Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3697 / 3965
(#) Epu2 válasza kendre hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Egyszerre teát és kávét ritkán főzhetsz és azt is rövid ideig. Az egyszerre bekapcsolás sem valószínű. Ha nincs kontakthiba és túl vékony vezeték, kibírja a relé hosszútávon.
(#) kendre válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Szuper, köszönöm!
(#) kendre256 válasza kendre hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Ha a tea és kávéfőző egyszerű szerkezetű (csak fűtőszál van benne valami hőkapcsolóval), akkor szerintem semmi gond nem lesz. Ha van bennük elektronika is (ami egyenirányító után kondenzátorral folytatódik), akkor kérdéses a helyzet. Bár valószínűleg az elektronika a fűtőszálhoz képest kevés kapacitív terhelést jelent, de ezt nem lehet biztosra mondani.
(#) kendre válasza kendre256 hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Gyanítom, nincs benne túl bonyolítva a működés. A kávéfőző sima Szarvasi, a teafőző is egy átfolyós Sencor. Mindkettőn van egy ki-be kapcsoló, oszt csókolom.
(#) kendre256 válasza kendre hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Akkor semmi kapacitív terhelés nem lesz, nem lesz gond a relével.
(#) kendre válasza kendre256 hozzászólására (») Márc 5, 2022 /
 
Köszönöm!
(#) gyulank válasza gyulank hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
És az utóbbi jobb?
(#) orion1 hozzászólása Márc 6, 2022 /
 
Üdv Mindenkinek!

Azt szeretném megtudni, hogy egy porbeles hegesztőt hogyan lehet átalakítani co védőgázos hegesztővé? Mivel ebben teljesen tudatlan vagyok, olyan segítséget szeretnék aki az elejétől a végkimenetelig tud segíteni.
(#) Régi motoros válasza orion1 hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Nos először azt kellene kideríteni, hogy a munkakábel alkalmas e védőgázos hegesztésre,
tehát gáztömör e, vagy csak egyszerű spiráltekercsben fut a drót...
Aztán kell a gépbe egy mágnesszelep, ami a gázt nyitja a gombnyomásra, valamint egy pár másodperces (lehetőleg szabályozható) késleltetés, ami ez után indítja a huzal előtolást.
Majd szintén egy késleltetés, ami gomb elengedésre leállítja a huzaltolást, és a gázáramlást 1-2 másodperc után leállítja. Egy arduinoval simán megoldható, csodálkoznék is rajta, ha még nem lenne valamerrefelé ilyen projekt. Keress rá, talán találsz is...
(#) Kolti0 hozzászólása Márc 8, 2022 /
 
Sziasztok.
Pirossal vagy a kékkel jelölt helyre kell kötni a motorra kimenő vagy a vezérlőbe bejövő vezetéket?
1 A kérdező kommentje:
Ez egy kompresszor villanymotor indító, leállító elektronika.

Pár éve én vágtam le róla a vezetékeket, most vissza kötném, de nem emlékszem rá, hova volt kötve melyik. Megítélésem szerint a piros a bejövő fix, kék a kimenő kapcsolt. Az a vezeték nem látható amelyik a kompresszor nyomás kapcsolójáról jön, de az világos, csatlakozós.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) Marko Ramiusz válasza Kolti0 hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Neki ne álljon bekötni! Fogadja el: TILOS!
(#) Epu2 válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Mivel fogalma nincs mit, hova, minek és hogy.
(#) Udvari Zsombor válasza Kolti0 hozzászólására (») Márc 8, 2022 / 1
 
Ha sugárzik róla, hogy fogalma sincsen róla, akkor még véletlenül se álljon neki, mielőtt még probléma lenne belőle! Bízza olyanra, aki ért is hozzá...
(#) moltam válasza Kolti0 hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Úgy van ahogy rajzoltad, ha a mágneskapcsoló után lenne levéve a nyomáskapcsolón átmenő, behúzót működtető szál, soha nem tudna meghúzni.
(#) Skori hozzászólása Márc 8, 2022 /
 
Megnéztem mennyi 1db elektron töltése, és azt találtam, hogy:
−e = −1,602 176 487(40)·10−19 C
Mit jelent, ill. hogyan kell értelmezni a zárójelben szereplő (40)-et?
(#) gyulank válasza Skori hozzászólására (») Márc 8, 2022 / 1
 
gyk
(#) majkimester válasza Skori hozzászólására (») Márc 8, 2022 / 1
 
Estimated final digits

Az utolsó számjegyek ± eltérése, pontossága

−e = −1,602 176 487(40)·10−19 C = −e = (−1,602 176 487 ± 0,000 000 040)·10−19 C
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2022
(#) gyulank hozzászólása Márc 8, 2022 /
 
A lítium töltő modulok kimenetén az akku feszültség, vagy 5V van? Több ilyen kimenetét sorba lehet kötni?
(#) Bakman válasza Kolti0 hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Mindegy, hogy melyik oldalról kötöd be a motort. Ha öntartó kapcsolás, akkor csak az egyik oldalról fog helyesen működni. Tippem szerint a kőkioldó oldal (piros) a betáp, a mágneskapcsoló oldalra (kék) pedig a motort kell kötni.
(#) Bakman válasza Bakman hozzászólására (») Márc 8, 2022 / 2
 
Hőkioldó lesz az, nem kőkioldó.
(#) Patópali válasza Bakman hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Idézet:
„Hőkioldó lesz az, nem kőkioldó.”

És milyen igazad vagyon!
Ez tetszik!
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2022
(#) nedudgi válasza gyulank hozzászólására (») Márc 8, 2022 / 1
 
A kimenetén az akkumulátor állapotától függő feszültség van.
Csak akkor kötheted sorba, ha mindegyiknek külön, transzformátorral leválasztott bemenete van.
Mi a célja ennek a sorbakötésnek?
Egyébként milyen töltő modulra gondolsz?
Miért nem lehet rendesen leírni a körülményeket?
(#) gyulank válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Mert általánosságban kérdeztem, mert egyik töltőmodulról se tudom. USB-ről működő -137dB-től kisebb zajú 12V-nál nagyobb feszültségű szünetmentes tápot akartam.
(#) nedudgi válasza gyulank hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Ezzel csak a bizonyítványt szeretnéd magyarázni.
Ha szünetmentes táp, akkor van egy terhelhetőség, meg egy áthidalási idő, mint paraméterek...
Hordozható, súly méretek, terhelhetőség, és mit akarsz rákötni. Ez mind-mind csökkentheti a felesleges visszakérdezések számát. A válaszolók dolgát is megkönnyíted vele.
(#) Kovidivi válasza gyulank hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Akkor vegyél egy autóakkut, lehet régi is, a töltéséhez meg használj egy USB->14.4V step up konvertert. De töltés közben nem lesz olyan tiszta a tápod, mint nélküle.
(#) gyulank válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Én nem váltottam témát, ez is a mikrofonhoz kéne. Ez nem azért lenne szünetmentes, hogy működjön, ha kihúzom, hanem, hogy folyamatosan be lehessen dugva, de ne legyen zajos. 70mA-t fogyasztana 48V-on. De ha már lenne azért akár 3-4x több áramot is leadhatna.
(#) Kovidivi válasza gyulank hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Ha be van "dugva", akkor zajos lesz, hiszen a tápból a zaj rajta lesz az akksin...
(#) gyulank válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
De gondoltam az még mindig kisebb, mintha még lenne utána egy step up konverter. Amúgy nem tudom milyen zaj van az USB-n, általában el vannak az eszközök vele.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2022
(#) Suba53 válasza gyulank hozzászólására (») Márc 9, 2022 / 2
 
Melyik az a mikrofon, aminek közel 3,3W kell a működtetéséhez?
Egyáltalán kell a 48V? Vagy csak abból indulsz ki, hogy ez a fantom tápok szabványos feszültsége? Mérted a felvett áramot 48V-ról, onnan van az adat?
Add meg már légy szíves annak a mikrofonnak a típusát, esetleg ha megvan, akkor az adatlapját! Konkrétumok ismeretében valószínű érdemibb válaszokat kapsz, nem csak olyanokat, amik után sértődötten közlöd, hogy már megint nem a kérdéseidre kapsz választ.
(#) gyulank válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 9, 2022 /
 
Én rendes adatokat adtam meg attól, hogy te nem hiszed el. Ezt kérlek szépen a gyártótól kértem. "voltage: 9V-52V phantom power ;power consumption of approx. 70mA @48V phantom power"
Következő: »»   3697 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem