Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3383 / 3562
(#) Rosszmáj válasza Gafly hozzászólására (») Márc 19, 2022 /
 
... mert hókarú Nausziká nem fogadta el a meghívást.
(#) zolika60 válasza sargarigo hozzászólására (») Márc 19, 2022 /
 
Azt hiszem tapasztalatból. Szakkönyvek csak a 70-es 80-as évekből vannak. A szakmunkás iskolában biztosan vannak valamilyen szakmai tankönyvek, de a könyvesboltokban már nem divat. Marad a NET mint információ forrás meg a tapasztalt kollégák tanácsai.
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 19, 2022 /
 
Ez nem teljesen igy van.
Vásáron betévedtem hozzájuk. Szemem kigúdvadt, és egyből vettem "szuvenirt". De módjával, mert a világ minden pénzét el tudtam volna költeni, talicska meg nem volt nálam.
(#) SzervízMacska válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 19, 2022 /
 
Múltkor egy ifjú kollégámnál nézegettem a járműismeret könyvét, hát bizony a nyálam csorgott. Ő is a Fáy-ba járt, mint én, csak legalább 30 évvel később. Meg is állapítottam, hogy jól el vagyok maradva…
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Én is gondoltam a jövőre ezért mentem be a Libribe.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 20, 2022 /
 
Ha már belevágsz, akkor "C" kategória (jól jöhet az még, akár melóhoz is).
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Az most nincs tervben.
Tanácsra lenne szükségem. Ezt a típust láttam ma a Praktikerbe. Azonban amikor megláttam mekkora az etető nyílás akkor elbizonytalanodtam a megvételt illetően. Muszáj száz ezreket költeni egy normális gépért?
(#) Kovidivi válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Gondolom azért olyan pici, hogy ne a kezedet aprítsd le, mert az nehezen nő újra
(#) Bakman válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Hasonló van itthon, nem ajánlom. A szűk etetőnyílás miatt kb. csak az egyenes, oldalhajtás nélküli ágakat eszi meg könnyen, a többit tuszkolni kell. Nagyon. Nagyon fárasztó vele "dolgozni".
(#) Suba53 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Mi évekkel ezelőtt egy Makitát vettünk, úgy 60.000,-Ft körüli áron. Annak az etető nyílása sem sokkal nagyobb, talán 40-50 mm. De ág aprításához bőven elég. A vastagabbakat úgy sem viszi normálisan.
(#) erdgab válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Ezt a fajtát (nem típust) nem ajánlom,utálni fogod!
Én 3 éve vettem az Aldiban,de szokott lenni a Lidl-ben is forgókéses aprító,ez szerintem jobb.Ennek van gyűjtődoboza az alján.Aránylag csendes,kb. 40 mm-ig fér bele ág az ágas bogast is behúzza és ledarálja.Kissé lassú,de hova siessek.
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Eltüzelem. Környezetszennyezés? Annyi egyszeri azaz egy évi ilyen füst, amennyit a szomszéd üzem fűtése fél nap kibocsát.
Régebben összevágtam nagyjából, egy kupac lett a kert sarkában, ami elrothad pár év alatt. Mióta szomszéd füsttől dögledezünk, azóta én is füstölök.
(#) bbb válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
A Makita UD2500 etetőnyílása 45mm. Ami belefér a száján, azt leviszi. Az enyém most pénteken jött vissza garanciális javításról, mert a gyűjtőkosár reteszelése vacak volt (erős csavarhúzóval tudtam csak kifeszegetni, mikor ki akartam venni a kosarat).
Egyetlen "titok", hogy állítsd be a vágáshoz az alu lapot, ne hagyj túl nagy rést, különben valóban nem vágja át teljesen az ágakat, de ez alap dolog az ilyen típusú gépeknél.
Amit Jani nézett ki, azt a fajtát legfeljebb elllenségeknek ajánlom, verje szét vele ő a kezét Volt nálam kölcsönben, kegyetlen. Ez a makita meg simán eszi, amit beletömsz.
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Szerintem neked igazad van, maróhengeres a favorit nálam.
Az ellenkésre (alu izé) meg azt mondták a boltban, hogy "látott már ilyet?".
Hát nem igazán...
Akkor tekerje be addig, ameddig apró fémforgácsokat lát kijönni. Utána engedjen vissza annyit, hogy rendesen behúzza az ágat. Ez a termék azért jó, mert meg is megtöri az ágat, ami segit a komposztálásban.
Nincsen rá panaszom. Ami meg nagyon vastag neki, az meg már "botfa" -> gyújtós és bográcsolás
(#) Egri Frédi válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Mégis, mit vársz 2.500W -tól ???
(#) bbb válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Hogy azt csinálja, amire szánják? A Makita UD2500 szintén 2500W, viszonylag csendes és jól működik, nem veri szét a kezed, beszedi az ágakat, eddig mindent vitt, amit megetettem vele (tulipánfa, ecetfa, orgona, tuja, akác volt eddig soron, s szó szerint ami lefért a torkán akkora ágak is). Viszont kétszer annyiba kerül, mint amit Jani mutatott.
(#) Suba53 válasza bbb hozzászólására (») Márc 22, 2022 /
 
Nekem sincs semmi bajom a Makitával. A gyűjtő ládájának a retesze kicsit kényelmetlen, de bejelöltem a pontos pozíciót, ahol simán becsúszik, azóta nincs vele gondom.

Néha amikor egy valóban vastag ágban csomó van, be tud szorulni. Akkor visszaforgatom, másik végével tolom be, és többnyire sikerül. Vagy azt a darabot berakom a kukába, és kész.
(#) jani1987 hozzászólása Márc 25, 2022 /
 
Van ennél jobb fajta cső bilincs? Ma akartam feltenni a falra erre megadta magát a pont hegesztés. Vihetem a műhelybe.
(#) antiktelefon válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 25, 2022 /
 
Nyilván van jobb minőségű, de megfizeted?
Amúgy ha az anyát letekered róla, a jobbaknak van csavarfeje alatta. Vagy simán csak fogsz egy anyacsavart és felhegeszted egy ócska dugókulcs/csavarhúzó végére és azzal hajtod be.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2022
(#) nedudgi válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 25, 2022 /
 
Nem a bilincsnél fogva kell becsavarni a tőcsavart, hanem imbuszkulccsal, ami passzol hozzá. A bilincs hegesztése - sajnos - annyira nem lehet erős, bőven elég, ha a csövet megtartja.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2022
(#) jani1987 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Ez olyan csavar mint a menetes szár csak két fajta menet van rajta. A végébe nincs lyuk a kulcsnak.
(#) mhatalyak válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
PÉLDÁUL Bármelyik szerelvény boltban kapható.
(#) nedudgi válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Tőcsavarnak, vagy ászokcsavarnak hívják. A metrikus menetre tekert anya plusz ellenanya kombóval felturbózva egy villáskulccsal, vagy csőkulccsal lehet behajtani
(#) szs válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Á, dehogy.
Egyszerűen: villáskulccsal kell behajtani az egész hóbelevancot a műanyagtiplibe, ami persze a megfelelő méretű furatba van beütve.
Akkor kibírja a ponthegesztés.
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
A tartócsavar tört le a a bilincsről? Ha igen azzal ne foglalkozz tovább, vegyél másikat, egy kicsit jobbat.
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
A feltett kép szerint az anya tört le. Ha meg tudja hegeszteni, miért ne?
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Beviszi a gyárba és visszahegeszti.
Legközelebb pedig nem bilincset tekeri vizpumpa fogóval, hanem a hatlapfejű csavart villáskulccsal (mint már irták a kollégák is).
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Idézet:
„Ha meg tudja hegeszteni, miért ne?”

Tudomásom szerint hegesztő szakképesitéssel rendelkezik fórumtársunk, szóval csak meg tudja.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 26, 2022 / 4
 
Dolgozok is benne.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Akkor oké.
Következő: »»   3383 / 3562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem