Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3382 / 3562
(#) Moderátor hozzászólása Márc 10, 2022
 
Ami az Apróhirdetési rovatban történik, az ott is marad. Ugye?
(#) bandika válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 10, 2022 /
 
Mindegyik gombról tudni kell zárni, és ha az ajtókilincshez (csomagtartó is) nyúlsz nyitja a központi zárat. Ha a kártyán 2x zársz (dupla klikk) felhúzza az ablakot. Ez lenne normálisan.
(#) Kovidivi válasza bandika hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Oké, köszi. Akkor ennek utána nézek. Mivel a kézifék hibát dob, és az R2 csatlakozón mellette vannak ezek a vezetékek, gondolom ott oxidáció lehet. De ez már itt off.
A csomagtartó gombja működik (csak a csomagtartót nyitja), de ott nem láttam szenzort. Majd ránézek... A dupla kattintás működik.
(#) Suba53 hozzászólása Márc 13, 2022 /
 
Nem találtam magáról a fórumról szóló fórum témát, ezért itt kérdezem meg.

Fura dolgot tapasztalok.
Írtam egy kritikus hangvételű hozzászólást a HESTORE.HU témában. Egy éles elméjű fórumtárs ezt hisztinek minősítette, és feljelentett a moderátoroknál.
Azok teketória nélkül törölték a hozzászólásomat, ami egy számomra bosszantó jelenségről szólt.
Azóta a HESTORE.HU témát nem látom a Fórum témák között.
( Mielőtt azt mondanátok, hogy kifutott az időskálából, hát nem. )

A bennem felmerült lehetőségek a következőek:
1: A hestore a moderátorok kenyéradó gazdája, és így büntetnek a kritikámért.
2: Az engem büntető moderátor IP alapján tudja blokkolni a fórum témák láthatóságát, témák szerint.
Ez mondjuk szokatlan eljárás lenne egy nyílt fórum esetén.

3: Gőzöm sincs, hogy mi az összefüggés, egy hozzáértő moderátor korrektül elmagyarázhatná.

Köszönöm.
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
Nekem látható (gondolom újrainditás, stb. segithet).
Amennyire én tudom, moderátorok itt önkéntes alapon tevékenykednek.
Azt nem tudom, hogy mennyire érnek rá, pont téged, személyesen csesztetni. Gyanitom jobb dolguk is van a vasárnapi ebéd főzése közben.
(#) nedudgi válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
Rosszul látod. A fórum ingyenessége a HEStore működésére is támaszkodik. Amit leírtál, az csak erőltetetten fogható fel kritikának. A történteket be kell tudni tanulópénznek, ilyesmi bárhol előfordul. Érdemes felületesen átfutni a topik fejlécét.
Nem vagyok moderátor, és nem is értek hozzá, de józan paraszti ésszel belátható, hogy a posztod nem érdeke a közösségnek, többen így tettek volna, kérik a moderációt.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2022
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
Ezt ismerem, és nekik írtam a levelemet. Ettől függetlenül többszöri újra indítás után sem látom.
(#) nedudgi válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
Bővebben: Link
Ez sem működik?
(#) szs válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
Érdekes, ha csak a listát (ami az utolsó hsz időrenjébe van rakva) nézem, én sem látom a felsorolásban.
Keresővel viszont megtalálom.

És már látom is, miért. Valamiért március 5.-ét jegyzi utolsó hozzászólásként, addig kell visszalapozgatni.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2022
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
A moderátorokat nem szabad nyilvánosan bírálni a tevékenységükért, benne van a haszutmellémaforban.
(#) Suba53 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
Igazad van, lehet hogy egy kicsit több vitriolt tettem a tentámba. ( Rossz szokásom. )

De ez a bárhol előfordulhat, még nem jelenti azt, hogy ne lehetne szóvá tenni.

Persze, mindenki hibázhat, rosszul számolták a raktárkészletet, nem követi pontosan a szoftver az eseményeket. ( Programozási hiba. ) stb.
De mivel többen is írták hogy velük is előfordult, így nem mondható az, hogy ez csak egyedi eset.
Vagyis mindenképpen fel kel rá hívni a figyelmet, hogy a jövőben erre nagyobb gondot fordítsanak.

És a figyelem felkeltésére a vitriol egy nagyon hatásos eszköz.
(#) Suba53 válasza szs hozzászólására (») Márc 13, 2022 1 /
 
Nem mondod! Az orosz szellem már ide is betette a lábát?
(#) nedudgi válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 13, 2022 / 1
 
Az oroszok Kijev helyén még egy kapavágást sem tettek, amikor ez az elv már a túlélés záloga volt.
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
Igazságod lehet, mert ha az újabb hozzászólás törölve lett, akkor a régebbi meg pont jó helyen van.
De ez még nem csapta ki a biztositékot:
Idézet:
„Ha meg szarka van a raktárban, azt le kell vadászni.”

Szerintem ami törölve lett, az már igen.

HE_szarka.PNG
    
(#) Suba53 válasza szs hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
Keresővel megy. De az időrendiségi téma sorrendbe homokszem került.

Na ez megoldódott.
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 13, 2022 1 /
 
Jelents fel, és akkor az is eltűnik.

Vagy az önfeljelentés, mint az igazi demokrácia és szólásszabadság záloga a megoldás?
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2022
(#) Topi válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 13, 2022 / 2
 
Kedves Suba53!

Megnéztem a hozzászólást ami törlésre került, és igyekszem válaszolni az itt felvetett kérdéseidre is, a hestore.hu topik bárki számára olvasható, egyik általad felvetett "bünti" sincs, nincsenek is ilyen lehetőségei a moderátoroknak. A topik a frissek listáról valószínűleg a moderátori művelet miatt került le, de teljesen látható-kereshető, írható-olvasható.

A hestore topikból törölt hozzászólásodat valóban felhasználó bejelentés miatt törölték a moderátorok, és a (törölt) hozzászólásodat elolvasva jól is tették, mert egyáltalán nem az a topik célja.
Megértem, hogy bosszúsággal töltött el a dolog, a teljesen online és azonnali raktárkészlet frissítésnek vannak előnyei és hátrányai. Majd a hestore-os ügyfélszolgálatosok biztosan válaszolnak a leveledre, de én is valami hasonlót valószínűsítek mint amit Klausz18 írt.

Azt látni kell, hogy jelenleg (több okból is), eléggé késedelmes rengeteg árubeszállítás mindenhol. Ha kicsit tájékozódik az ember a világban uralkodó szállítási és áruforgalmi nehézségekről, akkor megérti hogy minden kereskedőnek folyamatos fejtörés, hogy a lehető legjobbat biztosítsa az ügyfeleinek. Ugyan azon régi szolgáltatási színvonalért egyre többet és komolyabban kell "minden követ megmozgatni", ez egy ilyen szituáció, nem érdemes hőbörögni miatta. Folyamatosan minden résztvevőtől kooperációt vár el a helyes problémamegoldás, mert még a beszállító is fűt-fát igér a disztribútornak, a szállító cégek is késnek folyamatosan. Megígéri a beszállító, hogy ekkora-és ekkorra szállít, majd közli hogy mégsem. Az ügyfélszolgálat azt tudja tenni, hogy a beszállítóktól kapott információkat igyekszik a vevők felé továbbítani, mint hogy egyetlen információ forrás.
Jelenleg gyakorlatilag az egész ellátási lánc szenved a beláthatatlan késedelmektől.

Egy szó mint száz, megértem, hogy bosszúsággal töltött el a szituáció, biztos vagyok benne, hogy mindent megfognak tenni azért, hogy a például készletről levett mennyiséget (bármiért történt ez így), mihamarabb pótolják, és kiszolgálható legyen a rendelésed tétele.

Tudom, hogy nagyon sokan folyamatosan frissítgetik a rendelés státuszt és sokan kifejezetten örülnek, hogy teljesen live látható a kiszolgálási folyamat. Ezzel együtt biztos vagyok benne, hogy pont emiatt más is vette már észre, hogy adott tétel egyszercsak már nem raktáron lévő, de nem kell aggódni, mert foglalási rendszer működik és teljesen felügyelt és automatikus beszerzési rendszer, szóval nem tud elfelejtődni semmi.

Szóval mivel minden raktár életében előfordul, hogy terméket le kell venni a készletről (ez lehet bármilyen okból. példál a guriga belsejében sérült a termék, a raklap alján sérült a csomag, stb. pl. olyan ami bevételezéskor nem derült ki), így más is találkozhatott már ezzel éppúgy a hestore-nál, mint bárki másnál. Más kérdés, hogy szerencsére elképesztően sok visszatérő vásárlója van a hestore-nak, így könnyebb a mintavétel, sokan nagyon sok tapasztalattal rendelkeznek már, így könnyebben is vesznek észre mindent.

Szeretném kérni, hogy a HESTORE topikot mindenki a céljára használja, biztosan sem a közösségnek sem a hozzászólás írójának nem származik semmi előnye az ilyen nyílt levelezgetés jellegű hozzászólásokból, ráadásul senkit nem érdekel más rendelésének az állapota, így kérlek, hogy a hestore topik fejlécéhez igazodva, rendelésekkel kapcsolatos ügyintézést magával a hestore-al intézz el. Nem kellene hozzá felhasználói bejelentés sem, hogy egy topikból a moderátorok az OFF hozzászólásokat töröljék, szóval ne vedd személyesnek se. Ha egy topiknak nem az a célja amire használod, akkor ez bármelyik másik topikban is előfordul
(#) Suba53 válasza Topi hozzászólására (») Márc 13, 2022 /
 
Kedves Topi!

Köszönöm, hogy ilyen kimerítően és korrektül válaszoltál a bosszúságom miatt talán túl ingerültnek sikeredett bejegyzésemre.

Eddig is elégedett voltam a hestore munkájával, és többször is megdicsértem őket szóban és írásban is. Valószínű, sőt szinte biztos, hogy az lehet a háttérben, amit írtál.
De ami szívemen a számon. Ha örülök, dicsérek, ha bosszant valami, kritizálok. Talán néha túl hirtelenül.

Te egy nagyon türelmes ember lehetsz, biztosan felneveltél már pár gyereket.
(#) bbatka hozzászólása Márc 15, 2022 /
 
Sziasztok!
Cikket írok itt az oldalon , de elakadtam már vagy két órája.
Két problémám van.
1, Hogyan tudok Pascal forrás részletet ablakban beilleszteni?
2, Hogyan tudok fájlokat letöltéshez becsatolni. (zip)
(#) Bakman válasza bbatka hozzászólására (») Márc 15, 2022 /
 
{code} és {/code} közé tudod beilleszteni a kódot. Annyi különbséggel tedd meg, hogy a kapcsos zárójeleket szögletesre cseréled. Én csak azért nem azt használtam itt, mert értelmezi a fórummotor és lecseréli. Előnézetben látszani fog az eredmény.

Feltöltöd a fájlt a szerverre. Kijelölsz egy szövegrészt és linket adsz a kijelölt részhez. A szerkesztőablak ikonjai között megtalálod a gombot. A felugró ablakban lesz egy legördülő menü, abban tudod kiválasztani a feltöltött fájlt.

Lásd melléklet.
(#) bbatka válasza Bakman hozzászólására (») Márc 15, 2022 /
 
Köszi ! Igyekszem.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Márc 16, 2022 / 4
 
Idézet:
„Én nem zárkózom el egy HE szervezésű vérevéstől.”

Végülis kicsit megkésve, de létrejött.
Köszönet az adományozónak.
A GDPR miatt a (tök)fejek levágva.

verevok.jpg
    
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Márc 16, 2022 / 1
 
Ott szemben Granpa a vámpíroska?
(#) granpa válasza bbb hozzászólására (») Márc 16, 2022 /
 
Jó szemed van!
(#) Gafly válasza bbb hozzászólására (») Márc 16, 2022 / 1
 
Sem megerősiteni, sem cáfolni nem tudom.
Annyi igaz benne, hogy szerintem a HE fórum nem tart "vérmodiknak" csapatépitést, itt meg csak "vér" volt, de "modi" nem.
Ettem már több "modi"-val egy asztalról, és igazán akiket személyesen ismerek, azok jó fejek. Rendes nyalizós smile-t meg nem találtam.
(#) nedudgi válasza bbb hozzászólására (») Márc 16, 2022 / 3
 
Nem, ő az ételfutár.
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Márc 16, 2022 / 2
 
A harmadik szerencsést alkar alapján nem sikerült felismerni, de a lényeg, hogy jól szórakoztatok
(#) granpa válasza bbb hozzászólására (») Márc 16, 2022 / 1
 
Születés és névnap; ha segít esetleg.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Márc 16, 2022 / 3
 
Rettegett "szőröskezű" kimenőtekerő Sándor.
(#) sargarigo hozzászólása Márc 19, 2022 /
 
Tudja valaki, hogy miből tanulnak manapság az autószerelők? Kellene pár típusfüggetlen szakirodalom, hogy belelássak a témába!
Következő: »»   3382 / 3562
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem