . Azt mondták kinai f*s vegyek jbl-t stb .... Nos én csak ezt a hibát akarom kiküszöbölni, ezért várom a tanácsokat A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2021
Az nem valószínű hogy földhurok lessz.
Meg kell nézni a belsejét elsőkézből a bluetooth részt illetve annak tápegységi részét.
Namost már van itt egy nagymarék trafó amit össze tudtam bányászni.
Az egyik ilyen a másik olyan. Valaki itt említette hogy a legjobb lenne a toroid. Na ilyent a világban nem találok. Van pici lemez magos illetve pici ferrit magos . Valószínűnek tartom hogy ilyen pici méretű toroidot megtekerni nem lehet egyszerű azért nem találok. Namost mivel erről semmi olvasmányt sem találok így lennének kérdéseim. Gondolom a ferrit mag jobb mint a vas. Akad is egy maréknyi fazék magom. Tudom ez nem toroid és nem is az igazi viszont ezt még meg is lehet tekerni házilagosan. Ilyen pici toroidot kézzel megtekerni eléggé mazohista kategóriának tartom. Viszont azon gondolkodtam hogy a megtekerésnél hogy a legjobb a tekerés. Mint egy sima trafó , ergo primer majd szigetelve szekunder. Vagy esetleg bifillárisan két huzalt összefogva lenne jobb. Tényleg jó lenne valami olvasmány róla de hiába túrom a net-et nem találok. Azaz melyik lenne a legjobb és legkivitelezhetőbb trafó megoldás. Esetleg ennek van-e valami méretezése ,bár gondolom kell hogy legyen mert nem találomra készítenek ilyent sem.
Fazékmagból nagy Al számút válasszál, és tekerd tele jó vékony huzallal, kétszer (talán osztott csévetest). Nagyon ezen a módon elcseszni nem lehet, legfeljebb a hangján lehet majd mit kritizálni.
Nemrég árult valaki egy nagyobb mennyiségű BEAG illesztőtrafót. AET 453 mikrofon szimetrizáló árnyékolt trafók. Mikrofonra biztosan jó, nem zenei - HIFI - minőségre készültek.
Szerintem házilagosan nem biztos jobbat sikerül csinálni.
Beag trafóim vannak azokon már túl vagyok.
Nekem vonal szintű vagy nagyobb jelre kell.
Értem...Ezekkel szerintem a legnagyobb baj a jó minőségű átvitel.
Ilyent lenne jó csinálni - minőségre.
Kitudja ebbe a dobozba is mi van?
Szerintem annyira nem egy lehetetlen dolog létrehozni egy ilyen trafót.
Én valamikor - mikrofonhoz csináltam - szimetrizálásra egy 1.5VA-es Puskás trafót használtam.
Arra jó volt, zenében azért nem tudom...Biztosan jó minőségű vas kell hozzá, aztán a bifiláris-trifiláris tekercseléssel lehet kísérletezni. A két egyforma kivitel, átvitel lehet nehéz. A Monacor cégnek van egy kis illesztő trafója nálam, kérdezték, tudnék-e ilyent. Azt válaszoltam, azt nem tudom, de csinálni biztosan nem akarnék.... Nézz utána, nem nagy ára volt LTR-110 Ui.: Szemre kb nem bifiláris, elszigetelt a pr/szek és vékonyabb a huzal, mint 0.05mm. A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2021
Igen ezt én is megtaláltam.
Mondjuk ennél 5v-ot ír bemenőnek.Nálam néha még több is előfordul. Viszont ez már nem ilyen körömnyi vacak.
Ha az is jó, hogy a 2:1 arányt használnád, akkor elvileg 10V lehetne a bemenő.
Lenne egy balga kérdésem.
Ha kilövöm a legkissebb toroid trafót amit letudnak gyártani és persze egyedi tekerést kérek rá ami persze nem olcsó dolog de ha mégis. Lehet olyant csinálni hogy egy ilyen leválasztó / szimmetrizáló trafónak mondjuk bemenetén van két tekercs ergo kap két szimmetrikus jelet és a kimenetén leveszek róla egy tekercsen asszimetrikus jelet? Magyarul sztereó szimmetrikus jelből csinálni vele monó asszimetrikust. Ha igen akkor hogy érdemes tekertetni? Primer+Primer+Szekunder elszigetelten? Gondolom máshogy nem is nagyon lehet ezeket tekertetni. Ebben az esetben milyen arányban kell lennie a trafónak? Ugyanugy 1:1? Vagyis 1:1:1? A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2021
|
Bejelentkezés
Hirdetés |